Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50.000 km yi geçtim tecrübeliler buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    evet arkadaşlar motosiklet üstünde dün itibariyle 50.000 km yi bitirdim
    ama hala kendimi acemi gibi hissediyorum her zaman temkinli ve çok hızlı olmadan kullanmaya çalışıyorum boşluk buldum mu hızlanıyorum o ayrı
    3-4 tane kazam oldu ama hepside düşük süratlerde oldu
    viraj alışlarımda hala hatalarım olduğunu düşünüyorum kullandığım motorlarda lastiklerim pek iyi değildi etkisi vardır diye düşünüyorum çünkü lastiklere güvenmediğim için virajlarda motoru çok yatıramıyorum ama bu sorunuda kışa doğru michelin alarak bitiricem inşallah
    bi duyuma göre benim motorum 600cc civarı olmadığı için virajları rahat alamıyormuşum böyle birşey olabilme ihtimali nedir
    ilk motorum olan regal raptor ile 43.000 km yaptım

ikinci motorum kymco xciting 250i ile de 7.000 km yi geçtim
    Onur Y. ve Shrieker bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hayırlı olsun nice 50.000'lere.
    Alper_tim bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Hayırlı olsun Alper,

Virajların ne lastikle nede hacim ile alakası yok haberin olsun Michelin takıp viraja girdiğinde hüsrana uğrama diye yazıyorum .

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hayırlı olsun Ben de 50.000 civarındayım sanırım, CBF150 35.000'e geldi, Fazer'la da 20 bin yapmıştım; yalnız kardeşim arada 7-8 bin yaptı CBF'le; net rakam çıkartamıyorum. CBF'i 40K'ya getirince 50.000 kulübündeyim derim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alper tim vitesliden sonra scoter tat verdimi? Ben 100 binleri devirdim. Allah herkese daha çoğunu nasip etsin inşallah. Bende bindiğim motorları yazayım barı. 1997 -2002 mobilet bionik, 2002-2012 96 honda titan. 6 aydır 2005 titan es yanında. Onldada çok km ler katettim. Babamın hero hondasınada nerden baksam 20 bin km kat etmişimdir. Alper tim vitesliye geri dönmeni diliyorum. Gaz ver git, fren sık dur. Sarmıyo beee eskimiş o motor, değiştir.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun nice 50.000'lere.
    çok teşekkürler
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Alper,

Virajların ne lastikle nede hacim ile alakası yok haberin olsun Michelin takıp viraja girdiğinde hüsrana uğrama diye yazıyorum .

Sevgilerimle
    teşekkürler
    demek ki virajlarda gene mi tam yatıramıcam motoru
    bi ara ders almak istiyorum ama bi işe yarar mı emin olamıyorum
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Ben de 50.000 civarındayım sanırım, CBF150 35.000'e geldi, Fazer'la da 20 bin yapmıştım; yalnız kardeşim arada 7-8 bin yaptı CBF'le; net rakam çıkartamıyorum. CBF'i 40K'ya getirince 50.000 kulübündeyim derim
    teşekkürler
    sende 50.000 olmuş sayılırsın
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper tim vitesliden sonra scoter tat verdimi? Ben 100 binleri devirdim. Allah herkese daha çoğunu nasip etsin inşallah. Bende bindiğim motorları yazayım barı. 1997 -2002 mobilet bionik, 2002-2012 96 honda titan. 6 aydır 2005 titan es yanında. Onldada çok km ler katettim. Babamın hero hondasınada nerden baksam 20 bin km kat etmişimdir. Alper tim vitesliye geri dönmeni diliyorum. Gaz ver git, fren sık dur. Sarmıyo beee eskimiş o motor, değiştir.
    adem şöyle söyliim regaldeki titreşimlerden ve 5 yaz kask mont taşımaktan bıkmış biri olarak bu kymco bana mercedes gibi geldi
    ancak ilerde ya gene chopper almayı yada enduro bir motora geçme isteğim var bakalım zaman ne gösterecek
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Maaşallah. nice km lere.

benim de 2 motorum oldu şimdiye kadar. ilki senin ilk motorundan. regal raptor 250 e9. onunla yaklaşık 3000 km falan yol yaptım. sonra fazer... onunla da bir 5000 olmak üzeredir. zaten bu 5000 ininde 2400 ünü bayramda yaptım. yani toplamda 8000 km lik tecrübem var demek ki daha 50.000 e çok ekmek yememiz lazım. kazasız belasız olsun inşallah acelemiz yok.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı serdar60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah. nice km lere.

benim de 2 motorum oldu şimdiye kadar. ilki senin ilk motorundan. regal raptor 250 e9. onunla yaklaşık 3000 km falan yol yaptım. sonra fazer... onunla da bir 5000 olmak üzeredir. zaten bu 5000 ininde 2400 ünü bayramda yaptım. yani toplamda 8000 km lik tecrübem var demek ki daha 50.000 e çok ekmek yememiz lazım. kazasız belasız olsun inşallah acelemiz yok.
    teşekkürler
    vayyy regalle 3000 yaptıktan sonra müthiş bir sıçrama olmuş fazer a aman dikkati elden bırakma her zaman full koruma
    serdar60 bunu beğendi.

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Vayyy hayırlı olsun Allah milyonlarca km yapmayaı nasip etsin ;)
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkürler
    demek ki virajlarda gene mi tam yatıramıcam motoru
    bi ara ders almak istiyorum ama bi işe yarar mı emin olamıyorum
    Alpercim doğru hocadan alacağın bir günlük ders çok fark yaratır
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    alper abi bide o motorla ayağa hizmet yapsan köfte servisi 50 bin değil 150 bin km yapardın
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    enduro veya capır. Hımm. Alper tim suzuki inzuma al, bunların tam ortası. hem tes eder, bizi bilgilendirirsin 10 bin bulsam hemen kendime alcam. Bide gelecek, gelmicek, belirli miktarda gelecek muhabetı bitiriyor beni. Sevgiler.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Sevgili Alper umarım o 50.000 km nin yanına en az bir adet 0 (sıfır) daha kazasız belasız eklersin.
    Arkama baktığımda bunca yıldır (hiç km. tutmadım) kaç yüz bin km yaptım bilmiyorum ama motoru her zaman acemi motorcu gibi ve her gün yeni birşeyler öğrenecekmişim gibi kullanıyorum .Bu tür kullanmanın çok faydasını gördüm.Yeri geldi sürat yaptım ,yeri geldi cross motorumla en olmadık yerlerde gezdim ama hep acemi motorcu gibi dikkatli kullandım.
    Motor kullanırken en zayıf anlarımızdan biri kendimize olan aşırı güvenimizin tavan yaptığı andır.
    Herkese bol km.li yıllar dilerim.
    Onur Y., Arjantinli69 ve 007mac bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı bol km ler Alper.
    bende km hesabı yapmayanlardanım,kim bilir kaç km oldu ama hayla bu işte yeniymişim gibi ögrenmeye açığım.
    ögrenmekten zarar gelmez çok bilmişlikten zarar gelir (anonim)
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    hayırlı olsun Allah bizede nasip etsin birşey soracağım hyosung gv250 almak istiyorum fakat bütçem el vermesse regal alabilirim tavsiye edermisin??

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alperim,
    Nice 50 binli kilometrelere. Allah kaza beladan uzak tutsun. Ben milyon km devireli bayaği oldu her geçen gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayyy hayırlı olsun Allah milyonlarca km yapmayaı nasip etsin ;)
    amiin cümlemize saol
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper abi bide o motorla ayağa hizmet yapsan köfte servisi 50 bin değil 150 bin km yapardın
    bi de köfte servisiyle uğraştırmayın beni
    adres belli isteyeni bekliyoruz
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpercim doğru hocadan alacağın bir günlük ders çok fark yaratır
    inşallah ayarlayıp ders alıcam teşekkürler
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro veya capır. Hımm. Alper tim suzuki inzuma al, bunların tam ortası. hem tes eder, bizi bilgilendirirsin 10 bin bulsam hemen kendime alcam. Bide gelecek, gelmicek, belirli miktarda gelecek muhabetı bitiriyor beni. Sevgiler.
    onlarada bi bakayım ben
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Alper umarım o 50.000 km nin yanına en az bir adet 0 (sıfır) daha kazasız belasız eklersin.
    Arkama baktığımda bunca yıldır (hiç km. tutmadım) kaç yüz bin km yaptım bilmiyorum ama motoru her zaman acemi motorcu gibi ve her gün yeni birşeyler öğrenecekmişim gibi kullanıyorum .Bu tür kullanmanın çok faydasını gördüm.Yeri geldi sürat yaptım ,yeri geldi cross motorumla en olmadık yerlerde gezdim ama hep acemi motorcu gibi dikkatli kullandım.
    Motor kullanırken en zayıf anlarımızdan biri kendimize olan aşırı güvenimizin tavan yaptığı andır.
    Herkese bol km.li yıllar dilerim.
    teşekkürler abi
    yazın herşeyi anlatıyor öğrenmekten zarar gelmez
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı bol km ler Alper.
    bende km hesabı yapmayanlardanım,kim bilir kaç km oldu ama hayla bu işte yeniymişim gibi ögrenmeye açığım.
    ögrenmekten zarar gelmez çok bilmişlikten zarar gelir (anonim)
    teşekkürler
    hergün hem yollarda hem burda topiclerde çok şeyler öğreniyorum bende
    kışa doğru başını ağrıtıcam şu çakarları halledelim
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Allah bizede nasip etsin birşey soracağım hyosung gv250 almak istiyorum fakat bütçem el vermesse regal alabilirim tavsiye edermisin??
    teşekkürler
    regali tavsiye ederim ben 5 sene kullandım gözüm gibi baktım bakımlarını hiç aksatmadım oda beni ufak tefek şeyler hariç hiç üzmedi motorla yolda kalmak nedir hiç bilmedim çok şükür ama uzun yolda mola verdin mi poponu hissetmezsin ellerinde hafif uyuşmaya bağlı zonklamalar olabilir
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alperim,
    Nice 50 binli kilometrelere. Allah kaza beladan uzak tutsun. Ben milyon km devireli bayaği oldu her geçen gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.
    çok teşekkürler
    öğrenmenin yaşı yok

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben zatımı aldığımda 2900kmdeydi, şimdi 38500civarında, yaklaşık 35bin km yapmışım yani. zatla en uzun mesafe giden benimdir heral
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zatımı aldığımda 2900kmdeydi, şimdi 38500civarında, yaklaşık 35bin km yapmışım yani. zatla en uzun mesafe giden benimdir heral
    maşallah bende zat da bu km yi hiç duymamıştım
    kazasız belasız sürüşler

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah enez de iyi yapmışsın bu km yi bende ilk okul 3 ü enezde okumuştum çok güzel bir yer belki eylülde olmadı seneye yazın mutlaka bir daha gideceğim oraya gelmeyeli yaklaşık 20 sene oluyor
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)