Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet yükleme yöntemleri nelerdir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkeze merhaba uzun yolda motoru nasil yüklersiniz?

Yabancı siteden bulduğum bir örnek

Benim yüklemelerim

Buda başka bir örnek :D

Birde sizinkileri görelim :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW'ye daha epey yüklenebilirmiş. Yan çantaların üzerlerine falan.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Evet oyle bir ornek bulursam onuda eklerim :D

Mesela :D

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    ben genelde insan yüklerim
    shooter1, piyanist_irf ve atreyu bunu beğendiler.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hyena'mla tekirdağa giderken böyle yüklemiştim. Öyle tepeleme yüklemeler bence motosikletin ruhuna aykırı, yük taşıyacaksan ona göre arabalar, küçük van'lar, minibüsler kamyonetler var

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bmw'nin üstündeki bavulu yeşil kayışla tutturmuş,bunu bagaj gergi lastiğiyle tutturmak pekte sağlıklı olmazdı,çünkü araç yüksek hızlarda yata yata gidecek.O kayışlardan Bauhaus'ta çifti 10tl'den satılıyor,tatile çıkmadan yanımda bulunduracağım şeylerin başında kendisi.
    Kargo lastiğiyle bukadar yükleniyor:

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Brat, konu hemen saptırılmaya müsait olduğundan bende bikaç foto paylaşayım alternatif yükleme

hanımı genelde şu şekil, yanlış anlaşılmasın, ben bu sıcakta kask takmam bak bakalım etrafına kim takıyor diye inat etti, ondan geçirdim kafasına bidonu

arkadaş yolda kaldıysa itina ile yardıma koşulur :9

ailece bi gezi planlanmışsa bu çok ideal, daha ufak çocuk varsa yoğurt kutusuda alternatifler arasında. Carrefour da 3 lt bulmak mümkün yada eş dosttan 2. el temiz bişey.
    2 umarayı en arkaya Buff ile bağladım gayet rahat oldu

Arkadaşlarla gezerken pek rahat olmuyo aksine tehlikeli En arkadaki şanslı bunun için çöp çekiyoruz

Hayvan ve eşya taşınır, ufak bi tabela siparişi verdim kafa takımını söküp onu monte ettircem servise, yoksa garantiden çıkabilir!

Bu arada senin taşıma yöntemindeki titizliğine hasta oldum, bukadarmı simetrik durur herşey ya
    peacetrain, alemdar2442, zenon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Buda kastamonu gezisinden :D

Buda farklı bir taşıma yöntemi :D İstanbuldan kastamonuya götürdü getirdi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Burda Artcım vardı Ege turundan dönüşte Ayvalıkta

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Bunları gördüğümüz iyi oldu uzun yola çıkarken yükleme nasıl yapılır fikrimiz oldu..
    piyanist_irf bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizzat bana aittir
    Ben ve BLACK_ICE ile KKTC den taşucuna dönerken motorları yükleyişimiz Breton bana Zn 125 BLACK_ICE'a aittir.

Uploaded with ImageShack.us

Okay Şen başkan namı diğer BLACK_ICE

Feribota sabitledik motorları

2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosikletin ön tarafına yük konmaz bazı istisnalar dışında.Ön tarafa yük koyarsanız eğer gidon hakimiyetiniz ağırlaşır ve tahmin edilemez olur ve kaza yaparsınız.Ön tarafa yük eğerki koruma demiri gibi direk şaseye baglanmış bir aparatınız varsa onun üstüne konulur ve gidon yükü taşımaz yükü şase ve koruma demiri taşır.Bence bu yanlış örnekdeki fotoları burdan silelim insanlara yanlış örnek oluşturmasın
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maymunzamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin ön tarafına yük konmaz bazı istisnalar dışında.Ön tarafa yük koyarsanız eğer gidon hakimiyetiniz ağırlaşır ve tahmin edilemez olur ve kaza yaparsınız.Ön tarafa yük eğerki koruma demiri gibi direk şaseye baglanmış bir aparatınız varsa onun üstüne konulur ve gidon yükü taşımaz yükü şase ve koruma demiri taşır.Bence bu yanlış örnekdeki fotoları burdan silelim insanlara yanlış örnek oluşturmasın
    Çok haklısınız önde yük taşımak ciddi hakimiyet sorunlarına yol açar.Önde çanta olan fotoğraf sadece dalgasına çekildi, öyle trafiğe çıkılmadı son resimde dikkat edilirse çantanın alt tarafı turuncu reflektif yeleğin altından gözükmektedir. Uyarınız ve ilginiz için teşekkürler
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1-motosikletin ağırlık merkezini yukarı taşıyan her türlü yüklemek
    2-motoru yan rüzgarların etkisine maruz bırakacak şekilde yüklemek
    3-motorun sağında ve solunda fazla çıkıntı yapacak şekilde yüklemek
    4-motorun yanlarına viraj almayı yada sıkışık trafikte ilerlemeyi zorlaştıracak şekilde yükleme yapmak
    5-Far,sinyal stop lambası,plakayı,göstergeleri örter şekilde yükleme yapmak
    6-motorun ağırlık merkezinin üstünden dikey olarak çıkan hattın(çoğu motorda şanzıman ile motor arasındaki noktaya tekabül eder) çok ilerisinde ya da gerisinde yükleme yapmak(far önü,topcase arkası gibi)
    7-topcase i 5-6 kg dan fazla yüklemek doğru degildir.Keza topcase üzerine yüklenecek yükler de bu 5-6 kg lık sınırın icinde olmalıdır.(topcase'in icindekiler ve üzerindekiler 5-6 kg ı gecmemelidir)
    8-motorun hareketli ve sıcak aksamından güvenli şekilde uzaklaştırılmamış(örneğin zincire ve tekerleklere eksoza yakın)yüklemelerden de kaçınılmalıdır.
    9-motorda taşınacak yedek yağ ve benzin,hidrolik yağı gibi sıvıların kaplarının sızdırmazlığı iyice kontrol edilmeli ve bunların kaza yada devrilme halinde tehlike yaratmaması icin motora sabitlenerek taşınmalıdır.
    Bu arada önemli bir uyarı:
    Motora yüklediğimiz hiç bir yükün yolda artçı gibi davranmasını bekleyemeyiz,Bu yüzden"ben bu motora iki kişi biniyorum zaten deyip artçı yerine 80 kg lık bir yük taşımak" da doğru değildir.
    ilkerabi, berkcigdem, ero__ ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-motorun yanlarına viraj almayı yada sıkışık trafikte ilerlemeyi zorlaştıracak şekilde yükleme yapmak
    6-motorun ağırlık merkezinin üstünden dikey olarak çıkan hattın(çoğu motorda şanzıman ile motor arasındaki noktaya tekabül eder) çok ilerisinde ya da gerisinde yükleme yapmak(far önü,topcase arkası gibi)
    7-topcase i 5-6 kg dan fazla yüklemek doğru degildir.Keza topcase üzerine yüklenecek yükler de bu 5-6 kg lık sınırın icinde olmalıdır.(topcase'in icindekiler ve üzerindekiler 5-6 kg ı gecmemelidir)
    8-motorun hareketli ve sıcak aksamından güvenli şekilde uzaklaştırılmamış(örneğin zincire ve tekerleklere eksoza yakın)yüklemelerden de kaçınılmalıdır.
    9-motorda taşınacak yedek yağ ve benzin,hidrolik yağı gibi sıvıların kaplarının sızdırmazlığı iyice kontrol edilmeli ve bunların kaza yada devrilme halinde tehlike yaratmaması icin motora sabitlenerek taşınmalıdır.
    Motora yüklediğimiz hiç bir yükün yolda artçı gibi davranmasını bekleyemeyiz,Bu yüzden"ben bu motora iki kişi biniyorum zaten deyip artçı yerine 80 kg lık bir yük taşımak" da doğru değildir.

Demek ki daha çok öğreneceğimiz şeyler var...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu önceki yüklemem

Buda şimdi ki yüklemem

Çok yüklediğim zaman ön biraz hafifliyor. risk olduğu için fazla doldurmuyorum.
    Topcase : 52 LT Kappa Yan çantalar 21+21 LT Bildiğin kamyonet oluyor :D

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tolga, Ademin şimdiki yüklemelerini koymak lazım buraya. Oscar alır valla

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga, Ademin şimdiki yüklemelerini koymak lazım buraya. Oscar alır valla
    Bende öyle düşündüm ama motosiklete verilen zarardan dolayı ademi linç ederler diye korktum
    Adam yürüyen mutfağa sahip
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizzat bana aittir
    Ben ve BLACK_ICE ile KKTC den taşucuna dönerken motorları yükleyişimiz Breton bana Zn 125 BLACK_ICE'a aittir.
    http://img690.imageshack.us/img690/9438/img0619lw.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/7513/img0621x.jpg

Okay Şen başkan namı diğer BLACK_ICE
    http://img341.imageshack.us/img341/9207/img0622ui.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/7498/img0620im.jpg

Feribota sabitledik motorları
    http://img585.imageshack.us/img585/9906/img0624jl.jpg

Bu resim Breton'u yere nasıl basarım diye soran üyeye cevap olabilir
    piyanist_irf bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk 6 madde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar. Bu nedenle ilk fotograftaki yükleme yanlış bir yüklemedir.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben resim aatardım ama bu pc de resimlerim yok.......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)