Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: PS150i mi? PCX mi?

Katılımcı sayısı
95. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • PS150i

39 41.05%
  • PCX

56 58.95%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

PS150i mi? PCX mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX
    Her ikisinide kullanmış biri olarak;
    80-100 km/s'e kadar hızlanmaları aynı. PS belki ince bir parça daha hızlı olabilir ama o kadar.
    Yeni espli PCX 115, PS 125 km/s son hız.
    PCX sele altı daha geniş.
    Trafikte kullanımı ikisininde çok kolay olmakla birlikte tarzları mı desem artık, çok farklı.
    PS'in kullanımı biraz agresif gibi sanki, PCX'in sürüşü daha konfor odaklı.
    İstanbul - Bandırma PCX ile de çok keyifli geçti.
    ferdinandd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ikisinide kullanmış biri olarak;
    80-100 km/s'e kadar hızlanmaları aynı. PS belki ince bir parça daha hızlı olabilir ama o kadar.
    Yeni espli PCX 115, PS 125 km/s son hız.
    PCX sele altı daha geniş.
    Trafikte kullanımı ikisininde çok kolay olmakla birlikte tarzları mı desem artık, çok farklı.
    PS'in kullanımı biraz agresif gibi sanki, PCX'in sürüşü daha konfor odaklı.
    İstanbul - Bandırma PCX ile de çok keyifli geçti.
    PCX bir süre kullandıktan sonra dur kalk yaparken stop edip çalıştırdığı sırada tutukluk yapabilir demişti bir arkadaş, böyle birşey olması mümkün mü?

80gün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Alıntı insomnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX daha fazla mı yakar diyorsun? Zira motorların fiyatlarına bakacak olursak PS150i daha pahalı da..
    Ben PS150i 5700 diye hatırlıyodum 6700 müş PCX daha ucuzmuş ordan da avanta Yakıtları aynı hemen hemen 2-3 lt arası yakarlar.

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PCX bir süre kullandıktan sonra dur kalk yaparken stop edip çalıştırdığı sırada tutukluk yapabilir demişti bir arkadaş, böyle birşey olması mümkün mü?
    yok arkadasım öyle birşey olmaz diye düşünüyorum.start stop sistemi milyonlarca kez denenip uygulanıyor.o arkadasının düşündüğü gibi basit bişey değildir emin olabilirsin.
    Live to ride,ride to live

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı 80gün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben PS150i 5700 diye hatırlıyodum 6700 müş PCX daha ucuzmuş ordan da avanta Yakıtları aynı hemen hemen 2-3 lt arası yakarlar.
    Teşekkürler, verdiğin bilgiler için.

Alıntı ulassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadasım öyle birşey olmaz diye düşünüyorum.start stop sistemi milyonlarca kez denenip uygulanıyor.o arkadasının düşündüğü gibi basit bişey değildir emin olabilirsin.
    Bende öyle düşünmüştüm, teşekkürler.

Motosikleti
    PCX
    Hiç öyle bir şey olacağını sanmıyorum, düğmesi var bişey olursa kapatırsın.
    Ayrıca bu sistemin tüketime kesin katkısı var, şehir içinde 9 krş iyi rakam bence.

PS deneyip PCX aldım. Doğru kararı vermişim diye düşünüyorm.
    ferdinandd bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç öyle bir şey olacağını sanmıyorum, düğmesi var bişey olursa kapatırsın.
    Ayrıca bu sistemin tüketime kesin katkısı var, şehir içinde 9 krş iyi rakam bence.

PS deneyip PCX aldım. Doğru kararı vermişim diye düşünüyorm.
    Yorumların icin teşekkürler.

Motosikleti
    PCX
    Rica ederim

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    vericeğim bilgiler umarım aydınlatıcı olur
    en yakın arkadaşımda pcx125 esp olan kırmızısı var biz iki motoruda test ettik karşılaştırarak

1. performans:arkadaş ben istanbuldayken ps150 geciceğini idda etti tabi ben güldüm:D
    daha sonra melekete geldiğimde yan yana giderken ikimizde aynı anda gaz verdiğimizde pcx yok oldu.daha sonra muğlaya gittik uzun yolda test ettik pcx 125 hiç te küçümsenicek performansının olmadığı o zaman gördüm
    ps150 den bi ayar düşük derecede yokuşları çıkışı ve ivmelenmesi var.gazı ilk açınca atak yapamıyor ama sonradan fenada gitmiyor(tabi ben ne zaman gazı sonuna kadar açsam pcx yetişemiyor buda çok doğal

2.yakıtı:rodajdan sonra 115 km de 10 tl benzin yaktı benim ps150 ise 15 tl benzin yakıyor aynı yola dolayısıyla çok ekonomik

3.sele altı hacmi: ps150 de full face kask sığmıyor pcx125 te aynı kaskı aldığı gibi kuyruk tarafınada boş yer kalıyor.sele hacmi iyi
    4.sele rahatlığı ve amanstörler: pcx125 selesi özellikle arkadaki için işkence kuyruğa doğru adeta seleden çalmışlar ve içindeki sunger çok az kullanılmış daha rahatsız .birde ayaklıkları artçı için giderken sorun teşkil ediyor.amaströrler çok sert kullanılmış.ps150 ise 3 kademeye getiriliyor ve çok yumuşak ancak buda arkada kişi varken çok sekme yapıyor:S
    5. lastikler: lastikler çok ince rüzgar motoru inanılmaz savuruyor.
    6.yakışıklılık:spor tarzı seven için pcx125 tabiki daha güzel geliyor ve teknolojik alet

iki motorda kaliteli ve performanslı emsallerine göre ancak ben olsam yamaha xenter 150 alırdım fiyatıda düşmüş ps150 yakın fiyatta
    Mustafa Kemal Atatürk

