Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Benzin oldu 5 TL birşey yapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orasını bilmemde insanlar onu bunu suçlayacağına,hep başkasını göreceğine biraz kendini görse sorun çözülür diyorum ben.
    Ben maaşlı çalışan biri olarak üzerime düşenin çok fazlasını vergi olarak ödüyorum zaten. Bunu karşılığını alamıyorsam suçu neden kendimde arayayım?

Şöyle basitçe örnekleyebiliriz; bir apartmanda oturuyorsunuz ve bu apartmanın 10 dairesi ve aylık 1000 TL gideri var diyelim. Olması gereken her daireden 100'er TL alınması olur ama yönetici sizden ve 3 tane daha daireden 235'er TL alıp kalan 6 daireden 10'ar TL alıyor. Bir de üstüne bu topladığı 1000 TL'nin 900 TL'sini apartman giderleri için kullanıp 100 TL'sini kendisi alıyor. Siz de bunu normal olduğunu düşünüp yöneticiye tepki göstermiyorsunuz ve tepki gösteren diğer 3 daireyi eleştiriyorsunuz.
    Ne kadar komik bir hikaye oldu değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ama araçlardan geçilmiyo.Protesto yok.Protesto dediysem sokaklara çıkıp böğürmek olarak anlaşılmasın.1 hafta araç kullanmasın kimse,benzin almasın.Kaç kişi yapacak?hemen söyleyim hiç kimse.Biz rahata alışmışız arkadaş.s.çmaya bile araçla gidecez kolayını bulsak.
    Bu söylediklerine katılıyorum.Önceki iletini yanlış anladıysam kusura bakma ama bu adamların yada zamların savunulacak bir tarafı yok.Sürekli her hafta bir şeylere zam geliyor.Bunun yanında halkımızın çoğu bilinçsiz ve vurdum duymaz o ayrı mesele..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    eylemde yapsak hükümet vazgeçmez zam yapmaktan maliye bak.açık var diye bas bas bagırıyor yazık sesi kısılacak.
    birde modların başını yakmamalı öncülük yaptırarak.ama önümüzde 29 ekim var herkes birertane pankart yapsın kendi çabasıyla kortejde açsın,kimse birşey diyemez ve zan altında kalmaz düşüncesindeyim.nasıl olsa özgürlükler ülkesinde yaşıyoruz..giydir ses çıksın
    kartalizma07 bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim demek istediğim yamuk insan çok fazla ülkemizde.Herkes bi taraftan yontmaya çalışıyor,bu bi gerçek.Bunun en büyük sebebide Allah korkusu olmaması.En küçük bi alışverişte bile insanlar birbirini kazıklamaya çalışıyor.Ticaret ahlakı sıfır.Ağlaşan esnafların çoğu,bu durumu alışkanlık haline getirmişler.Dürüstlükle iş yapan çok az insan var.Bende yöneticilik yaptım 4 yıl.Çoğu zaman cebimden gitti para.Hiç bir ücrette almadım,çünkü gerek yok.Bana göre haksız kazanç.Ama genede insanları memnun edemedim.Bu yıl daire başı 765 TL daha fazla ödedi insanlar.Ama kimseden tık yok.Dediğim gibi biz ne istediğini bilmeyen insanlarız.
    Bu olaydada benzine zam geldi diye küfür edeceğimize,söyleneceğimize biraz oturma organızımı sıkıp araçlarımıza benzin almasak protestoların en güzeli olur.Küfüretsek ne olacak,ki her zamda ediyoruz zaten.Asıl komik olan bu.Hem küfür edip genede benzin almak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bunun en büyük sebebide Allah korkusu olmaması.
    Bence olayı hiç dine bağlamayalım. Eğer sadece öyle olsaydı bizim için artık haber değeri bile taşımayacak kadar alıştığımız hataları bir Japon yaptığında harakiri yapmaz / intihar etmez, gelişmiş olarak gördüğümüz ülkelerde yöneticiler istifa etmezdi. Şimdi yapacağım genellemeyi tersinden anlayıp tartışma çıkarmaya çalışmayın ama genelde ne kadar yamuk adam varsa büyük bir çoğunluğu kendisini dindar sanan, çevresinden öyle tanınan kişiler oluyor. Çok kez bu durumla karşılaştım.
    crxforever, Soykan67 ve MotorKafa bunu beğendiler.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    aracınıza binmeyin diyen arkadaşa bir sorum olucak.
    benim 4 lastik aracım var ist trafigine biraz katkım olsun ve havayı fazla kirletmeyeyim diye sadece hafta sonları kullanıyorum aile bireyleriyle.
    haftanın 6 günü motosiklet ile işe gidip geliyorum.
    işyerim ile evimin arası 5x2=10 km
    500 mt yürüyüp minübüse binsem 1.75x2=3.5 tl ve minübüsten indikten sonrada 500 mt yürümem lazım.
    motosikletim ile gitsem 10kmx25 krş=2.5 tl vergiler bakım hariç.+ toplu taşıma araçlarını hijyen'den dolayı sevmem.şimdi ben aracımı kullanmasam işe yaya gitmeliyim benim düşüncem.yoksa 1 hafta doktor raporumu alsak.
    çözüm ?
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    benzin 3 tl iken de tartışıldı 3,5 oldu yine aynı 4 oldu .....bir ara ben de gaza geldim ama bu lanet sistemde günde 13 saatim trafikte geçince hiç mecali kalmıyor insanın. sindirme daha iş koşullarından başlıyor. kimsenin protesto edecek takati ve cesareti yok. (hala imzam duruyor aşağıda nasıl kaldıracağım bulamadım )
    "sokaklara çıkıp böğürmek " diye aşağılanan protesto şekli tüm dünyada halkın yaygın olarak kullandığı etkili bir protesto şeklidir. zaten protesto dikkat çekmezse rahatsız
    etmezse ne işe yarar ki ? belki bu zammı engellemez ancak bir sonraki zamda bunun o kadar kolay olmayacağını düşünürler. biz bu işi beceremiyoruz.yapanları da aşağılıyoruz.
    bizde devlete karşı gelmek en büyük günah. ne yaparsa doğrudur iktidar sahibi en yücedir. karşı gelen zındıktır pistir.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tepkiler sandık başında olur demişsiniz...iyide Türkiyede başbakan olup benzine zam yapmayacak babayiğit Cumhuriyet tarihinde yok.Bu hükümette uzun süre elektriktir,benzindir zam yapmamıştı ama genede beyenilmedi.Bence insanlar ya ne istediğini bilmiyor,ya da o biçim rahata alışmışız.
    Konu keşke sadece benzin olsa..
    crxforever bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    arkadaşlar tepkinizi lütfen sandık başında gösterin,yapılanları unutmayın ve affetmeyin , bu hükümet en ufak protesto veya gösteride insanları linç eder gibi tutum ve davranışa giriyor, öyle bir tepki verilmeli ki sabah oylar sayıldığında biryerlerine ağrılar girsin bu arkadaşların,zam yaparken tekrar düşünmek zorunda kalsınlar,yoksa ölene kadar mokoko devam edecek
    cx571 bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sandık mandık hikaye. Bu partiyi sandık başında indirmenin tek yolu karşısına daha güçlü bi sağ parti çıkarmaktır. Buda bu zamanda mümkün değildir. Millet ne kadar kızsada sırf sol! Parti olduğu için muhalefet ve diğerlerine oy vermeyecek, sağdada en güçlü parti bu parti olduğundan gene oylar aynı yere gidecek. Boşuna yazıp çiziyosunuz benim gibi. Geçen seçimlerde %50 aldıysa bu seçimlerde %55 ten daha fazla oy alacak. Çünkü karşısında rakip bi parti yok. Siz atın tutun benim gibi ahada bunuda buraya yazıyorum. 1 yıl sonra hortlatıp okuyun seçimlerden sonra. Sevgiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence biraz dile getirmek lazım.. 30 gün sonra yapın bende geleyim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı ilkayözdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABİLERİM,ABLALARIM,KARDEŞLERİM BİŞEY YAPMALI DİYORUM BU ZAM ZAM ZAM HERKEZ SUSUP Bİ KENARAMI ÇEKİLİCEK TEPKİMİZİ GÖSTERMEZSEK NE OLUCAK '' AAA ZAM MI VAY .... DİYİP '' SONRA ERTESİ GÜN KALDIğIMIZ YERDEN DEVAM MI EDİCEZ GEÇEN GÖRDÜM BİLMEM KAÇ MİLYON MOTOR VARMIŞ İSTANBUL'DA TOPLANALIM BİŞEY YAPALIM DİYORUM SİTE ORGANİZE ETSİN BİŞEY YAPSIN KATILIMINDA OLUCAĞINI DÜŞÜNÜYORUM SESİMİZİ DUYURALIM İSTİYORUM...

DİNLEMENİZİ İSTEDİĞİM GÜZEL Bİ KLİP

http://www.youtube.com/watch?v=7rG566N7lmw
    Dostum adminlere msj attım bu konuda toplanalım diye henüz bir cevap gelmedi. Olacaksa öyle bir toplantı ben tokat ilindeki motorcuları caddeye dökerim. Hepsi Allahtan arıyor zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence biraz dile getirmek lazım.. 30 gün sonra yapın bende geleyim..
    Hayırdır üstad niye 30 gün sonra?
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ecevitin arkasından yazarkasa atmaya benzemez.. Sıkıysa çıkın Tayyibin konvoyunun önüne atın benzin bidonunu bakalım neler olacak? Bu saatten sonra meeee..meeee...
    D-Rat, Zippo's, kartalizma07 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bu maliye bakanıyla tayyibe suikast yapasım geliyor
    Raphae1 ve kartalizma07 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    aman düşünme bile hemen içeri atarlar darbeye eksik teşebbüsten.

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Problem yönetenlerde değil millete..Bu bakımdan benzin 10 tl de olsa yine birşey yapamayız,bineriz büyük büyük taşıtlara gezer dururuz..
    Yüksek yüksek devirlerde redline görmesinler
    Aşrı aşrı motorlara gaz vermesinler
    Babamın bir hayabusası olsa binsede gelse

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Eğer bu hükümetin yaptığı icraatlara karsı bir eylem varsa ben oradayım ağa!!! Ölüm yasası dediler, cıktık aslanlar gibi taksimde yürüdük insanlık görevimizi yerine getirdik, binlerce hayvanın telef edilmesine engel olduk.. Eğer protesto genel bir protesto ise bu sadece sandık başında olabilir diyenlere katılıyorum ama bunun gibi spesifik bir durumsa emin olun birşeyler yapmak gerekir.. Bu ülkede biz birşeyler yapmazsak, rahatsız olup rahatsızlığını dile getiremeyen on binler ne yapsın!! birilerinin bir şey yapması gerekiyorsa yapalım.. Çıkıp rahatsızlığımızı dile getirelim..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yapacak bişi yok, zevk almaya bakın.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece benzin fiyatlarının azaltılması değil. Bir proje hazırlamalıyız. "Trafik sorununa çözüm - Motosiklet " adı altında.
    Bu proje de motosikletlere ucuz benzin teşviğinden. emniyet şeridi kullanma izni. düşük ÖTV vb unsurlar belirtlimeli böylece insanlar motosiklete teşvik edilmeli.
    ciddi bir Doktora Tezi gibi güzel bir proje hazırlayıp altına tüm üyeler imza atıp istanbul valisi, belediye başkanı . ulaştırma bakanlığı ve başbakana göndermeli.
    dreamkiller bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)