Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Babamın motorunu düz kontak yapıp kaçıracaktım yaş 14 15 kontağı bozdum sonra kaçtım babam çok pis sövdü ben yaptım diyemedim :D

Bi gün kaçırdım babamın motoru polis peşime düştü sitenin içinde elimle plakayı kapatıcam diye polisin önüne çullandım

İlk motor tigerı aldım hiç bir bilgi yok tabii sen git chopperla ön kaldırmaya çalış kalktı kalktı da sonra balina gibi sağa yattı

Motosikleti yeni aldığım dönemde sigorta için para ayarlamaya çalışırken çevirme gördüm motoru çektim sağa bana baktılar kapattım kontağı tekliyor gibi yaptım yanlarında durdum abi tanıdık çekici filan var mı dedim arıza yaptı dedim sen ver bakim evrakları dediler sağolsunlar kendileri çektiler...

Daha çok var ama rezil olmayım şimdi...
    Mertcan39, MANKU, MotorKafa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babamın motorunu düz kontak yapıp kaçıracaktım yaş 14 15 kontağı bozdum sonra kaçtım babam çok pis sövdü ben yaptım diyemedim :D

Bi gün kaçırdım babamın motoru polis peşime düştü sitenin içinde elimle plakayı kapatıcam diye polisin önüne çullandım

İlk motor tigerı aldım hiç bir bilgi yok tabii sen git chopperla ön kaldırmaya çalış kalktı kalktı da sonra balina gibi sağa yattı

Motosikleti yeni aldığım dönemde sigorta için para ayarlamaya çalışırken çevirme gördüm motoru çektim sağa bana baktılar kapattım kontağı tekliyor gibi yaptım yanlarında durdum abi tanıdık çekici filan var mı dedim arıza yaptı dedim sen ver bakim evrakları dediler sağolsunlar kendileri çektiler...

En sona çok güldüm
    EmreKocyigit bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA

hay sen çok yaşa... ofisin ortasında bastım kahkahayı
    EmreKocyigit bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende bir keresinde shell helix7 aldım ve motosikletim benzin yakar gibi bitirdi yağı. sonradan fark ettim meğersem dizel motorlar içinmiş yağ. ve dizel yağlarda düşük devire göre yapıldığı için yüksek devir benzinli motorda eksilmesi çok olabilirmiş ve rahatladım bunu öğrenince.

sonra bir keresinde mala bağladım kırmızıyı yeşili unutup dümdüz gittim ve bir tane doblo gibi bir beyaz arabayla çarpışıyorduk ama ben ışıklardan çıktığım anda kornaya basmaya başladım ve araba bir süre sonra frene bastı durdu bende reflex ile manevra yapıp sıyırdım durumu.

bir keresinde de 3 viteste viraj dönerken debriyaja bastım ve frene basıp yavaşlamayı unuttum ve direk 2. vitese düşürdüm. motosiklette bir kükremeler, bir yanlama off-road, sonra motor yavaşladı ve ufak yanlamayla düzelttim. bu olay ilk vitesli motorum ile oldu ve motoru satın aldıktan yarım saat sonra yaklaşık 20 km civarı d-100 yolu üzerinde gittikten sonra sağa sapağa girdiğimde olmuştu.

bir keresinde scooter vardı(modial 150zc). inşaata işe gitmiştim ve koğuşumuzun önünde motoru kapatıcaktım ama aklıma youtubedeki videolar geldi. tozlu ve pürüzü çok az olan zemindeydim ve motorumu biraz sağa yatırdım, sonra ön freni sıktım sonuna kadar, sonra bir yüklendim gaza. hesapta ön teker sabit duracak ve arka taraf daire çizecekti ama ilk gazı açmamda ön teker kaydı ve yere düştüm :D sonrasında benim komiğime giden başka bişey oldu, koğuşta amcamın oğlu ve abim vardı, dışarı çıktılar ve abim ne yapıyorsun deyip gülüyordu. ne yapıyorsun ne demek düştüm işte :D

bir keresindede karbüratörü temizleyeceğim diye söktüm sonra karbüratör diyaframı baya bollaşmış. geri takamadım sonra diyaframın bir kısmı üs kapaktan sallanıyordu geri takmayı denediğimde ve o şekil çöpe attım yeni bir karbüratör satın almıştım.

1 hafta önce işe gitmek için motorumu dışarı çıkarıyordum ve motorun üstünde geri geri gelirken arka soluma bakıyordum. sağ tarafımda çukuru unuttum ve geri geri gelmeye devam ederken sağ ayağım boşa çıktı ve motorla bir sağ tarafa yuvarlandım. çok şükür ki motorun sadece kafa grenajında az bir çizilme var başka bir şey yok. oda merdivene çarptığı için oldu.

dahası da var ama sonra yazıcam.

edit: bu arada ben her yerde övünüyorum iki senedir hiç kaza yapmadım diye
    edit2: "racing motosiklet nasıl kullanılır?" google ye en son bunu yazmıştım 45 dk falan oluyor ama nedense buralara saptım hiç ss makine göremeden.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR

Motosikletin kontağını yaklaşık 24 saat açık unutmuşuz, akü bitmiş. Bugün ayak marşıyla çalıştırmaya uğraşıyorum. Basıyorum basıyorum marş almıyor. İnceden yorulmaya da başladım, sonra gözüm bianda kontak anahtarına çarptı. Evet kontağı açmamıştım ve o yüzden çalışmıyordu. Açtım, bastım tek vuruşta çalıştı

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    abi bi solukta okudum cok iyidi ya

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Madem oyle ben de anlatayim. Yeni motorcu sayilirim 1 yili bile devirmedim😊 Yolda giderken durup bi su alasim geldi gecen neyse aldim tam donucem baktim bir kavga var tabi dovuse dovuse yuruyolar derken 2-3 sokak gittik cumbur cemaat 15 dk sonra ayrildi kavga ben de kavganin etkisiyle cok adrenalin dolmusum dusune dusune geliyorum ulan ne giristiler falan😂😂 baktim eve gelmisim zile bastim annem motor nerde dedi kostura kostura gittim aldim. 1 hafta dalga gecmisti annem😃😃

Motosikleti
    mondial mt 125
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok keyifli konu olmuş
    motorla ilgili başımdan ilk geçen olayı anlatayım bende.biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim.
    hala aklıma gelince gülmekten ölürüm
    yaşım 15-16 civarı.babam bi tane motor aldı rus planet diye biliyorum markasını. 70 küsür model.250 kilo civarı.köy yerindeyiz.kardeşimle birgün hadi şunu bi sürelim diyoruz daha ömrümüzde motor kullanmışlığımız yok.
    neyse ayakla basıyoruz basıyoruz çalıştırma imkanı yok.birde basınca motor boştan vitese geçiyor ve ayağımı kıracak gibi çarpıyor geri.
    dedik rampadan salıp vurduralım. 1 km kadar rampa boyu vurduruyoruz rampanın sonuna geliyoruz yine çalışmıyor hayvan
    ayağına kaldırıp tekmeyle biraz daha deniyorum ve motor çalışıyor.ama ne çalışma.
    gazı sonuna kadar çeviriyormuşum gibi bağırıyor da bağırıyor.(sonradan buluyorum sebebini.gaz teli takılı kalmış son gazda.)
    gaz kolunu oynuyorum olmuyor hertarafından duman çıkıyor.
    kontağı kapatıyorum stop etmiyor anahtarı çekiyorum ne fayda eşşek gibi anırmaya devam
    sonra benzini de kapatıyorum alttan bütün köyün çocuğu zaten başımızda toplanmış.
    kaçııın diye bağırıyorum patlayacak motor
    motor zaten ayağının üstünde duruyor.
    herkes 10-15 metre kaçıp yatıyoruz sipere.
    bekliyoruz motorun patlamasını
    neyseki patlamıyor ve stop ediyor motor ondan sonra 8-10 kişi hayvanı ittire ittire eve geri götürüyoruz.
    Ama motor sevdam hiçbi zaman bitmiyor tabiki
    ne güldüm ya :D[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

bugün sabah kız arkadaşımın evini taşıdık baya da yorulduk karpuz alma fikri dogdu neyse o gün içinde de bakkala falan giderken hiç motora binmemiştim. atladım gittim karpuzu aldım ,sonra karpuzcunun berisine park ettiğim motoru bırakıp, 15 kg karpuzla Antalya sıcağında 3 km yürüdüm. eve kan ter içinde geldiğimde ,kız arkadaşım aşkım motorla neden gitmedin deyince motorla gittim, lan dur motorla gittim, ee neden yürüdüm, geri gittiğimde , anahtarı üstünde motor orada duruyordu. karpuzcu abi su verim mi , o karpuz ağırdı ben de benzin bitti de bıraktın sandım dedi. adam bi uyarır demi sen motorla geldin diye.
    oggomoggo bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bende bikac bisey yaziyim 😀
    1.motoru yıkayınca buji piposu su alıyor ve bidaha calismiyordu yenisini alıp degistirdim ve deneyim lan deyip yıkamaya gittim tanzigi motora bocaladım sonra ne yaptiysam calısmamıstı yaklasık 5 kmlik bayırı ite ite eve götürmüstüm tam söve söve evin önüne geldigimde kücük bir cocuk yerinden cıkmıs olan bobin kablosunu göstermisti abi bu kablo ney diye takınca calısmıstı bu seferde kendime sövmüstüm 😂.
    2.motorun yagını degistirirken altına bi kap ayarlamadan hangi akla fikir direk yag tapasını acmıstım yağ oldugu gibi garaja bosalmıstı daha sonra yagı degistırıp yagi bezle peceteyle olabildigince toplayıp bosete koydum sonrada yerde kalan yagın üstünde hangi akla fikirse lastik yakmıstım ve binanın ici duman dolmustu komsular kostura kostura yangın tüpüyle yangın ariyolardi o sırada caktırmadan garajdan cıkıp 2 saat sonra hicbisey olmamıs gibi binaya gelip lastik izi olan yerin oraya kum attım binadakiler halendaha nerden geldigini bilmiyor dumanın 😁
    oggomoggo bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Benimde küçük bir olayım var çok saçma onu anlatıyım .
    Amcamın bir motoru var 2002 model 150 cc chopper-commuter tipi birşey, motorun her yerinden sorun fışkırıyor sol ayak pegi bile yok artçı bildiğin egzoz tüpüne basıyo iki tarafta egzoz neyse bende bir tur atıyım dedim ekipman ehliyet rusat hiçbirşey yok zaten trafiğe kapalı alan ben 5-10km hızla gidiyorum gaz bile vermiyorum yarım debriyaj neyse öyle turlayıp durdum depoda yarıdan fazla dolu, döndüm durdum sonra tabi bi süre sonra sıkıldım motorda baya bi ısındı yavaş git git bende bırakıyım artık dedim gittim evin önünde duruyor motor kapının yanında , yerine koydum motorun ayaklığıda yok duvara yaslıyosun bende duvara yasladım ,motorda koruma demiri var ama oda kırık sallanıyo sadece gidon tutuyo motoru bende gidon kayıp yere düşmesin diye biraz dik koydum indim motordan o kadar sürdümki oturacak bile hal kalmadı biraz ayakda esneme hareketleri falan yaptım tam o sırada arkamdan çataan diye bi ses geldi döndüm bi baktım motor yerde ,depo kapağında sıkıntı var yandan depo kapağïndan benzin akıyo bildiğin az falanda değil bardakdan boşalırcasına desen yeridir ben baya bi tırstım koştum direk motorun yanına kaldırmaya çalışıyorum ,bi yandan benzin akıyor acemiliğimden gidondan kaldırmaya çalışıyorum birde motor sıcak hani görmüşsünüzdür filmlerde veya kaza videolarında motor alev alcak diye aklım çıkıyo ,alev alsa dibinde ev var , etraf full kuru ot etrafında yüzlerce kiraz ağacı , bir alev alsa orman yangını çıkacak , elciklerde sıkıntılı elcikleri dış tarafa çekince çıkıyor bi an aklıma gaz kolu geldi onu yanlışlıkla çıkartırsam bir daha takamam diye düşündüm bu sefer sol elciğe yöneldim sol taraf aşağıya geliyo oraya abandım resmen zor bela kaldırdım yerler full benzin oldu arap sabunuyla yıka yıka bitmedi gitti yerlerde kaldırım taşı şu ana kadar kimseye anlatmadım

Sonunu anlamadım evrakları alınca olayı anlayıp bağladılarmı yoksa ne oldu anlamadım :D

Motosikleti
    CG125 ES
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu son cümleden kıllanırım arkadaş! )
    Ahahahahahah is yerinde iyi güldüm var ya millet tip tip bakıyo :D

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir insan niye kendisine mal der ki?

Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunu anlamadım evrakları alınca olayı anlayıp bağladılarmı yoksa ne oldu anlamadım :D
    Çevirmeden yırtmaya çalıştığımı anlayıp evrak kontrolü yaptılar sigorta eksik olunca bağladılar götürdüler :D
    ssCi bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Benim motor ile çakıllı alanda pati atmaya çalışırken tekerin altındaki çakıl zemin bitip toprak zemine geçince lastik aniden diş tutmuş,motoru zapedemeyip çakıl zemine ehöhehee!! diyerek motorumla beraber ben altta motor üstte şöyle bi kucak kucağa çakıl zemine uzanmıştık :D

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Yıl 99 , kalbim yerinden çıkacak yeni almışım motoru (el-250) ama hiç bişey bilmiyorum motorla ilgili. Çıktım e5e verdim gazı verdim gazı ağzımdan köpükler çıkıyo sanki vuruyorum kırbacı... ışıklar falan yandı sonra gitmemeye başladı motor durunca anladım ki yandı yanacak .

İlerde benzinlik vardı çektim benzinliğe pompacıya dedim abi buna bişi oldu nolmuştur? suyu varmı dedi - bilmiyorum abi ben dedim, adam eldivenle açtı suyu geçtim buharı bile yok dedi abim buna su koyacan sen, nerden abi ? şurda var çeşme var ama temiz iyi su koyarsan daha sağlıklı olur motor dedi tamam abi saol dedim , gittim 5 litre şaşal su aldım buz gibi - şakır şukur doldurdum motora .

Artık içim rahat bastım gaza yürüdü motor 2-3 dakika sonra boguldu baktımki her tarafından beyaz köpükler çıkıyo ite ite götürdüm motocuya dedim abi böyle böyle noldu buna ? usta dedi ki sıcak motora soguk sumu konur ulan tuzla buz olmuş blok benzin su yağ birbirine girmiş ,şimdi buna ya yeni blok alıcan (motoru adamın verdiği fiyattan ucuza aldım zaten) yada kalan parçaları satıcan..
    İnanmadım ustaya aldım motoru geldim eve ,gittim yağ aldım benzinciden doldrudum motora , bilmiyorumda ne kadar konur taşana kadar bastım .denedim baktım yine çalışmadı köpüklerden ,dedim ben açıcam bunun içini yapıcam .Kadıköyde girişi uzun dar bi apartman, soktum içeri gece 2 , aldım fotograf makinesini her somunda fotografını çekiyorum blok indiricem. indirdim bloğun inmesiyle içindeki yağ saçıldı yere .blok yerde ben yerdeyim kalkacam kalkamıyorum ki 0 yağ vıcık vıcık kayıyorum. sürünerek kurtulayım yağlı bölgeden dedim merdivene kadar geldim bi kaç basamak çektim kendimi haha dedim oluyo bu iş , üstüne merdivenlerden kayarak apartman kapısına kadar güüm gecenin 4ünde zaten benim ev çatıda nereye çıkıyosun.. bi ara motora tutunayım kalkayım dedim oda üstüme düştü hepten kaldım orda uyumuşum en son..

sabah komşuların sesine uyandım alt kat polis abi üniformasıyla kaya kaya geliyo , bağır çağır en son diğer komşular su falan attılar kova kova havluyla falan sildiler apartmanı bu arada ev tam kadıköy caddesine çıkan yokuşun başında (rıhtım otel sokağı varmıdır hala o otel orda bilmiyorum) zincirleme kaza yaptırmışız bizim sokaktan inen vıjj caddeye vıjj caddeye..

İki hafta eve gidemedim korkudan döverler beni diye.. motor hala bende dekoratif olarak tutuyorum kıyamadım satmaya..
    saltuque bunu beğendi.

Motorumu satıp yerine motor almadım. 10 aydır motorsuzum. Daha ala mal motorculuk olur mu?

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Bende çok temiz el250 var abi , su koysan köpürür öle temiz , rodajı falan süper yapıldı ,bakımlarıda eksiksiz her sabah bakarım şöle bi, bırakıyım sana uygun fiyattan ? :p

Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çok temiz el250 var abi , su koysan köpürür öle temiz , rodajı falan süper yapıldı ,bakımlarıda eksiksiz her sabah bakarım şöle bi, bırakıyım sana uygun fiyattan ? :p
    Ben az daha koyup ybr alırım herhal...

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)