Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamera Şakası : Türkiye'ye giren araçtan yakıt vergisi alınacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Türkiye'ye giriş-çıkış yapan aracın deposundaki yakıt için vergi ödeyeceğini açıkladı.

ANKARA - Hükümet, akaryakıt kaçakçılığına karşı yeni önlemler alıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'ye giriş-çıkış yapan aracın deposundaki yakıt için vergi ödeyeceğini açıkladı.

Yazıcı, bu yılın ilk 6 ayında gümrük ve muhafaza ekiplerince 30 bin 800 ton kaçak akaryakıt ele geçirildiğini belirtti.

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25377408
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu gidişle Zaytung haber bulamamaktan kapanır.
    Tolme ve atid bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Pardon.
    Şimdi ben Türkiyeden benzin aldim Yunanistana gitmek için yola çiktim.
    Çıkışta depodaki benzinin vergisinimi ödeyeceğim yani.

Doğrumu anladim?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hakikaten diyecek bir şey bulamıyor insan.Artık küfür bile yetmiyor.Sen benzin üzerindeki vergilerini, hatta verginin de vergisini kaldır, kaçakçılık olmaz.Adamlar vergiyle ülke yönetmeye çalıştığı gibi kaçakçılığı önlemeye çalışıyor
    ANGARAJ

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkçe'deki "Benzin","Mazot" kelimelerinin "Benzinli vergi" ve "Mazotlu vergi" olarak, ve yine "Petrol istasyonu" kelimesinin "Vergi dairesi" olarak değiştirilmesi için dava açacağım.
    Sepetçioğlu, Tolme ve babaduru bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Depodaki yakıtın miktarını ölçemeyeceklerine göre full dolu varsayıp en üst limitten geçirirler birde. Kaçakçılığı engelleyemiyoruz beceriksiziz madem şöyle birşey uyduralım gibi olmuş.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon.

Doğrumu anladim?
    Gürcistan'dan depoyu fulleyip dönüyorlar ya, litresini 2.50 liralara alıyorlar.
    O tarz durumlar için bi vergilendirme sanırım. Çıkarken de alırsalar, ebesinin ... derim.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Pardon.

Doğrumu anladim?
    Bence tam tersi yani yurt dışından benzin alıp Türkiye'ye geldiğinde sen nasıl ucuz benzin alırsın denilip depodaki benzine vergi alacaklar.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcistan'dan depoyu fulleyip dönüyorlar ya, litresini 2.50 liralara alıyorlar.
    O tarz durumlar için bi vergilendirme sanırım. Çıkarken de alırsalar, ebesinin ... derim.
    Girişte tamam, onu belki bi yere kadar anlayabilirim.
    Ama çıkışta neden aliyorlar?

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tam tersi yani yurt dışından benzin alıp Türkiye'ye geldiğinde sen nasıl ucuz benzin alırsın denilip depodaki benzine vergi alacaklar.
    Haberde ''giriş-çıkış'' yapan araçlar yaziyor ama..
    Ya haberde bi yanlışlık var, yada biz bu duruma inanmak istemiyoruz.

Hem öyle olsa bile, o zaman sen ucuz benzin sat, bizde senden alalım kardeşim derim ben şahsen
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkarken de alırsalar, ebesinin ... derim.
    Şimdi de diyebilirsin bence.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok babasının şarap çanağı namussuzlara bak kafaları neye çalışıyor ula az buçuk düzgün işlere çalışşsaya kafaları

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence haber doğru, girip çıkıyorlar sürekli zaten.
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Haberde ''giriş-çıkış'' yapan araçlar yaziyor ama..
    Ya haberde bi yanlışlık var, yada biz bu duruma inanmak istemiyoruz.
    Belki aynı gün içinde giriş-çıkış yapanlar için uygulanacak bir şeydir, ondan giriş-çıkış yazılmıştır. Yani çıkış-giriş yazmak yerine giriş-çıkış kalıbı kullanılmıştır.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Vergi yaratma konusunda bizimkilerin üstüne kimse var mı acaba? Bakalım başka nelerden vergi alacaklar.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Eksik bilgi var..

Kaçak akaryakıt ile mücadele hızlanıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele kapsamında yayınlanan kararnamenin detaylarını açıkladı.
    Bakan Yazıcı, depolarını sınırdışında doldurarak ülkeye kaçak akaryakıt sokanlarla ilgili vergilendirme önlemi aldıklarını belirterek, "Artık standart depo kapsamında ayda ancak 4 kez standart depo doldurularak ülkeye giriş yapabilecekler. Dört kezden fazla yurtdışına çıkış yapmaları halinde dönüşlerinde araçların depolarındaki akaryakıtın vergisini ödeyecekler" dedi.
    Akaryakıtın Türkiye girişinden tüketiciye kadar gelişinin online şekilde takip edileceğini belirten Yazıcı, akaryakıt kaçakçılığı önleme koordinasyon kurulunun ilk kez eylülde toplanacağını belirtti. Kurul bakanlardan oluşacak.
    inzell bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    tam emin değilim ama sanırım avrupa ülkelerinde de giriş çıkışlarda sınırlama var mesela almanyaya girerken maksimum 100 litre yakıt gibi ( kamyonlar için ) türkiyede kaçak akaryakıt olayının önüne geçmek için bunu koymuş olabilir... ha çözüm mü derseniz devede kulak

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Türkiye'ye giriş-çıkış yapan aracın deposundaki yakıt için vergi ödeyeceğini açıkladı.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNB...ak.hmedium.jpg

ANKARA - Hükümet, akaryakıt kaçakçılığına karşı yeni önlemler alıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'ye giriş-çıkış yapan aracın deposundaki yakıt için vergi ödeyeceğini açıkladı.

Yazıcı, bu yılın ilk 6 ayında gümrük ve muhafaza ekiplerince 30 bin 800 ton kaçak akaryakıt ele geçirildiğini belirtti.

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25377408
    heeh bi bu eksikti
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ama bu arada benzin ve mazotun sudan ucuz olduğunu da söyleyebiliriz.
    Ülkemizde nasıl kazık fiyatlara araçlara benzin ve mazot aldığımızı bir kez daha fark ettik. 1 lt. mazot 18 kuruş, 1 lt benzin ise 40 kuruş dan alıcı buluyor. Bir ay içerisinde 100 litreden fazla alırsan mazotun litresi 40 kuruşu,benzinin litresini de 60 kuruş dan almak zorundasın. Yinede ucuz tabi.

Bu sanırım toplu akaryakıt kaçakçılığını önlemek için yapılan bir uygulama.
    Gürbulak kapısından içeri girmeden otobüsümüzün deposuna kaptan, 250 litre benzin alırken, ne ödedi biliyor musunuz 25 TL, 5 TL yi de Yahya kaptan bahşişi olarak bıraktı.gelde gülme değil mi…..

Yazar: Turgay Beşyıldız
    http://www.haber61.net/ sitesinden 28.08.2012 tarihinde yazdırılmıştır.

Düşünmeden yorum yapmakta 1. yiz .
    Mazotun litresi kaça ??
    Yanılmıyosam 3.90 veya 4 tl arasında ..
    Normal vatandaş bu kanundan zarar görmez..
    Sınır illerinde yaşayanlar bilirler. Özellikle İran, Irak, Suriyede mazot dehşet ucuz
    adam kamyona biniyor .. standart deposu 200lt olan kamyona 500-1000 litrelik sonradan takma depolar yaptırtmış. ve bu depolar direk motora bağlantılı .. sistemi onaylatıp ruhsatada işletmiş.
    kamyonla İrana herhangi bir mal götürürken Türkiye"den irana girecek kadar mazot alıyor.
    max 40-50 lt Oraya malı götürüyor .. tam Türk sınırına geldiğinde bu sözü geçen 1000 litrelik depoyu fulliyor .. tahmin edeceğiniz gibi sadece 40-50 lt sini kullanıyor .. geri kalan 950 lt sizce ne oluyor.
    ne olacak ballı , kaçak , vergisiz para oluyor.. Diyelimki litresi 40 kuruştan alınmış 950lt mazot napar .. 380 tl 3 liradan satsan 2,60 kardasın kar nedir 2470 tl ..

Kaçakçılık hırsızlıkmıdır..
    sen gariban vatandaş 4 tl den depo doldururken uyanık köfteler senin sırtından para kazanıyorlar.
    bence yerinde bir kanun olmuş
    Zaten yılda 4 seferin üstüne bu vergiyi alacaz demişler ..
    koca sitede aracıyla ticaret yapmadan zevk için yurtdışına bir yılda 4 den fazla çıkan kaç kişi var .. ???
    Koca sitede aracına vergisi ödenmiş yakıttan alan kaç kişi var???
    Bir oran kurun lütfen
    ha derseniz dünyanın en pahalı yakıtını neden biz kullanıyoruz .. İşte orda isyan etme hakkımız var..
    ama onu kabullen itiraz etme, bayrak kaldırma
    kaçakçılığı önlemeye yönelik bu kanuna yuh de..
    BurakUzuner, Khutuck, Tolga Can ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bırak motoru kendim daha yurtdışını göremedim. O yüzden alsalar bile bana dokunmuyor. 4 kere çıkan arkadaşdan bırakında alsınlar. Zaten para vardır
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşünmeden yorum yapmakta 1. yiz .
    Mazotun litresi kaça ??
    Yanılmıyosam 3.90 veya 4 tl arasında ..
    Normal vatandaş bu kanundan zarar görmez..
    Sınır illerinde yaşayanlar bilirler. Özellikle İran, Irak, Suriyede mazot dehşet ucuz
    adam kamyona biniyor .. standart deposu 200lt olan kamyona 500-1000 litrelik sonradan takma depolar yaptırtmış. ve bu depolar direk motora bağlantılı .. sistemi onaylatıp ruhsatada işletmiş.
    kamyonla İrana herhangi bir mal götürürken Türkiye"den irana girecek kadar mazot alıyor.
    max 40-50 lt Oraya malı götürüyor .. tam Türk sınırına geldiğinde bu sözü geçen 1000 litrelik depoyu fulliyor .. tahmin edeceğiniz gibi sadece 40-50 lt sini kullanıyor .. geri kalan 950 lt sizce ne oluyor.
    ne olacak ballı , kaçak , vergisiz para oluyor.. Diyelimki litresi 40 kuruştan alınmış 950lt mazot napar .. 380 tl 3 liradan satsan 2,60 kardasın kar nedir 2470 tl ..

Kaçakçılık hırsızlıkmıdır..
    sen gariban vatandaş 4 tl den depo doldururken uyanık köfteler senin sırtından para kazanıyorlar.
    bence yerinde bir kanun olmuş
    Zaten yılda 4 seferin üstüne bu vergiyi alacaz demişler ..
    koca sitede aracıyla ticaret yapmadan zevk için yurtdışına bir yılda 4 den fazla çıkan kaç kişi var .. ???
    Koca sitede aracına vergisi ödenmiş yakıttan alan kaç kişi var???
    Bir oran kurun lütfen
    ha derseniz dünyanın en pahalı yakıtını neden biz kullanıyoruz .. İşte orda isyan etme hakkımız var..
    ama onu kabullen itiraz etme, bayrak kaldırma
    kaçakçılığı önlemeye yönelik bu kanuna yuh de..
    az kalsın bende sadece başlığa bakıp yorum yapıcaktım,malesef böyle bi milletiz ön yargılı sabit fikirligüzel açıklamışsın eline sağlık...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)