Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kamyon geçince sarsılıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoldan çıkmak dediğin, sarampole yuvarlanmaksa; daha nasıl bir sorun bekliyorsun? ;)
    Ben şarampole daha yuvarlanmadım. Çimenlere girdim çıktım. Annesi cilveli bi kaç tır şöförü yüzünden.
    Emniyet şeridinde gitmeme rağmen 1 karış dibimden geçti. iyi aile çocuğu. karşı şeritte boş, çimenlere girdik çıktık. sorun yok.
    Ama başkalarının gittiği yolda emniyet şeridinden sonra kanal yada derin şarampol olabilir. Hızı düşürmekte yarar var. yoksa bir abimiz gibi girer çıkarsınız ama motoru bırakırsınız.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şarampole daha yuvarlanmadım. Çimenlere girdim çıktım. Annesi cilveli bi kaç tır şöförü yüzünden.
    Emniyet şeridinde gitmeme rağmen 1 karış dibimden geçti. iyi aile çocuğu. karşı şeritte boş, çimenlere girdik çıktık. sorun yok.
    Ama başkalarının gittiği yolda emniyet şeridinden sonra kanal yada derin şarampol olabilir. Hızı düşürmekte yarar var. yoksa bir abimiz gibi girer çıkarsınız ama motoru bırakırsınız.
    Motosikleti bırakmak mı? Allah göstermesin... :D

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    İlk kez başıma geldiği zamanlar refleks olarak tepki verirdim, aynı şekilde rüzgara karşıda, ama zamanla azaldı bu durum. Kamyon geçerken ve geçilirken her zaman hazırlıklı ve dikkatli olmak lazım.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kamyonun yanından geçince kamyon sarsılıyor. bu işte bi terslik var ama ne?
    ulem adem, ne adamsın yavvv güldürdün beni... honda hayat onda..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden şehirler arası 2 katlı otobüsler daha yaygındı. Ne sallanırdı 2. kat beya... Motorda yoldan çıkacak kadar sallandığım hiç olmamıştır o işte bir terslik var...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    arka tekerin gezdiğini hissediyom yusuf sesleri duyuyorum allah şükür yoldan çıkma yaşamadım

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    geçen gün batumdan dönerken orduda yanımdan silme geçen otobüs şöförüne sesleniyorum senin.......................anladın sen onu
    gerçi bunları yanımdan geçerken bastığım kornanın şiddetinden ve ilerde ışıklarda yağtığım hareketden anlamıştır ohhh söyledim rahatladım

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya arkadaşlar aynı yönde gittiğiniz kamyon gerçekten sizi sarsıyomu? Boş kamyonlar düz yolda 100 km ve üzeri gidiyolar. Hele otobüsler. +120 km/h üzerinde gitmen lazım geçebilmek için. Ben çok kapışıp geçmişliğim var ama motor zorlanıyo gerçekten. Sarsılmıyorum ama otobüsten klima suyumudur nedir akıp duruyo. Ya arkasından gider banyo edersin yada sollar geçersin. Bi yol daha var. Yavaşlayıp uzaklaşmasını beklemek.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    rüzgarda motosiklet nasıl kullanılmalıdır öğretisi:

http://www.uzmantv.com/ruzgarda-moto...alari-nelerdirhttp://www.uzmantv.com/ruzgarda-moto...alari-nelerdir

anahtar kelimeler: kollar ne çok sıkı nede çok gevşek, rahat olmak kasılmamak, aşırı hız düşürmemek aşırı hızlanmamak

kamyon için uyarlarsak uygun kol gevşekliği, uygun hız, rahat olmak.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Otobüs geçtiği zaman sarsılmanın ana sebepleri şunlar.
    - Hafif Motorda fazla yük ve çanta
    - Aşırı hız (Motor 100 km - Otobüs 120 km)
    - Ön Cam (Küçük motorda büyük cam)
    Yoksa otobüs geçerken sen yavaşla hiç bir sorun kalmıyor. Silme geçmeleri ve sıkıştırmaları hariç o zaman Allah'a emanet oluyorsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Beni de bi kamyon geçse ben de sarsılırım
    Tolga Can bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de bi kamyon geçse ben de sarsılırım
    şimdi ki kamyonlar taksi gibi kaptırıp gidiyor. O yüzden 250 cc en düşük motosiklet almak lazım.
    Bende en son 110 km hız var. Kamyonu sollayana akla karayı seçiyorum.
    özcan1980 bunu beğendi.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla ben hiç sarsılmadım kamyon otobüs yanlarında ama 70 km üstü tepe köylerde yediğim rüzgarlala nasıl boğuştuğumu bir allah bir ben bilirim Bir mototr sürekli sağa kontra ile kullanılır mı neredeyse sağından kendimi sallandırıp kullanacaktım. Çok korkutucu çookk . Büyük cc ağar makinaları aramıyor değilim bu gibi durumlarda .
    özcan1980 bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    zaten o yüzden otomobilin tersine ana yollarda motosiklet için düşük sürat ölüm demektir.normalde bir kamyonun sizi sollamaması gerekir.bunun için de 100 km nin üzerine rahatlıkla çıkabilmelisiniz.yoksa akan bir yolda devamlı olarak emniyet şeridinden gitmek çok ama çok tehlikeli.esas sorun daha çok rüzgar aslında.çok sert rüzgarda da bu sefer hızı artıramıyorsunuz ve doğal olarak o kamyonlar sizi sollamaya başlıyor.hem rüzgar hem kamyondan gelen türbülans etkisi gerçekten çok zorlamaya başlıyor.bunun cambazlıktan ve kol kası geliştirmekten öte net bir çözümü olduğunu sanmıyorum.o kabusu yaşamış biri olarak o an insan gerçekten keşke altımda 500 kg luk bir cruiser olsaydı diyor
    Ahmanamra bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    motorumu değiştircem zaten sıfır gt250r yada 2. el ninja almak istiyorum yakın zamanda 125 cc çok tehlikeli

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben hiç sarsılmadım kamyon otobüs yanlarında ama 70 km üstü tepe köylerde yediğim rüzgarlala nasıl boğuştuğumu bir allah bir ben bilirim Bir mototr sürekli sağa kontra ile kullanılır mı neredeyse sağından kendimi sallandırıp kullanacaktım. Çok korkutucu çookk . Büyük cc ağar makinaları aramıyor değilim bu gibi durumlarda .
    Bandırma yolunu full o şekilde geçiyorum Resmen sopa yemiş kadar oluyorum o rüzgarda...

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    abi olunmaz mı ya senin motor o yolda öyle ise ben hiç o taraflara gitmeyeyim bu motorla valla kafa kafaya sokar karşıdan gelenlerle :(

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Karsi istikametten gelen arac disinda etkilenmedim hic. Dogrudan ruzgardan etkilenmem balikesir bursa yolunda oldu ki artcim da vardi bi ruzgar esiyordu 1 serit kaydigim bile oldu.ruzgar karisik eşiyordu.surekli soldan birdeo bi sagdan sonra gene soldan yardirmaya devam
    özcan1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    KLE 500
    O bölgeye boşuna rüzgar enerji santrali kurmadıklarının kanıtıdır :D
    Tolga Can ve UNdocab bunu beğendiler.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Abi bari yelken takayım motora kontağı kapar geçeriz ordan :D tasarruf tasarruftur
    UNdocab ve özcan1980 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)