Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar fikir edinmek istiyorum yardımcı olun lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    komparadon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün bi motor almak istedim markası mondial 150 zc scoteer başlangıç yapmak istedim 1200 tl fiyatı ama evde babamla ailemle sorun yaşadım motosiklet alıp ne yapıcaksın motosikleti her adam sürebilirmi o sürenler 12 14 yaşında başlıyolar sen süremessin düşersin sakatlanırsın 10 sene bide senle ugraşmayalım zaten işsizsin onun benzinini bakımını nasıl yaptırıcaksın hayatımda kendime ait hiç bişeyim olmadı alacagım zamanda hep önüme bir engel çıkıyo herşeye kızıyorlar dumbell agırlık aldım onu bile çöpe attı ailem çalışmayım diye babam araba aldı arabayı bile küçük kardeşime veriyolar bana bişey yok insanın ister istemez aklına kötü şeyler geliyo acaba ben delimiyim bende bişeymi var neden neden neden insanın ister istemez zoruna gidiyo temizlik işi buldum milletin pisliginimi temizliceksin dediler onuda gittim iptal ettirdim ne yapıcam şaştım kaldım arkdaşlar şimdi motosiklet sürmek için illa 14 yada 20 yaşındamı başlamak gerekiyo ben 30 yaşımdayım hiç motosiklet kullanmadım ama motosiklet ehliyetini bugün aldım sertifikayı ve motosikleti gerçekden seviyorum fikir edinmek istiyorum sizce kimseyi dinlemeden babamın lafınıda takmadan kendi başıma hareket edip almalımıyım işsizim topu topu 2000 tl param var ankarada ikamet ediyorum degerli yorumlarınızı degerli fikirlerinizi bekliyorum arkdaşlar şimdiden size çok teşekkür ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Aslına bakarsanız ailenizin endişesi şu an işsız oluşunuzdan kaynaklanıyor gibi görüyorüm. Tabi ki motosikletin gerektirdiği birtakım kaçınılmaz masraflar olacaktır. Eğer birde evli iseniz sıkıntıların büyümesine vesile olacak.
    Motosiklet kullanmak için küçük yaştan eğitım almak gerekmez. Aklını ve mantığını doğru olarak kullanabilen (Motosiklet kullanımına bedensel engeli olmayan) bay bayan yaşı hiç önemli değil motosiklet kullanımını öğrenebilir. Eskiden düşe kalka öğrenilen işler şimdi geniş deneyimli eğitim kurumları aracılığı ile kısa sürede başarmak mümkün. Eğer bu münkün değil imkanlar elvermiyor ise kişi akıl ve mantığını en doğru biçimde kullanarak bunu kendisi başarabilir.
    motosiklet alımı konusunda ailenle anlaşarak bu işi becerirsen yarın birgün zorda kaldığın dönemlerde atrafında olacak destekleyici çevrenden kopmamış olursun. Nasıl olsa ehliyeti almışsın. Onların gönlü olması içinde fazla tazyık uygulamadan biraz işi zamana bırakırsan onları ikna etmen daha kolay olacaktır.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Babanız ile beraber ikamet ediyorsanız,fazla ters düşmeyin.baştan aldırmayabilir ama alınmış kullanılan bir dambılı neden çöpe atmış onu merak ettim.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Öncelikli olarak hayatı ikame ettirecek, başkasının eline bakmayacaksın. Bunun için çalışacaksın. Başın dik olacak.

babaçi abi dumbell niye çöpe attılar ben zamanında bi sakatlık geçirdim spor salonunda ilaçlardan bu amino asit creantinler falan var yan etki yapıp vücudumda kaslarda kemikleşme aşırı sertlik ve vücudumun her yerinde kaslarda zerdelenme oldu iyileşmem 4 sene sürdü hala biraz sıkıntılıyım ama eskisi gibi degilim ailem zannediyo ki agırlıklar beni bu hale getirdi anlatıyorum ilaçlar yüzünden böleyim dumbelin agırlıgın sakatlanmamla bi alakası yok diyorum boşa anlatıyorum abi bu yüzden sevmiyorlar bir gün dışardayken gizlice çöpe atmışlar olay bu abi

