Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kışın motor almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Önümüzdeki ay eşimle birlikte 2 adet cb125E satın almayı düşünüyoruz. Fakat konuştuğumuz herkes bahara kadar motora binemeyecegimizi, 125'lik motorlarda da fiyat degisimi çok olmayacağından motoru Mart'ta daha iyi olacağını söylüyorlar. Açıkcası biz de 5 ayın beklemek icin çok uzun bir süre olduğunu düşünüyoruz. Gercekten bahara kadar hiç bir sekilde motor kullanma şansımız olmaz mı? Bosuna mı almış oluruz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Yağmur çamur bin ne olacak düzgün gittikten sonra .)

nerede yaşadığınıza göre değişir. ben bütün kış kullanıyorum karda bile park sorunu yoksa yaz kış farketmez hemen alınır. kışın güneşli günlerde giyinip kuşanıp gezmek müthiş..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede yaşadığınıza göre değişir. ben bütün kış kullanıyorum karda bile park sorunu yoksa yaz kış farketmez hemen alınır. kışın güneşli günlerde giyinip kuşanıp gezmek müthiş..
    Aynen... Motora yağışlı olmayan her havada rahatlıkla binip gezebilirsiniz. Soğuk havalarda biraz giyim kuşam ekstrası olur o kadar... Esas problem motorun soğuk ve yağışta açıkta kalmaması..

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Sağlam koruma, iyi lastikler ile çok yağmurlu ve karlı havalar hariç binersin kardeşim.. Allah kaza bela vermesin!

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    para var huzur var demekten kendimi alamıyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kışın iyi bir mont, pantolon, eldiven, bot ile terlenebilir bile.

Yalnız başka birşeye dikkat çekmek istiyorum. Sıfır CB125 alacağınıza 2.el temiz bir CBF150 almanızı şiddetle tavsiye ederim.Çünkü CB125 bana ve birçok eskiden CBF kullanıp şimdi CB kullananlara göre motor değil, bisiklet. Hiç güven vermiyor insana. Yokuşlarda bayılıyor ve dolayısıyla yakıt olarak CBF ile aynı hatta daha çok yakıyor. Tanıdıklarımın %90ı CBF ye geri dönüyor veya geri dönmek istiyor.

Saygılar.
    Güzel Şale bunu beğendi.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Kışın karlı dahi olsa dikkatli bir şekilde motor sürmek yazdan daha zevkli olacaktır. Bu sene tepelere karlar yağsın ben de karda güzel bir kaçamak yapıcam. Yani bence hevesinizi engellemeyin para sıkıntısı yoksa alın ama koruma demirli ve güzel bir lastikle birlikte alın ne olur ne olmaz önümüz kış
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende Adana'da yaşıyorum. Kışın pek sogumaz ama bol bol yağmur yagar. Yaz-kış biniyorum ben. Lastik falan da değiştiriyorum. 4 mevsim aynı lastik Hem de Honda falan değil, bildigin Mondial 100ukh cup. Çok fazla ayrıntıya takılmıyorum...

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    0 km alacaksanız ocak ayını beklemeniz daha mantıklı 1 model 1 modeldir
    fakat 2 . el alacaksanız
    yağmur çamur vız gelir
    sağlığınız el veriyorsa devam
    bana kalırsa keyif sürmenin sezonu olmaz
    sadece bahar-yaz-sonbahar ayları hariç motorla gidilecek mesafe kısalır o kadar
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sözkonusu Hondaysı fiyat değişimi her an olabilir.Yaza kışa bakmıyo onlar.Tecrübeli iseniz yaz-kış-ilkbahar-sonbahar ne farkeder.Benim motosiklet tutkum 4 mevsimSizinkini bilmem.

Motosikleti
    honda ps150i
    piaggio carnaby 200 ve aprillia scarabeo 200 arasında karar veremedim ikinci el almayı düşünüyorum carnaby 2010 model 6500 tl 4000 km .. scarabeo 1000 km 2012 model 6500 bu motorların ikiside çok iyi bana yardımcı olacak fikirlere ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler cevap yazacak arkadaşlara

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    çok yağışlı havalar yani şiddetli yağış hariç motosiklet keyfi 4 mevsim. ben de 250honda cbr var 1000 cbf almak istiyorum. inanın güzel bir zevk...

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B 2011
    yagıslı havada da bınebılırsınız onlemınızı aldıktan sonra. ona gore surmek gerek tabıı. ancak cok acemıyken yagıslı havada cıkmamanızı tavsıye ederım..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı eralp_goksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagıslı havada da bınebılırsınız onlemınızı aldıktan sonra. ona gore surmek gerek tabıı. ancak cok acemıyken yagıslı havada cıkmamanızı tavsıye ederım..
    Katılıyorum...Bilinçli kullanıcı olmak ilk önceliğimiz olmalı.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı astral33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piaggio carnaby 200 ve aprillia scarabeo 200 arasında karar veremedim ikinci el almayı düşünüyorum carnaby 2010 model 6500 tl 4000 km .. scarabeo 1000 km 2012 model 6500 bu motorların ikiside çok iyi bana yardımcı olacak fikirlere ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler cevap yazacak arkadaşlara
    Aprilia son yıllarda çok geliştirdi kendini ben olsam tercihimi Aprilia dan yana kullanırdım. Hem Piaggio bence çirkin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yaza kadar okadar güzel günler olur ki

Hem cayır cayır sıcağın altında kullanmaktan daha keyifli bence doğru düzgün ekipman ile serin havalarda kullanmak

Ayrıca yaza kadar eliniz kolunuz gibi alışırsınız motosikletinize, sonrasında ver elini uzun yollar

Hondanın fiyat konusunda ne yapacağıda belli olmaz, çok hızlı yayılıyor CB yollarda.

Tutundu deyip fiyat artarsa şaşırmam, şuan alırsanız ekipmanlarınız bedavaya gelmiş bile olabilir baharda

Konutuğunuz kişiler neye dayanarak motosiklete binemeyeceğinizi düşünmüş anlam veremedim

Bugünde İstanbul yağmurluydu ve ben saat 15:00 den beri yollardayım 130-140 km

Bence zaman kaybetmeyip keyfini sürmeye başlayn
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı astral33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 Carnaby, siyah, 20500 KM'de, muayeneden yeni geçti.. Ön lastik 0 Michelen.. Arka 1 yıllık Michelen, gayet iyi.. Varyatör kayışını değiştiriyorum, yağına suyuna tuzuna da bakılacak.. 5250 TL ;-) İstanbul'daysan Şirinevler'deki Extreme Motor'a git, alet orda, bak.. İlgilenirsen bana msj at özelden.. Satıyorum çünkü X-City alacağım.. (Yalnız üzülerek fiyat son diyorum, çünkü alet sağlam!)

Scrabeo mu Carnaby mi, elbette Carnaby çünkü üzerinde Runner motoru var ve daha kalıplı! Peki X-City mi Carnaby mi? İşte o yüzden satıyorum!!

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Xcity gercekten cok guzel bir motor gunluk 7 km yol yaptigim icin almadim . İkinci motorum 250 bir xmax olucak isallah soyle bir
    5 yil sonra.

Motosikleti
    Yakışır kardeşim, inşallah alırsın.. Aralarında aman aman fark olmadığı için aradaki 2000 TL farkı vermek istemem. Yoksa X-max'in tartışacak yani yok ;-) tamam bir alet

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)