Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motor bayana ait.

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama noktalarında, işini doğru yapan bir arkadaşımız, motorunu bağlayabilir.
    Kendim bizzat uygulama yaptığım ve yönettiğim için biliyorum. Yanlış yönlendirme yok.
    Ruhsat sahibi ile 1. derece akrabalık yok ise sıkıntı olabilir.
    Eğer ruhsat sahibine ulaşabileceğin bir numara her daim var ise genelde sıkıntı çıkmaz.
    Eğer ruhsatta yazan isme ulaşamayacak bir durumdaysan, sıkıntı yaratabilir.
    Ruhsatı üstüne almak ile ilgili bir sıkıntı yok ise bu riski aldığına değmez.
    Alıntı skrc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne olursa olsun, durum çok nettir. Ruhsat sahibi değilseniz ya da ruhsat sahibi yanınızda değilse;
    Trafik ya da asayiş ya da hangi birim olursa olsun, uygulama yapanda şüphe uyandırmışsan, aracını da bağlar, seni de bağlar.
    Açık ve nettir...
    İlk mesajında bahsetmemişsin....
    ŞÜPHE UYANDIRAN.......

En son mesajında söylüyorsun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni bağlayamaz :D açıklayamayacağım nedenlerden ötürü...
    Yahu bu mesajı fazla ciddiye almayın arkadaşlar bunu nuktedanlık olarak yazdım biraz espriyi severim.

gizli görevde falan değilim yahu ama bu ülkedeki yasalara göre haklarımı epey iyi biliyorum. Hani insanın başına herşey gelebilir mesela bir gasp olayına karışmış birisinin eşgalinde beyaz pantolon giydiği söylenmiş ve bir arkadaşım sadece beyaz pantolon giyiyor diye gözaltına alındı olmaz olmaz diye bir şey yok.

Ama şunuda herkes kabul etsin ki Ferhan Şensoy un oyunlarından birinde bir repliği vardı çok severim ve birçok yerde de kullanırım. Replik aynen şöyleydi :

Kanun neye benzer bilirmisin mustafa. Neye benzer? Kanun örümcek ağına benzer. Bizim gibi ufak sinekler gelirse takılır yem olur ama bir eşşek arısı gelirse deler geçer.....

Bu ülkede FB kutlamalarında s2000 le polislerin önünde sıfır çizen adama ne oldu ? Hiç bişey :D Polisleri numaralandırıp sorguya çeken vekil oğluna hiçbirşey...

Biraz konu dışına çıktık sanırım herkesten özür dilerim :d
    Biri Beni Durdursun !!!!!

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Benden bir tavsiye ,
    Bu kadar mesaj yazan arkadaşlara,
    Uygulamaya girdiğinizde de bu tavırları sürdürürseniz;
    Olacaklar daha önce açıkladıklarımdan farklı olmaz.

Herkese iyi forumlar...

Tekeriniz düz bassın...

"Adım, Admin..."

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı sertan.1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetim var ama motor bayan adina ruhsata işli. uygulamalarda, polis kontrollerinde sikinti olurmu ?
    bu bayan 1. derecen akraba ise sıkıntı yok fakat bir başkası ise bazı sıkıntılar gündeme gelebilir
    mesela araç yakalama ihbarlıdır yakalanırsın araç bağlanabilir......vs vs
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Benden de size tavsiye...
    Bu şekilde vatandaşı sıkmaya devam ederseniz kaybeden siz olursunuz....
    Son günlerde patlak gösteren bir takım olaylardan soğuyan halkın gözünde
    Ne polis sevgisi kalır , ne de saygısı...
    Kaybeden halk olmaz emin olun...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    skrc
    Olayı gayet net ve iyi niyetle anlatmış. Birer bir uygulamayı yapan kişiyim dediğine göre ya polis yada jandarma. Hangi hallerde sorun yaşayacağınızı sebebini de vererek anlatmış . Hala yok öle değil böle olsa , yünden tüy çıksa gibi ıvır zıvır nedenler saymaya gerek yok.

Bende bu yaşıma kadar bu duruma hiç dikkat etmemiştim. bundan böyle bir arkadaşımın arabasını alacak olursam , ruhsatın kimin üstüne olduğunu, tel numarasını illaki alırım. gece yarısı olsa demişşsiniz zaten uygulamayı yapan kolluk gücü proğramlanmış makine değil, oda insan konuşmanızdan kendinden emin tavrınızdan oda zaten orta yolu bulacaktır.

Şükrü arkadaşımıza konuya yaptığı katkıdan dolayı, hatta bana yeni bişeyler öğrettiğinden dolayı teşekkür ederim..

ha bu uygulama yanlıştır doğrudur.. bu başka bir tartışma konusu .. sonuçta arkadaşımız kanun koyucu değil. mevcut kanunu uygulmakla yükümlü bir görevli.. yorum yaparken bu konuya da dikkat edelim..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

skrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Merlin S 150
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skrc
    Olayı gayet net ve iyi niyetle anlatmış. Birer bir uygulamayı yapan kişiyim dediğine göre ya polis yada jandarma. Hangi hallerde sorun yaşayacağınızı sebebini de vererek anlatmış . Hala yok öle değil böle olsa , yünden tüy çıksa gibi ıvır zıvır nedenler saymaya gerek yok.

Bende bu yaşıma kadar bu duruma hiç dikkat etmemiştim. bundan böyle bir arkadaşımın arabasını alacak olursam , ruhsatın kimin üstüne olduğunu, tel numarasını illaki alırım. gece yarısı olsa demişşsiniz zaten uygulamayı yapan kolluk gücü proğramlanmış makine değil, oda insan konuşmanızdan kendinden emin tavrınızdan oda zaten orta yolu bulacaktır.

Şükrü arkadaşımıza konuya yaptığı katkıdan dolayı, hatta bana yeni bişeyler öğrettiğinden dolayı teşekkür ederim..

ha bu uygulama yanlıştır doğrudur.. bu başka bir tartışma konusu .. sonuçta arkadaşımız kanun koyucu değil. mevcut kanunu uygulmakla yükümlü bir görevli.. yorum yaparken bu konuya da dikkat edelim..
    Teşekkür ederim, anlayışınız için...
    "Adım, Admin..."

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kıl çıktı... Tüy çıktı... Ivır zıvırı kolladı....
    Vay be...
    Konuyu anlatan arkadaş tam anlatmak istediğini anlatamıyor...
    İlk başta söyleyeceğini son mesajlarında söylüyor...
    Eyvallah dedik...
    Tamam yahu...
    Gerizekalı benim...
    Anlamayan aptalda benim...
    Hepiniz anladığınıza göre...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sen ruhsat sahibinden bir vekalet al. Süresiz olsun ve her türlü resmi işlerini ve satışını yapabileceğin nietelikte olsun. İliştir ruhsatın arasına kafan rahat olsun. Yarın bir sebepten bağlanırsa ruhsat sahibi gidip takip yapmak zorunda kalmaz. Yada kimse birşey diyemez.
    Ben iş yoğunluğundan ruhsatı kardeşimin üzerine yaptırdım. Aynı gün birde vekalet aldım. Ruhsatla beraber taşıyorum. Her işimide görüyor.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skrc

biz de farklı bir şey söylemiyoruz aslında. türkiyede kaç farklı park cezası var? bir tane mi? http://www.parking.uwa.edu.au/parking/handbook/fines linke bi tıklayıp avustralyada kaç farklı var bir inceler misiniz?

buradan çıkarmamız gereken sonuç şu türkiyede memur arkadaşlar kanunları uygulamada diğer demokratik devletlere göre bayağı bi genişliğe sahipler. bu tip ülkelerde her türlü neden sonuç metod yazılı bir şekilde kanunlarda tüzüklerde vs belirtilir ve uygulayıcı bunun dışına çıkamaz. bizde ise vatandaşa şüpheli (ne demekse artık...) sıfatı takılır istedikleri gibi muameleye tabi tutulur. ortada güçlü bir şüphe yoksa bir zahmet benim için beni alıkoymasınlar. çünkü özgürlük güvenliğe kurban edilecek kadar basit bir şey değildir.

o yüzden benden de tavsiye mümkün olduğunca vatandaşı düşünüyorsa arkadaşımız kimseyi mağdur etmeden sorgusunu sualini yapar telsizden sonra da yardımcı olur. diye düşünüyorum. yoksa ya polis arabanın arkadaşıma ait olduğuna inanmazsa paranoyasıyla yaşanmaz söyliyim
    ThE_Unforgiven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)