Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CBR250R ve CBF150 ile Karadeniz Gezisi Yapabilir miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba dostlar,

Arkadaşlarla Ağustosun 4. haftasında veya eylülün 1. haftasında 1 haftalık Karadeniz gezisi yapmayı düşünüyoruz. istanbul'dan başlayıp Artvin'den U dönüşü yapıp geri dönmeyi planlıyoruz.
    Bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Mevsim olarak Ağustos uygun mudur başka ay/hafta tavsiyeniz var mı?
    2) Bende CBR 250R (2011 model) ve diğerlerinde ise CBF 150 (2011 Model) var. Bu motorlarla Karadeniz turu yapmak sorun olur mu sizce?
    Yaylaları gezmeyi planlıyoruz (ayder, anzer, kaçkar dağları gibi...) zaten çadırda kalacağız.
    İlle bir enduro falan gerekir mi? Gitmek istediğimiz herhangi bir yaylaya, köye falan rahat çıkabilir miyiz, yolda kalır mıyız?

Not: Deneyim olarak fazla bir sıkıntı yok. Ortalama herkesin tecrübesi 10,000den fazla.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bir engel yok.
    www.motorumla.net

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    karadenizdeki tali yollar cbr 250 için sıkıntılı olabilir
    cbf 150 biraz daha rahat olacaktır o konuda

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben CBF ile yaptım. Sorun olmuyor bana eşlik eden arkadaşımda gt250r vardı altta link var incleeye bilirsin.
    http://www.facebook.com/media/set/?s...4837577&type=3
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF 150 ile o kadar uzun yola gitmek için sağlam popo lazım. Onun haricinde hiç bir sıkıntı çıkmaz. Hatta çok da zevkli olur bence. Yavaş yol almak daha çok yer görmenizi ve dikkatinizi yoldan çok gezdiğiniz çevreye vermenizi sağlar. İyi yolculuklar

kardes hevesın kacıcak ama kesinlikle yapamazsınız.
    motorun chopper olsaydı 250 lik yeterdi ama racıng e yatıcan bıde cok zor
    yanı herseyden once zevk alamazsın.
    2005 yılında 2004 model ybr ile ortalama 120 km ile uzunyola cıktım yol bıtmıyo belın agrıyo popon agrıyo artcı zaten hepten felc.
    eziyet kısacası.
    motorun rahat ve en az 140 km ye cıkabılmelı naket veya chopper olmalı (enduroların türkiyede kücük ccli si olmadıgından yazmıyorum)
    benden sonra 140 cok hızlı 90 yeter diyenlere itibar etme yoksa anadolu otobanını 4-5 saatte bıtırırsın kı buda gun bıttı demektır.
    ayrıca uzun yolda motorun bastımı 120-140 a cıkamıyosa (cbf 150 için yazıyorum) ciddi sorunlar yasıyosun tırlar cok hızlı gıdıyo ve sıkıştırıyo.
    benden söylemesi.
    yol tecrübemide yazayımda yanlışlik olmasın:-)
    15 yıl ve 300.000 km...

Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes hevesın kacıcak ama kesinlikle yapamazsınız.
    motorun chopper olsaydı 250 lik yeterdi ama racıng e yatıcan bıde cok zor
    yanı herseyden once zevk alamazsın.
    2005 yılında 2004 model ybr ile ortalama 120 km ile uzunyola cıktım yol bıtmıyo belın agrıyo popon agrıyo artcı zaten hepten felc.
    eziyet kısacası.
    motorun rahat ve en az 140 km ye cıkabılmelı naket veya chopper olmalı (enduroların türkiyede kücük ccli si olmadıgından yazmıyorum)
    benden sonra 140 cok hızlı 90 yeter diyenlere itibar etme yoksa anadolu otobanını 4-5 saatte bıtırırsın kı buda gun bıttı demektır.
    ayrıca uzun yolda motorun bastımı 120-140 a cıkamıyosa (cbf 150 için yazıyorum) ciddi sorunlar yasıyosun tırlar cok hızlı gıdıyo ve sıkıştırıyo.
    benden söylemesi.
    yol tecrübemide yazayımda yanlışlik olmasın:-)
    15 yıl ve 300.000 km...
    Tecrübeye saygı duymak lazım.

Kesinlikle katılıyorum, arkadaşım sende cbr250 var tabi 140a rahat çıkıyorsun. Cbf 100ü geçmiyor, eziyet başka bişey değil.
    Yoksa ben gitmeyelim demiyorum, hobi olarak gene gidelim.

Merhabalar,

Ben iguven in bahsettiği gezideki müstakbel CBF150 kullanıcısıyım Yorumlarınızda haklısınız genel olarak. 150cc motorla bu kadar uzun yol gerçekten çok zor. Size katılıyorum.

Şu ana dek gün içerisinde 500 km yol aldığım oldu. Molalarla ortalama 60 70 km ile 8 saatte falan bu mesafeyi gitmişliğim var.

Planımızı biraz daha açmak istiyorum.

Gebzeden yola çıkmayı düşünüyoruz sabah erkenden. Tahminen 6 civarı falan. Samsuna en kısa yoldan gittiğimizde yani otobandan 690 km ediyor. Yolun ikinci yarısı biraz zorlayıcı biliyorum. Ama ben yine de günün sonunda Samsuna yorucu da olsa varabileceğimizi düşünüyorum. Yani Samsun Gebze arası gidiş gelişe 1er gün ayırmayı düşünmüştüm. İlk gün Samsuna gittiğimizde çadır yerine otelde sağlam bir şekilde dinlenerek yola devam edebileceğimizi düşünmüştüm.

Daha sonraki mesafeleri gezerek ve dinlenerek gideceğimiz için fazla yormaz diye ümit ediyorum. Ama sürekli motor üzerinde olacağımız için tüm bu yorgunluk ve kıç ağrılarının kümülatif bir şekilde toplanarak ilerleyen günlerde daha da rahatsız edici olacağını da düşünmek gerekiyor sanırım

Yorumlarınız için teşekkürler. Belki de daha uygun motorlara sahip olana kadar ertelemeliyiz geziyi

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Altınızdaki motorların limitlerini zorlamazsanız her yere giebilirsiniz.Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-km-1-a-4.html
    zenon bunu beğendi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence hiçbir sıkıntı olmaz cbf o kadar yolu çok rahat yapar popo ağrısını da gideceğin yere varınca unutursun hiç merak etme hatta oturuş pozisyonu da Cbr ye göre rahat olacağından bence Cbr olan düşünme Li bu mesafeyi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    CBF 150 nin tek gidemeyeceği yer uzaydır o da cbf i karadenizliler yapmadığı içindir
    Roe bunu beğendi.
    harley is making love with davidson

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiçbir sıkıntı olmaz cbf o kadar yolu çok rahat yapar popo ağrısını da gideceğin yere varınca unutursun hiç merak etme hatta oturuş pozisyonu da Cbr ye göre rahat olacağından bence Cbr olan düşünme Li bu mesafeyi
    Ne yapalım biraz ağrı olacak ama Karadeniz için değer bence. Aklıma daha cok yatmaya basladı insallah motorlarda sorun cıkmaz gezi boyunca.
    Tarih olarak önerisi olan var mı? Hangi ay daha güzel ve az yagmurlu olur karadeniz?
    dreamkiller bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    karadenizde ne zaman yağmur yağacağı ne zaman güneş açacağı belli olmaz
    hiç ıslanmadan da geçirebilirsiniz geziyi, motoru bırakıp bir bota da ihtiyaç duyabilirsiniz
    yalnız samsuna kadar olan yolculuğunuzu gerekirse 2 güne yayın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapalım biraz ağrı olacak ama Karadeniz için değer bence. Aklıma daha cok yatmaya basladı insallah motorlarda sorun cıkmaz gezi boyunca.
    Tarih olarak önerisi olan var mı? Hangi ay daha güzel ve az yagmurlu olur karadeniz?
    Ben Karadeniz kıyılarına çok giderim aslında gidecek zaman tam olarak su zamanlar ha denize girmeyiz derseniz 1 ay sonra da olabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    kardeş af buyurun ama altınızdaki motorların limitlerini zorlamadığınız sürece anasını bile satarsınız karadeniz turu candır.. Hayaldir, güzeldir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karadeniz için herşeye değer.. Çok haklısın.. Bence Gebze- Samsun arasını bir gün yerine Gebze-Ünye rotasını 2 güne yayın.. Samsunda Bafra istikametine dönüp Elf benzin istasyonunda Meşhur Bafra pidesi yemeden gelmeyin Samsunuma selam söyleyin.. saygılar..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Hocam karadenizde havanın garantisi olmaz siz ne zamana ayarlarsanız o zaman yaparsınız gezinizi, yol için diyecegim ise iş sürücüde biter

bkz; http://www.motosiklet.net/forum/etki...tograflar.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş af buyurun ama altınızdaki motorların limitlerini zorlamadığınız sürece anasını bile satarsınız karadeniz turu candır.. Hayaldir, güzeldir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

karadeniz için herşeye değer.. Çok haklısın.. Bence Gebze- Samsun arasını bir gün yerine Gebze-Ünye rotasını 2 güne yayın.. Samsunda Bafra istikametine dönüp Elf benzin istasyonunda Meşhur Bafra pidesi yemeden gelmeyin Samsunuma selam söyleyin.. saygılar..
    hocam ramazan ramazan pide dedin iftara ayarlamak lazım yav canım çekti
    [B][COLOR="#000000"]Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Valla hocam onu düşünemedim pardon iftara ayarlamak lazım evet sahurda yenirse bol tereyağlı, kıymalı kapalı Bafra Pidesi ertesi gün ölürsünüz susuzluktan mazallah

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam onu düşünemedim pardon iftara ayarlamak lazım evet sahurda yenirse bol tereyağlı, kıymalı kapalı Bafra Pidesi ertesi gün ölürsünüz susuzluktan mazallah
    her ramazan bir gün arkadaşlarla toplanıp iftara pide yaptırırz yav bu ramazan henüz yaptırmadık.yakın zamanda arkadaşlardan biri çıkar fikir atar ortaya pide yaptıralım diye
    [B][COLOR="#000000"]Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yahu hocam Samsun'um gözümde tütüyor zaten.. Deşmesen yaramı olmamı?
    Roe bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bazen 150 cc motorlar bile trafikte fazla geliyor
    evet şaka gibi fakat trafik polislerinin sıkı denetim yaptığı yerlerde bu hacimli motosikletlerle ceza yiğince komedi oluyor

150-250 hacimli küçük motorlarda hızdan çok bana göre sele ,gidon pozizyonudur.adamı yoran en çok unsurlar bunlardır .etsiz koltuk kalcanıyı beli ,yetersiz amansitör duruş mesafesini sarsıntıyı arttırır .lastiğin kalitesizliği heyacanı arttırır

bazı yerlerdede asıl performans çok yol yapanındır oluyor...

Eger büyük motosikletin yoksa neden gidilmesin
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)