Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otoban mi ? Sehirici Yolmu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    İzmir Alsancak ve Urla Merkez arasinda iki alternatif yol bulunmakta . Bir tanesi sahil kenarindaki yol olup bolca otobus , dolmus bulunmakta vede iki yonlu trafik bulunmakta. İkinci alternatif ise izmir cesme otobanini kullanmak. Sizce artci ile seyahat ederken hangi yolu kullanmak 150 cc bir scooter icin uygun olur . Uzun yol deneyimim araba ile olsada motorla cok yok. Yavas yavas emin adimlarla sinirlarimi zorlamayi dusunuyorum. Yani daha motoruma alismadan , cesme , marmaris , kusadasi vb yerlere gitmeyi planlamiyorum.
    Yinede deneyimli arakadaslardan fikirlerini rica edicegim. Eldiven , Kask ve ayakkabi uygun sekilde satin aldim sirada korumali montlarimiz
    var.
    Otoban kullanimi ile ilgili faydali bir bilgi bulamadim. Motorlari icin guvenli serit vs vs ?
    Cevaplarinizi bekliyorum
    Mert

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Sabah erken saatlerde çıkarsanız sahil yolu kullanılabilir. Yolun, sahilin tadına vara vara gidersiniz. Ben şahsen uzak bir yere gideceksem öyle yapıyorum. Yok sabah çıkamam derseniz otobanın sağ ve gerektiğinde orta şeridi sizin için uygundur.

Kendine güvenmeyen kimi sürücüler gibi emniyet şeridinden giderek diğer araç sürücülerini şerit değiştirmeden sizi sollamaya cesaretlendirmeyin. Geçen bir tanesine denk geldim. Emniyet şeridinde gitmeye çalışıyordu. Beni şeritte görünce gaza geldi. Beni geçmek için bastı yetişti. Yol verdim, geçti beni rahatladı.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kesinlikle sahil yolunu kullan derim.
    İzmir'de konakladığım dönemler de, artçımla beraber hemen her h.sonu kullanırdık o yolu.
    Zevkli eğlenceli bir yoldur.
    Özellikle Urla'dan ötesi daha da bir güzel
    Sadece Urla'ya yaklaşırken kavşaklar artıyor, oralarda dikkatli olursan başka da sorun yaşamazsın
    Motosikletli Kaplumbağa...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motosiklet birazda keyif işi, artçım ile seyahatlerimde trafiği falanda umursamayıp çevresi güzel olan yolları tercih ediyorum.

Sarıyer - Avcılar tamamı sahilden kaçkez gitsemde sıkılmayacağım kısa sayılmayacak bi yoldur mesela

İstanbul - Bursa yapsamda, köprüden sonra iniyorum sahile

Çok şeritli karayolları ve otoban, git işini gör dön mesajı veriyor nedense bana Motosikletle uzaktan yakından alakası yok gibi.

SS ci arkadaşlar kızmasın düşüncelerim SS için değildir

Yani bence bu işin scooter, sürat veya güvende hissetmenin yanında keyif almakla da ilgisi var.

Keyif aldıkça bilinciniz daha diri, dikkatiniz daha bi motosiklette ve yolda oluyor
    MotorKafa, skyytr ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Cok haklisiniz motorum daha rodaj da oldugu icin otobani su an icin ekarte ediyorum. Peki rodaj zamani dolduktan sonra otoban yolculuklarinda birlikte gidecegimiz diger arkadasimizin arabasini takip etmekmi yoksa onlarin bizi takip etmesimi doğrudur? Bir kurali varmidir ? Araba takipli motor seyahatlerinde ?
    Tesekkurler.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50cc fındık motorumla taa karaburuna,çeşmeye kadar gittim (şehir içi yolundan) motosiklet için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. zaten yol 2 gidiş 2 geliş olduğundan ve özellikle urlaya kadar denizin hemen kıyısından gittiği için çok rahat ve keyifli bir yol. hatta denk gelirseniz aynı yolun emniyet şeridinden giden bisikletçileri de görebilirsiniz

not: çeşme karaburun yol ayrımına kadar yol 2 gidiş 2 geliştir. bu noktadan sonra yanlış hatırlamıyorsam yol bir gidiş bir gelişe düşüyor.

not2: karaburun yolu harika virajları olan mükemmel manzaralı bir yoldur giderseniz 7kardeşler dondurmacısında mutlaka dondurma yiyin
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    o yol komple duble oldu sahil yolu en güzeli. otobanda tırlar 100le anından geçerken çok zorlanırsın. rüzgarları fena sallıyor.

ayrıca o urlanın da yolunun da ... lanet gelsin.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    basmak ıstersen otobanı dne cok zevklı oluyor

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Sahil yolunu deniyecegim , gecenlerde bende cin mali hyosung 50 cc motorumla guzelbahce ye gittim ancak sahil yolundan degil direkt deniz kenarindaki tali yoldan balikcilarla sohbet ede ede cok keyifliydi.
    O motorun fren sistemine guvenmedigim icin mumkun oldugunca trafikten uzak durdum.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc fındık motorumla taa karaburuna,çeşmeye kadar gittim (şehir içi yolundan) motosiklet için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. zaten yol 2 gidiş 2 geliş olduğundan ve özellikle urlaya kadar denizin hemen kıyısından gittiği için çok rahat ve keyifli bir yol. hatta denk gelirseniz aynı yolun emniyet şeridinden giden bisikletçileri de görebilirsiniz

not: çeşme karaburun yol ayrımına kadar yol 2 gidiş 2 geliştir. bu noktadan sonra yanlış hatırlamıyorsam yol bir gidiş bir gelişe düşüyor.

not2: karaburun yolu harika virajları olan mükemmel manzaralı bir yoldur giderseniz 7kardeşler dondurmacısında mutlaka dondurma yiyin
    ahahah... Yedi kardeşler dondurmacısı duruyor mu hala, hayret valla )... Çocukluğum geçti karaburun da...

@skyytr

Etrafı izleyerek gitmenin tadı bam başkadır. Sahil yolunu kullanman, yolculuğunu daha keyifli hale getirecektir. Tabii kullanıcıların altında ss olunca işler değişir... )
    Önce emniyet, sonra hareket...

Sahilden gitmen daha iyi olur. Urla - İzmir çok sık yaparım, tercihimi sahilden yana kullanıyorum. Kendimi daha güvende hissediyorum.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Otoban çok sıkıcı gelir bence sahil yolu daha iyi geze geze eğlenerek görerek gidersin
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    cok tesekkurler cevaplariniz icin Sahilde bazilariniz ile gorusmek uzere Sevgiler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)