Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kış önü Michelin lastik almalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Teşekkürler arkadaşlar 1 sene dolmadan 7000 km yaptım yani 1,5 sene dolmadan michelinler biter o zaman. Tabi dediğiniz gibi bu önemli değil. Herkese teşekkür ederim. Nasip olursa önümüzdeki ay geçiyorum michelinlere. Artık ilk izlenimleri belirtirim. İnşallah gerçek yol tutuşu neymiş hissederim korkmadan motor sürmek zevkli olsa gerek.

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelen tamamdır..

Nereden alacağın senin tercihin ama tavsiyem hiç maceraya girme, atla Buz Motor'a git.. Haa babamın oğlu falan değiller, ben ordan aldım taktırdım, bende iyi intibağ bıraktılar..

Nereden alırsan al ama Michelen al, veya Metzeller.. Başkasını düşünme bile...derim!
    Denizlide yok buz motor ama bir yer buldum. Lastiği alırken kontrol etcem üretim tarihini vesaire. Taktırması kolay iş. Teşekkürler
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastikler michelin olunca motor sürmek zevki başka birşey. Kullan anlayacaksın.

Saygılar.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumuşak hamur olduğu için ömrü diğerlerinden daha kısa diye biliyorum. Yurtdışı forumlarda önerilen 10.000 km gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Ama bizde ( T.C Kul Yapısı Olmayan Lastik Standartları Enstitüsü ) janttan alev çıkmadan değiştiren çıkarmı bilemem

Bence ömrü kafaya en son takacağın detaylardan olsun, lastik birsürü tehlikeden kurtarır seni

Bende biçok konuda "fiyat=performans" değerlendirmesi yaparım ama lastikte sadece "performans" aramak en doğrusu bence.

3 paket sigara parası fazla vereyim, gerekirse bikaçbin km az yol gideyim, yeterki gidebileyim Gidememekte var allah korusun.
    Merak ettiğimden sordum zaten bitmesi benim için önemli değil güvenli sürüşü hissediyim bana yeter. Korkmadan virajlara giriyim yeter Hayırlısı artık teşekkürler

---------- Post added 19-09-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 18-09-2012 at 23:58 ----------

Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler michelin olunca motor sürmek zevki başka birşey. Kullan anlayacaksın.

Saygılar.
    İnşallah bende öyle umuyorum. Teşekkür ederim.

Saygılar...
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    lastik ömrü açısından aklınızda bir fikir oluşturayım. benim mondialimde ön ve arka michelin pilot sport sc var 130 60 13 ebatlarında.Takalı 5 bin kilometre oldu ve üzerinde hala o siyah dikenler duruyor(kenarındaki).Ve lastiğin orta yüzeyinde yani lastiğin bastığı yerdeki o siyah şeylerden hala mevcut.Ve ben lastikleri çok hırçın kullandım malum scooter olduğu için .
    Sür gari

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik ömrü açısından aklınızda bir fikir oluşturayım. benim mondialimde ön ve arka michelin pilot sport sc var 130 60 13 ebatlarında.Takalı 5 bin kilometre oldu ve üzerinde hala o siyah dikenler duruyor(kenarındaki).Ve lastiğin orta yüzeyinde yani lastiğin bastığı yerdeki o siyah şeylerden hala mevcut.Ve ben lastikleri çok hırçın kullandım malum scooter olduğu için .
    Ya her sene michelin almak istemem ondan ömrü de önemli 1 seneye 1 ay kaldı 7000 km ye geliyorum motorumla lastiği çok zorlamam yani patinaj, ani fren yapma gibi şeyler yoktur pek. Sadece güvenli bir şekilde fren atmak ve motoru yatırmak istiyorum. Benim tahminimce 1,5 sene götürür beni michelin yatırımları yapmaya başladım bakalım önümüzdeki ayın 20 sinde almayı düşünüyorum Teşekkürler bilgiler için

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Mişlen al, takınca anlarsın farkını, ben kuru zeminde fazla zorlayamadım ama şunu söyleyeyim ıslak yolda farkını çok iyi anlıyorsun, vites düşürürken arka teker kilitleniyordu ama bunları takınca hiçbir şey kalmadı
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mişlen al, takınca anlarsın farkını, ben kuru zeminde fazla zorlayamadım ama şunu söyleyeyim ıslak yolda farkını çok iyi anlıyorsun, vites düşürürken arka teker kilitleniyordu ama bunları takınca hiçbir şey kalmadı
    Valla kullananlardan böyle yorumları duydukça beklemeden hemen almak geliyo içimden ama maaş öbür ayın 20 sinde Belki 5 inde de alırım bakalım artık sabretmekten başka bişey kalmadı. Teşekkürler bilgiler için

