Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask takmamak için bahaneler

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Arkadaşlar kask takmamanın ne gibi bahanesi olabilir ki? Şimdi diyeceksiniz nerden çıktı, şöyle izah edeyim;

Geçenlerde dikkatimi çekti koca şehirde sanki bir tek ben birde eczacı kuryeleri kask takıyormuş gibi hissettim. Etrafımdan birsürü motorcu geçti hiçbirinde kask yok. Hele ki şu 600'lük 1000'lik motora binip kendini kasıntıya sokan racinge oturmayı bilmeyip popoyu geri doğru çıkaran tipler var. Arkadaş ben 150 lik motora kasksız binemiyorum adamlar o motora nasıl biniyorlar. Birde hız yapıyorlar. Hadi trafiğini cezasını geçtim hiç mi rahatsız olmuyor hiç mi yüzüne bi sinek çarpmıyor. Şahsen mahallede bile kullansam alışkanlık olmuş anahtarı deliğe sokmadan kaskı kafama takıyorum. Var mı aranızda kasksız daha rahat motor kullanan yada kask takmamak için bahanesi olan?
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de kask takmadan rahat değilim kaskımı almadan çıkmam genellikle .

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    varya 60 ile 80 km/h hız civarında kaskın vizöründe bir sürü ölü sinek oluyor kask olmasa veya vizör açık olsa o sinekler mermi gibi çarpar insana
    Havalar sıcak oldu diye kask takan sayısı oldukça azaldı
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kafayı geçtimde göze bir sinek vursa hızla veya taş gelse kör olursun ...tek korkum bu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga bu havada çok sıkıyor
    saçlarım bozuluyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    600 lüğe binipte kask takmayan adamın hayattan bi beklentisi yok galiba ben 125likte bakkala giderken bile takıyom düşünün adam 600 lükte takmıyor şaşırtıcı
    beyazit60 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bahane 1 : Kask takınca totom kaşınıyor.
    beyazit60 ve Blackeagletr bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Göze girecek çakıl taşı kadar can yakmaz herhalde sıcaklar. Ayrıca venom kaskım var her tarafında hava kanalı var sıcakta bile kafamın üstüne arkasında sağ sol hava vuruyor. Kaskı icat eden adamdan allah razı olsun

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Olmayan bir şeyi korumanın gereği yok diye takmıyorlar.Kaza riskini, sinekleri felan geçtim, geçen bir taş geldi vizöre vizör çatladı.Kafama gelse kim bilir ne olurdu.

Boşverin canları cehenneme, hatta bunları örnek alan yarım akıllılar da umurumuzda olmasın.
    Yuce123 ve hayelsiz bunu beğendiler.
    ANGARAJ

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca kim bilicek kimin yaptığını kask takılırmı hiç...ayıp ayıp 30-40binlira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı
    erimozel bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca kim bilicek kimin yaptığını kask takılırmı hiç...ayıp ayıp 30-40binlira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı
    Gözün olmadıktan sonra 3 trilyonluk motora binsen ne fayda. Zengin apaçileri onlar başka tanımı yok. Tekteker yapmayı bile bilmiyorlar. 10 km ile giderken 5 saniye redline yapıyorlar herkez kim bu salak diye bakıyor onlarında hoşuna gidiyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hadi bütün güvenlik önlemlerini neyi koruyacağım ki, beyin mi var deyip yok saydım diyelim;

Ben öff çok sıcak deyip, artçım hazırlanırken bile kaskı hemen kafama taktığımı bilirim İçi daha serin geliyor bana nedense!!! Vizör kapalı değilse farketmiyor pek iç te dış ta aynı gibi, ama vizör kapalıysa, ya kaskın içi daha serin, yada psikolojik

Birde dışarısı egzoz dumanı kapkara, çer çöp kokuyor kaskın içi misler gibi ferah ferah

Kask saçı başı koruyor bence aksine, esas bozan kasksız kullanmak

Hertürlü daha kaliteli, konforlu ferah bir hissi var bence olumsuz hiçbir yanı yok hatta

Zaman kazanabilirsin belki, tak çıkar zor çünkü uzun sürüyor 1 saniye başkada bir artısını göremiyorum, o da en basit anda öyle bir çıkar ki senden felek şaşar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık cafelerin önünden aragaz verip yada teker yapınca, kim bilicek kimin yaptığını, kask takılırmı hiç.. .ayıp ayıp 30-40 bin lira ver motor al sonra kimse seni tanımasın olmaz racingin karakterine aykırı
    Tanısınlar diye bostan gibi gezmeye gerek yokki yahu Aşağıdaki abimiz sürekli kasklı mesela hanginiz tanımadı

TATLIHIZ, beyazit60, forza46 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün olmadıktan sonra 3 trilyonluk motora binsen ne fayda. Zengin apaçileri onlar başka tanımı yok. Tekteker yapmayı bile bilmiyorlar. 10 km ile giderken 5 saniye redline yapıyorlar herkez kim bu salak diye bakıyor onlarında hoşuna gidiyor
    Göz çok değerli bir organ kask taktığım halde boynuma gırtalğıma yani bir böcek çarptı ama taş gibi 70 ile gidiyordum göze gelse kör eder kafamda kaskım vardı tabi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Ben 90 km ile giderken göğsüme dev gibi bir böcek çarptı hemde üzerimde mont varken nefesim kesildi 3 gün morartısı geçmedi. Kasksız bir kafaya çarpsa düşünemiyorum olacakları.
    Yıllar önce motorla ilk tanıştığım zaman iki kaşımın ortasına arı çarptı gözümden yaşlar gelmişti

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    takmayanlardan biride benim; şu şekilde oluyor;
    adana bu gün 41 dereceydi. kaskım çeneden açılır yüzümü oldukça sıkan 1.3 kg ağırlığında bir kask. taktıktan sonra 10 saniye içinde ciddiyim ter akıyor.
    bu sadece öğlen geçerli.
    sabah 8den önce ve akşam 8 9 dan sonra gayet rahat kullanabiliyorum.

bu halde olduğuma bakma; kask takmayınca sanki bir kolum yokmuş gibi hissediyorum. ama takamıyorumda; çözüm olarak ilk önce vizörlü yarım kask aldım. aynı bir işe yaramıyor. bende kullanmamaya karar verdim. saat 10.00-16.30 arası motosikleti sadece mahalledeki bahçe yollarında ( çukurlardan arabalar bile 15 km hızı geçemiyor, ikiye atamıyorlar. ben motorla yayadan biraz daha hızlı gidiyorum ) kullanıyorum. onun dışında arabaya biniyorum onda klima var. akşam çok sıcak günlerde yine aldığım yarım kaskı, havanın insaflı olduğu günlerde ise çene açılır kaskımı kullanıyorum.
    ama burdada kask takan insan sayısı oldukça azaldı, ancak sıcağı bahane etmeyecek birinin de adana da kask kullanabileceğini sanmıyorum. herkes yazıda kafam asfaltla tanışacağına biraz terleyim der. inanın yazın başlarında babamla bende öyleydik, ancak şu an takamıyoruz.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 90 km ile giderken göğsüme dev gibi bir böcek çarptı hemde üzerimde mont varken nefesim kesildi 3 gün morartısı geçmedi. Kasksız bir kafaya çarpsa düşünemiyorum olacakları.
    Yıllar önce motorla ilk tanıştığım zaman iki kaşımın ortasına arı çarptı gözümden yaşlar gelmişti
    Okuyunca tekrar aklıma geldi.
    Kaskın önü açık kullanırım normalde.
    GV250ye Dragsatar camı taktığım için, arabadaymış gibi gidiyorum.
    Nasıl olduysa anlam veremedim, arkadan gelen yeşil sert bi cisim burnuma çarptı ve sol ayak dibimden yere düşüşü gördüm en som.
    Fakat burnuma o kadar yumuşak bir dokunuş yaptıki, o sırada arkamda Adriana LIMA falan olsa, burnumu okşasa, o kadar yumuşak gelmez
    Ancak yeri öyle bir düşüşü vardı ki; yerde bir kere zıpladı, havalandı, tam yere düşüyorken kırmızı kırmızı bir patlayışı varki anlatamam...
    Nasıl oldu da ö cisim burnuma o kadar ymuşak dokunup, yerde bomba gibi patladı
    Hadi onu da geçtim, arkadan nasıl geldi o şey???
    Motosikletli Kaplumbağa...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bahane:

Bizim buralarda kimse takmıyor. Takınca dalga geçiyorlar.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    marmarise full koruma gezdim, GULYABANİ zannetiler (geçen haftasonu)
    hayelsiz bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    saçları bozulacak diye takmayanlarda var

Motosikleti
    yamaha rx 115
    yaşım ehlişyeti tutmuyo 5 ay var motorun devrini alabilirmiyim motor burda malatyada arkadaşımın devri sorun olmadan alabilirmiyim üzerime acil cevap beyler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)