Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yüreğim ağzıma geldi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturuom napam ya . Adamla nie fantazi yapion sen
    Fantazi mantazi karıştırmayın arkadaşlar şimdi yine konu beyaz tenlilere gelicek :D
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yanlış biliyorda olabilirim ! Herhangi bi kaza söz konusu ise ( allah korusun ) 100 mt ileride yada geride,

yaya geçidi, tafik ışığı, üst/alt geçit v.s varsa bile ve yaya yine de geçiyorsa en sol şeritte değilseniz her koşulda hatalı sayılıyorsunuz

En sol şerit hariç, diğer herşeyin var olup olmadığına ve sizin şeridinizin konumuna ... ... göre hata ve ceza miktarı değişiyor sadece.

Bunu 80 yaşında amcanın geçtiği bi örnek için söylemedim tabi O amcaya göre orda yol komple olmamalı, negüzel oralar bostanlıktı mis gibi

Allah kimsenin başına vermesin, yine de ucuz atlatılmış bi durum geçmiş olsun .
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorda olabilirim ! Herhangi bi kaza söz konusu ise ( allah korusun ) 100 mt ileride yada geride,

yaya geçidi, tafik ışığı, üst/alt geçit v.s varsa bile ve yaya yine de geçiyorsa en sol şeritte değilseniz her koşulda hatalı sayılıyorsunuz

En sol şerit hariç, diğer herşeyin var olup olmadığına ve sizin şeridinizin konumuna ... ... göre hata ve ceza miktarı değişiyor sadece.

Bunu 80 yaşında amcanın geçtiği bi örnek için söylemedim tabi O amcaya göre orda yol komple olmamalı, negüzel oralar bostanlıktı mis gibi

O zaman Hayabusa alıp sol şeridi kimseye vermiyecen yardıra yardıra oh mis gibi ne yaya derdi var ne sağ sokağa dönmeye çalışan araç sürücüleri

Ne yolcu indiren otobüsler ne yolcu alan dolmuşlar oh kebap
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Hayabusa alıp sol şeridi kimseye vermiyecen yardıra yardıra oh mis gibi ne yaya derdi var ne sağ sokağa dönmeye çalışan araç sürücüleri

Ne yolcu indiren otobüsler ne yolcu alan dolmuşlar oh kebap
    hayatbuysa al bir hayabusa :D

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zaten o amcaya allah korusun çarpıpta amcayı öldürmüş olsaydım zaten ceza 100.000 tlde olsa bişey değişmez bende sonuçta vicdanım rahat edemez zaten hiçbi zaman...

Doğru, amca hala bostanlık sanıyor olmalı

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten o amcaya allah korusun çarpıpta amcayı öldürmüş olsaydım zaten ceza 100.000 tlde olsa bişey değişmez bende sonuçta vicdanım rahat edemez zaten hiçbi zaman...

Doğru, amca hala bostanlık sanıyor olmalı
    Absli motorsikletlerde frene basınca motor kayıyormu *

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla beni görüpte bile bile yola çıkan herkesin üstüne üstüne sürüyorum artık. Civciv gibi kaçışıyorlar.
    Geçenlerde dörtyol ağzında motorla bekliyorum. hoş yeşilde yansa geçmezdim. Mini etekli bi hatun karşıdan karşıya geçiyordu.
    Tüm yayalar bekliyor. kırmızı yanıyor. bu ateşli ya yola lap atladı karşıya devam. Adam çarpmamak için ani fren, arkadan gelende adama çarptı.
    İkiside öyle pis baktı ki kadına belli değil. Ama ablanın umrunda değil. kafasını bile çevirmeden kalabalığın arasına kaynadı gitti.
    Sonra adamlar malak gibi birbirine baktı. Onların yerinde ben olacaktım. Jason statham oynadığı crank filmindeki gibi halka açık yerde alırdım kadını arabanın kaputuna yatırırdım. Allah ne verdiyse yapıştır yapardım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Geçmiş olsun canım kardeşim.Allah hiç birimize kaza bela göstermesin.Şehir içinde veya yerleşim birimleri içinden geçen yollarda seyrederken elimizden geldiğince yavaş gitmeliyiz.Trafiği hep kendimize göre değil başkalarına göre de düşünmeliyiz.
    Ya arkadaşlar,aramızda psikolog olan var mı?Psikolog olan varsa veya psikoloji ile profesyonel anlamda ilgilenen varsa:Bu kardeşimizin başına gelen olay maalesef yaşlı veya çocukların tepkisi değil.Benim güzel ülkemin güzel insanları her yaş grubundan ayırtetmeksizin motosikletliye bakıyorlar,bakıyorlar,bakıyorlar tam 10-15m yaklaşınca birden looop diye önüne atlıyorlar.
    Yan yoldan çıkan,sollamaya çıkan,sen onu sollarken o da önündeki diğer aracı sollamaya kalkan,karşı şeritte iken sola yani önümüze aniden dönüş yapan,park halinde iken yola giren araç sürücüleri de dahil.Acaba bu saçma sapan davranışları niye gösteririz ki?Bir bilen varsa acaba açıklayabilr mi?

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Arkadaşlar sizlerinde söylediği gibi burda kimseye suç verilemez amca zaten yaşı ilerlemiş normal yaşlarda biri olsa yaya suçlu olurdu.Zaten allah korumuş ikinizide eğer sen amcaya vursaydın zaten yaşıda 80 e gelmiş o kesin ölürdü kurtulma ihitimali zor o mezara sen hapise giderdin ayrıca vicdan acısıda olacaktı valla allah korumuş nediim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla beni görüpte bile bile yola çıkan herkesin üstüne üstüne sürüyorum artık. Civciv gibi kaçışıyorlar.
    Geçenlerde dörtyol ağzında motorla bekliyorum. hoş yeşilde yansa geçmezdim. Mini etekli bi hatun karşıdan karşıya geçiyordu.
    Tüm yayalar bekliyor. kırmızı yanıyor. bu ateşli ya yola lap atladı karşıya devam. Adam çarpmamak için ani fren, arkadan gelende adama çarptı.
    İkiside öyle pis baktı ki kadına belli değil. Ama ablanın umrunda değil. kafasını bile çevirmeden kalabalığın arasına kaynadı gitti.
    Sonra adamlar malak gibi birbirine baktı. Onların yerinde ben olacaktım. Jason statham oynadığı crank filmindeki gibi halka açık yerde alırdım kadını arabanın kaputuna yatırırdım. Allah ne verdiyse yapıştır yapardım.
    Senin söylediğin bayanlarda trafikte bol bol var hocam heleki bazıları var dünyadan kopmuş kadın böyle yıldız ekseninde gidio kulağında kulaklık sonses elinde telefon tin tin tin karşıdan karşıya yürüyo.bazıları var böyle tipleri islah edicek insanlar onlarda böylelerin görünce korna fren karışık bi yapıyolar zaten o fren sesi ve korna sesi falan o korku ona ömrü oyunca yetiyor
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Genemi hayabusa

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inegöllüdür o amca kesin, geçmiş olsun
    Ninja

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    En korktuğum şey çocuklar, istediğin kadar düzgün kullan motoru, çocuk yerden göğe kadar hatalı olsun adamı linç ederler mahallesine göre.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Böyle durumlarda ben asılıyorum kornaya, uyandırıyorum yayayı :D Korkup kaçmasını sağlıyorum bir nevi ;)

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra adamlar malak gibi birbirine baktı. Onların yerinde ben olacaktım. Jason statham oynadığı crank filmindeki gibi halka açık yerde [SIZE=5]alırdım kadını arabanın kaputuna yatırırdım. Allah ne verdiyse yapıştır yapardım.[/SIZE]
    Abooovvv!Neler diyon sen öyle Tolgacan bu mübarek gündeee.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    suçlu mu kim? 85 ile şehir içinde gidiliyor mu?

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Öncelikle geçmiş olsun.Çok ucuz atlatmışsınız.

Bundan 1 ay önce benim başıma benzer bi olay geldi doğanlar mahallesinden evime doğru gidiyorum.Sokak arası olduğu için hızım 40 45 civarı çocuğun biri sen kalk park halindeki araçların arasından aniden çık ama en fazla 2-3 metre önümde hemen abandım frenlere ön fren kitledi kaymaya başladım hemen frenleri tekrar bıraktım baktım çocuk koşa koşa geçti karşıya annesi de bağırdı kızdı çocuğu dövdü.İyiki çocuğada banada bişeycik olmadı o gün bugündür o yolu kullanmıyorum çoluk cocuk görürsem hızımı 30-20 arasına düşürüyorum korna çalarak onları uyarıyorum heran önüme atlayacaklarmış gibi tetikte kalıyorum.
    Şeytan İcadı

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Allah kimsenin başına böyle olaylar vermez inşallah...

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genemi hayabusa
    İzzet beraber hayabusa alam :D

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bu yüzdendir ki özellikle yaya trafiği ihtimali olan yollarda şehir içi max. olan 50 km deki hızımızı 30 a düşürüyoruz. Hata kimde diye çok fazla aramaya gerek yok. Hız olgusunu iyi tahlil etmek gerekir. Bir kontrol eğitimine katılıp 70 ile 50 nin arasındaki metrelerce durma mesafesi farkını deneyimlemenizi tavsiye ederim.
    Gökhan YAŞDAL

ALLAH tarafından o boşluk açılmş yoksa düşünmiyorum bile

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)