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar lastik olayında biraz geciktim ama sonunda işlemlere başlıyorum. Sizden bir ricam daha olucak. Denizlide Michelin Pilot Sporty lastik bulamıyorum. En son bakıcam bi kaç yer daha var. Denizlide bulamazsam mecburen netten alıcam. Netten nerden almam gerektiği konusunda bilgi vericek arkadaşlar arıyorum. Lastiğin üretim tarihide önemli sanırım. Usta alacağın lastik 2012 üretimi olmalı dedi. Zaten lastiğin ömrü 2 yıl 2012 bitti 2013 üretimi daha çıkmamıştır almayı düşünüyosan 2012 üretimi almalısın dedi. Sanırım doğru dedi o nedenle netten alırsam üretim tarihinden nasıl emin olabilirim güvenilir bir site var mıdır?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    www.motolas.com.tr/
    motolastik.com
    motosiklet ekipmanları satan firmalar
    bir de tabiki sahibinden.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

ha bu arada ben de pilot activ almayı düşünüyorum, kendi lastiklerim sert ve yarıklar oluştu üstünde kıllanıyorum. tavsiye eden var mı?
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.motolas.com.tr/
    motolastik.com
    motosiklet ekipmanları satan firmalar
    bir de tabiki sahibinden.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

ha bu arada ben de pilot activ almayı düşünüyorum, kendi lastiklerim sert ve yarıklar oluştu üstünde kıllanıyorum. tavsiye eden var mı?
    Eyvallah teşekkür ederim 3 tane bayi varmış Denizlide gidip konuşcam müsait bi zamanda. 2 taksit yaparlarsa süper olur Vallahi sizin lastikler konusunda bir bilgim yok ama ebatlarına uygun michelin bulabilirseniz alın bence. Metzeller de gördüm gerçi metzeller de süper. Sanırım metzellerin tamamı kauçuk. Michelinde yüzde 10 plastik var heralde yüzde 90 kauçuk. Ama bundan sonra hangi lastiği alırsam alayım yumuşak hamurlu olcak valla.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Michelin lastik uygun fiyata bulabilirim dusunurseniz yeni tarihli stok mali degil almadan once ebatlarini belirtirsen fiyat listesnden bakabilirim
    bu kawasaki bir başka dostummm

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu michelen'in bütün modelleri mi ıslak zeminde başarılı? Yoksa özel bir modeli var mı ıslak zemin için tavsiye edilebilecek ?

Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle değiştirmelisiniz,geçen kışı durolarla geçirdim çok sıkıntı yarattı ,1 ay kadar önce michelin aldım değiştirttim,ıslak zeminde oldukça başarılı
    Hangi modelini aldınız?
    Mengu16 bunu beğendi.
    #sürenadam

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu michelen'in bütün modelleri mi ıslak zeminde başarılı? Yoksa özel bir modeli var mı ıslak zemin için tavsiye edilebilecek ?

Hangi modelini aldınız?
    Pilot activ serisinden kullaniyorum super diyebilirim
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Michelin almak için kıştan daha iyi bi zaman bulamazsın.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    bende lastik almayı düşünüyorum çok yakıyor lastiklerim henüz kış gelmemesine rahmen cst lastik var üzerinde ancak hiç memlun degilin çok kötü bir markamıdır bu sizce ?, lastik fiyatlarına bir baktımda benim motora göre 300 den aşagı yok adam gibi bir lastik gerçekten el yakıyor biraz daha böyle kalacak gibi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben duro marka lastikleri yaz kış kullandım.
    Bir tek karda sürmedim.
    17k'da arka lastik keyfi değişti,ön lastik ise 24k yol yapmıştı,sonrasında motoru sattım,şimdi durum nedir bilmiyorum.
    Ama yağmurda kullanırken azami dikkat gerekiyor,kaygan zeminde çok başarısız.
    Kısacası değiştirmekte fayda var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Ne yapacaksın?
    beyaz yanakmı boyayacaksın yine??
    ))))

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapacaksın?
    beyaz yanakmı boyayacaksın yine??
    ))))
    Yok bu sefer beyaz yanağı direk taktırcam lastiğe olmazsada normal lastik kalemiyle yazıların içini boyıcam o kadar bidaha uğraşmam öyle

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin lastik uygun fiyata bulabilirim dusunurseniz yeni tarihli stok mali degil almadan once ebatlarini belirtirsen fiyat listesnden bakabilirim
    şu anda ön lastik ebatı 100-90-18 arka lastik ebatı 130-70-18

Sanırım benim jantlara uyacak lastik ebatları bunlar Michelin Pilot Sporty olarak. Tabi bu ebatlar janta olcakmı onuda bilmiyorum onuda sormak lazım. Ama olur heralde
    2,75-18 42P Ön Lastik
    90/90-18 57P Arka Lastik

Denizlide bayisini buldum izin günümde gidip konuşcam ama sizde yardımcı olabilirseniz sevinirim arada fark olursa getirtebiliriz. Tabi olabilirse 2 taksit yaptırmayı düşünüyorum oda var yapılıyormu bilmiyorum ama.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ben cbf 150 yi aldım 600 km sonra Pilot activ aldım kendime arada ucurum gibi bir fark var 8.200 km pilot activi kullandım yok denecek kadar bi aşınma vardı ama motoru agresif kullanırsan omru kısalır hamurunun yumuşak oluşu bence avantaş cabuk ısınıyor ve cok iyi tutuyor.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbf 150 yi aldım 600 km sonra Pilot activ aldım kendime arada ucurum gibi bir fark var 8.200 km pilot activi kullandım yok denecek kadar bi aşınma vardı ama motoru agresif kullanırsan omru kısalır hamurunun yumuşak oluşu bence avantaş cabuk ısınıyor ve cok iyi tutuyor.
    Aynen forumda da birçok konu var bununla ilgili ve michelin kullanıpta pişman olan 1 kişi görmedim. Nasip olursa bende çok yakın günlerde michelin lastiğe geçicem. Teşekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler