Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Frende arka lastik kayması

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun frenlerine abanarak basılmaz bu 1.
    2.si ön freni de kullanman lazım. Ön freni virajlarda ve motor dik değilken kullanırsan asfaltla yakınlıkların oluşur.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seneler önce bir kadının monster kullandığına şahit olmuştum (yolda giderken), hatta gsx veya hayabusa gibi modelleri kullanan kadınlarda gördüm ve Türkiye'de... kadınlar kullanamaz diye bir kaide-kuralda yok ama tabiki çok fazla sayıda olmadıkları için dikkat çekiyor,
    Monster gayet keyifli, pratik, seri ve kıvrak bir motosiklettir.

M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    Öncelikle geçmiş olsun...Sıcak asfaltta lastik kayar,o yüzden fren mesafesini iyi ayarlamak lazım.Ani frenlemede ön ve arka aynı anda ve controllü sıkılmalı, motosikletin hem daha kısa mesafede ,hemde daha dengeli durmasını sağlar... Arka fren genelde motosikleti yavaşlatmak için kullanılmalı... Motosiklet eğitimi almadıysanız,şiddetle tavsiye ederim...
    Motosiklet efendi işidir

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı BARABONTİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda 1 ve 2 eğitimlerini aldım ve rahmi hocadan da ders aldım ama n yazık ki konusunda çok tecrübeli deilmişim biraz trafiksiz yerde denemeler yapacağım. çok tşkler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Motor sıfır ama 800 km oldu . Forumdan da anlaşıldığı gibi tamamiyle benim hatam ve sadece arka frene basarak mucize beklemem .. Ön fren alıştırması yapacağım , bayan olarak Ducati almakla umarım hata yapmamışımdır çoğu kişi bayana sert bi motor dedi ama dinlemedim . En kısa zamanda alışmaya çalışcam .. Tşkler
    keşke abs li versiyon tercih etseydin.ön frenle ilgii sıkıntın olmazdı. monsterle ilgili tekinik dsteğe ihtiyacın olursa yardımcı oluruz.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    evet ya keşke abs li alsaydınız. Anadolu yakasındaysanız, salı pazarı var. göztepede tren yolu hat boyunda da denemeler yapabilirsin . Salı pazarı daha uygun, diğer seçenekte "monsterlı bir bayan gördük" istihbaratı çok hızlı yayılır

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Benim yaşadığım tecrübeyi anlatıyım,

Ön frenle ilgili acı tecrübeden sonra yavaşlamak için asla ön fren kullanmamayı deniyorum.
    Sıkışık trafikte seyrederken arka fren gaz arka fren gaz şeklinde ilerledim.
    Trafik açılınca aniden gazladım,
    Tabi arka frende hafif baskı varmış, unutmuşum
    Sonuç..
    Yanlamayı öğrendim

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Küçükken bisikletle dolasirdik her zaman grupta ön fren fobisi olan bir arkadaş vardı. Bir tanesi ön freni sokmustu hatta.

O zamanda anlam veremiyordum şimdide anlam veremiyorum. Nedir bu ön fren korkusu?
    On frensiz nasıl duruyorsunuz.

Motosikleti
    R25
    Ön freni kullandığın Zaman direksiyonu sıkı ve düz şekilde basarsan kayma yapmaz dikkat etmen gereken gidonu düz tutabilmen

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Epey uzun kmler motosiklet kullandim arkadasim. On fren fobin varsa satacaksin motorunu gidip absli alacaksin. Kafan rahat asilacaksin, bin iki bin lira fark verip mutlu olacaksin. Bende de bu illet çıktı fren yapamamaya basladim birden dene dene olmuyor,al abs icin rahat yollar senin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun. Konuyla alakasız olacak ama sahil yoluna ne zaman çıksam tapa gaz yapıştırmak zorunda kalıyorum.Özellikle lüks araçlar pist gibi sürüyorlar çok dikkat edilmesi gereken bir yol.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)