Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sen böylelerinden koru ya rab!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çocuk senin olsaydı .. bu sığır aynen frene bile basmaya tenezzül etmeden ezseydi.. böylemi konuşurdun ..

orda tek sığır var oda motoru kullanıyor..

yukarıda yazmayı unutmuşum eğer orası yay geçişine kapalı ise poliste suçlu.. gözünün önünde yayalar geçiş yapıyor.

ama bu ülkede her suç zaten göz göre göre işlenmiyormu.. alışkanlık olmuş

o yüzden 6-7 yaşında ki çocuğa suç atmak ne kadar kolay ..
    O çocuk yakınımda olsa ağzına 2 tane çarpardım cidden

Video yu dikkatli dikkatli izledim işin olayı benim gözümde yani ordaki yayalar vs çocuk duracak gibi oldu sonrasında geçerim zannedip karşı tarafa geçmeye çalıştı çocuk

Motorcu bir nevi şaşırdı yani e çocuk aklı ermez tutsana elinden be yanındaki aptal bayan fren mesafesi yok denecek kadar az belki sağa sola kaçmaya çalışabilirdi motorcu adam
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader sen hiç kaza yaptınmı ? görmüyormusun orda koşup adamın gidiş yönünde 2 adım geriden önüne atlıyor.Sen Süpermen olacaksın anca kurtarırsın.Oldu çocuk bam çıkıp atlayacak önüne sonra motosiklet sürücüsüne ağzına geleni söyleyeceksin.
    14 yaşından beri motor kullanıyorum .. yaş 42 hesap et .. yılın hemen hemen tamamında motor altımda ..böyle bir kaza yapma olasılığım yok .. 28 yılda şehir içinde tek kazam arkadan başka bir motorun bana vurması. bide arazide düşüşlerim vardır.

eğer 2 adımdan önüme biri çıkma ihtimali varsa ona göre kullanırım .. eğer tali yolda bekleyen arabanın senin önüne zort diye çıkacağını düşünüp çıkacakmış gibi pozizyon almıyosan o araba çıktığında ve sen ona çarptığında mezar taşında tali yoldan çıkan hatalıydı yazmasının sana ne getirisi olur. o sığır o yolda yayanın önüne çıkacağı ihtimalini düşünmek zorundaydı.

zaten merak etme o adam o kafa ile motor binerse lafım senin içinde geçerli bir gün o aradan çıkan çocuk değilde bir kamyon olur. anlar hanyayı konyayı ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı AKsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çocuk yakınımda olsa ağzına 2 tane çarpardım cidden
    kesinlikle çocuğun olmadığı belli

o çocuk senin olsa o kazadan sonra ilk yapacağın deliler gibi hastaneye gidecek bir araç bulmak ve yol boyunca Rabbim beni al ona bişey olmasın demek olurdu
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Umarım çocuğa bir şey olmamıştır. Allah acil şifalar versin.

Burada suçlanak bir kişi varsa o ne motosiklet sürücüsü, ne de çocuktur. Tek suç çocuğun elinden tutmayan ailesinin suçudur. Motorcu olayı görmüş ve o anlık fren yapamamış olabilir ki mesafesi zaten buna müsade etmiyor. Bunun bir tek açıklaması ''paniktir''. Panikliğin verdiği ''şaşkınlıktır''. Bir çoğumuz ne kadar soğukkanlı olsa da, bu gibi durumlar da şaşkınlıktan bir reaksiyon gösteremeyebiliriz.

İkinci sorun ise, bu tip kazalar da ölen veya yaralanan yaya sayısı oldukça fazla. Orası bir yol ve yaya geçidi bulunmamaktadır. 100-200 metre yürümeye üşenip, düşüncesiz bir an önce karşıya geçme isteği, kimi zaman belirttiğim gibi ölümlü veya yaralanmalı kazalara yol açabiliyor. Bu yüzden her daim dikkatli olması gerekli yayaların. Tabiki sürücülerin de.

Her şeyi bir kenara bırakırsak, motorcunun yaşadığı psikolojik bunalım ne olacak? Tek temennim, Allah bizleri bu tip kazalardan koruması. Hepimiz yola kaza yapacağız diye çıkmıyoruz. Fakat bazı olaylar kaçınılmaz olabiliyor.
    serseric, Tolga Can ve eod bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14 yaşından beri motor kullanıyorum .. yaş 42 hesap et .. yılın hemen hemen tamamında motor altımda ..böyle bir kaza yapma olasılığım yok .. 28 yılda şehir içinde tek kazam arkadan başka bir motorun bana vurması. bide arazide düşüşlerim vardır.

eğer 2 adımdan önüme biri çıkma ihtimali varsa ona göre kullanırım .. eğer tali yolda bekleyen arabanın senin önüne zort diye çıkacağını düşünüp çıkacakmış gibi pozizyon almıyosan o araba çıktığında ve sen ona çarptığında mezar taşında tali yoldan çıkan hatalıydı yazmasının sana ne getirisi olur. o sığır o yolda yayanın önüne çıkacağı ihtimalini düşünmek zorundaydı.

zaten merak etme o adam o kafa ile motor binerse lafım senin içinde geçerli bir gün o aradan çıkan çocuk değilde bir kamyon olur. anlar hanyayı konyayı ..
    50 ile giderken trafikte kırmızı ışığa 100 metre kala yoğun trafikte sol şeritten aynı hizada bulunduğum aracın önünden bir kadın atladı önüme sol ayağı tekerimin altına girdi.
    o kadının e-5 te ne işi vardı .Yaya gecidi yok,ilk yaya gecidi 100 metre ilerdeki ışıklarda.Yaya hanımın ayağı kırıldı.O anda arkamdaki araç trafik polisi aracıydı.Kadının arkasından kocası fırladı geldi aynı yerden çıktı.Kadını trafikten kenara cekmek için polisler müdahale ettiler,kocası bana nasıl vurursun vır vır dır dır ederken polis kes lan sesini dedi karının e-5 ne işi var 100 de 100 suçlu dedi.Motorumun karenajı kırıldı düşmeden dolayı şikayetci oldum,haklarımı aldım.Bu yaptığım benim hatam yüzünden olmayan ilk ve tek kazam.Yaşım 37.Burda ki videoda çocukta ve kesinlikle o çocuğu kontrol etmeyen annede suç var.Bedelini sürücüye yıkamayız.

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    kesinlikle çocuğu olmayan anlıyamaz.ayrıca her zaman öncelik yayalarındır.eğer yayaların olduğu bi yerde gidiyosan kesinlikle çok dikkatli olmalısın.zannederim motor sürücüsünün kafasında polis çevirmesi vardı, evraklarla ilgili bi sorunmu vardı bilemiyoruz tabii.sürücü çocuğa çarptığı halde frene asılmaması bile ne denli eğitilmeye muhtaç insanımızın olduğunun göstergesi.ben dahil biçoğumuz ileri sürüş tekniklerinden trafik kurallarından bihaber sürüyoruz motorlarımızı.dualar ediyorum ne benim çocuğuma bi araç çarpsın nede ben böyle bi olay yaşıyayım.
    Barış Şuşut bunu beğendi.

Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 ile giderken trafikte kırmızı ışığa 100 metre kala yoğun trafikte sol şeritten aynı hizada bulunduğum aracın önünden bir kadın atladı önüme sol ayağı tekerimin altına girdi.
    o kadının e-5 te ne işi vardı .Yaya gecidi yok,ilk yaya gecidi 100 metre ilerdeki ışıklarda.Yaya hanımın ayağı kırıldı.O anda arkamdaki araç trafik polisi aracıydı.Kadının arkasından kocası fırladı geldi aynı yerden çıktı.Kadını trafikten kenara cekmek için polisler müdahale ettiler,kocası bana nasıl vurursun vır vır dır dır ederken polis kes lan sesini dedi karının e-5 ne işi var 100 de 100 suçlu dedi.Motorumun karenajı kırıldı düşmeden dolayı şikayetci oldum,haklarımı aldım.Bu yaptığım benim hatam yüzünden olmayan ilk ve tek kazam.Yaşım 37.Burda ki videoda çocukta ve kesinlikle o çocuğu kontrol etmeyen annede suç var.Bedelini sürücüye yıkamayız.
    e5 le şehir içinde bir yolu aynı tutan zihniyete anlatacak çokda lafım yok
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    o çocuk senin olsaydı .. bu sığır aynen frene bile basmaya tenezzül etmeden ezseydi.. böylemi konuşurdun ..

yukarıda yazmayı unutmuşum eğer orası yay geçişine kapalı ise poliste suçlu.. gözünün önünde yayalar geçiş yapıyor.

Marmaris olmuş Alamanya... Burada ki olay benim başıma gelseydi kendimi suçlardım. Trafikte böyle dikkatsiz sürücüler var, niye oğluma sahip çıkamadım diye. Ayrıca adamın da günahını alıyorsun, durup durmayacağı belli değil. Durmayacak+KAÇACAK demişsin. Kaldı ki teker ile üzerinden geçerken frene basması daha da zarar verir çocuğa. Daha öncesinde zaten frene basmaya neredeyse vakti yok. Yaya geçişi olmayan bir yolda adam daha nekadar yavaş gidebilir? 20 ile mi gitmesini umut ediyorsun? TR her yola inen yaya için frene basarsan hareket edemezsin, heleki osmaniye gibi biryerde. Orada yaya geçişi de yok, polisten bu duruma(yayaya) müdahale etmesini beklemek de poliyannacılık olur. Adamın arkasından sallamışsın sığır diye ama bu durumda bu konudaki tek sığır sen oluyorsun kusura bakma. Bunu da hakaret olarak algılayabilirsin ama ben sadece adama şuğursuzca hakaret ettiğin için sana yansıttım yorumunu. Buarada çocuğa suç bulan yok, yayaya suç bulan var.

Bu olay bir kazadır, kasti birşey yoktur. Arabanın arkasından yola giren kadın durumu farkedince duruyor, hatasını telafi etmek için ancak çocuk elinden kaçıyor. Bu olay herkesin başına gelebilir. Bu durum Avustralyada olsa belki motorcuyu kanırtırlardı, frenlerinden girerer muaynesinden çıkarlardı ama bir yandan da kadına ceza kesilirdi haybeye yola girip çocuğunun hayatını tehlikeye attığı için. Ama burası Türkiye, burada sürücülerden böyle bir temkin beklemeyeceksin ve hem yaya hem de araç ile dolaşırken çoluğunun çocuğunun ölmesini istemiyorsan gözünü 4 açacaksın...
    sedat_57, BornToBeWild ve Tolga Can bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    Kara Şimşek..

Bu görüşüne şiddetle karşı çıkıyorum
    Video yu en az 15 defa tekrar tekrar izledim bu olayın daha kötüsü benimde başıma geldi 3 şertlik yolda sağ şeritte giderken 5 yaşındaki çoçuk sol şeridin kaldırımından gelip bana çarpdı evet o bana çarptı hızımda 40 felandı isterse 10 km olsun genede o ani freni yapamazdım dahası çarpmamak için kaldırıma dokundum
    Çocuk %10000000 milyon suçlu olmasına rağmen biz orada en az 40 kişi üstümüze yürüdü 2 kişi bıçak ve ağacı dikmek için kullanılan sopa ile kendimizi mudafa ettik taki yan mahallediki amcalarım kuzenlerim gelene kadar
    Bu adamında görüyoruz ki hızı taş çatlasa 40 ve çocuk neredeyse kaldırım kenarında arabanın yanında orta şeride fırlıyor adamda zaten çarptığı için yalpalıyor direksonu tutamıyor nasıl fren yapmasını bekliyorsun
    Sana diyeceğim tekşey inşallah budurumn senin başına gelmez benim başıma ve bu ark başına gelmiş inş kimseye gelmezde ( Genel konuşuyorum bir iki kişi daha var üzerine alınacak onlar anlar)böyle kendini bilmezler konuşmazlar
    Bu arada 8. saniyeye iyi bakın hafifi bi fren yapıyor ama sonrası
    Sado

Bu durum Avustralyada olsa belki motorcuyu kanırtırlardı, frenlerinden girerer muaynesinden çıkarlardı ama bir yandan da kadına ceza kesilirdi haybeye yola girip çocuğunun hayatını tehlikeye attığı için. Ama burası Türkiye, burada sürücülerden böyle bir temkin beklemeyeceksin ve çoluğunun çocuğunun ölmesini istemiyorsan gözünü 4 açacaksın...
    Bravo işte anlatmak istediğim bu ..

Bu çocuğun suçu Türkiye"de yaşamak ..

Bu olay Almanyada olsa O adam ciddi hapis cezası alırdı ..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Olayda tek taraf suc aranması abestir

Motorcunun gozu bariz poliste, beni gormeden kacsam surdan diye an kolluyor. Onune dogru yaklasan yayayi fark etmemis durumda. Cocugu ezdiginde cehaletin de getirdigi guven ile hemen kaciyim diye aptalca bir karar almis. Kendimizden baskasini dusunmeyen bir milletiz dedigimde cok bozuluyor birileri ama alin yine ornek. Adamin umrunda degildi o cocuk. Derdi motorunu kaptirmamak. Geberen gebersin

Diger suclu ise Anne. Karsidan karsiya geciste cocugun yetiskin bir insanin elinden kurtulmasinin tek nedeni var. Oda elini tutulmamasi. Anne sorumlulugunu yerine getirmiyor.Usulen elini tutuyor cocugun. Sonuc ortada. Cocuk firliyor. Peki ya o arac bir kamyon olsaydi.....

Tek tarafli suclu aramak buyuk bir hata.

Ama kanun her ikisinede hak ettigi cezayi verirmi , o supheli.
    mücahit_89 bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu görüşüne şiddetle karşı çıkıyorum
    Video yu en az 15 defa tekrar tekrar izledim bu olayın daha kötüsü benimde başıma geldi 3 şertlik yolda sağ şeritte giderken 5 yaşındaki çoçuk sağ şeridin kaldırımından gelip bana çarpdı evet o bana çarptı hızımda 40 felandı isterse 10 km olsun genede o ani freni yapamazdım
    Çocuk %10000000 milyon suçlu olmasına rağmen biz orada en az 40 kişi üstümüze yürüdü 2 kişi bıçak ve ağacı dikmek için kullanılan sopa ile kendimizi mudafa ettik taki yan mahallediki amcalarım kuzenlerim gelene kadar
    Bu adamında görüyoruz ki hızı taş çatlasa 40 ve çocuk neredeyse kaldırım kenarında arabanın yanında orta şeride fırlıyor adamda zaten çarptığı için yalpalıyor direksonu tutamıyor nasıl fren yapmasını bekliyorsun
    Sana diyeceğim tekşey inşallah budurumn senin başına gelmez benim başıma ve bu ark başına gelmiş inş kimseye gelmezde ( Genel konuşuyorum bir iki kişi daha var üzerine alınacak onlar anlar)böyle kendini bilmezler konuşmazlar
    Kazanın olduğu yere bak .. 3 şeritli yolmu orası .. şehir içinde meskun mahalde bir çarşı içi .. hala e5 .. otoban örneği veriyosunuz .. yuh

Motosikleti
    Videoyu izleyen 100 kişiden 99 kadına suç atar neden çocuğunun elinden tutmuyorsun aptal kadın

Çocuk daha küçük aklı ermez fırlayıverir yola sonra çocuğun yakınları gelir motorcuyu dövmeye kalkarlar

Nerden ne geleceği belli olmaz biz gene dikkatli olalım

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun, Yaya Herzaman HAKLIDIR! Geçiş üstünlüğü vardır!

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e5 le şehir içinde bir yolu aynı tutan zihniyete anlatacak çokda lafım yok
    Sen burayı bilmezsin e -5 şehirin içinden gecer .Akdenizi, Güneydoğu'ya bağlayan tek yoldur.Ne oldu şimdi al zihniyetini tak koluna .Sende çok iyi biliyorsun ki sürücünün suçu yok burda.Lafı söyledin bir kere dönemiyorsun da.Video açık seçik ortada çocuk ve anası suçlu.
    BornToBeWild bunu beğendi.

Motosikleti
    Kazanın olduğu yere bak .. 3 şeritli yolmu orası .. şehir içinde meskun mahalde bir çarşı içi .. hala e5 .. otoban örneği veriyosunuz ..
    yuh
    30 km hızla sol şerittenmi gitsin adam ya nerden gidecekti

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Ortada yaya geçidi yok bi halt yok o yaya ordan geçmeyecek bu kadar basit yok motorcu suçlu yok diğeri yok önüne bakmıyor yok kaçmaya kalkışıyor bırakın bunları hepimiz motorda kullanıyoruz araçta kullanıyoruz yayalar azcık kendilerini sakınsa bu tür kazaların %80 i olmaz.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    adamın ehliyeti yoksa yüzde yüz suçlu
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Bravo işte anlatmak istediğim bu ..

Bu çocuğun suçu Türkiye"de yaşamak ..

Bu olay Almanyada olsa O adam ciddi hapis cezası alırdı ..
    Böyle bi olay Almanyada yaşanmazdı zaten ki adam ceza alsın.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bu arada 8. saniyeyi iyi izleyin adam hafif frene dakonuyor ama çocuğa çarptıkdan sonra yalpalıyor ve ayağı sağa sola gidiyo gidonu tutamıyor siz
    13. saniyeyi de dikkatli izleyin dondurun bakın orada yaya geçidi yok ve polis park halindeki arabaya işlem yapıyor yanılmıyorsam yani motor sorgulama olayı değil
    polisde arabanın arkasında belki o sürücü polisi bile görmedi ya yazık diyoruum size ya adamı hemen suçladınız yok polisden kaçıyodu fren yapmadı adam çok hızlıydı fren yapmadı dikkatli izleyin lütfen
    BornToBeWild, Raphae1 ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Sado

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Herifçioğlu büyük ihtimalle polisi görünce de dikkati dağılıyor, ama yola doğru yayaların çıkmakta olduğunu görünce en azından gazı kesmek ve korna ile uyarıda bulunmak şart. Özellikle ülkemizde yapılması gereken budur ve çoğu sürücü yapmıyor. Meskun mahallerde tüm duyu organlarının alarmda olması gerekiyor.

Anneye ise şimdi laf söylemeyeceğim, kadınlara ağır konuşmak pek hoşuma gitmiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)