Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

50.000 km yi geçtim tecrübeliler buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ne 100 000 ler devirdi bu gönül o motosiklet üstünde anlatamam... ne kadar kaza yaptığımın sayısını bile unuttum... kuryelik zor bir cambazlıktı istanbulda.. akşam aldığım motorun ertesi gün 1000 km bakımına götürdüğüm çok olmuştur..6 sene kuryelik az değil.. keyfe keder bindiğim yılları hesaba bile katma... halen ben kendimden korkarım... halen bir viraja girerken acaba sorusu ile girerim.. virajda yatmak kalmak ta her ne kadar lastik önemli bir faktör olsada inan at sahibinin altında kişner... 3 tane ybr hurdaya ayırmışlığım var... 130 000, 117 000, 110000 .. ben bu motorların üzerinde bulunan lastikleri son demine kadar kullandım... şakura markaydılar sanırım.. bir metzelerr yada başka marka kadar kaliteli değil ama onunda kayacağı yeri ve zamanı bilerek ona göre yol almalısın ... hayat her daim öğrenmeye müsait... devamlı öğrenecek ve ne 50 000 km devireceksin.. tekerin her daim düz bassın...
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Valla ben..150 Km falan yaptım..Baskada yok amma.. Bu hafta içinde bende Nice 50.000 lere dicem..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zatımı aldığımda 2900kmdeydi, şimdi 38500civarında, yaklaşık 35bin km yapmışım yani. zatla en uzun mesafe giden benimdir heral
    bir kere motoru rektefe etmiştin yanlış hatırlamıyorsam. ama zatlar güzel motor gerçekten. heybetliler fakat kasasına göre motoru bence yetersiz. o yüzden çabuk ölüyorlar.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah enez de iyi yapmışsın bu km yi bende ilk okul 3 ü enezde okumuştum çok güzel bir yer belki eylülde olmadı seneye yazın mutlaka bir daha gideceğim oraya gelmeyeli yaklaşık 20 sene oluyor
    eneze 2010 ve bu sene motorla geldim. 320x4=1280kmsi bu yolda oldu zaten
    gelirsen beklerim

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kere motoru rektefe etmiştin yanlış hatırlamıyorsam. ama zatlar güzel motor gerçekten. heybetliler fakat kasasına göre motoru bence yetersiz. o yüzden çabuk ölüyorlar.
    27binde iken krank rulmanından ses geliyor diye krankı komple değiştirmiştim, açmışken segmanlarda değişti o kadar
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Regal Raptor 'unuzun tam modeli nedir? dd250e9 gibi ama bilemedim özellikle bu motor ile yaşadığınız deneyimler hakkında bilgi almak istiyorum, ben de Regal Raptor DD250e-9 almayı düşünüyorum da

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Alper,

Virajların ne lastikle nede hacim ile alakası yok haberin olsun Michelin takıp viraja girdiğinde hüsrana uğrama diye yazıyorum .

Sevgilerimle
    ben de racer200 deki 4 yıllık lastikleri çıkartıp metzeler lastik taktıgımda hüsrana uğramıştım abi...
    abi biz motosiklet kullanmıyoruz sanırım :D :D

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 100 000 ler devirdi bu gönül o motosiklet üstünde anlatamam... ne kadar kaza yaptığımın sayısını bile unuttum... kuryelik zor bir cambazlıktı istanbulda.. akşam aldığım motorun ertesi gün 1000 km bakımına götürdüğüm çok olmuştur..6 sene kuryelik az değil.. keyfe keder bindiğim yılları hesaba bile katma... halen ben kendimden korkarım... halen bir viraja girerken acaba sorusu ile girerim.. virajda yatmak kalmak ta her ne kadar lastik önemli bir faktör olsada inan at sahibinin altında kişner... 3 tane ybr hurdaya ayırmışlığım var... 130 000, 117 000, 110000 .. ben bu motorların üzerinde bulunan lastikleri son demine kadar kullandım... şakura markaydılar sanırım.. bir metzelerr yada başka marka kadar kaliteli değil ama onunda kayacağı yeri ve zamanı bilerek ona göre yol almalısın ... hayat her daim öğrenmeye müsait... devamlı öğrenecek ve ne 50 000 km devireceksin.. tekerin her daim düz bassın...
    teşekkürler kardeş saol

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben..150 Km falan yaptım..Baskada yok amma.. Bu hafta içinde bende Nice 50.000 lere dicem..
    hadi hayırlısı
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Regal Raptor 'unuzun tam modeli nedir? dd250e9 gibi ama bilemedim özellikle bu motor ile yaşadığınız deneyimler hakkında bilgi almak istiyorum, ben de Regal Raptor DD250e-9 almayı düşünüyorum da
    evet motorum dd250 e9
    ben 5 sene kullandım 43000 km yaptım gayette memnun kaldım
    ama titreşimi çok fazlaydı benimkinin uzun yolda malum yerlerin uyuşurdu ama şehir içinde gayet güzeldi
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1250 GSA
    Alper abi hayirli uğurlu olsun.
    Kazalar muhakkak olacaktir ama, allah canina zeval vermesin.

Konuyla ilgili olarak ;

Viraj yatışlari biraz motorun karakteristik özelliğiye alakali aslinda.
    Biz eğitimlerin son aşamasinda 1150 GS kullanmiştik.
    Viraja girince motor ''yatır abi yatır yatır'' diyordu resmen.

Daha sonra fark ettim ki Varadero ayni virajlarda biraz daha temkinli davraniyor.
    Hafif yatirdiğin zaman ''Hoooppp... Abi ne yapiyorsun!'' diyor sanki
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    9 yıl kayıtsız bir şekilde motosiklet kullandım. Sanırım o zamanlar km nin babasını yapmışızdır. Habire balığa, denize kaçardık. Benzin alan arkadaşı hemen götürürdüm
    2006 : 33.000 km + 2010 : 3.000 km + 2012 : 3.000 km deyim. Toplamda kayıtlı olarak düz hesap 40.000 km deyim. fena sayılmaz. Benzin buldukça daha çok gezeriz
    Alper_tim bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper abi hayirli uğurlu olsun.
    Kazalar muhakkak olacaktir ama, allah canina zeval vermesin.

Konuyla ilgili olarak ;

Viraj yatışlari biraz motorun karakteristik özelliğiye alakali aslinda.
    Biz eğitimlerin son aşamasinda 1150 GS kullanmiştik.
    Viraja girince motor ''yatır abi yatır yatır'' diyordu resmen.

Daha sonra fark ettim ki Varadero ayni virajlarda biraz daha temkinli davraniyor.
    Hafif yatirdiğin zaman ''Hoooppp... Abi ne yapiyorsun!'' diyor sanki
    teşekkürler sinancım zaten regali virajda çok yatıramazdım ama kymco regale göre daha çok yatıyo sanki viraja
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)