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    görüntüye önem veriyorsan kesinlikle pcx al.ben yollarda görüyorum harika.hızı falan 125liğe göre iyi 120yi rahat görüyor.ps 150 bence cirkin bir motor
    dkan bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vericeğim bilgiler umarım aydınlatıcı olur
    en yakın arkadaşımda pcx125 esp olan kırmızısı var biz iki motoruda test ettik karşılaştırarak

1. performans:arkadaş ben istanbuldayken ps150 geciceğini idda etti tabi ben güldüm:D
    daha sonra melekete geldiğimde yan yana giderken ikimizde aynı anda gaz verdiğimizde pcx yok oldu.daha sonra muğlaya gittik uzun yolda test ettik pcx 125 hiç te küçümsenicek performansının olmadığı o zaman gördüm
    ps150 den bi ayar düşük derecede yokuşları çıkışı ve ivmelenmesi var.gazı ilk açınca atak yapamıyor ama sonradan fenada gitmiyor(tabi ben ne zaman gazı sonuna kadar açsam pcx yetişemiyor buda çok doğal

2.yakıtı:rodajdan sonra 115 km de 10 tl benzin yaktı benim ps150 ise 15 tl benzin yakıyor aynı yola dolayısıyla çok ekonomik

3.sele altı hacmi: ps150 de full face kask sığmıyor pcx125 te aynı kaskı aldığı gibi kuyruk tarafınada boş yer kalıyor.sele hacmi iyi
    4.sele rahatlığı ve amanstörler: pcx125 selesi özellikle arkadaki için işkence kuyruğa doğru adeta seleden çalmışlar ve içindeki sunger çok az kullanılmış daha rahatsız .birde ayaklıkları artçı için giderken sorun teşkil ediyor.amaströrler çok sert kullanılmış.ps150 ise 3 kademeye getiriliyor ve çok yumuşak ancak buda arkada kişi varken çok sekme yapıyor:S
    5. lastikler: lastikler çok ince rüzgar motoru inanılmaz savuruyor.
    6.yakışıklılık:spor tarzı seven için pcx125 tabiki daha güzel geliyor ve teknolojik alet

iki motorda kaliteli ve performanslı emsallerine göre ancak ben olsam yamaha xenter 150 alırdım fiyatıda düşmüş ps150 yakın fiyatta
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntüye önem veriyorsan kesinlikle pcx al.ben yollarda görüyorum harika.hızı falan 125liğe göre iyi 120yi rahat görüyor.ps 150 bence cirkin bir motor
    Aynen bugünde gördüm bir tane, bayağı hoş bir görüntüsü var!

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Bu yaşa kadar otomobil ve motorsiklet tecrübelerime dayanarak, PCX i tercih ettim. Çok memnunum. İkisinede bakın içinize hangisi sinerse onu alın derim.
    Orhan KÖNİ

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    tabikide pcx

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kırmızı kasa PCX gördüm aşık oldum resmen...bana siyahı dayamışlardı...PCX diye yan çiziyorum... mini börgmın...
    insomnia bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    tabiki ps 150
    sanıyorumki su sogutmalıydı ve oldukca guclu...
    mondialde olsa 125 cc motorumla otobanda gıderken aynada ps gordum eleman sevgılısıyle gayet hızlı sekılde yanımdan gectı gıttı:D:D
    o an dedım bu ps baya bı guclu motor....

pcx janjanlı ama 2 kişi suruceksen kesınlıkle ps

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    PCX de su soğutmalı diye biliyorum

Motosikleti
    Honda PCX
    Her ikiside su soğutmalı, tek farkları görüntü ve motor hacmi (pcx 125, ps150i 150). Ha bir de, pcxin 3 sn. beklemeden sonra motoru otomatik kapatıp, gaza basınca başlaması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki ps 150
    sanıyorumki su sogutmalıydı ve oldukca guclu...
    mondialde olsa 125 cc motorumla otobanda gıderken aynada ps gordum eleman sevgılısıyle gayet hızlı sekılde yanımdan gectı gıttı:D:D
    o an dedım bu ps baya bı guclu motor....

pcx janjanlı ama 2 kişi suruceksen kesınlıkle ps
    Dün bir pcx gördüm, iki kişi binmişler motora ve nereden baksan toplamda 140-150 kilo ederler ama canavar gibiydi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    güç olarak ps 150 canavar gibi, babamın motoru olur kendisi. ama sele yüksekliği cok fazla almadan önce show room a gidip canlı canlı incelemeni öneririm. ben de boy 1.80 olmasına ragmen koltuk bana yüksek geldi kalın oldugundan olabilir. dediğim gibi uzaktan olmaz bir ara satıcıya ugrayıp bakmanı öneririm
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güç olarak ps 150 canavar gibi, babamın motoru olur kendisi. ama sele yüksekliği cok fazla almadan önce show room a gidip canlı canlı incelemeni öneririm. ben de boy 1.80 olmasına ragmen koltuk bana yüksek geldi kalın oldugundan olabilir. dediğim gibi uzaktan olmaz bir ara satıcıya ugrayıp bakmanı öneririm
    Benim boy da 1.80. Hayret, o kadar da yüksek görünmemişti gözüme ama haklısın, fırsat bulursam bir ara bir bayiye uğramam lazım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Xenter 150'nin fiyatı düştü derken Sitesinde hala 7.550tl bir fark yok.. dedim heralde 6.950 yaptı yamaha Scarebeo'ya inat

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler