Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok yeniyim önerilerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

abilerim, yaşım 18 daha a2 ehliyetim falan da yok şubat gibi ehliyeti almış olurum. ehliyeti aldıktan sonra 100cc üstü bir motor almayı düşünüyorum. ama daha önce sadece bisiklet sürdüm forumda genelde cbr gibi bir model yerine cbf ile başla denmiş. ben cbr125 le başlıyım dedm ama hemen sıkılırsın diyenler oldu. baktığım fiyat aralığı da 4000-8000 arası. ne dersiniz, kaç cc ile başlıyım hangi markayla başlıyım ? touring, chopper tarzı modeller de ilgimi çekiyor. bir de boy kilo falan da önemli sanırım 1.80 boy 78 kiloyum. yardımcı olacak ustalarım olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Malum benzim fiyatlarida artti ben sana cbr gibi olsada ufak motor seklinde ss onermem kivraklik bakimindan touringlere gore kotu.benim sana onericegim motor yamaha ybr125 tir.fiyat bakimindan cok makul 4500 gibi biseydir osu busu 5000e maal olur geri kalanylada koruma ekipmalarini alirsin.simdi diyeceksin ne bu makina hem ufacik hem fiyati az.sen demisin ilk defa ben motor kullanicam.ybr touring klasmaninda orta performansli asiri kaliteli yakit bakimindan iyi bir motordur.al bi ybr motor nedir sokakta motor nerdedir vites debriyaja alis.bende bu yollardan yeni gectim he ondan sonra satarsin ybryi ybrnin 2.el piyasasi hic dusmez satarsin ustune daha koyarsin bi cbr250 sana iyi gider

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Kardesiö önce koruma nı al mont,kask,eldiven,dizlik sonra eğliyetini al,motosiklet için bir miktar ayır ve söyle bizde o miktara göre yorumda bulunalım

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum benzim fiyatlarida artti ben sana cbr gibi olsada ufak motor seklinde ss onermem kivraklik bakimindan touringlere gore kotu.benim sana onericegim motor yamaha ybr125 tir.fiyat bakimindan cok makul 4500 gibi biseydir osu busu 5000e maal olur geri kalanylada koruma ekipmalarini alirsin.simdi diyeceksin ne bu makina hem ufacik hem fiyati az.sen demisin ilk defa ben motor kullanicam.ybr touring klasmaninda orta performansli asiri kaliteli yakit bakimindan iyi bir motordur.al bi ybr motor nedir sokakta motor nerdedir vites debriyaja alis.bende bu yollardan yeni gectim he ondan sonra satarsin ybryi ybrnin 2.el piyasasi hic dusmez satarsin ustune daha koyarsin bi cbr250 sana iyi gider
    açıklamış zaten arkadaş her şeyi
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesiö önce koruma nı al mont,kask,eldiven,dizlik sonra eğliyetini al,motosiklet için bir miktar ayır ve söyle bizde o miktara göre yorumda bulunalım
    Hangi motoru alirsan al bu arkadaşin dedigıni dinle. Güvenlik çok önemli. İlk motorun olacak yaşinda genç o paraya alaçagin motorlar hangi marka olursa olsun az çok ayni kalite olucak ben ybr-cb-cbf sevmiyorum sadece kişisel ama tipine bak 2-3 sene kullanirim dedigin, kolay satilacak, sana yakin servisi olan motorlari araştir ve al.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    motosiklete küçük hacimli motorla başla 125 cc bile çok aslında bence,koruma ekipmanlarını tamamlamadan da motor alma.motor işi şakaya gelmez.

anlaşılan o ki ekipmanları motordan önce alıcam. yalnız şöyle bi şey var büyük ihtimal bi kere alıp 3-4 sene binmem gerekecek bu motora o yüzden dengeli bi şey almak istiyorum yani şu an aldığımda abartı kaçmayacak, 3 yıl sonra da beni sıkmayacak bi şey olmalı. 125 liklerden bir süre sonra sıkılacağım allahın emri oldu artık, kime sorsam bunu söylüyor, arada uzun yola da gidicem (istanbul kayseri arası, tabi gözüm yerse) bunları göz önünde bulundurunca en iyisi touring tarzı bi şey almak ya da şunun gibi örneğin; http://www.hyosungmotorsusa.com/new_...V650&year=2012. yine önerilerinizi bekliyorum yardım eden abilerime de teşekkür ediyorum bilahare.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    valla ybr 125 ten sıkılan çok eğer uzun yola gitmek istoyorsan 250 cc almanı tavsiye ederim eğer bütçende varsa hyosung gv 250 alabilirsin chopper olaraktan venox 250 de güzeldir 250 choppererin en iyi modellerindendir bu 2 motosiklet yarış motorlarından pek anlamam o yüzden yorum yapmayım
    KeaSH-07 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    cbr 250 r
    gv 250 olabilir
    cabuk sıkılırım diyorsan bunları al
    yoksa cbr 125 r al zippo's var forumda o motoru satmadıysan onunkini al en azından yok yok onun motorun hemde temiz=)
    # motosikletle.blogspot

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Ehliyetini alana kadar başlama, alana kadar da forumu didik didik et, zaten gerekli dersi alırsın. Okuma yazma bilmeyen birine şiir yaz gibi bir şey oluyor cbr tavsiye etmek. Maddi durumun ve eğitimden sonra cbr alırsın. Niyetin büyütmekse büyütürsün küçültmekse küçültürsün..

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı mertmurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılan o ki ekipmanları motordan önce alıcam. yalnız şöyle bi şey var büyük ihtimal bi kere alıp 3-4 sene binmem gerekecek bu motora o yüzden dengeli bi şey almak istiyorum yani şu an aldığımda abartı kaçmayacak, 3 yıl sonra da beni sıkmayacak bi şey olmalı. 125 liklerden bir süre sonra sıkılacağım allahın emri oldu artık, kime sorsam bunu söylüyor, arada uzun yola da gidicem (istanbul kayseri arası, tabi gözüm yerse) bunları göz önünde bulundurunca en iyisi touring tarzı bi şey almak ya da şunun gibi örneğin; http://www.hyosungmotorsusa.com/new_...V650&year=2012. yine önerilerinizi bekliyorum yardım eden abilerime de teşekkür ediyorum bilahare.
    Mert cim eger bilgili insanlarin fikirlerinle hareket edersen saglıklı bir motor hayatin ve deneyimin olur. İlk motor için örnek gösterdiğin motor 650 CC Sakami yapiyorsun ? Burda bazi abilerin 125 CC bile ilk motor için hizli olabileceğini yazarken .
    Sen uzun yol hayallerinden önce şu 4 seneni şehir trafiğinde geçir iyice piş sonra git kendine bir 250 CC motor al onuda şöyle 4 5 sene kullan. Sonra 500 600 cc cik. O çabuk sıkılırsın diyen arkadaşlarında kusura bakmasın saçmalıyorlar.
    Bak benim hayalimde hep aprillia rs extrama diye bir motor vardi 125 CC lik ama hiç alamadım şimdi 150 CC bir motor kullaniyorum 90 cc motoru 10 seneye yakın yazları kullandıktan sonra bu sene bir ileri sürüş kursuna gittim meğersem bilmediğim o kadar çok şey varmış.
    18 yaşında sendeki heyecanla 600 lük motorda yapıcağın tek bir yanlış haraket ve yan yatırma bir bakmıssın allah muhafaza kol bacak yerinde değil . Kontrol edebileceğin güçlerle başla .
    Önünde çok uzun bir hayat var bu alıcağın son motorda değil ilerde 1100 cc lerede binersin işallah.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 r
    gv 250 olabilir
    cabuk sıkılırım diyorsan bunları al
    yoksa cbr 125 r al zippo's var forumda o motoru satmadıysan onunkini al en azından yok yok onun motorun hemde temiz=)
    Geçen gün sattım hocam teşekkürler tekrar

Konu sahibi arkadaş görüntü olarak ss seviyosa 2. el cbr 125 önerebilirim,yeni kasa eski kasa fark etmez.tabi bütçe sıkıntısı yoksa yeni kasa daha güzel olur.onun dışında gv 250 başlangıç için şehir içinde zorlayabiliriz biraz.cbf veya ybr daha doğru tercih olur.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    sky izleyecegin yolu cok iyi özetlemiş ben 6 ay araştirip motor aldim croos 150 cc o bile bazen büyük geliyor. Hep aklinda tut bunlari güzel haberlerini okumak istiyoruz

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün sattım hocam teşekkürler tekrar

Konu sahibi arkadaş görüntü olarak ss seviyosa 2. el cbr 125 önerebilirim,yeni kasa eski kasa fark etmez.tabi bütçe sıkıntısı yoksa yeni kasa daha güzel olur.onun dışında gv 250 başlangıç için şehir içinde zorlayabiliriz biraz.cbf veya ybr daha doğru tercih olur.
    gözün aydın =)
    cok gözüm vardı senin motorda ama garibanlıgın gözü kör olsun içim gitmedi değil
    # motosikletle.blogspot

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hic motor surememis diyor bunu goz onunde bulunduralim 250lik ile yapamaz bence

sky abi teşekkür ederim önerilerin için. daha almak için uzunca bi sürem var nerdeyse 6 ay kadar. 650 lik motorlara bakınca insanın içi gidiyor havalı güçlü motorlar. Ama bana da okudukça öğrendikçe doğru gelmeye başladı küçük motorlarla başlamak gerektiği. Sanırım cbr 125 gibi bir şey iyi olur hem görünüşü havası hem de motoru derken en optimal olan o
    skyytr bunu beğendi.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr mi fiyat bakmndan çok makul
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Rica ederim Mert , sanirim adaşız. Bende senin gibi düşünüyorum 650 gösterdiğin motor çok güzel ama her şeyin yeri ve zamanı var. Bu arada karar verdiğin motor çok güzel . Motoru almadan yavaş yavaş güvenlik ekipmanlarını al . Mont , Günlük giyebiecegin bir pantalon korumalı tabiki , en önemli Full Face kaskin , dirsek korumalı bir ayakkabı ve eldiven ve bellik Ne çok şey varmış .
    Bu yazdiklarim arasında kaskina en çok parayı ayır olurmu ? ? Kafanin ölçümünü alsınlar kaskı satan kişiye bunu hatırlat.
    Yine sormak istediğin bir şey olursa özeldende mesaj at . Sevgiler

çok teşekkür ederim abi önerilerini şimdiden kulağıma küpe yaptım, saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)