Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Benzin oldu 5 TL birşey yapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet diyeceksin arkadasim, sen diyeceksin o diyecek onlar diyecek... Sonucta topluca direnicez. Iyi o zaman sen yat, eglenmene bak, millet dirensin... Sonunda mutlu son, zamlar geri cekildi.... Boyle dusunenlere ancak koca bir "nahhhhhhhh" verebiliriz ha bir %10'a kadar zam =)
    Öncelikle üslubuna dikkat et. Yeni üye olmuşsun. Hangi forumlardan geldin bilmiyorum ama burda saygı önemlidir. küfür ve terbiyesizliğin alemi yok.
    Bu üslupla yakında banlanırsın sen .
    Kendini toplumdan üstün tutan ve topluma neyi nasıl yapması gerektiğini bilgiğini zanneden entel .
    Ülkeni sevmeyebilirsin. Dinini sevmeyebilirsin. Bu ülkenin kültürünü de beğenmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın.
    Bu ülke ne senin zannettiğin kadar dindar veya muhafazakar ne de koyun .
    Sen daha klavye başındaki bir çocuksun. üslubun çocuk .
    Onu yapın bunu yapın şunu edin benim gibi olun . herkes benim gibi olsa şöyle olur Peh peh peh
    Büyü de gel .
    Daha 18 ine basmamış insanlar bu ülkede yaşları mahkeme kararıyla yükseltilip idam edildi asıldı be .
    Direniş yokmuş şu yokmuş ya bi sus allahaşkına sus gerçekten cevap verme .

Örnek verdiğin Yunanlılar Türk topraklarında bacılarını katlederken beğenmediğin Türk dedelerin beğenmediğin Dinin Allah allah nidalarıyla çarpıştı ki sen şimdi oturmuş klavye başında onları aşağılayorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 yılında beri benzin fiyatları %400 den fazla arttı.İyi yada kötü,işe yarar yada yaramaz bir şeyler yapmak lazım.Facebook şöyle bir etkinlik düzenlemişler katılmak isteyen gelsin.
    http://www.facebook.com/events/254008101388089/
    Bu eylem bence ses getirmeyecektir, çünki 5 gün mazot benzin almadan memlekette işler yürümez, bu eylemi bir gün olmak üzere yapacaksın, fazla katılım sağlanacak, itfaiye, güvenlik birimleri ve ambulans, acil sağlık hizmetleri haric, bire gün benzin mazot almamak değil, bir gün kontak kapatılacak. Sen iş yerine yaya gidebiliyosan, çocuğun okuluna servissiz gidebiliyorsa gidecek, yoksa harici evde oturulacak. Böyle bi eylem yapmak lazım, benzin almamak olayını biz yapamayız, yapsakta bu 5 gün olayına Ahmet uysa Mehmet uymaz. Katılım yoğunluğu caydırıcı olmaz. En iyisi bir gün bahsettiğim gibi marş basılmayacak, ama herkez birlik olacak, diyeceksin ki bu konuda da herkez birlik olamaz. Diyeceksin ki, o zaman bizden bi cacık olmaz. Düdüklenmeye devam. Bence böyle olacak. 10 kişi değil 100 kişi yürüsen ne olacak, yiyicen biber bombasını, jopu, ön saftakiler alınacak göz altına, oturcan aşağı. Olacağı bu.

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    Kontak Kapatalım
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arkadaşlar bakıyorumki biz sadece birbirimize düşmeye didişmeye meraklıyız.Yani bi b.k yapacağımız yokKimsenin siyasi görüşü beni ilgilendirmez,benimkide kimseyi ilgilendirmez.Ben başbakanı nekadar sevsemde bazı yaptığı şeyleri tasvip etmiyorum,yeri gelincede eleştiriyorum.Ama bakıyorumki herkes ağzına gemicik memicik lakırtısını dolamış,sanki bana ya da bi başkasına faydası olacak sadece onu söylüyor.Gemiyi nasıl almış diye sorsak bilen yok.Araştırmakta işine gelmez zaten.Boş laf...Zaten konumuz gemi değil benzin zammı.Kimse benzin almasın diyoruz,benim maça yemez diyemiyor kimse.Gidip sokaklarda böğürsek ne olacak.Bende biliyorum kimsenin benzin almama protestosuna katılmayacağını.Sadece bu milletin aslında nekadar lüks içinde yaşadığını bi kere daha görmek istedim.Rahata o kadar alışmışızki.Kimse arabasız motorsuz yapamıyor.Bu benzini alamayacak gücü olmasa zaten benim benzim almayalım dememe gerek yok.Zaten alamayacak adam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hiç düşündün mü neden Türkiye'de insanlar tek kişi araba kullanıyor? Mesela ben işe motosikletle gidiyorum hatta kar yağdığında bu benzin fiyatlarına ve karla kaplı yollarda çok yüksek kaza riskine arabamla gidiyorum. Neden? Çünkü o Alman gavuru dediğiniz adamların 1978'de ki toplu ulaşım sistemini geçen 34 yıla rağmen kuramadığımız için. O Alman gavuru evinden çıktıktan sonra en fazla bir kaç dakika yürüyüp metro ve otobüs kullanarak makul bir sürede ve insanca bir şekilde gitmek istediği yere ulaşabiliyor. Ama ben işe gitmek için gidiş-dönüş günde 4 km yol yürüyüp kalan kısımda da 300 kişiyle beraber 185 kişilik kapasitesi olan metrobüs dedikleri otobüste nefes almadan yolculuk yapmak zorunda bırakılıyorum. Bu insanlık dışı yolculuk için de arabayla tek başıma gittiğimde ödediğime yakın bir ücret ödemem gerekiyor. Hem de evim-iş yerim de dağ başında değil ve aralarındaki mesafe de 50 km değil sadece 10 km. Tabii ki özel aracımla gideceğim.
    bizde onlar gibi teknoloji ulaşım refah yaşam kalitesi yok neden
    onlarda imkan var adam kullanmıyor bizde imkan yok daha fazlasını kullanıyoruz sorun da zaten burda arkadaş eğer herkez onlar gibi yapmaya çalışsa inanki biz çok güzel bi ülke olacağız
    ama bakıyorsun adam araba almış %80 i kredi zaten keş para verip araba alan çok kişi yok ee kardeşim almasın toplu taşıma kullansın
    veya bisiklete binsin ama yok illa arabaya binecek
    benzine zam geliyor protesto edilip kullanım azalacağına daha da çok kullanılmaya devam ediyor
    hükümette yaslıyor zam mı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakıyorumki biz sadece birbirimize düşmeye didişmeye meraklıyız.Yani bi b.k yapacağımız yokKimsenin siyasi görüşü beni ilgilendirmez,benimkide kimseyi ilgilendirmez.Ben başbakanı nekadar sevsemde bazı yaptığı şeyleri tasvip etmiyorum,yeri gelincede eleştiriyorum.Ama bakıyorumki herkes ağzına gemicik memicik lakırtısını dolamış,sanki bana ya da bi başkasına faydası olacak sadece onu söylüyor.Gemiyi nasıl almış diye sorsak bilen yok.Araştırmakta işine gelmez zaten.Boş laf...Zaten konumuz gemi değil benzin zammı.Kimse benzin almasın diyoruz,benim maça yemez diyemiyor kimse.Gidip sokaklarda böğürsek ne olacak.Bende biliyorum kimsenin benzin almama protestosuna katılmayacağını.Sadece bu milletin aslında nekadar lüks içinde yaşadığını bi kere daha görmek istedim.Rahata o kadar alışmışızki.Kimse arabasız motorsuz yapamıyor.Bu benzini alamayacak gücü olmasa zaten benim benzim almayalım dememe gerek yok.Zaten alamayacak adam
    siyasete girmek ve polemiğer girmek istemiyorum ama çok yanlış düşünüyorsun o zaman bakanın dediği gibi git binsin herkes benzini aldığımız fiyatın 3 katına satıyor ülkemiz ve kaç çeşit vergi verdiğimizi saymıyorum bile NEDEN İHTİYACI OLAN AMA PARASI OLMAYAN KİŞİLER BENZİN ALAMASIN BİR ÜLKEDE ??? Bir Konuda haklısın 10 TL'de olsa yine alacak ve hiç bir tepki göstermeyecek çünki bizim halkımızın bazı kesimler beyninden problemi var tam tersi ülkede motora özendirilmesi gerekilirken %46 vergi alıyor devlet ve kişi başına düşen milli gelirin çeyreğini kazanamayan çok kişi ülkemizde şimdi diyecekler iskoçya vs yerlerde 2 Euro ama onların ülkelerindede kişi başına düşen milli gelir bizim ülkemizdekinin 7+ katı.daha fazla konuşmayım malum ülkede özgür düşünme yasak gece gece uğraşmayıyım birde...

