Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tsubasa fara ve egzoz sesine falan niye baktılar ki? benin ledlerden yaptığın sisler var acaba sorun olur mu? gerçi gündüz kullanmıyorum. bu arada nerde çevirdiler seni tam olarak
    ben şuan balıkesir edremitteyim
    egzos bagırıyorsa ceza yazacaktı
    sinyal ve farlarım calışıyor mu diye kontrol amaclı baktılar
    ve daha sonra ögrendim ki motorlar hakkında bir emir gelmiş bugun baya motor toplanmış baya ceza kesilmiş..
    dikkat edelim
    motora binerken aklınız ve kaskınız başınızda olsun
    bu arada kilometre sayacı sökük benim kırıldı diye
    az daha giydiriyordu cezayı :D
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şuan balıkesir edremitteyim
    egzos bagırıyorsa ceza yazacaktı
    sinyal ve farlarım calışıyor mu diye kontrol amaclı baktılar
    ve daha sonra ögrendim ki motorlar hakkında bir emir gelmiş bugun baya motor toplanmış baya ceza kesilmiş..
    dikkat edelim
    motora binerken aklınız ve kaskınız başınızda olsun
    bu arada kilometre sayacı sökük benim kırıldı diye
    az daha giydiriyordu cezayı :D
    yüzlerine beddualarını sıralasaydın keşke.. pardon, polisin önündeki sen ve klavye başındaki sen aynı kişi değildiniz değil mi?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzlerine beddualarını sıralasaydın keşke.. pardon, polisin önündeki sen ve klavye başındaki sen aynı kişi değildiniz değil mi?
    ben her şekilde konuşurum merak etme gerekeni de söyledim polise
    kimseyle karıştırma beni
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben her şekilde konuşurum merak etme gerekeni de söyledim polise
    kimseyle karıştırma beni
    karıştırmam, merak etme. sen bitanesin..

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karıştırmam, merak etme. sen bitanesin..
    benimle ne gibi bi iç sıkıntın var arkadaşım söyle bakalım duyalım?
    # motosikletle.blogspot

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amanın Şİmdi ne olacak birde bu işmi çıktı çantaları ruhsata işlet yuh artık yaa istyan ederim haaa...

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    [IMG]C:\Users\Ufuk\Desktop\P5150020.JPG[/IMG][

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bunada ceza yazssınlar bakalım

harun27 ve speed_dream bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    akşam saat 24:00 dan sonra dışarda motosiklet ile gezmek buaralar pek hayra alamet degil.
    Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiyorum,Avrupa yakası full çevirme dolu.birtek beşiktaş yıldız üniv.önünde polis durdurcak gibi oldu yavaşladım plakaya baktı elini yaka telsizine attı,dedim köprü girişinde şimdi polis çevirmesin(egzoz bagırıyor)efendi efendi beşiktaş katılımına geldim virajı döndüm 2 polis yolun tam ortasında bekliyor,el işareti dur tarzından haliyle yavaşladım bana baktı giyim kuşam yerinde plakaya baktı kapalı degil el işareti dedi devam et
    Anadolu yakasına geçtim hiç uygulama yok,bir daha geçmiyecegim akşamları Avrupa yakasına O bana gelsin
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    bu işleri aklım almıyor. acaba yine kimin cebine para giricek merak ediyorum. motosiklet kullanıcılarıyla bu kadar uğraşılmasını da anlamış değilim

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    para bi yere gidiyorsa, maliyenin kasasına gidiyor elbette. tabii hükümet, sizin tercih ettiğiniz hükümet değil diye, giden parayı onların aksam yemeklerindeki garson bahşişi olarak düşünüyorsanız, buda sizin herşeyi düşünme hakkınızın bir parçası. bende her olaya bu şekilde bakıp ajitasyon yapmasamda, kim hükümette olursa olsun, özellikle hükümetin asli üyeleri dışında kalan belli bir zümrenin "bal tutan parmağını yalar" düsturuna uzak olmadığını düşünürüm.

motosiklet kullananlarla bu kadar uğraşsınlar. her türlü aracı kullananlarla bu kadar uğraşsınlar. salyamızı akıta akıta beğendiğimiz avrupa daki disipline belki böyle ulaşır, "bir türk dünyaya bedel" sözü ve "bizden adam olmaz, biz böyle bir milletiz" sözü arasındaki kafa karışıklığımızı, ceza korkusunun getireceği disiplinle aşarız..

Motosikleti
    dragstar1100-K1200GT
    Arkadaşlar:
    Şu an EGM trafik Daire Başkanlığı ile TMF arasında görüşmeler sürüyor konuyla ilgili...
    Başkanımızla beraber yaptığımız görüşmeler sonucu;
    yılbaşına kadar süre almak üzereyiz ve sonucunda özel kullanım aynen devam edip ticari olarak kurye arkadaşlara da ayrıca bundan sonra uygunluk alınacak şekilde ayarlama ve gerekirse yasal düzenleme yapmak üzere yazılı müracaatımız yapılmıştır... bu hafta kesin sonucu alırız inşallah ve size bildiririz... Mehmet Güngör
    DusenAdam bunu beğendi.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar Cuma günü iş çıkışı beni boğaz köprüsü istikametinde çevirdiler. Memurumuz gayet anlayışlıydı ve düzgünce konuştum. M: Memur - B: Ben

M: İyi günler, ehliyet ve ruhsatınızı görebilir miyim?
    B: Tabi memur bey buyrun.
    M: (Biraz inceledikten sonra) Çantanız ruhsata işli mi? -Bu noktada konuyu forumda 1 gün önce görmem bilinçli bir şekilde konuşmamı sağladı-
    B: Hayır memur bey o yönetmelik benim için geçerli değil.
    M: Nasıl yani?
    B: Bakanlıktan illere gönderilen yazıyı bizzat okudum. Yönetmelik paket servis yapan ticari motosikletleri kapsıyor, ayrıca benim çantam motosikletimin çanta taşıma demirine bağlı, şasi ile herhangi bir bağlantısı yok.
    M: Benim de aklım karıştı vallahi, kitlediler bunu bize, yolladılar yazıyı, kime ne ceza keseceğimizi şaşırdık.
    B: Önemli değil memur bey ama olay böyle haberiniz olsun. Bu yönetmelik aşırı büyük bir şekilde arkada tüp, su vb. taşıyanlar için geçerli.
    M: Teşekkür ederim ben ilgilileri arayarak bilgi alacağım. (Diğer arkadaşa dönerek) -Eksiği varmı arkadaşın-

ve hayır yok cevabı alınca iyi günler efendim eşliğinde uğurlandım. Memlekette böyle polisler de var ama hakkınızı mutlaka arayın. Kesinlikle ceza yazdırmayın. Yönetmelik doğrudur arkasında 3 tane tüp taşıyor adamlar. Kesinlikle kendinizi ezdirmeden haklarınızı söyleyin ve cezayı yazdırmayın. Yazarsa da imzayı atmayın plakaya yazdırın ve ceza ipğtaline götürün.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam saat 24:00 dan sonra dışarda motosiklet ile gezmek buaralar pek hayra alamet degil.
    Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiyorum,Avrupa yakası full çevirme dolu.birtek beşiktaş yıldız üniv.önünde polis durdurcak gibi oldu yavaşladım plakaya baktı elini yaka telsizine attı,dedim köprü girişinde şimdi polis çevirmesin(egzoz bagırıyor)efendi efendi beşiktaş katılımına geldim virajı döndüm 2 polis yolun tam ortasında bekliyor,el işareti dur tarzından haliyle yavaşladım bana baktı giyim kuşam yerinde plakaya baktı kapalı degil el işareti dedi devam et
    Anadolu yakasına geçtim hiç uygulama yok,bir daha geçmiyecegim akşamları Avrupa yakasına O bana gelsin
    Hayret, avrupa yakasında gece 12'den sonra 50 kere dışarı çıkmışımdır geçen sene, asayiş polisi haricinde trafik amaçlı durduran hiç olmadı. Alkollü araç çevirmesinde bile durdurmuyolar hiç.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cuma günü iş çıkışı beni boğaz köprüsü istikametinde çevirdiler. Memurumuz gayet anlayışlıydı ve düzgünce konuştum. M: Memur - B: Ben

M: İyi günler, ehliyet ve ruhsatınızı görebilir miyim?
    B: Tabi memur bey buyrun.
    M: (Biraz inceledikten sonra) Çantanız ruhsata işli mi? -Bu noktada konuyu forumda 1 gün önce görmem bilinçli bir şekilde konuşmamı sağladı-
    B: Hayır memur bey o yönetmelik benim için geçerli değil.
    M: Nasıl yani?
    B: Bakanlıktan illere gönderilen yazıyı bizzat okudum. Yönetmelik paket servis yapan ticari motosikletleri kapsıyor, ayrıca benim çantam motosikletimin çanta taşıma demirine bağlı, şasi ile herhangi bir bağlantısı yok.
    M: Benim de aklım karıştı vallahi, kitlediler bunu bize, yolladılar yazıyı, kime ne ceza keseceğimizi şaşırdık.
    B: Önemli değil memur bey ama olay böyle haberiniz olsun. Bu yönetmelik aşırı büyük bir şekilde arkada tüp, su vb. taşıyanlar için geçerli.
    M: Teşekkür ederim ben ilgilileri arayarak bilgi alacağım. (Diğer arkadaşa dönerek) -Eksiği varmı arkadaşın-

ve hayır yok cevabı alınca iyi günler efendim eşliğinde uğurlandım. Memlekette böyle polisler de var ama hakkınızı mutlaka arayın. Kesinlikle ceza yazdırmayın. Yönetmelik doğrudur arkasında 3 tane tüp taşıyor adamlar. Kesinlikle kendinizi ezdirmeden haklarınızı söyleyin ve cezayı yazdırmayın. Yazarsa da imzayı atmayın plakaya yazdırın ve ceza ipğtaline götürün.

helal olsun apışmamış güzel konuşmuşsun

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Duyumlara göre cezalara tekrar başlamışlar, Ankarada diğer illerde durum nedir bir bilgisi olan var mı acaba?
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hiç giden yada duyan var mı ? Ruhsata işletim ücreti yada toplam masraf ne kadar tutuyor.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Şu pizzacı, kebapçı,kuryeci motosikletçiler kadar camiaya zarar veren başka bir şey var mı? yok vallahi. Başımıza gelen musibetlerin insanların ve kamu görevlilerinin bakış açısının bu şekilde olması bu beyinsizler ve onların yöneticileri yüzünden. Dün en sol şerit ile bariyerler arasında ters yönden tüm sürati ile giden malıda görünce valla kusura bakmayın ama "böyle bir salakta lütfen yaşamasın, ölsün " diye yanımdakilere söylenmedim değil.

Bu bagaj mevzusunun bu noktaya geleceğini daha aylar önce arkadaşlarla konuşmuştuk olan oldu artık. Camia olarak bu arkadaşlara karşı birşeyler yapmamız gerekecek. Abartmıyorum ama yarın öbür gün bu kazmalar yüzünden şehir içi trafiğine girmemiz yasaklanırsa hiç şaşırmam.

Sayın

05.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Ayrıca, araç üzerindeki teknik değişikliklerle ilgili aracın kullanım amacına bakılmamaktadır.

İyi günler dileriz.

2069

arkadaslar sımdı gelen mesaj bu.nasıl bır mantıktır yahu bu egm nın kendı motorlarında bu cantalar ruhsata ıslı mı? Ama dogru bır genelge ıle yıne kamu araclarını muaf tutarlar.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Oleyyyy padişahım çok yaşa, Şöle bi baktımda yaptığım, yediğim, içtiğim herşeye vergi ödüyorum. zıçtığım dışkının da vergilendirilmesini talep ediyorum.
    Şahsen kendimi çok huzursuz hissediyorum. Herşeyden para alın. boşluk bırakmayın. Safları sık tutun. Ben uçuşa geçiyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler