Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Cbr125 almayı planlıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Evranos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 5-6 ay sonra kış döneminde Honda Cbr125 almayı planlıyorum. Hem sezon kapanır fiyatlar ucuzlar diye hem de ehliyetim o zamana denk geliyor. 2010 yada 2011 almayı düşünüyorum. Hangisini tercih edeyim ve ikinci el motor alırken nelere dikkat etmeliyim, motosiklet konusunda bilgisizim. Tecrübelerinize ihtiyacım var
    "Misyonerler Afrika'ya geldiklerinde onların elinde Incil, bizim elimizde toprağımız vardı. Bize gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde Incil, onların elinde topraklarımız kalmıştı."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    2011 ler in yeni kasasını alırsan daha iyi olur..2010 ve 2011 in ilk aylarında cıkan cbr 125r ler hem görünüş olarak kaslı durmuyor ayrıca tekerleri bisiklet tekerleği gibi...2011 yeni kasadan alırsan daha iyi olur....bu benim fikrim..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yeni kasalar çok ağır. 2010 al derim ben.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    bakma kalıplı gözükdüğüne gayet hafif bir motor.ruhsatta 140 filan yazıyor ama bence daha hafiftir(110 kg civarı)

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakma kalıplı gözükdüğüne gayet hafif bir motor.ruhsatta 140 filan yazıyor ama bence daha hafiftir(110 kg civarı)
    ruhsata neden 30 kg fazla yazsınlar ki?
    İkincilik kaybedenler içindir...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    150 kusur kilo. Tartışması geçmişti topiğinde. 110 kg cbr ı rüyanızda göremezsiniz.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    valla hyosung da 200 küsür yazıyor.fazla sallamıyorlar böyle şeyleri benim cross 147 kg yazıyor ama 100 kiloyu geçmez..

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 140 kg yahu

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Yeni kasa derim,tipi açısından,hem de kolaylıkla garantisi devam eden 2. el bulursun,hem de eski kasanın giderek fiyatı düşer satarken ama yeni kasa ben aldıktan sonra değeri arttı:D Tekrar artar demiyorum ama eski kasada ki kadar zarar etmezsin.Cbr125 hakkında tüm detaylarıyla inceleme yazısı,istersen oku faydası olur:http://www.motosikletmacerasi.com/honda-cbr-125-r/

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Bence 2011 model al hem kaslı duruyor hemde daha güzel eskileri çok çılızve bisiklet terelekleri gibi tekerleri var ayrıca satarken de yeni kasa olduğundan daha kolay alıcısı çıkar.Bence yeni kasa al.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

Cevaplarınız için teşekkürler 2011'de karar kıldım. Çok temiz, artı bir 2010 bulmazsam 2011 almaya çalışacağım.

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa derim,tipi açısından,hem de kolaylıkla garantisi devam eden 2. el bulursun,hem de eski kasanın giderek fiyatı düşer satarken ama yeni kasa ben aldıktan sonra değeri arttı:D Tekrar artar demiyorum ama eski kasada ki kadar zarar etmezsin.Cbr125 hakkında tüm detaylarıyla inceleme yazısı,istersen oku faydası olur:http://www.motosikletmacerasi.com/honda-cbr-125-r/
    Okumuştum bunu forumu uzaktan takip ederken, cbr 125 kararımda etkili oldu. Teşekkürler
    "Misyonerler Afrika'ya geldiklerinde onların elinde Incil, bizim elimizde toprağımız vardı. Bize gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde Incil, onların elinde topraklarımız kalmıştı."

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geeçen önümden bir beyaz cbr 250 geçti neyse bende açtım gazı ışıklarda yanaştım yanına ve gözlerime inanamadım bildiğin cbr 125 miş adama sordum bu cidden 125 mi diye evet bu seferkiler çok iyi oldu dedi 2011 modelmiş
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Güzel tercih,haydi hayırlısı olsun,tavsiyem;sezon kapanana kadar sahibinden de tüm ilanları takip et,motosikleti alana kadar önce bir kitap al,sonra ekipmana geç ama dikkatli ol.Ekipmandaki püf noktaları öğren.Çünkü ben de kışın almıştım eldivenim tam kışlık değilmiş baya sıkıntı çekmiştim vb. Ufaktan toparla işte ekipmanı.

Yeni kasaya güveni artırıyo böyle demeniz Motoru alana dek ekipmanları tamamlamaya çalışacağım, monttan başlarım sanırım. Tecrübelerinizi mesaj yoluyla paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Evranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasaya güveni artırıyo böyle demeniz Motoru alana dek ekipmanları tamamlamaya çalışacağım, monttan başlarım sanırım. Tecrübelerinizi mesaj yoluyla paylaşırsanız sevinirim.
    Deiğim gibi eldiven konusunda dikkatli ol,kışlık olmasına dikkat et.Montta çeşit çok ve bulmak kolay,astarlı 4 mevsim iyi bir mont alırsın(kışa dönük).Pantolon ve çizme ya da bot önemli.Korumasının yanı sıra soğuğun kemiklerinize işlemesini önler(denersen anlarsın ne demek istediğimi:D).Neopren balaklava alabilrsin kış için(boyunda çok üşür).Ayrıca bellikte önemli,özellikle kışın böbreklerin korunması için.Şimdilik aklıma gelen püf noktalar bunlar.Almadan önce yine burada düşündüğün ekipmanın linklerini paylaşırsan herkes yardımcı olur.

Tekrar teşekkür ediyorum. Bunları not aldım. Balaklava da takarsam kaskın altına pilot havalarına girmeme az kalır

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Evranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar teşekkür ediyorum. Bunları not aldım. Balaklava da takarsam kaskın altına pilot havalarına girmeme az kalır
    125 te olsa ss sürüyorsan kendini pilot gibi hissedeceksin:D sonuçta 600-1000 cc ss e giden yolun başlangıcı,tribe girmek lazım:D B

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    137 kg
    biraz daha abartsanız 200 diyeceksiniz
    ağır haliyle 125liklerde kral isterse 500 kg olsun

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    137 kg
    biraz daha abartsanız 200 diyeceksiniz
    ağır haliyle 125liklerde kral isterse 500 kg olsun
    kuru ağırlık137 kg. 13 lt benzin koy,1lt yağ koy bir iki bir şey daha ekle 150 ye yuvarlanır işte. Bende oturunca 200 ü geçiyor,abartılan birşey yok yani:D

Ya şuan cub kullanıyorum siz böyle deyince şaşıyorum, kısa sürede alışırım umarım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)