Motosikleti
    ARORA 200 TIGER
    33 YAŞIMDAYIM İLK MOTOR KULLANMAYA ÜÇ AY ÖNCE BAŞLADIM VE İLK MOTORUMUDA 3 AY ÖNCE ALDIM BU İŞİN YAŞI YOK ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ÇOK İSTEDİĞİM MOTORUMA YENİ KAVUŞTUM.
    komparadon bunu beğendi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı komparadon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaçi abi dumbell niye çöpe attılar ben zamanında bi sakatlık geçirdim spor salonunda ilaçlardan bu amino asit creantinler falan var yan etki yapıp vücudumda kaslarda kemikleşme aşırı sertlik ve vücudumun her yerinde kaslarda zerdelenme oldu iyileşmem 4 sene sürdü hala biraz sıkıntılıyım ama eskisi gibi degilim ailem zannediyo ki agırlıklar beni bu hale getirdi anlatıyorum ilaçlar yüzünden böleyim dumbelin agırlıgın sakatlanmamla bi alakası yok diyorum boşa anlatıyorum abi bu yüzden sevmiyorlar bir gün dışardayken gizlice çöpe atmışlar olay bu abi
    sonuçta yine seni korumak adına yapmışlar.....sen kaç yaşına gelirsen gel,hala onların gözünde ufaksın ve kaç yaşına gelirsen gel onların çocuğusun.
    komparadon bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    bugün bi motor almak istedim markası mondial 150 zc scoteer başlangıç yapmak istedim 1200 tl fiyatı ama evde babamla ailemle sorun yaşadım motosiklet alıp ne yapıcaksın motosikleti her adam sürebilirmi o sürenler 12 14 yaşında başlıyolar sen süremessin düşersin sakatlanırsın 10 sene bide senle ugraşmayalım zaten işsizsin onun benzinini bakımını nasıl yaptırıcaksın hayatımda kendime ait hiç bişeyim olmadı alacagım zamanda hep önüme bir engel çıkıyo herşeye kızıyorlar dumbell agırlık aldım onu bile çöpe attı ailem çalışmayım diye babam araba aldı arabayı bile küçük kardeşime veriyolar bana bişey yok insanın ister istemez aklına kötü şeyler geliyo acaba ben delimiyim bende bişeymi var neden neden neden insanın ister istemez zoruna gidiyo temizlik işi buldum milletin pisliginimi temizliceksin dediler onuda gittim iptal ettirdim ne yapıcam şaştım kaldım arkdaşlar şimdi motosiklet sürmek için illa 14 yada 20 yaşındamı başlamak gerekiyo ben 30 yaşımdayım hiç motosiklet kullanmadım ama motosiklet ehliyetini bugün aldım sertifikayı ve motosikleti gerçekden seviyorum fikir edinmek istiyorum sizce kimseyi dinlemeden babamın lafınıda takmadan kendi başıma hareket edip almalımıyım işsizim topu topu 2000 tl param var ankarada ikamet ediyorum degerli yorumlarınızı degerli fikirlerinizi bekliyorum arkdaşlar şimdiden size çok teşekkür ediyorum...
    Hocam konunun başında seni 17-19 yaşlarında biri sandım sen gine 30 yaşındaymışın aynı evde yaşıyorsan babanla pek ters gitmemeye bak yavaştan yavaştan hergün söyle babana he bu aradada bir iş bak kendine işi bulduktan sonra paranda olacak ''ben kazandım benim param istediğimede harcarım'' diyebileceksin ve bu sebeple motorunu aldığında ise sana bişey diyemiyecekler.Sen babanı bizden daha iyi tanırsın ne şekilde kabul ettireceğini bilirsin.Bknz:ben babamı ikna etmek için her türlü neden sayarım her gün söylerim o da en sonunda kabullenir ve başından gitmem için gerekeni yapar tabi bu durum %80 işe yaramakta.Hayır olmaz dediğinde tamam dersem o iş olmaz ama zorlarsam %80 olmaktadır.Benim yöntemim bu sende kendin bir yöntem geliştir ve burdan üzerine git babanın.
    komparadon bunu beğendi.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    babalar hep öyledir çocukları hemen kendı ayakları üzerinde dursun kendilerinin 30 40 yılda yaptığını 1 senede yapsınlar isterler...benim üniversiteyi yeni bitirdiğim günler aklıma geldi bi an... sizin tüm sorununuz senin kendi ayakları üzerinde duramaman...bence sen motordan önce hayatını düzene koymaya çalış küçük bir örnek vereyim. üniversiteye giderken kendi harçlıklarımla cbr 125 almıştım babam kıyameti kopardı motoru satmak zorunda kaldım alt tarafı 3000 liralık bir motordu. okul bitti askerlik bitti evlendik iş bulduk kendi hayatımızı kurduk veee gün geldi 15 gün önce kawasaki er 6 n aldım ilk işim babamın karşısına gururla dikilmek oldu. babam da '' aferim kazasız belasız kullan '' dedi . ben aynı ben babam aynı babam ... sonuç : ekonomık özgürlüğünü kazanmış bir evlat...yaşım 27 pek yaşlı sayılmam ama bu yazdıklarım umarım benden küçük değerli kardeşlerime yararlı olur...
    babaçi ve komparadon bunu beğendiler.

evet motorhstası benim içim aynı 17 19 yaşında bi çocukla eş degerdir çizgi film izlerim bilardo oynarım wolfteam oynarım kendimden küçüklerle gezmeyi daha çok severim nedense bilmiyorum kendimden küçüklere kanım daha çok ısınıyo

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bir kere Hoş geldiniz
    İkincisi Motorsiklete başlama yaşı diye bir şey yoktur
    çıkıp da süper motoda pist şampiyonu olmak istemiyorsun ki
    evet şu bir gerçek ülkemizde motorsiklet sürmek çok dikkat ve özen göstererek kullanılması gerekli bir alet
    neden derseniz insanlarımızın kendisine saygısı yok empetinin e si hakkında bile fikri yok
    Türkiyemiz trafiğinde işleyen tek kural var <<Büyük Balık Küçük Balığı Yutar>> Fakat kimse bilmiyor ki bu işin büyüğü değil işlevselliği asıl olandır
    işin kısmı maddeten özgürlük ise işin rengi tabi ki değişir
    o zaman da en yakın zamanda şahsi ekonominizin direksiyonuna geçme vakti gelmiş demektir.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    zaten ehliyeti aldım demişsin yani motoru almayı kafaya koymuşsun birader sen ya benim babamda sinirimi bozuyo ben motoru sökerken falan parana yazık sat kurtul falan diyo hiç tınlamıyorum zaten kendisinide pek sevmem bende 30 yaşındayım babam bana onu yap bunu yap diyemez 17imdede diyemezdi yani sende canın neyi istiyosa öle yap sonucta seni düşünmüşler motor sakat iş diye ama tutkularından vazgecmekte akıl karı deil.
    komparadon bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    evet motorhstası benim içim aynı 17 19 yaşında bi çocukla eş degerdir çizgi film izlerim bilardo oynarım wolfteam oynarım kendimden küçüklerle gezmeyi daha çok severim nedense bilmiyorum kendimden küçüklere kanım daha çok ısınıyo
    Hocam söylediklerin şöyledir ki büyük küçük fark etmez herkez çizgi film izler he öle küçük çocuk gibi tüm gün değil güzel adam akıllı çizgi filmlerde vardır ki küçük büyük herkese hitap eder.Bilardoyu 10-60 yaş arası çoğu kişi oynamakta wolfteam demişsin 40 yaşında adamlar var cafelerde oynuyor belki bilirsiniz silkroad diye bir oyun var adam 50 yaşına gelmiş halen oynuyor.kendinden küçüklerle gezmende büyük bir ihtimalle yakın cevrende yaşıtın yoktur.Bak hocam etrafı iyice araştır sor soruştur iyi bir iş bul hatta lahmancucuda burgerking gibi yerlerde dışarı motorla servis bak hem ehliyetinde var hemde scooterle biraz acemilik atarsın hemde motor sürerek para kazanırsın biriktirdiğin paraylada 125cc-250cc bir motor alırsın.Bak paket işi var gece 9-10 da başlıyor sabah 7-8 gibi bitiyor fakat 18 yaş ve üstü eleman alıp yaptıklarına giremiyorum adamlar gecelik 50tl veriyor aylık 1.500 etmekte 6 ay çalışsan 0 bir hyosung 250r yada honda 250r parası çıkar ama nalet olsunki yaşım tutmuyor.Sende bu şekilde bir iş bulabilir ve 5-6 ay içinde 0 bir motor parası çıkarırsın.Bak dediğim gibi mc donalds-burger king gibi yerlere motor serviscisi olarak gir hem onların mağşıda güzel bildiğim kadarıyla 1 milyar alıyorlar + prim falanda varsa güzel iş yani dediğim gibi yap
    komparadon bunu beğendi.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

doğru sölüyosunuz teşekkür ederim arkadaşlar ilk önce bir iş şart zaten para oldukdan sonra gerisi ip söküğü gibi gelir hayırlısı olsun bakalım

arkadaşım daha dogrusu abi diyim sana siktir et kısacası bunların hepsini eger motordan mahsetmicem sana şu hayata bi kere geldin ne zaman gidicegin belli ananı babanı mutlu etmeye gelmedin bu hayata kendini mutlu etmeye geldin sakın unutma kimsenin de lafını dinleme sadece kendine güven her konuda ama hayallerinin peşinden git ancak o zaman mutlu olabilirsin
    komparadon bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Bende işsizdim bugün iş buldum çok şükür, Scooterımı çok değiştirmek istemem rağmen paramı harcamamak için değiştirmedim. Bence ailen işsiz olduğun için bu konuda endişe duymuşlar.

Abim sayılırsın, yinede bir öneride bulunmak istiyorum bence ailen bu tavırlarıyla senin kendine olan güveninin azalmasına neden oluyor. Amaçları senin korumak olabilir ama malesef sana destek olmak isterken köstek oluyorlar. 30 yaşında adamsın, çöpde toplamak olsa git kendine bir iş bul, çalış kendi paranı kazan kendi evine çık kendi motorunu al. Yaşından dolayı önce bir eğitim alman kolaylık sağlayacaktır.

Ailene kendi ayaklarının üstünde durabildiğini gösterdiğinde onlarda seninle gurur duyacaktır. Bunu kabullenene kadar biraz zorluk çekebilirsin ama unutma sen bir çocuk değilsin.
    komparadon bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)