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Kaçak mazot benzin kullanan insanları kötülerdim 2 yıl kadar önce ama şimdi bulsam elini ayağını öper nerden bulduklarını öğrenirdim keşke bu durumun bi çözümü olsa :(
    ilkayözdemir bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    gecen bır konuda daha soylemiştim..istanbuldaki motorcular toplanıp motorlarını ellerinde sürerek köprüden geçebilirler..sayının fazla olmasınada gerek yok bence..15-20 motor bunu yapsa medyanın dikkatini çekse yeter..sonra arkası gelir daha büyük bir organizasyonla..
    Youtube: YOL AVCISI

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    97 oktan 5tl yi de geçti

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gemicik lafı etmeseydi, kimsenin ağzına takılmazdı ( aynı benzin alamayacak mantığı) Ben benzin almamaya çalışıyorum, ama bir yere kadar. istanbul trafiğinde hayvan gibi metrobüse bineceğime cbf150ye bineyim bari lüksüm o olsun diyorum. Kişilerin çok azı çıkıyor sanırım kendi arabası ile yola. İstanbulda şirket aracı çok daha fazla, e onlar da ne yapıyor şirkete fatura ediliyor, o faturalar vergiden düşülüyor masraf diye. E haliyle yine vergi toplayamıyor ve tekrar zam yapıyor benzine ötvye möteveye.
    Rahata alışmak ne demek yahu. Sen alışmış olabilirsin ama günde 12 saat çalışan insanlar var, ek iş yapıp ev geçindirmeye çalışan insanlar var. Kimsenin altında 2000cc üstü araba olup göbeğini kaşımıyor yani, keyfinden değil. Devir teknolojiyi kullanma devri arabası olacak tabi insanların, ne bekliyorsun kağnı ile mi gitsinler. Etraf biraz daha yeşillik olsa bir yerlerden at aramaya başlayacağım neredeyse, ver yemini gitsin. Vergisi yok, masrafı bakımı yok. ,

Velhasıl kelam söyle başbakanına insanları insan gibi görsün. Eşitlik istemek kötü bir şey değil.
    brds bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Degerli arkadaslar.
    Uzulerek goruyorum ki bu foruma benim kafama uc asagi bes yukari uygun mesajlar yazan arkadaslarda bile enteresan bir algi var.
    O da su cok takildiginiz,
    Luks kelimesinin icerigi.
    Arkadaslar,
    herhangi bir arac kullanmak luks degildir.
    Yok efendim toplu tasima varken,adam otomobile tek basina biniyor,yok efendim kimse benzin almaktan vazgecmiyor gibi elestiri konusu olan seylerin sizde luks algisi yaratmasi cozulmesi gereken oncelikli sorun bence.
    Bu zihniyetten bir an once kurtulmazsaniz daha sirtinizda cok tasirsiniz bu adamlari.
    Elektrik zamminda nasilki buzdolabinizin fisini,televizyonunuzun fisini cekip,camasirlarinizi makinada degil elde yikamadiysaniz,
    Gaz yada dogal gaz zammi da odun toplayip bahcede ates yakmadi,yemeklerinizi onun uzerinde pisirmediyseniz,
    Suya zam geldiginde,banyoyu birakip derede yikanmadiysaniz,
    Benzine zam geldiginde kontak kapatmak gibi bir eylemi de dusunmeyeceksiniz.
    Dikkat edin.
    Ben iyidir,kotudur bundan bahsetmiyorum.
    Ben kullandiginiz araclarin luks oldugu zihniyetini kafanizdan silmeniz gerektigini soyluyorum.

Daha iyi yasamak icin esek gibi calisiyor,inek gibi vergi veriyorsunuz.
    Bari otlamak icin meraya yurumeyelim,su icmek icin dereye gitmeyelim,ayagimiza gelsin deme hakkina sahipsiniz.

Maalesef devletimiz insanlara oyle bir zihniyet asiliyor ki,insanca yasamak bile vatandasa luks geliyor.
    Bundan kurtulamazsaniz,yapacaginiz hicbir eylemin kimseye faydasi olmaz.
    Hak talep etmek istiyorsaniz,haklarinizin ne oldugunu bilmek zorundasiniz.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaslar.
    Uzulerek goruyorum ki bu foruma benim kafama uc asagi bes yukari uygun mesajlar yazan arkadaslarda bile enteresan bir algi var.
    Arkadaslar,
    Yok efendim toplu tasima varken,adam otomobile tek basina biniyor,yok efendim kimse benzin almaktan vazgecmiyor gibi elestiri konusu olan seylerin sizde luks algisi yaratmasi cozulmesi gereken oncelikli sorun bence.
    Bu zihniyetten bir an once kurtulmazsaniz daha sirtinizda cok tasirsiniz bu adamlari.
    Elektrik zamminda nasilki buzdolabinizin fisini,televizyonunuzun fisini cekip,camasirlarinizi makinada degil elde yikamadiysaniz,
    Gaz yada dogal gaz zammi da odun toplayip bahcede ates yakmadi,yemeklerinizi onun uzerinde pisirmediyseniz,
    Dikkat edin.
    Ben kullandiginiz araclarin luks oldugu zihniyetini kafanizdan silmeniz gerektigini soyluyorum.

Bari otlamak icin meraya yurumeyelim,su icmek icin dereye gitmeyelim,ayagimiza gelsin deme hakkina sahipsiniz.

Maalesef devletimiz insanlara oyle bir zihniyet asiliyor ki,insanca yasamak bile vatandasa luks geliyor.
    Özel Tüketim Vergisi var bu ülkede, o yüzden herşey lüks bize abi. Pırlanta elmas falan değil ama ;)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ilkayözdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dinamik150>Spacy110>Gsxr600K7>Hyena100>Activa
    Tek kelimeyle harika yazmışsın ama peki ne yapmalıyız tepkimizi nasıl belli etmeliyiz abilerim yol gösterin en azından yada başka bişey içimdeki bu tepkiyi bi şekilde dışa vuramazmıyım yada vuramazmıyız

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    arkadaşlar bırakın protestoyuda alternatif yakıtlara yönelin...avrupada millet tekneden arabaya motordan traktöre hidrojen kullanmaya başladı...protesto ekibi kuracağımıza alternatif yakıtlar için AR&GE takımı kuralım........

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel Tüketim Vergisi var bu ülkede, o yüzden herşey lüks bize abi. Pırlanta elmas falan değil ama ;)

---------- Post added 14-10-2012 at 00:29 ---------- Previous post was 13-10-2012 at 23:57 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaslar.
    Arkadaslar,
    Dikkat edin.

Hocam benim lüks diye bahsettiğim alıntıladığım mesajın içeriğinde arkadaşın bahsettiği lüks e yapılmış bir göndermeydi. Rahata alışmak ve lüks içinde yaşamakmış peh..

Utanmasalar taş devri ile kıyaslayıp başını sokacak evin var lüks içindesin, üstüne birşey giyiyorsun eskiden varmıydı diyecekler..

Son olarak arkadaşımın yazdığı bir yazıyı alıntılıyorum.

Tuhaf ve başka bir şizofrenik ruh hali de şu: İşçi sınıfı çalışır didinir, asgari ücret alır ve patronların zenginliklerine zenginlik katar ama olay halk diline "ekmek yemek" deyimiyle geçmiştir. Bir patron sıklıkla benim ekmeğimi yiyorsun der, işçi de falanca adamdan allah razı olsun onun çok ekmeğini yedim der. Kardeşim her şeyi üreten, oluşturan, emek veren çalışan sensin. Kim kimin ekmeğini yiyor? Adamlara sonsuz bir ekmek denizi yaratıyorsunuz ve adam önüne kırıntı atınca ekmeğini yedim oluyor? Bunun adı tam olarak burjuva ideolojisidir. Her şeyin ters yüz edildiği gerçeğin o tuhaf algılanışı. Bir de bu vatanın ekmeğini yiyorsun olayı vardır ki o da ayrıca çözümlenmesi gereken başka bir garabettir..

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Ne zaman zam kelimesini duysam bu video aklıma gelir

http://www.youtube.com/watch?v=rhTXT25QTJ8

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    benim kontak hep kapalı
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ebu ahmed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bırakın protestoyuda alternatif yakıtlara yönelin...avrupada millet tekneden arabaya motordan traktöre hidrojen kullanmaya başladı...protesto ekibi kuracağımıza alternatif yakıtlar için AR&GE takımı kuralım........
    Devlet ona da vergi koyar.Ayrıca çok abartı bir AR-GE yapmayada gerek yok.Yöntemler zaten belli Türkiye'de üretimi yapılabilir ama nedense yapılmıyor.Yapılsada birşey değişmez benzinin ucuzlayacağını sanmam.Benzinin pahalı olmasının sebebi ülkemizde az benzin olması değil rafine çıkışı 2 TL yi geçmeyen benzine devlettin 3 TL gibi abuk subuk bir vergi koyması.Yoksa Türkiye'de sanıldığı kadar petrol kıtlığı yok.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu ülkede en çok ağlaşan memurda 2 araç varsa bu LÜKS tür.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar burada herkes birbirine muhalefet oluyor şu anda birlik olma günü bence neden konu burda bile bu kadar değişiyor yok lüks müş değilmiş yok türk müş ondanmış arkadaşlar ne olursa olsun tek bi ortak nokta var o da sömürülüyor olmamız şu anda hep birlik olmalıyız.

Yok protesto edersek jopu yeriz protestomu yaptırılır ben buna inanmıyorum haddimizi aşmadan ama akılda kalıcı bi eylem yaptıktan sonra ne olur hadi oldu diyelim her yerimin ağrısıyla oturmayı bi tarafımdaki ağrıyla oturmaya tercih ederim en azından sesimizi çıkardık derim.Ama bakıyorumda kimsede o işe yeltenecek hareket göremiyorum.

Sesimizi çıkartmayacağız (klavye başında herkes bas bas bağırıyor gerçi),her yapılana e ne yapalım diyeceğiz o zaman arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama o hep bahsettiğimiz koyunlar var ya İŞTE ONLAR BİZİZ buna boyun eğiyorsak o zman otlanacağız yapacak başka hiç birşey yok!!!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)