Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma bir tane daha geldi onu anlatayım =)
    Okula motorla gelmiştim hava iyi olduğu için okuldan çıktık arkadaş seni eve kadar bırakayım dedi iyi olur dedim bindik gittik eve geldim motor yok :S nerde okulda kaldı geri döndüm okulun kapıları kilitli ondan sonraki gün aldım motoru :D
    biz öğrenciyken kitap, kalem, şemsiye falan unuturduk okulda siz baya ilerletmişsiniz
    Okurt bunu beğendi.
    Ninja

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    bikeresinde çanakkale de radar tepesi denen manzarası güzel bi yer var 4kişi 2motor oraya çıktık kaskları motorların üzerine bıraktık kenarda oturuyoruz, durduğumuz yerinde aşağısı 2metre sonra teller var biraz dik sonra biraz daha düz aşaya doğru.. neyse muhabbet makara falan havada rüzgarlı, bi ara biraz sert esti kasklar falan bi oynadı ama düşmediler 2dk sonra bi daha bi sert esti sonra arkadaşınki düştü böyle yuvarlanıyor ama nasıl yuvarlanmak 4kişi durduk kitlendik kaskı izliyoruz :D ama kalkıp 1metre ötedeki kaskı kimse tutmaya yeltenmiyor :D neyse kask yuvarlandı yuvarlandı tam ucurumun kenarında milimi milimine durdu hepimiz güldük.. neyse muhabbete devam kimsede kalkıp kaskı almıyor ordan :D sonra bi araba geldi içinden 4adam bide ufak kız çocuğu indi adamlarda konuşuyor bişeyler bizden 2-3metre ötede kız çocuğuda dönüp dolaşıyr yerden taş alıyor aşaya atıyor falan.. bi de ne olsun kız aldı kaskı hepimiz atıcak sandık ama kafasına taktı bizimde içimiz rahatladı ama gene kimse sesini çıkarmıyor :D kız kafasında kask adamlara gösteriyor falan neysetam adamlarla bizim araımıza geldi 1,5metre var kızla aramızda hepimiz gene kitlendik kıza bakıyoruz kızda kafasındaki kaska vuruyor falan birden kaskı cıkardı içine baktı dışına baktı ters cevirdi orasna burasına baktı heralde beyenmedi fırlattı aşağıya :D:D biz şok :D donduk mal mal bakıyoruz dördümüzde :D sonra aynı anda bizim kafalar adamlara doğru dönünce 1i dedi kask sizinmiydi diye :D neyse yani bizden kimse gitmedi almaya adamlardan biride sanırım kızın babası mecbur indi aldı kaskı ordan biraz gayret sonucu.. =)))
    Johnizm ve oggomoggo bunu beğendiler.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı blackhhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen en komiğini anlatayım bende.

Bundan yaklaşık 1 ay önce falandı.Sabah uyandım.Telefonumun saatine baktım, 07:20,ne güzel erkenden uyanmışım. 8 de işte olmam gerekiyor.Kendimi de yorgun hissediyorum biraz ,en iyisi otobüsle gideyim bugün işe dedim.Zaten havalar çok sıcak.İçime atlet falan da giymedim.Bir sigara içtikten sonra ayakkabılarımı giydim evden tam çıkıyorum telefonumun saatine baktım, hala 07:20!!!

Hemen koşarak içeri girdim ve saat 09:30.Benim telefon kilitlenmiş.O panikle kaskımı aldığım gibi motora atladım.İyaş AVM yi geçtikten sonra yol müsait.Olabildiğince hızlı gidiyorum.(Bir de neden kastıysam ,saat olmuş 9:30 .Gereksizdi ya , neyse).Yolda aklıma cüzdan geldi.Elimi hafiften arka cebime doğru götürürken,gömlekte hafif dardı,rüzgarında etkisi ile gömleğimin bütün düğmeleri patladı.Sağ kolum da arkada olunca, gömleğim sağ kolumdan arkaya doğru fırladı.Sadece sol kolum gömleği tutuyor.Biranda aklıma gömleğin arka tekere falan dolanma ihtimali gelince gömlekten hemen kurtuldum.İşe yaklaştım ama üstümde giyisi yok!!! U dönüşü yapıp gipadan kendime gömlek alasıya kadar kafamda kask üst tarafım çıplaktı.

Hiç kendimi bu kadar moron hissetmemiştim.
    Süpermiş ya ama kafada kask olması iyi olmuş hem etrafta bi tanıdık gördüyse bile tanımamıştır seni
    blackhhat ve aquarist4 bunu beğendiler.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motosiklet ile ilgili arkadaşların da yazdığı kadar buradaki tabir ile mallıklarım olmuştur Benzim musluğunu açık konumda unutma, yan ayaklığı açık zannedip motoru yatırmalar felan ama benim en bomba aklımda kalan çocukluk arkadaşımın başına gelenler.

Arkadaşım ehliyetini yeni almış (o zamanlar yaşı 20-21 civarı) ve Marmaris'te otomobil kiralamış. Otomobil Renault Brodway yani şu geri vitesi yüzüklü diye tabir edilen araçlardan. Araç ile hotelin önüne gelip öndeki araca yakın bir şekilde parkedip oteline gidiyor. Sonrasında arabaya tekrar binip gitmek istiyor fakat bir türlü geri vitesi bulamıyor daha doğrusu geri vitesin yüzüğü çekerek atılacağını bilmiyor. 1-2 denemeden sonra araç geri vites yerine 1.vitese takıldığı için her denemede öne doğru gitmeye ve öndeki araca yakınlaşmaya başlıyor. Arkadaş son çare olarak arabayı boşa alıp geri geri itiyor ve 1-2 ileri geri manevradan sonra kurtuluyor içinde bulunduğu durumdan. Fakat bir şekilde tekrar geri vitese ihtiyacı olacağını bildiğinden bir bilene sormak geliyor aklına ve çekiyor bir taksi durağına, giriyor içeriye. Sonrasındaki diyalog aynen şöyle;

Arkadaş - Merhabalar, ben şu aracı (kapının önündeki Brodway'i göstererek) kiraladım ama bunun geri vitesini bulamıyorum. Bu aracın geri vitesi nerede? Bir yardımcı olabilir misiniz.
    Bu soru karşısında oradan bir taksici aynen şöyle diyor;
    "Torpidoya baktın mı, ordadır" diyor ve tüm duraktaki taksiciler başlıyor gülmeye. Tabi benim arkadaş dumur vaziyette kalıyor o anda. Sonrasında adamlar yardımcı olup gösteriyorlar nasıl geri vitese atılacağını ve arkadaş gidiyor yoluna.
    benzerini benim bir akraba yapmıştı. aynı broadway almış o da, acemi birde. trafikte bir yerde sıkışıyor ve geri gitmesi gerek ama geri vitesi bulamıyor. arkada da kuyruk olmuş artık, herkes kornaya basıyor bağırıyor, bu da dayanamamış artık inmiş arabadan "geri vitesi yok olm bu arabanın, alın kendiniz çekin" diyerek. başkası gelip çekiyor arabayı, o arada öğreniyor tabi geri vitesi
    blackhhat bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikeresinde çanakkale de radar tepesi denen manzarası güzel bi yer var 4kişi 2motor oraya çıktık kaskları motorların üzerine bıraktık kenarda oturuyoruz, durduğumuz yerinde aşağısı 2metre sonra teller var biraz dik sonra biraz daha düz aşaya doğru.. neyse muhabbet makara falan havada rüzgarlı, bi ara biraz sert esti kasklar falan bi oynadı ama düşmediler 2dk sonra bi daha bi sert esti sonra arkadaşınki düştü böyle yuvarlanıyor ama nasıl yuvarlanmak 4kişi durduk kitlendik kaskı izliyoruz :D ama kalkıp 1metre ötedeki kaskı kimse tutmaya yeltenmiyor :D neyse kask yuvarlandı yuvarlandı tam ucurumun kenarında milimi milimine durdu hepimiz güldük.. neyse muhabbete devam kimsede kalkıp kaskı almıyor ordan :D sonra bi araba geldi içinden 4adam bide ufak kız çocuğu indi adamlarda konuşuyor bişeyler bizden 2-3metre ötede kız çocuğuda dönüp dolaşıyr yerden taş alıyor aşaya atıyor falan.. bi de ne olsun kız aldı kaskı hepimiz atıcak sandık ama kafasına taktı bizimde içimiz rahatladı ama gene kimse sesini çıkarmıyor :D kız kafasında kask adamlara gösteriyor falan neysetam adamlarla bizim araımıza geldi 1,5metre var kızla aramızda hepimiz gene kitlendik kıza bakıyoruz kızda kafasındaki kaska vuruyor falan birden kaskı cıkardı içine baktı dışına baktı ters cevirdi orasna burasına baktı heralde beyenmedi fırlattı aşağıya :D:D biz şok :D donduk mal mal bakıyoruz dördümüzde :D sonra aynı anda bizim kafalar adamlara doğru dönünce 1i dedi kask sizinmiydi diye :D neyse yani bizden kimse gitmedi almaya adamlardan biride sanırım kızın babası mecbur indi aldı kaskı ordan biraz gayret sonucu.. =)))
    İşte bu güzelmiş.Abi bak seni uyarmış sert rüzgar esmiş yetmemiş kaskı düşürmüş oda yetmemiş kız gelmiş e 3.den sonrada allah kerim kask gitmiş sizinde kaşınmışınız yani onca neden olduğu halde kaskı tutupta almazsanız böle olur yani ama kaskı tutmayıp her seferinde izlemenize koptup ya
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl 1,29 süper:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sendede baya güzel hikayeler var şu farları kapatma olayı hala aklımda aklıma geldikçe gülüom
    Sorma hocam yaw.Farları kapatınca ben bile tırstım.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi siz de itiraf edin komik anıları da gülelim.. evet evet size diyorum okuyup okuyup hala yazmayanlar
    Ninja

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    cub kullanmış arkadaşlar bilirler..

debriyaj yoktur ama vites vardır!

innovanın gidonunda bir boşluk yada bir oynamamı var hissine kapıldım, hatta gidon acaba eğrimi duruyor diye kıllanıp mahallede park ettiğim yerden hareket ettikten sonra 10m ötede durup sokak içinde (bu arada mahallenin çocukları beni izliyor) motor çalışır vaziyette motordan indim

tabi motor 1. vitesde! yönüm motorun arkasına bakacak şekilde ön tekeri bacaklarımın arasına alıp sabitleyerek gidonu sağa sola doğru zorlamaya başladım!

tabi farkınd olmadan ani bir gaz vererek o panikle gazı kesemedim

aman allahım sanki karşımda azgın bir boğa var o nasıl bir güç müş ben itiyorum innova itiyor, tabi bu durum 1-2sn lik bir süreçte oluyor, derken o panikle gazı kesemedim (elciği ters tuttuğum için) motor resmen üzerimden geçip 5m gittikten sonra sola devrildi

mahallenin çocukları inanın korkudan gülemediler bile onlarda şaşırmışlardı
    OnrMRT, banno1957, mac555 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tokatta fotoğrafçılık yapıyorum baskı makinamız arızalandı, başka bir fotoğrafçıda baskıları yaptırdım geliyorum. Işıklarda durdum yanıma külüstür bi şahin durdu gaz verip duruyor. Adam camı indirdi "kapışalım mı?" dedi. Bende "Bu hurdayla mı?" dedim adam güldü gaz vermeye devam ediyor. Yeşil ışık yandı ben nasıl gaza geldiysem motorun önünü zor yere indirdim. Tabi yarışın 6. saniyesinde adam aynadan kayboldu. Kafamda kask olduğu için çene hizasını göremiyorum(gidondan aşağısını). Dükkana geldim, motoru garaja çektim, kafamdan kaskı çıkardım, elimi poşete attım ve poşet bomboş. Rüzgardan delinmiş ve bütün fotoğraflar yarış yaptığım yol boyunca yaklaşık 300 metre yola serilmiş. Tam 50 adet fotoğraftı 49 tanesini topladım ama aynı askerde komdando dansı yapar gibi bacaklarım ağrıdı. Allahtan müşteri yada onu tanıyan birileri görmedi fotoğrafları. Üstelik adamın düğün resimleriydi. Ucuz atlattım.
    koptum buna :D .D :D

---------- Post added at 05:51 ---------- Previous post was at 05:32 ----------

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim bi mal arkadaş berbere gitmiş.İçeri girerken "Selamun aleyküm" diyeceğine yanlışlıkla "aleyküm selam" demiş.Milletin mal mal bakışları arasında yarım saat sıra bekleyip traşını olmuş.Bi daha da o berbere uğramamış.
    az kalsın gülerken ölüyodum :D :D :D

---------- Post added at 06:33 ---------- Previous post was at 05:51 ----------

okuldayken şaka yapmak için arkadaşların motosikletlerini oynardık.kornaların arasına küçük taş falan koyardık,egzozlarına düdük takardık ve sonra okul çıkışı kontaklar açıldığında bi çığlık sesi afallamalar falan güzel oluyordu.tabi buji kablosunu da çıkarıyorduk. :D :D :D 2. olarak bir tane kızın motorunun (gıcıklık maksat) gaz ayarını sonuna dayadım.10 dk sonra kız başka bi kız arkadaşıyla geldi.ve aniden bir motor sesi habire bağırıyo motor. çare olarak kontak kapatıyorlar.kontağı çeviriyo kızlar motor bağırıyor.etraftan yardım istercesine baktılar olmadı.telle mesaj falan attılar hala bişey yok.kızlar acayip endişelendiler ve kızıyorlardı.bende utandım ama gitmeye de çekindim :D sonra kızlar geldi dedi ki bizim motor çalışmıyor bi bakarmısınız? .burakla salih kankalarım arkadaş da beni işaret ederekten bu arkadaşım çok iyi motorcudur diye ayarı verdi.sonra gittim gazı ayarlmaya.sanki çok anlıyomuşum gibi üstüne çık bi gaz ver falan sonra hımmm dedim ve gazı ayarladım . :D teşekkür ettiler ama ben gülmekten altıma kaçırcağım gözlerimden yaş geliyor.bu böyle bi dalga konusu oldu ama çok büyük aptallık yapmışım. motosiklet ya viteste olsaydı(100lük cup)? iyi ki viteste değildi. :( 3.olarak başka arkadaşlarla motosiklet muhabbeti dönüyo aramızda bnm motorum caracal 200 onlarda da ybr var ama lastikleri falan değiştirmişler.iki parmak kalınlığında incecik lastik bnmki de 130 taban kalıplı. bunlar bana 3000tl ye neden ybr almadın diyince.ukalalık olsun diye ben bisikletlere binmem bizimoğlan dedim.iyi öyleyse kapışın dediler haydaaa!!!! ruhsatına dedim bende :D yola bi çıktık abi çift şerit yol tek araba yok.bu bana sen önden başla dedi iyi dedim bi başladım abi .bnm motor 120 ye dayandı ama motor ruhunu teslim edecek.aynaya bi baktımm hızla bişe geliyo.adam beni geçti ama bakıverin bakıverin motorun üstünde adam gözükmez. meğerse adam üstüne yatmış.ondan geçti beni.en son bi rampaya geldik rampada benm motor uçak ama düz yolda kaplumbağa misali. :D ama onların yatacağını nerden bilebilirdim ki. :D ben çok fazla rüzgar yediğimden... sonra tabi yarış bitti. ruhsat olayını arada unutturddum ama ukalalığımı unutmadım :D :D :D
    oggomoggo bunu beğendi.

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    eskişehirde öğrenciyim, full ekipman giyinmişim, altımda siyah cbf150,arkada top case, motosikletide yeni almışım.. sonra o havalarla oturduğum evin sokağına girdim, apartmanın önüne çektim ama hava bir milyon, sonra bizim apartmanın 1. katında oturan benim tanımadığım amca demesin mi ''oğlum bize paket gelecekti, onu mu getirdin?'' :D, yok dedim ve hemen kaçtım :D , ondan sonra anladım paketçilerin çoğunda cbf varmış :D
    Ahmanamra, turkish39, oggomoggo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı blackhhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen en komiğini anlatayım bende.

Bundan yaklaşık 1 ay önce falandı.Sabah uyandım.Telefonumun saatine baktım, 07:20,ne güzel erkenden uyanmışım. 8 de işte olmam gerekiyor.Kendimi de yorgun hissediyorum biraz ,en iyisi otobüsle gideyim bugün işe dedim.Zaten havalar çok sıcak.İçime atlet falan da giymedim.Bir sigara içtikten sonra ayakkabılarımı giydim evden tam çıkıyorum telefonumun saatine baktım, hala 07:20!!!

Hemen koşarak içeri girdim ve saat 09:30.Benim telefon kilitlenmiş.O panikle kaskımı aldığım gibi motora atladım.İyaş AVM yi geçtikten sonra yol müsait.Olabildiğince hızlı gidiyorum.(Bir de neden kastıysam ,saat olmuş 9:30 .Gereksizdi ya , neyse).Yolda aklıma cüzdan geldi.Elimi hafiften arka cebime doğru götürürken,gömlekte hafif dardı,rüzgarında etkisi ile gömleğimin bütün düğmeleri patladı.Sağ kolum da arkada olunca, gömleğim sağ kolumdan arkaya doğru fırladı.Sadece sol kolum gömleği tutuyor.Biranda aklıma gömleğin arka tekere falan dolanma ihtimali gelince gömlekten hemen kurtuldum.İşe yaklaştım ama üstümde giyisi yok!!! U dönüşü yapıp gipadan kendime gömlek alasıya kadar kafamda kask üst tarafım çıplaktı.

Hiç kendimi bu kadar moron hissetmemiştim.
    o ne rezilliktir arkadaş şu olayın videosu çekilse yılın en komik videosu seçilirdi he
    aklıma gelmişken babamın başına gelen bir olayı anlatayım.
    daha yeni iki teker ile tanışmam. scooter'ı alalı 1 ay olmuş. sabah akşam biniyorum. bu durumu gören babam dayanamıyor , yarın sabah işe bunla gidecem diyor, baba etme gitme daha önce binmedin bişe olur diyorum yok. iyi tamam dedim sabah aldı motoru gitti.akşam geldiğinde üstü başı yırtık , eli ayağı yara bere olmuş. baba ne oldu dedim. bi küfretmeler bi sinirlenmeler ... yokuş aşağı bi virajı alırken ön frene (hidrolik) bi asılmış. laap asfaltla akraba olmuş. gururlu adam ya ne yerden kaldırmalarına izin vermemiş, nede eve dönüp üstünü başını değişmemiş , işyerinde pansuman yapmışlar
    odur budur motor sürmez, artçı olup yavaş yavaş sür der durur
    blackhhat ve oggomoggo bunu beğendiler.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    aklıma bi tane daha geldi.eminim hepimizin bir zamanlar yaptığı bi MALlık ;
    bir sene öncesine kadar motora hep kasksız binerdim ve bunu iyi bişey sanırdım
    Ahmanamra, Johnizm, phradrel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Find what you love and let it kill you.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    geçen gün başıma gelen bahtsızlık diyelim;motosikletimin zincirini temizleyip ardından yağlayacağım orta sehpaya aldım ön teker yerde arka teker yere temas etmiyo elle çevirmeye üşendim taktım vitese lastik kendi dönüyo bende speyi sıkıyorum diğer elimde bez bi baktım motor stop etti aa neden istop etti acaba diyerek bi baktım ki arka tekerin dişleri parmağıma girmiş parmağım dişli ile zincirin arasına sıkışmış hemen debriyaja basıp tekme attım ve parmağımı kurtardım sonuç kırık ve 8 dikiş atılacak parmak-tetenoz aşısı
    oggomoggo ve Ahmtmngrsy bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yazmassam olmaz yıl 1992 mz 251 jawa ve bilumum motorlardan sonra bir mobilet 51 flash aldım ikinci el şimdi şöyle birşey kömürlükte 2 motorumda duruyor yane çarşıda arkadaşlar kaldırıma diilmiş motorlarla bende yanlarına motordan indim motor çalışıyor ben sağ elcikten tutuyorum elciği tutan civata düşmüş gaz teliyle beraber elcik elime gelmesinmi motorda çalışıyor haydaaaaa doğru avizecinin dükkana tam cama geldi devrildi allahım ne soğuk ter döktüm yaaaa

2-BÜYÜK MOTORCULAR SİZ OKUYUN= fabrikadan bülent arkadaşım 600-1000 bilumum motorları şahene kullanıyor ama sanayide boyacının önünde benim motora merak etti bir tur istedi eeee vermeyecezmi adam motorcu borumu bindi bir sağa bir sola birkaç tur attı tam dükkanın önüne geldi duracak frenle karışık ara gazıyla beraber boyacının reno 9 a gümm ordan elektirikçinin şahine baaaaam (hep yandan vuruyor kurtarmaya çalışıyor) şimdi hatırlayamadığım birkaç arabaya daha peki neden durmuyorda vuruyor

çünkü sol parmaklar hep depriyaj arıyor o da yok 1 viteste motoruda durdurmanın imkanı yok yolda dönenip bütün arabalara yandan vuruyor attı kendini yerede motoruda öbür tarafa allahtan motor da dahil araçlarda hasar yok kış araçlar çamurluydu çiziksede görülmedi sahipleri kızdı ama zararınızı öderim varsa birşey deyince ortalık yatıştı
    oggomoggo bunu beğendi.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl 1,29 süper:D
    3:00 daki olaya bittim :D

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı BurakUzuner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün başıma gelen bahtsızlık diyelim;motosikletimin zincirini temizleyip ardından yağlayacağım orta sehpaya aldım ön teker yerde arka teker yere temas etmiyo elle çevirmeye üşendim taktım vitese lastik kendi dönüyo bende speyi sıkıyorum diğer elimde bez bi baktım motor stop etti aa neden istop etti acaba diyerek bi baktım ki arka tekerin dişleri parmağıma girmiş parmağım dişli ile zincirin arasına sıkışmış hemen debriyaja basıp tekme attım ve parmağımı kurtardım sonuç kırık ve 8 dikiş atılacak parmak-tetenoz aşısı
    bu sebepten dolayı sol el baş parmağımın ucundan, tırnağımın yarısına kadar olan kısmı kaybettim :( ben kurtaramadım, katır kutur koparmıştı .. Aman dikkat...
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sebepten dolayı sol el baş parmağımın ucundan, tırnağımın yarısına kadar olan kısmı kaybettim :( ben kurtaramadım, katır kutur koparmıştı .. Aman dikkat...
    Çok geçmiş olsun usta,Allah beterinden saklasın

monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Fazla soğuk olmayan bi ocak akşamı..

O sıralar bi markette kasiyerlik yapıyorum part time olarak.. Öğrenci işi ya bi yandan da para biriktiriyorum motor alacağım.. ev arkadaşım(mstfkrfk) da istanbul'da (ben adana'dayım) babasının yanındaydı zannediyorum. bi cbr almıştı son model kaymak gibi evin altında yatıyo güzelim..

Yeterli parayı biriktirdim bi motoru da beğendim ertesi gün almaya gidecektim (hyosung gt250r). Neyse akşam okuldan geldim işe gideceğim, motorlarımızın olduğu yere geldim. Şeytan dürtmeye başladı : "olm yarın racing alacaksın sen de, ama hiç racing sürmedin bi dene nası olsa mustafa evde yok işten gelince kitler koyarsın". Tamam lan dedim aldım yedek anahtarı mustafamın çekmecesinden bindim gittim işe.(hiç haber vermek falan yok tabi, izin istesem tamam al git demeyecek sanki.. )

İşten çıktım bi baktım 40 cevapsız arama hepsi de mustafa, mustafa'nın annesi. Eyvah dedim yakalandık. Telefonu açtım tırsa tırsa "alo.." dedim. Hayatımda hiç bu kadar sevimli bi alo dememişimdir oysa ki..

Telefondan gelen sesle yakalanmadığımı ve işin başka boyutlara taşındığını anladım. Meğer Mustafa'nın ailesi motor çalındı sanıp ihbar yapmışlar polisler falan curcuna olmuş apartman (mustafanın talihsiz bir motor çaldırma olayı olduğundan içi gitmiş zavallımın. Nası gitmesin eşşek kafalı adamın son model motorunu habersiz alıp götürüyosun ). Neyse anlattım durumu falan eve geçiyorum ben dedim. Dedim ama nası titriyorum. Gidicem ailesinin yüzüne nası bakıcam ne diycem diye düşünüyorum.

Neyse bindim motora çalıştırdım. Tüm barajyolu (adana'nın en işlek caddelerinden biri) beni izliyor, markette çalışan herkes "-vaay motor da yakıyor haa! -kaç basıyo bu" tarzı yaklaşımlarda bulunmakta ve etrafımdalar. Benim aklım tabi ki 2 dk önceki telefon konuşmasında ama bi yandan da nası dötüm havalarda.

Murphy ne demiş "Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa daima ters gider. "

Motora rutin ara gaz uygulamalarımı yaptıktan sonra bastım debriyaja meraklı bakışlar arasında attım 1 e. pıt etti söndü.. Kihkih dedim soğuk ya ondan herhalde.. Tekrar çalıştırdım rölantide sorun yok lan bire atıyorum sönüyo alet. Aha dedim sctık hem motoru yürüttüm hem de bozdum. Hem de millete rezil oluyorum. Ya allah dedim tekrar çalıştırdım hafif gaz vereyim gider belki dedim 5bin devirde attım tekrar bire. Lanet olsun yine söndü. Aldım elime motoru ağlaya ağlaya sürüklemeye başladım. Arkadan kasap abimiz bağırdı "ayaklığı kaldır ayaklığı!"

Lan ben nerden bileyim ayaklık yüzünden stop ettiğini kaç kere son model motora bindim sanki. O soğukta nası terler döktüm sinir, stres, bi yandan bakan gözler bi yandan markette samimi olduğum arkadaşların kopması.. Yalan oldu kızlar ortamlar tabi.. Hayatımda böyle bi duygu patlaması yaşamamıştım.

Gidip motoru kilitledim ve o gün bugündür bi daha binmedim o motora (mersin gezimiz hariç).. Neyse ailesiyle de mustafayla da düzelttim arayı. Artık ondan izinsiz dolaptaki suyu bile içmiyorum..

bitti.

Ha bi de dipnot: mustafa şu güneş gözlüğünü takayım dedim geçen hafta okula gittiğimde farkettim bi camını düşürmüşüm. zaten kırık mıydı yoksa ben mi o hale getirdim seviyorum seni dostum..
    TATLIHIZ, reis007, Johnizm ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz öğrenciyken kitap, kalem, şemsiye falan unuturduk okulda siz baya ilerletmişsiniz
    O gün okula ilk defa motorla gelmiştim birde çok dalgındım unutmuşum motoru :D

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cub kullanmış arkadaşlar bilirler..

debriyaj yoktur ama vites vardır!

innovanın gidonunda bir boşluk yada bir oynamamı var hissine kapıldım, hatta gidon acaba eğrimi duruyor diye kıllanıp mahallede park ettiğim yerden hareket ettikten sonra 10m ötede durup sokak içinde (bu arada mahallenin çocukları beni izliyor) motor çalışır vaziyette motordan indim

tabi motor 1. vitesde! yönüm motorun arkasına bakacak şekilde ön tekeri bacaklarımın arasına alıp sabitleyerek gidonu sağa sola doğru zorlamaya başladım!

tabi farkınd olmadan ani bir gaz vererek o panikle gazı kesemedim

aman allahım sanki karşımda azgın bir boğa var o nasıl bir güç müş ben itiyorum innova itiyor, tabi bu durum 1-2sn lik bir süreçte oluyor, derken o panikle gazı kesemedim (elciği ters tuttuğum için) motor resmen üzerimden geçip 5m gittikten sonra sola devrildi

mahallenin çocukları inanın korkudan gülemediler bile onlarda şaşırmışlardı
    :D :D çok güldüm :D
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)