Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asya 125T Nostalji Mi, Mondial 125ZNU Mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba!
    18 Yaşını doldurup, A2 ehliyetini yeni almış bir bayan olarak, motorsiklet almaya karar verdim... Şimdi bana bir çoğunuz, "Mondial, Asya gibi markalar, Çin malı. Uzak dur!" gibi şeyler söyleyeceksiniz; Söyleyemeyin... Biliyorum ben de Çin mallarının iyi olmadıklarını fakat, bu benim ilk motorum olacak... Ve siz de biliyorsunuz ki, herkesin ilk motoru, acemi oldukları için, pek bir süre kullanılamadan, haşat oluyor... Kaldı ki acemilik geçtikten sonra bile, motoru öğrenince, Çin malı olsa bile, insan gibi kullandıktan sonra, 5-6 sene boyunca ve hâlâ da kullanan arkadaşlarım var... Lâkin, ben bu motoru ömür boyu sürmek için değil, sadece acemiliğim geçsin, alışayım diye alacağım... Yoksa ben de biliyorum, iyi motorlar almayı... O yüzden tercihlerim bu 2 motosiklet arasında olacak... Sizden isteğim; Eğer siz benim acemilik zamanımda olsaydınız, bu 2 motordan hangisini tercih ederdiniz ve neden? Lütfen başka motosiklet önerecekler, konuya birşey yazmadan çıksın... Tercihim kesinlikte bu 2 motosikletten biri olacak...

Asya 125T Nostalji - Teknik Özellikleri
    Motor Tipi: Hava soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindirli.
    Motor Hacmi: 124CC.
    Maksimum Güç: 8 Hp.
    Yağlama: Basınç ve sıçratmalı.
    Yakıt Sistemi: Karbüratör.
    Ateşleme: C.D.I.
    Çalıştırma: Elektrik marş ve ayak marşı.
    Şanzıman: Otomatik.
    Son Aktarım: V-kayış.
    Yakıt Tankı Kapasitesi: 5 LT.
    Şasi: Çelik boru şasi.
    Ön Süspansiyon: Teleskopik çatal.
    Arka Süspansiyon: Helezonik yay.
    Ön Fren: Hidrolik tek disk.
    Arka Fren: Kampana.
    Ön Lastik: 3.50-10.
    Arka Lastik: 3.50-10.
    Toplam Uzunluk: 1891MM.
    Toplam Genişlik: 872MM.
    Toplam Yükseklik: 1090MM.
    Sele Yüksekliği: 763MM.
    Tekerlekler Arası Mesafe: 1255MM.
    Ağırlık: 97KG.
    Önerilen Yağ Cinsi: -
    Ürün Fiyatı: 2.587 TL.

Mondial 125ZNU - Teknik Özellikleri
    Motor: Tek silindir, 4 zamanlı.
    Silindir Hacmi (Cm³): 124.6.
    Silindir Çapı ve Strok (MM): 52.40x57.80.
    Sıkıştırma Oranı: 9.2 ± 0.1:1.
    Maximum Tork: 9.5 Nm at 5000 min.
    Maximum Güç: 6.5 kw at 7500 min.
    Maxiumum Hız (KM/H): 90.
    Rölanti: 1600±100 min.
    Şanzıman: Otomatik.
    Çalıştırma Metodu: Elden ve ayaktan marşlı.
    Soğutma Tipi: Fan soğutma.
    Yağlama Tipi: Yağ pompası.
    Ateşleme Tipi: C.D.I.
    Fren Tipi (Ön/Arka): Disk/Kampana.
    Frenleme Metodu (Ön/Arka): El ile.
    Lastik (Ön/Arka): 3.50-10/3.50-10.
    Yakıt Tankı Kapasitesi (LT): 5.0 ± 0.2.
    Ağırlık (KG): 97KG.
    Maximum Yükleme Kapasitesi (KG): 151KG.
    Boyutlar U-G-Y (MM): 1891x872x1090MM.
    Dingil Mesafesi (MM): 1255MM.
    Ürün Fiyatı: 2.498 TL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yaygın oldugu için mondial tercih etmelisin bence ayrıcada 89 tl de cebine kalmıs olur
    EylulKececi bunu beğendi.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    19bin km asya 125t kullanmış biri olarak asya derim. neredeyse birebir aynı zn modeliyle ama bi kaç farklılık var. birincisi asyada depo biraz daha büyük. ikincisi asyada yerleşik alarm ve uzaktan çalıştırma özelliği var. sırf alarm alıp taktırmak bile 100 lira. benimde ilk motorumdu. çin malı falan ama öyle aman aman bir arızası olmadı. japonda olsa sorun çıkmıycak diye bir kural yok.
    sana son ve en önemli tavsiyem bu motorların sıfırına o kadar para verilmez. bende vermedim. ikinci el almıştım. sıfırının 1650 olduğu zamanda ben 1000 km de birinden 1200 liraya almıştım. o paraya yine temiz birtane bulabilirsin.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Hepsi aynı ama mondiali öneririm servisi daha çok.Herkes aynısını dile getiriyor ve bende dile getiriyorum bütçen varsa kymco veya sym bakmanı öneririm pişman olmazsın.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bütçe ne kadar bilmiyorum ama bence hiçbirini almayın..
    15,000 Km'dir çinli scooter kullanıyorum.
    İyi bakmama rağmen saçma sapan sorunlar,malzeme kalitesizliği vb nedenler ile sıkıntı vermeye yetiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96546201/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96956963/detay
    Linkteki Sym ya da Kymco marka scooterların temiz 2.elini tavsiye ederim
    İmkan varsa sıfır da alınabilir...

Sadece yaygın olduğu için bir motoru tercih etmek, sizce de saçma olmaz mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19bin km asya 125t kullanmış biri olarak asya derim. neredeyse birebir aynı zn modeliyle ama bi kaç farklılık var. birincisi asyada depo biraz daha büyük. ikincisi asyada yerleşik alarm ve uzaktan çalıştırma özelliği var. sırf alarm alıp taktırmak bile 100 lira. benimde ilk motorumdu. çin malı falan ama öyle aman aman bir arızası olmadı. japonda olsa sorun çıkmıycak diye bir kural yok.
    sana son ve en önemli tavsiyem bu motorların sıfırına o kadar para verilmez. bende vermedim. ikinci el almıştım. sıfırının 1650 olduğu zamanda ben 1000 km de birinden 1200 liraya almıştım. o paraya yine temiz birtane bulabilirsin.
    2. El motorlara pek alıcı gözüyle bakamıyorum, güvenemediğim için, malesef...

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Herkez kullaniyo ki bi bildikleri var.bende mondiali oneririm bi sorun oldumu parcalari ucuz.

Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynı ama mondiali öneririm servisi daha çok.Herkes aynısını dile getiriyor ve bende dile getiriyorum bütçen varsa kymco veya sym bakmanı öneririm pişman olmazsın.
    Bütçe hiçbir şekilde önemli değil fakat, ben ilk motosikletim olacağı için, ve ilk deneyim olduğu için fazla bir ücret ödemek istemiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ne kadar bilmiyorum ama bence hiçbirini almayın..
    15,000 Km'dir çinli scooter kullanıyorum.
    İyi bakmama rağmen saçma sapan sorunlar,malzeme kalitesizliği vb nedenler ile sıkıntı vermeye yetiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96546201/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96956963/detay
    Linkteki Sym ya da Kymco marka scooterların temiz 2.elini tavsiye ederim
    İmkan varsa sıfır da alınabilir...
    Yukarıda da belirttiğim gibi bütçe sorun değil fakat ben ilk motor olacağı için fazla bir ücret ödemek istemiyorum ama, bakacağım, teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez kullaniyo ki bi bildikleri var.bende mondiali oneririm bi sorun oldumu parcalari ucuz.
    Teşekkürler...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı EylulKececi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe hiçbir şekilde önemli değil fakat, ben ilk motosikletim olacağı için, ve ilk deneyim olduğu için fazla bir ücret ödemek istemiyorum..
    İlk deneyim önemlidir, ucuza kaçmayın ...

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    En fazla maliyeti sana bende kymco agility 50 var 49.5 cc makine ben 80 kilo arkaya artçı alıyorum 50 km/h hızın altına inmiyor bayır yukarı biraz boğuluyor ama 150-160 kg oluyor toplam ağırlığımız.Ama bunun sele altında bagajı da var ben yanımda her zaman 1.5 litre su, 1 litre motosiklet yağı aklınıza gelmeyecek kadar anahtar takımı koyuyorum 10 kiloda ordan gidiyor şimdi 25.000 kilometreye dayandı e artık canı bitmeye başladı motor rektefeye veya rektifiye yani 0 motor yapımı istiyor.Tek sorun bu motor 2004 model ayıptır söylemesi eşek gibi birşey daha fabrika çıkışı lastikleri duruyor çevremdeki sen çinli motosikletleri kötülüyosun çinli böyle şöyle söyleyenler için üzgünüm ama çin malı motosiklet alsam ben scooterden değil hayattan soğurum.15 kilometre gidince motor mu şişer ama çinli sağolsun şişiyor ben korkuyorum şahsen tamam yedek parçası ucuz falan filan bunun mekaniğinde arıza çıkartır yolda bırakır onuda söyleyeyim o hidrolik borusunun tekerleğe sürtüp patladığını gördüm ön disk sırf yağ oldu hallettirdik diskide değiştirdi servis ki tanıdık servis garanti kapsamından hallettirdik.Trafikte freni sıkıyorsunuz ama durmuyor tamam japonada olur tayvanlıya ama ben hiç şahit olmadım.Maliyete gelirsek tayvan biraz bekletiyor ve kendinde parçayı sipariş edemiyorsun ancak servis sipariş edip getiriyor ve parça fiyatları korkunç eğer kymco scooterin varsa sakın düşürme ama mekaniği maşallah taş gibi sadece motor bloğu yağ yakıyor motor ölü oda benden kaynaklı sorun.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Ben senin yerinde olsam 125znu modelini alırdım.Dedikleri gibi servis bulmakta zorluk çekmeyeceğin,ne kadar masraflı olursa olsun ucuza halledebileceğin bir motor bence ( Çinli davasına karşılıken) . Üstelik tasarımı da asyadan çok daha güzel bana göre.Ben 1-2 defa kullanma fırsatı bulmuştum,scooter deneyimim olmasa kesinlikle bu motordan başlardım.Gri rengi çok güzel Resimleri görmek isterim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ah be güzel kardeşim bi zevk in olacak onunda tadını çıkarmanı isteyen arkadaşlar sana güzel tavsiyelerde bulunmuş
    ama sen kafanın dikine gidrsen sen bilirsin marka değeri olan bi marka dan şaşmaman senin iyiliğine olur bi abi tavsiyesi
    honda yamaha sym kymco bu markaların 125 cc motorları gerçekten çin malı fiyatına ve çinliden daha sorunsuz kullanması daha keyifli
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Mondial 2500 Asya 2600 fiyat çekmişler bu modellere.
    Kymco ile arasında 500 Tl civarı fark var iken sakın almayın çinli scooterları.
    Ben aldım başkası almasın

Kazım Akat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2004 gri
    Asya motorun mondialden hiç bir farkı yok zaten Asyanın çin maLı oLası onemLi değiL cok yakında bende aLcam bir tane inşallah asya kedi 125 veya dinamik 125 aLmayı düşünüyorum...

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tür firmalarda en önemlisi yedek parça ve servis ve onun iç konularıdır. ( servis saati, hızı, kalitesi vb) Mondial bana daha kurumsal geliyor açıkcası. Ayrıca herkes aynı teknik acıdan aynı dese de görsel olarak asya nostalji ve mondial znu farklıdır, bakınız görsel olarak çizik attım.
    bana sorarsanız mondial daha iyi duruyor.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    GÜNCELLL

HATTA EKLİYORUM

KUBA NİRVANA 150 Mİ?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İyi hort hocam eklemeye devam.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı KoreliVlog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜNCELLL

HATTA EKLİYORUM

KUBA NİRVANA 150 Mİ?
    Hangi hatta ekliyorsun ? Telefon hattına mı ?

Şu foruma ne zaman beğenmeme butonu eklenecek ? Bence eklensin ve beğenmeme sayısı beğenme sayısını geçtiğinde mesaj otomatik olarak silinsin. Yeni üyeler bu butonları üç ay kullanamasınlar.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    seko sekorum

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    rahat satış ve daha az sorun anlamında modial 125 znu. daha ucuz parça daha yaygınlık asya. ancak onun yerine küba öneririm nostalji de

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)