Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jinlun JL 150-5 mi Kuba KB150-7B mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 1500-1600 arası bir bütçem var. Bütceme uygun olan bu iki motor arasında kaldım. Jinlun chopper tarzıyla bana daha yakın geliyor ama Jinlun hakkında pEk hoş şeyler söylenmiyor. Kuba'nın KB150-7B modeli için internette net bilgi bulamadım fakat Kuba hakkında genel olarak iyi şeyler okudum . Bu iki motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
    NOT: Çin muhabbeti yapmayalım lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    küba derim. Jınlun teneke parçası. Hurda yığını. Fazla yazmıcam.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küba derim. Jınlun teneke parçası. Hurda yığını. Fazla yazmıcam.
    hocam motor hakkında detaylı bilginiz varsa fazla fazla yazın siz çünkü motor görünüş olarak gerçekten güzel. Dediğim gibi chopper tarzıyla bana daha yakın geliyor. İnternette Jinlun hakkında genelde olumsuz yorumlar görsemde bu motordan soğumam için yetmedi

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim arkadasimda vardi jinlun 3. ayinda 3. vitesini kaybetti sanzumani filan allaha emanet vede hic oyle az yakmayan bir motor

kubayi bilmiyorum

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Kaç para butcen var

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    benim motorum jinlun ve buradaki jinlunla ilgili yazılar yazan ( ve google üzerinde arattığında ) tüm kötü yazıları, insanın ilk binişinde karalayacak bir motor.

oturuş pozisyonu diğer çinlilere göre çok daha rahat ve ybr ile denk yakıyor sakin kullanımda.2.33 litre rekorumdu.
    gerek yakıt gerek oturuş pozisyonu gerekse sağlamlık acısından çok rahat bir motor. 1 yıldan fazladır kullanıyorum bir kere bile yolda kalmadım + istanbula gittim geldim 35 gün yatmıştı tek marşta aldı.

yine de karşılaştırmanda küba derim çünkü jinlunun fabrikası kapanmış. motor parçalarını bulursun ama kaporta parçalarını bulamazsın.

özellikle teneke parçası diyen arkadaş lafım ; titremese ybr yerine bindiğim jinlunu tercih ederim.

Motosikleti
    Demir At
    Ikisini de alma
    Ikinci el Honda Titan al
    Ikinci eldir ama 5 Sene sorunsuz kullanırsin

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç para butcen var
    max 1500 hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum jinlun ve buradaki jinlunla ilgili yazılar yazan ( ve google üzerinde arattığında ) tüm kötü yazıları, insanın ilk binişinde karalayacak bir motor.

oturuş pozisyonu diğer çinlilere göre çok daha rahat ve ybr ile denk yakıyor sakin kullanımda.2.33 litre rekorumdu.
    gerek yakıt gerek oturuş pozisyonu gerekse sağlamlık acısından çok rahat bir motor. 1 yıldan fazladır kullanıyorum bir kere bile yolda kalmadım + istanbula gittim geldim 35 gün yatmıştı tek marşta aldı.

yine de karşılaştırmanda küba derim çünkü jinlunun fabrikası kapanmış. motor parçalarını bulursun ama kaporta parçalarını bulamazsın.

özellikle teneke parçası diyen arkadaş lafım ; titremese ybr yerine bindiğim jinlunu tercih ederim.
    Büyük ihtimalle Kuba alıyorum hocam. Jinlun'nin tipi şekli duruşu mükemmel ama hem parça sıkıntısı hemde genel olarak Jinlun hakkında söylenenlere bakıp Kuba'da karar kıldım

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı muhammedtml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max 1500 hocam
    bak gerçekten başın ağrımasın istiyorum
    yoksa sana kıllık olsun diye değil yazıdığım
    ybr de çin cbf de çin mondial de kanuni de
    neyseki arasındaki farklar acısından ben söylemek istedim
    bence tipten önce motoru ne amaçla kullanacagını secmelisin
    gönül isterdiki sana ybr gibi o fiyata bulabilirsin diyebilseydim
    ama honda titan al derim
    adem abi var ona msj at
    adem80
    o sana honda titanı anlatsın
    gerçekten pişman olmayacagın bir motor
    yolda bırakmaz arıza cıkarmaz
    sıfır bir motor alırsın çin malı dediklerinden
    sonra 3 ay sonra sanayiye gidersin her hafta aralıklarla
    # motosikletle.blogspot

Ikisini de alma
    Ikinci el Honda Titan al
    Ikinci eldir ama 5 Sene sorunsuz kullanırsin
    Honda titan chopper mı ? Arkadaş chopper tarzı istiyor titan sağlam olabilir ama çok eski .

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    jınlun o kocamaan cüsseye 150 cc oturtmuş. Cüsseye göre motor güçsüz kalıyor.kadro ve grenajlar çabuk dökülyor, cüsse ağır olduğundan gitmiyor. Hele rampalarda 2 kişi tamamen ölü. Amartisörler çabuk patlıyor. Jınlun tam bi hurda yığını. Öyle dediysem öyledir.

bak gerçekten başın ağrımasın istiyorum
    yoksa sana kıllık olsun diye değil yazıdığım
    ybr de çin cbf de çin mondial de kanuni de
    neyseki arasındaki farklar acısından ben söylemek istedim
    bence tipten önce motoru ne amaçla kullanacagını secmelisin
    gönül isterdiki sana ybr gibi o fiyata bulabilirsin diyebilseydim
    ama honda titan al derim
    adem abi var ona msj at
    adem80
    o sana honda titanı anlatsın
    gerçekten pişman olmayacagın bir motor
    yolda bırakmaz arıza cıkarmaz
    sıfır bir motor alırsın çin malı dediklerinden
    sonra 3 ay sonra sanayiye gidersin her hafta aralıklarla
    hocam titan sağlam olabiilr ama düzgün kullandıktan sonra problem çıkaracağını sanmıyorum. Tabiki ufak tefek problemleri olabilir ama benim bütcem belli.Birde Tokat'ta oturuyorum ben burda bulabildiğim motorlar bunlar yakın şehirlerde de bulamadım. O yüzden bu ikisi üzerinde duruyorum. Zaten Jinlun'i eledim Kuba olucak gibi görünüyor. Honda titan mutlaka güzel motordr ama yok çevremde satan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Arkadaşlar Jinlun elendi. Geriye Kuba KB150-7B kaldı. Bu motor hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ben tanıdığım bi motorcuya sordum bana sorun çıkarmayacağını söyledi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    küba jınlundan kat kat iyidir arkadaşım. Küba al. Jınlun kadar sorun çıkarmaz. Konusu geçmiş madem titan en sağlam seçim olurdu.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küba jınlundan kat kat iyidir arkadaşım. Küba al. Jınlun kadar sorun çıkarmaz. Konusu geçmiş madem titan en sağlam seçim olurdu.
    Yaşadığım şehirde ve çevre illerde bütçeme uygun motorlar bunlar. Titan bulsam o paraya tabiki Titan alırım ama fazla seçeneğim yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler