Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kış önü Michelin lastik almalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar 1- 1,5 ay içerisinde motorumdaki duro lastiklerden kurtulup michelin almayı düşünüyorum. Sizce önümüzdeki sezonu beklemelimiyim? Yoksa kış geliyo olsa da lastik değişikliği yapmalımıyım?

Bu arada duroyu herkes bilir. Arka 130 ön 110 taban görünüş güzel ama yok tutuşu sıfır. Sadece düşüncem kışıda bu lastiklerle geçirip yeni sezona yeni lastiklerlemi girmeliyim yoksa değiştirmeli miyim? Ayrıca takılı olan duroların bu kışı da çıkarabilceğini düşünüyorum.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    ıslak zeminde daha fazla soruna neden olabilir duro
    kışın kaliteli lastiğe daha fazla ihtiyacın olacaktır tahminimce
    ben olsam alırdım herhalde şimdilerde
    tabi alacağın lastik mevsime uygun olmalı
    selamlar kazasız sürüşler
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    kesinlikle değiştirmelisiniz,geçen kışı durolarla geçirdim çok sıkıntı yarattı ,1 ay kadar önce michelin aldım değiştirttim,ıslak zeminde oldukça başarılı
    turkish39 ve maxi97 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu lastik işi benimde kafamı karıştırıyo.Bi kaliteli lastik alalım dedik hepsinde bi b.k çıkıyo.Prelli sert,michelin çabuk bitiyo,metzeler fitil tutmuyoYeter beyaaaaTavsiye çok ama adama kullandınmı bu lastiklerden diyoz,yok ama iyiymiş.Ona bakarsan unilide iyi diyolar ırc de.Yaw neyse gece gece....Bi kullanan çıkar diye umuyoruk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle değiştirmelisiniz,geçen kışı durolarla geçirdim çok sıkıntı yarattı ,1 ay kadar önce michelin aldım değiştirttim,ıslak zeminde oldukça başarılı
    İşte aradığım cevap.Bıktım kullanmayıpta bişey öneren insanlardan beyaaa.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her iki marka lastiği de kullanan birisi olarak yorum yapayım sana. Zaten kullanmayanların ve benim bi arkadaşta vardı diyenlerin sözlerine de pek itibar etme.

Benim CBF de de Duro lar var yaz aylarında memnunum aslında ama havalar soğumaya başlayınca yol tutmaz oluyorlar geç ısınıyorlar hatta hiç ısınmıyorlar çünkü.

Apache de de Michelin Pilot Sporty F marka/modeli var yaz kış fark etmiyor çok güzel yol tutuyor. Hele ki temiz asfaltta yol tutuşu anlatılmaz frenleyince falan koydun mudu çakıyor olduğu yere kaymadan. Acaba birisi geriye mi çekiyor beni falan diyorsun o derece yani.

Kış aylarına girmeden, havalar daha fazla soğumadan Michelin lastiklerini al derim. Farkı fark edeceksin.

Saygılar.
    maxi97, zongoku ve turkish39 bunu beğendiler.

on arka birlikte mi değişmek lazım yoksa arka yeter mi sadece?

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    kış aylarında lastiğin önemi daha fazla
    hele ege bölgesi gibi ve de manisa gibi bir yerde yaşıyorsak bir günde 4 mevsim görmek mümkün
    lastiğin performansı çok önemli mutlaka değiştirmek gerek
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

İkisi birlikte değişmeli.

Ön tekerin geçtiği yoldan arka geçmiyor mu? Ya da arkanın geçtiği yoldan ön?

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on arka birlikte mi değişmek lazım yoksa arka yeter mi sadece?
    ön freni devre dışı bırakmak gibi olur tek arka lastiği değiştirmek
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Valla 130 taban olsa bile lastik kalitesiz oldu mu hiç bir işe yaramıyor. Kullanan arkadaşların yorumları çok iyi oldu bende mutlaka 2 sini birlikte değiştirmeyi düşünüyorum zaten. Sanırım cevabıda bulmuş olduk. Kış başlamadan geçicem micheline hayırlısıyla. Teşekkürler
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    canını,aileni,motosikleti ve sürmeyi seviyorsan almalısın.(kardeşiniz yaşınızdayım ama michelin gerçekten hayat kurtarıyor.uslubum biraz yanlış kusuruma bakmayın)
    zongoku bunu beğendi.
    Sür gari

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arkadaşlar feyizoğlunda michelin lastikler 90/90-18 fiyatları uygun.Kargo 4.90TL.

Aşağıda verdiğim lsitede de metzeler uygun fakat kargo bedeli 15 TL.Yinede fiyat düşük geliyo.

http://www.motolastik.com/Urun/Metze...-pmu27184.html

madem ilgili arkadaşlar var cevap veriyorlar sağolsunlar, şunu da sorayım; pirellinin dura traction diye bi kış lastiği var michelin kış için bile olsa daha mı iyidir?

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşlar bu arada birşey daha aklıma takıldı michelin lastik kaç km de bitiyor? Kullanıma göre değişir ama ortalama olarak bilen varsa iyi olur

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Eğer motorun avatarında yazansa michelin e boşver derim
    Gereksiz yere para kaptırırsın... O paraya daha güzel şeyler alınabilir...
    Yağışlı ve kaygan zeminde daha dikkatli gidersin olur biter....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Çabuk bittiğini duydum ama dediğim gibi duydum.Kullananlar cevap verirse daha iyi olur.Duyumlar hep var malesef.
    zongoku bunu beğendi.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar feyizoğlunda michelin lastikler 90/90-18 fiyatları uygun.Kargo 4.90TL.

Aşağıda verdiğim lsitede de metzeler uygun fakat kargo bedeli 15 TL.Yinede fiyat düşük geliyo.

http://www.motolastik.com/Urun/Metze...-pmu27184.html
    Michelin yok sanırım tıkladım ama çıkmadı

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorun avatarında yazansa michelin e boşver derim
    Gereksiz yere para kaptırırsın... O paraya daha güzel şeyler alınabilir...
    Yağışlı ve kaygan zeminde daha dikkatli gidersin olur biter....
    Senin motora michelin fazlamı diyosun Önerin nedir peki? Benim aklımda michelin ya da metzeler var ama michelin hep aklımdaydı onu denemek istiyorum tabi tecrübe lazım her zaman önerin varsa değerlendirmek isterim

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada birşey daha aklıma takıldı michelin lastik kaç km de bitiyor? Kullanıma göre değişir ama ortalama olarak bilen varsa iyi olur
    Yumuşak hamur olduğu için ömrü diğerlerinden daha kısa diye biliyorum. Yurtdışı forumlarda önerilen 10.000 km gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Ama bizde ( T.C Kul Yapısı Olmayan Lastik Standartları Enstitüsü ) janttan alev çıkmadan değiştiren çıkarmı bilemem

Bence ömrü kafaya en son takacağın detaylardan olsun, lastik birsürü tehlikeden kurtarır seni

Bende biçok konuda "fiyat=performans" değerlendirmesi yaparım ama lastikte sadece "performans" aramak en doğrusu bence.

3 paket sigara parası fazla vereyim, gerekirse bikaçbin km az yol gideyim, yeterki gidebileyim Gidememekte var allah korusun.
    murat-efe ve zongoku bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Michelin Pilot Sporty F modeli 10000km gibi eskisi gibi yol tutmamaya ve hamuru bozulmaya başlıyor.
    zongoku bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Michelen tamamdır..

Nereden alacağın senin tercihin ama tavsiyem hiç maceraya girme, atla Buz Motor'a git.. Haa babamın oğlu falan değiller, ben ordan aldım taktırdım, bende iyi intibağ bıraktılar..

Nereden alırsan al ama Michelen al, veya Metzeller.. Başkasını düşünme bile...derim!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler