Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

bu adama nedenir şimdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    şuan öyle küfürler etme potansiyeline sahibim ki kelimelere dökemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosiklet sürücüsü aracın tam sağında yakalansaydı, "sağdan geçmekle" suçlayabilirdiniz ama öyle bir girişim söz konusu değil ayrıca takip mesafesi yeterli -ki o yüzden kurtulabildi. Hızı da en fazla 90-100km/h
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Arkadaş arabaların sağından geçmeyin diyoruz sonra biz kabahatli oluyoruz.Sağlamayın , sollayın.Adam en sol şeritte yavaş yavaş gidiyosa ve sollamanız için size yol vermiyosa arkasına geçin selektör yapın.Yine yol vermiyosa korna çalın.Baktınız yine yol vermiyo , uzunları yakın.Mutlaka uzunlar gözünü alacak ve yol verecektir.Sollamayıp böyle sağından geçmeye kalkarsanız işte videodaki olayın başınıza gelmesi yüksek ihtimal.

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikteki arabayı baban bile sürse güvenmeyeceksin motosiklet üstünde. Motosiklet sürücüsü suçludur sağ şeritte şehir içinde öyle hız yapılmaz. Araba sürücüsü suçludur soldan sağa öyle atlanılmaz. Bu tartışmanında sonu gelmez. Araba sürücülerini değiştiremiyoruz malesef o zaman kendimizi düzeltmeliyiz. Şehir içinde hız yapmayıp hangi şeritte hangi hızda gideceğini bilmeliyiz.
    Müsait bir yerde öleceğim.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Araç sürücüsü benzinlik girişini son anda farketmiş...
    Acele ile (belki baktı görmedi ) sinyal bile vermeden benzinliğe dalmak istemiş....
    Zaten araç sol şeritte...
    Yani en hızlı şerit...
    Kendinden hızlı bir aracın olmadığına emin...
    Olsa aynada görürdü....
    Ama hiç hesap etmedi sağındaki şeritten hızla gelen bir motosikleti....
    Motosikletli araçtan hızlı olduğu için (allahtan erken farketti motorlu arkadaş ) karambol anı yaşandı....

Burda 2 tarafta da hata var....
    Araç sinyal vermeden kontrolsüzce şerit değiştiriyor,
    Motosiklet şerit içi hız limitine uymuyor.... Halbu ki en sol şeritte olsa hiçbir tehlike yaşamazdı...

Ama trafik polisi olsaydım motorcuyu haklı görürdüm...
    Aracın yaptığı yapılmayacak bir hareket....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç sürücüsü benzinlik girişini son anda farketmiş...
    Acele ile (belki baktı görmedi ) sinyal bile vermeden benzinliğe dalmak istemiş....
    Zaten araç sol şeritte...
    Yani en hızlı şerit...
    Kendinden hızlı bir aracın olmadığına emin...
    Olsa aynada görürdü....
    Ama hiç hesap etmedi sağındaki şeritten hızla gelen bir motosikleti....
    Motosikletli araçtan hızlı olduğu için (allahtan erken farketti motorlu arkadaş ) karambol anı yaşandı....

Burda 2 tarafta da hata var....
    Araç sinyal vermeden kontrolsüzce şerit değiştiriyor,
    Motosiklet şerit içi hız limitine uymuyor.... Halbu ki en sol şeritte olsa hiçbir tehlike yaşamazdı...

Ama trafik polisi olsaydım motorcuyu haklı görürdüm...
    Aracın yaptığı yapılmayacak bir hareket....
    Sevgili Kardeşlerim,

Bakış açımızdaki farklılık şuradan kaynaklanıyor , ben diyorumki kanunen haklı olsanız bile bir kazaya karışırsanız bundan siz sorumlusunuz. Sizler ise kanunen haklı olmayı yeterli görüyorsunuz. Eğer siz doğru kullanır ve kurallara uyarsanız başkalarının yaptığı hata sizi milyonda bir sıkıntıya sokar ama bu arkadaş gibi hem sağdan gider hemde hız limitlerine uymazsanız her dakika başınız belaya girer . Bizler motorcuyuz kaportamız bedenimiz biz kendimizi korumazsak , kurallara uymayan arkadaşlarımızı uyarmazsak daha çoook kaza haberleri okuruz forumumuzda ve gidenin arkasından yakacağınız ağıtlar kuru gürültüden başka birşey olmaz.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaların sağından geçmek hata denir. Araba şöförleri sağ aynayı hemen hiç kullanmıyor.
    soldan gittiğimizde yol mu veriyolar yol istediğimizde? ayırca herifin yaptığı şerefsizliğin ağa babası...

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

bişey dikkatimi çekti motorun hızından şerit çizgileri film şeridi gibi geçiyodu gözlerimin önünden
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa ne diyorsunuz siz yahu Bu nasıl motorcu dayanışamsıdır söyermisiniz
    Yok motorcu sağdan geçemezmiş cart cur kardeşim adam kendi şeridinde ilerliyor
    Arabayı kullanan ise en sol şeritte adamı sağlama durumuda yok yani adam şeridinde transit geçiyor
    otomobil sürücsünün yaptığıda tamm bir şerefsizlik o motorcu da ABS olmasaydı kaysaydı yada duramasaydı çarpıp ölse ne olcakdı acaba
    He diyelim ki adam sollayacak ora şeritten en sol şeride geçip adamımı sollasın, Aynştayn Was Here _?
    Bu arada iyi bakın motorcunun max hızı 90 felan yani Şehir içi hız limitine uygun
    Sado

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorcu forumu ya, adam şehiriçinde 140 yapsa bile motorcu daima haklıdır motor 90'la gitseydi bu kadar sert fren yapmasına hiç gerek olmayacaktı. Ki 90 bile fazla 500 metre ilerde trafik ışıkları var, sağda okul var.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He diyelim ki adam sollayacak orta şeritten en sol şeride geçip adamımı sollasın, Aynştayn Was Here _?
    Bizim buralarda öyle yapılıyor sollama...
    Adı üstünde..Sollama....
    Kanunen de öyle olmalı zaten..

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaşım ne solamasından bahsediyorsunuz yahu siz 3 şeritli yol 3 nünde önü açık motorcu sağ şeritte olsaydı bile boş olan yolda sol şeride geçip selektör korna çalarak sollamamı yapsaydı yuh
    Sollama dediğiniz Olay bir şeritte ki öndeki aracı geçme çabasına denir yani önünde bir araba varsa olur kendi şeridinde ilerlerken yolun boş olmasına rağmen başka şeride geçip önünü kapatıp adamdan yermi isteyecen

Bu arada çok ilginç bir detay ilgimi çekti 10,12ci saniyeyi çok dikkatli izleyin araç sürücüsü o kadar dikkatsiz ki petrolün önünden geçen yaya ya çarpıyordu az daha yaya koşarak uzaklaşıyor
    Sado

Motosikleti
    Paşa ne diyorsunuz siz yahu Bu nasıl motorcu dayanışamsıdır söyermisiniz
    Yok motorcu sağdan geçemezmiş cart cur kardeşim adam kendi şeridinde ilerliyor
    Arabayı kullanan ise en sol şeritte adamı sağlama durumuda yok yani adam şeridinde transit geçiyor
    otomobil sürücsünün yaptığıda tamm bir şerefsizlik o motorcu da ABS olmasaydı kaysaydı yada duramasaydı çarpıp ölse ne olcakdı acaba
    He diyelim ki adam sollayacak ora şeritten en sol şeride geçip adamımı sollasın, Aynştayn Was Here _?
    Bu arada iyi bakın motorcunun max hızı 90 felan yani Şehir içi hız limitine uygun
    90 km/h

Şehir içi hız limitine uygun ??????

Allah seni ıslah etsin kardeşim . Motorcu dayanışması diyerek millete ölmenin yolunu gösteriyorsun farkındamısın.Senden daha büyük motorcu düşmanı olmaz...

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:14 ----------

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img811.imageshack.us/img811/2...ranalntslb.jpg

Motosiklet sürücüsü aracın tam sağında yakalansaydı, "sağdan geçmekle" suçlayabilirdiniz ama öyle bir girişim söz konusu değil ayrıca takip mesafesi yeterli -ki o yüzden kurtulabildi. Hızı da en fazla 90-100km/h
    Oraya kadar gelirken videoda görülen iki sağlamayı görmezden geleceğiz , şehir içi hız limitinin 50 km/s olduğunuda göz ardı edeceğiz eh o zaman olur durum gayet nizami :D

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Burası çift yönlü kara yolu değilmi _???
    Otomobil için bu hız limiti 90 değilmi
    Motosiklet için 80 ama
    Bende oraya motor için max 90 yazdım
    Şehir içi dediysek yol durumdan bahsettik
    İpin ucunu nereye çekersen oraya gidermiş oocan abicim
    Sado

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O yolda en sol şeritte arabalar 95-100 gidiyo. Motorun sağdan arabaları vızır vızır geçişini, şerit çizgilerin su gibi akışını görüp de motorcu 90'la gidiyordu demeniz çok şaşırtıcı. 90'la gidiyo diyenler umarım birgün bi kavşakta soldan gelen kamyonun hızını yanlış hesaplayıp da kamyon altında kalmaz.

Motosikleti
    Burası çift yönlü kara yolu değilmi _???
    Otomobil için bu hız limiti 90 değilmi
    Motosiklet için 80 ama
    Bende oraya motor için max 90 yazdım
    Şehir içi dediysek yol durumdan bahsettik
    İpin ucunu nereye çekersen oraya gidermiş oocan abicim
    Evladım ,

Motorcu düşmanlığından başka , gözlerdede sorun var galiba. Orası şehir içerisinde bir bulvar ve hız sınırı 50km/s ...

Saygılar

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Biraz araştırma yaptımda adamın altında Honda varadero var
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Onunda max hızı 220 Hızı yarıda bile değil ken nasıl olursa o hızı 140 lara çıkarırsınız anlayamadım
    Bu arada oocan abicim ben o yolun içerisinde bulvar olduğunu göremiyorum istanbula hiç girtmedim ama
    Hani yolun sağında solunda hiç ev abartman yok 1 tane teee uzakda apartman avr o kadar ayrıca ben böyle bir şeyide hiç hörmedim Şehir içinde bir yolda 12. Saniyede otoban girişini
    Mersin ,adana k.maraş ,aydın,antalya buralarda da görmedim yani
    Genelde bölünmüş kara yollarında oluyor bunlar
    Neyse uzatmıyacam bu yorumum altına ne yazarsanız yazın Yukardada ayzdığım gibi İpin ucunu nereye çekerseniz oraya gider
    Sado

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun.
    ABS motor alasım geldi. Bizim motorlar hiç dik durmuyor
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Arkadaşım ne solamasından bahsediyorsunuz yahu siz 3 şeritli yol 3 nünde önü açık motorcu sağ şeritte olsaydı bile boş olan yolda sol şeride geçip selektör korna çalarak sollamamı yapsaydı yuh
    Sollama dediğiniz Olay bir şeritte ki öndeki aracı geçme çabasına denir yani önünde bir araba varsa olur kendi şeridinde ilerlerken yolun boş olmasına rağmen başka şeride geçip önünü kapatıp adamdan yermi isteyecen

Bu arada çok ilginç bir detay ilgimi çekti 10,12ci saniyeyi çok dikkatli izleyin araç sürücüsü o kadar dikkatsiz ki petrolün önünden geçen yaya ya çarpıyordu az daha yaya koşarak uzaklaşıyor
    Hadi aynı yaşta sayılırız..Ben de sana arkadşaım diyeyim..Gerçi yaşım 42 ama
    Trafiktee kanun önündeki aracı geçiş soldan yapılır...
    Arabanın en az 90 la gittiğini varsayarsak onu geçmesi için en az 95-100 km hızla gitmesi gerek....
    O süratlerde de zaten seyrettiği şerit baştan hatalı....
    Soldan gidicek....
    Geçişini soldan yapıcak...
    Bu kadar basit....
    2 tekersin diye her şeriti kullanırım mantığıyla giderse, bu videodaki gibi kurtaramaz her seferinde...
    Amele sümüğü gibi yapışır kalır...

Arabada hata var..Yok değil...
    Ama hatanın daniskası bence motorcuda...
    Dayanışma mayanışma hikayesine kaptırıp motorcuyu savunamam bu saatten sonra..
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Biraz araştırma yaptımda adamın altında Honda varadero var
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    Onunda max hızı 220 Hızı yarıda bile değil ken nasıl olursa o hızı 140 lara çıkarırsınız anlayamadım
    Bu arada oocan abicim ben o yolun içerisinde bulvar olduğunu göremiyorum istanbula hiç girtmedim ama
    Hani yolun sağında solunda hiç ev abartman yok 1 tane teee uzakda apartman avr o kadar ayrıca ben böyle bir şeyide hiç hörmedim Şehir içinde bir yolda 12. Saniyede otoban girişini
    Mersin ,adana k.maraş ,aydın,antalya buralarda da görmedim yani
    Genelde bölünmüş kara yollarında oluyor bunlar
    Neyse uzatmıyacam bu yorumum altına ne yazarsanız yazın Yukardada ayzdığım gibi İpin ucunu nereye çekerseniz oraya gider
    Sevgili Kardeşim,

Sağdaki otobüs duraklarınıda görmeyelim o zaman

Saygılar

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Madem kanun önünde geçiş soldan yapılır o yola boşuna 3 şerit koymuşlar dimi abicim
    Ben motorcudada hata var hatrasıda az bi hızlı girtmesi ama Anlayamadığınız bir nokta var önündeki araç geçilirken sollama yapılır siz nerede gördünüz önünüz boş ken dolu yere geçip sollama yapıldığını anlamış değilim yada şöyle söylim
    Hızın 80 orta şerittesin sağ şeritte araç 50 ile gidiyor ve seninde önün boş yani sollama gerekdirecek durum yok o racın arksasına girip yer mi isticekdin _?
    Ki bu adamın sağlama yaptığı yok zaten şeridinde ilerliyor Motor sürücüleri orta şeridi kullanamaz diye bi kayde varrsa söyleyin he tmmm diyek ?
    Sado

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)