Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletin SAYGINLIĞINI Nasıl Kurtaracağız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertbirincioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 mi desem land cruiser 250 mi desem bilemedim.tam bir ikizler burcuyum
    bireysel davranış çok önemli.başlamak bitirmenin yarısıdır.yüzlerce kilometrelik yol bir adım ile başlar ve bir adım ile biter.herkes çevresindeki 1 motorcuyu bilinçlendirse bunu 2 lerle çarparak sürdürsek ve her 2 kişiden 1inde bilinçlendirme konusunda başarılı olsak çok şey düzelir.her türlü hizmete hazırım arkadaşlar.
    [B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Lime"]*****NE SENLE NE DE SENSİZ*****[/COLOR][/FONT][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı
    trafikte çoğu zaman oluyor yanlış yaptığımız zamanlar
    en çokta sabırsızlıktan geliyor
    yada karşı tarafın hatası böyle durumlarda
    karşı tarafa tatlı bi tebessüm herşeyi çözüyor ben hep öyle yaparım
    bu tatlı tebessümü musti mi yapıyor? muhahahaha. altındaki motoru adamın kafasında parçaladıktan sonraki mutluluk tebessümü olmasın bu? muhahahahaha
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    musti81'e katılıyorum,
    Genellikle, tatlı tebessüm işe yarıyor, en azından karşı tarafın aklındaki tüm negatiflikleri siliyor ve olur böyle şeyler dedirtiyor.
    Ama tebessüme küfür edenler de yok değil, işte o zaman kaskı çıkarmadan karşı tarafın yüzüne şiddet uygulayası geliyor insanın.

kabil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Ama tebessüme küfür edenler de yok değil, işte o zaman kaskı çıkarmadan karşı tarafın yüzüne şiddet uygulayası geliyor insanın.
    Lütfen şiddetten uzak duralım.Böyle bir durumla karşılaştığımızda motorumuzdan inip sakince küfür eden insana doğru yaklaşılır, tebessüme devam edilir.
    Kaskımızı başımızdan çıkarıp sağ elimize (tercihe göre sol) alınır ve hafifçe bir kafa selamı verilir.
    Sonra sağa (yada sola) başınızı hızlıca çevirip yüksek sesle "Hayır memur bey bi sorun yok!" denir.
    Karşımızdaki müstesna küfürbaz, ince insan şaşırıp o yöne döndüğünde kolumuzla havada geniş açılı bir yay çizip kaskın vizörü içeride kalacak şekilde başına darp etmek suretiyle şahıs sakinleştirilir.
    Baygın şahsa veda edilir ve tebessümümüzü koruyarak motorumuza binilip neşe içerisinde ilerlenir...
    İşte sorun kibarca ve tebessümümüzü koruyarak da çözülüyor, lütfen şiddetten uzak duralım.
    Four wheels good , two wheels better...

deltasahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar. İçinizden birkaç kaç arkadaşın kuryelik yapan arkadaşlara sitem ettiğini görüyorum. Ben bir kurye olarak size sitem ediyorum. Motorsikletin saygınlığını bunca zaman kuryelik yapan arkadaşlardan başkası korumamıştır. Siz hiç benzini bitn arkadaşınıza benzin verdinizmi? Yolda kalan bir motorsikletliyi çektinizmi? Veya o veya bu sebeple bir motorcunun kavga ederken yardımına koştunuz mu? Evet bütün bunlar kurye camiasın da hatrı sayılı olaylardır. Ve kim çıkacak şimdi benim karşıma kuryeler motorsikletin saygınlığını yerin dibine soktu diye. Çok teessüf ediyorum... Ve neyse.....

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı ckabil adlı üyeden alıntı
    Lütfen şiddetten uzak duralım.Böyle bir durumla karşılaştığımızda motorumuzdan inip sakince küfür eden insana doğru yaklaşılır, tebessüme devam edilir.
    Kaskımızı başımızdan çıkarıp sağ elimize (tercihe göre sol) alınır ve hafifçe bir kafa selamı verilir.
    Sonra sağa (yada sola) başınızı hızlıca çevirip yüksek sesle "Hayır memur bey bi sorun yok!" denir.
    Karşımızdaki müstesna küfürbaz, ince insan şaşırıp o yöne döndüğünde kolumuzla havada geniş açılı bir yay çizip kaskın vizörü içeride kalacak şekilde başına darp etmek suretiyle şahıs sakinleştirilir.
    Baygın şahsa veda edilir ve tebessümümüzü koruyarak motorumuza binilip neşe içerisinde ilerlenir...
    İşte sorun kibarca ve tebessümümüzü koruyarak da çözülüyor, lütfen şiddetten uzak duralım.
    İşte bilinçli motorculuk budur

tanmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago 535
    Burada anahtar kelime bence "güvenlik".

Tabi ki buradaki güvenlik çok yönlü anlaşılmalı. Yani, sürücünün kendi güvenliği, arkasındaki yolcunun güvenliği ve trafikteki diğer sürücülerin güvenliği.

Eğe bir motosiklet sürücüsü, bu camianın gerçek anlamda bir üyesi olmak istiyorsa, motosikletinin üzerine bindiği an bu saydığım tüm paydaşların güvenliğini düşünmek ve ona göre tedbirini almak "zorunda".

Bence bu işe gönül vermiş motosiklet sürücüleri toplum içerisinde kendi imajlarını ve saygınlıklarını koruyabilmek adına bu konuda birşeyler yapmalı. Tabi birey olarak yapılan girişimlerden çok daha önemli ve etkilisi, topluluk olarak bu işe soyunmak.

Ne bileyim, bu konunun toplumun gündemine taşınmasını sağlayacak aktiviteler düzenlenebilir.

- Bu konuda yazılar yayınlanabilir.
    - Bu konuyu öne çıkaran bir slogan belirlenip, motosiklet sitelerinde banner' lar döndürülebilir.
    - Motosiklet sürücülerine bu konuyu öne çıkaran kokart, çıkartma vb. dağıtılabilir.
    - Bu konuda broşürler vb. hazırlanarak motosiklet sürücülerine dağıtılabilir.
    - Basın yayın kuruluşları aracılığıyla bu konu işlenebilir.

Ki fuar zamanları bu tür etkinlikler için bulunmaz fırsatlardır. Ki tabi sadece fuarlarla filan sınırlı kalmamalı, uzun süreli bir şey olmalı.

Tabi burada sadece aklıma gelen birkaç şeyi yazıyorum ama eminim daha birçok fikir geliştirilebilir.
    [B]Önce Güvenlik!
    Kendine ve Çevrendekilere Saygın Olsun ...[/B]

lost_highway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARN 125
    Bencede burda kurye arkadasları boyle itham etmek cok dogru degil.Gerci keşke kuralları ihlal eden buyuk cogunluga ulaşabilsekde bu herkes için iyi sonuclar dogursa ama genel karakterimiz bu millet olarak canımız yanmadan kimse bizi canımızın yanacagına inandıramıyor...Ayrıca caddede orda burda bir ton artist var kasksız korumasız dolasan birde milletin canını tehlikeye sokuyorlar.Parasıyla eksik kişiliklerini doldurmaya calısan dangalalar yani... Ama bunlara laf anlatmak hepsinden zor Kör cahiller cunku...

tanmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago 535
    Tabi burada belirli hiç bir grubu kasdetmiyoruz.

Benim düşünceme göre, kendi güvenliği ile birlikte çevresindekilerin güvenliğini (ki daha önemli olan bu) hiçe sayan adamlar bizden değildir, en azından benden değildir

Bu tür adamları her ortamdan dışlamak taraftarıyım ben. Sonunda bu tipler yüzünden şovenist oldum çıktım be
    [B]Önce Güvenlik!
    Kendine ve Çevrendekilere Saygın Olsun ...[/B]

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    water alet adavata dalarımda ama insanlara sen demiş biri değilim
    tai haklısın bide gülüyo şerefsiz diyorlar ne yani küfürmü edelim alla alla

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı deltasahin adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar. İçinizden birkaç kaç arkadaşın kuryelik yapan arkadaşlara sitem ettiğini görüyorum. Ben bir kurye olarak size sitem ediyorum. Motorsikletin saygınlığını bunca zaman kuryelik yapan arkadaşlardan başkası korumamıştır. Siz hiç benzini bitn arkadaşınıza benzin verdinizmi? Yolda kalan bir motorsikletliyi çektinizmi? Veya o veya bu sebeple bir motorcunun kavga ederken yardımına koştunuz mu? Evet bütün bunlar kurye camiasın da hatrı sayılı olaylardır. Ve kim çıkacak şimdi benim karşıma kuryeler motorsikletin saygınlığını yerin dibine soktu diye. Çok teessüf ediyorum... Ve neyse.....
    deltasahin doğru söylersin abi.... kuryeciler hızlı, kuryeciler sağlam motorcular... ben kuryeci değilim, fakat trafikte birçok kuryeci arkadaşım oldu. yardımcı oldular sağ olsunlar..

sanırım bir kuryeci frenlemektense gaz açmayı herzaman uygun görür.. (benim gözlemlerime göre...) hatam varsa özür dilerim... çünkü onlar kesintisiz 8 saat motor üzerinde çalışır. motora daha ii hakim olur ve böylece en zor anlardan sıyrılma bilme kabiliyetleri ARTAR... tabi böyle sıyrılmalarıda milleti ürpertiyoo. nasılki GTA da stamina bişey üzerine uğraştıkça artıyorsa, adamlarda motorun huyuna suyuna alışmış vaziyette oluyorlar... fakat kurallara uymayan sadece kuryeciler deil sıradan motorlu sahıslar günde 20 dk motor kullanıyor ama onlarda dikkkatsiz davranıyorlar....

saygılarımlan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler