Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafam karıştı çok kararsızım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ve arkadaşlarım. Uzun süredir bu forumu takip etmekteyim. Hangi motoru alacağım konusunda o kadar kafam karıştı ki sonunda bir konu açmaya karar verdim. Yaş 17 ve boy 1,73 kilo ise 63,5. Her zaman aklımdan geçen motor CBR 125 R ama bu motorun uzun yol yapacağı konusunda kuşkularım var. Hani benim istediğim ilgi çekici bir motor olsun ve senede bir kaç defa uzun yola çıkayım. Başka beklentim yok hız delisi değilim ama görünüşe önem veririm. Fazla yakmasın çünkü uzun yolda sıkıntı yapar falan. Bir CBR 125 R fiyatına kadar başka motor tavsiyelerinizi bekliyorum. Biliyorum belki bu şekilde yüzlerce konu var ama bu kardeşinize bir yardımı çok görmüyin şimdiden teşekkürler.

Bu arada amerikan chopperlerinden nefret ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...tograflar.html

Uzun yol kuşkun olmasın diye

Yaş 17, yeni başliyorsan eğer biraz daha dik oturabileceğin bişeyler baksan daha doğru olur.

Bütçen de var ise KTM Duke 125 gibi bişeyler görsel olarak hoşuna gitmiyormu ki ???

Kiraz'' bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

oguzhancık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW1200 GT
    Bütçen çok önemli :D kaç tl'len var ona göre 5.000 7.000 felan varsa yzfr125
    1.) CBF-150 2.)HYOSUNG 250-GT
    3.)CBR250 4.)HYOSUNG 650-NAKED
    5.)KAWASAKİ Z-750 6.)HONDA 600F 7.)BMW1200 GT...

CBR 125 fiyatına demiş arkadaşlar farkındamısınız KTM DUKE 125 8.900 Yzf 9.000 Yzf nin üzerine gittim oturdum bacak boyun uzun değilse başlangıç için yzf üzer seni hem rahatsız olursun oturuşu çok racing.(Benim boyum 170).Uzun yol demişsin asla 125'lik olmaz.Ama illa 125 lik olsun diyorsan bence cbr 125 ten sonra tek alternatif Apache rtr 150 dir,çok seridir güzeldir,az yakar tipi de commuterlerde en iyi olandır.Şahsen ben düşünüyorum.Ama yok ben beğenmedim diyorsan bütçemi yükseltirim diyorsan,tek alternatif dostum honda cbr 250R,Fiyatı 10.000 tl ama o boya,isteklerine,karşılık verebilecek tek motor bu.(Benim de 2013 yazında almayı planladığım motor eğer Apache aklımı çelmezse.Niye yzf değil çünkü yzf parası olan uzun boylu ve uzun yol yapmayacak adama gider.Kısacası seni üzmeyecek 2 motor biri 4.000 tl ye apache,diğeri cbr 250.Cruiser yani chopper sevmiyorum diyosun diye söylemiyorum zaten söylemem de çünkü Japon cruiser yok ama alternatif olarak gv 250 ye bakabilirsin.Ayrıca kredi çekerim cart curt yaparım diyorsan 5000 euroya 2013 te tamamen yenilenecek Kawasaki ninja 250r a bakabilirsin,çift silindir müthiş bir tipe sahip olmuş bir alet ama her şey dahil 12.500 e mal olur ki çok yüksek mebla.Gene de alternatif olarak sundum.Sana tavsiyem Apache rtr 150.Al Apachini git tekerleri 10 numara kaliteli markayla değiştir,istiyorsan modifiyeli egsoz tak çok ses gelmez ama iyidir,koruma demirini yaptır sür.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bütçen 3-4 bin arasıysa cbr125 senin için uygundur. uzun yolda yapar şehir içide pratiktir. ayrıca tvs apache de oldukça şık tasarlanmış düşük cc de kendi sınıfında en yakışıklı motosiklettir.

bütçen daha fazla ise ve uzun süre 125 cc den sıkılmam dersen yeni kasa cbr125 daha iyi olur. görşel olarak çok daha iyi motosiklettir.

bütçe bilinmeden ne desek boş olur.

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...tograflar.html

Uzun yol kuşkun olmasın diye

Yaş 17, yeni başliyorsan eğer biraz daha dik oturabileceğin bişeyler baksan daha doğru olur.

Bütçen de var ise KTM Duke 125 gibi bişeyler görsel olarak hoşuna gitmiyormu ki ???

http://g1208.hizliresim.com/10/q/c4qut.jpg
    Bu ne güzel bir şeymiş böyle

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125 fiyatına demiş arkadaşlar farkındamısınız KTM DUKE 125 8.900 Yzf 9.000
    CBR' ı 7000-8000 TL civarıdır diye düşünerek önerdim KTM, nekadar ki fiyatı

Alıntı Kiraz'' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne güzel bir şeymiş böyle
    KTM' nin düdüke ailesinin her CC sine görsel anlamda hastayım ben de

Tasarlayan dayının, kalem tutan elleri dert görmesin
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Duke tuzlu geldi biraz. 7000 liram var işte ekipmanlar hariç. 0 km almayı düşünüyorum. Uzun yol konusunda @ferdinandd abinin verdiği link biraz tatmin eder gibi oldu. Başka önerilere açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    2005 model cbr 125 im vardı 2009 da. izmir-bursa, bursa-çanakkale , bursa - uşak sürekli gezmiştim uzun yolda çok fazla sıkıntı çıkarmaz 150 km de bir dinlenirsen çok fazla da yorulmazsın. apaçiyi önermiyorum gidonla sele hemen hemen aynı yükseklikte uzun yolda sıkıntı olur.cbf 150 de olabilir rahat motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)