Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Çanta Litre Hesabı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Merhabalar.
    Şu sıralar cb125e motorum için bir topcase almak niyetindeyim. Uzunca bir süredir modellere bakıyorum ancak kafamda net bir şey oluşmadı.
    Kappa, Coocase gibi bir marka alacağım sanırım. Herneyse, asıl konu, alacağım çantanın motora monte edildiğinde nasıl gözükeceği.
    Çok büyük bir çanta alıp hem kurye gibi görünmemek hem de motorun dengesini bozmayacak, aralardan geçişlerde zorlamayacak bir şey olmasını istiyorum.

Bu sebeple çantaların ölçülerine odaklandım hacimleri yerine.
    İşte bu noktada bir sorun çıktı.
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1535...torsiklet.html
    Bu 46lt'lik çanta ve ölçüleri: 55x41x32

http://www.hudsonderi.com/?urun-1553...torsiklet.html
    Bu da 35lt'lik çanta ve ölçüleri: 52x42,5x42,5

Hacim hesabı nasıl yapılıyor? U x Y x G /1000 (Böyle değil mi?)

Yukarıdaki ölçülere göre hacim hesabı yaptığınızda sorunu göreceksiniz. Onu geçtim, 46lt'lik çanta ile 35lt'lik çantanın ölçülerindeki orantısızlığa bakınız.

Nedir bu işin aslı astarı acaba?

Velhasılkelam; cb125e gibi nispeten cılız görünümdeki motora hangi çantayı tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cbr 125 arkasına 46 lt takarsan otomatik olarak kuryeyi geçtim. Lahmacuncu sanırlar Abi sar ordan 2 tane acılı derler
    O yüzden küçük hacimli almanda fayda var. hemde denge olarak hemde görsellik olarak küçük çanta en ideali.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

kuryelere benzememek gibi bir kaygınız ön plandaysa neden cb125 aldınız ki :S

35'lik çantaları büyük küçük her motora uygun görüyorum.

eğer 2 kask koymayı düşünürseniz, deneyip en küçük hangisine sığarsa onu alabilirsiniz.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kuryeci gibi görününce ne oluyor ki?
    cbr125cbr bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdıgın kişiler kurye olmadıgını bilir.

tanımadıgın kişilerde önemli degildir.

ne takıntılı milletiz.

ben olsam en büyügünü alır takarım. sonuçta ne kadar hacim o kadar malzeme.
    blueway2 bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdıgın kişiler kurye olmadıgını bilir.

tanımadıgın kişilerde önemli degildir.
    Kurye oldugum bilseler ne kaybederiz ki?
    Kuryecilik kötü bişey değil sonuçta.

Neyse konuyu saptırmak istemiyorum.

Bence küçük motor için pahalı çantalar gereksiz.
    Hepsi aynı işi görüyor sonuçta.

Şunlar yeterli olabilir ;

http://www.feyizoglu.com/Maxem-45-lt..._46826.html1#0

http://www.feyizoglu.com/32-Lt-Arka-canta_46824.html1#1

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hepimiz kuryeciyiz
    Valla şimdiki kuryecilerde öyle bir çanta varki, para versen alamazsın.
    Özel ve dağ gibi büyük çantalar var. Bizim firmanın kuryecilerinde heybe ve dağ çantası var. Topcase alacak kadar daha düşmemişler
    İhtiyacına göre al. Görselliğe önem veriyorsan. 32 lt kal ve SinanAksu'nun verdiği linkteki çantalardan düşün. Hem ucuz hem iyi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten bırak da kurye sansınlar. Yüz kızartıcı bir meslekmiş gibi, ya da pideci sansınlar.46 litreye iki kask sığar. ya da bir kask eldivenler mont dizlikler bellik tişörtün ile rahat rahat gezersin. Millet sırtçantasında taşırken..
    Sinan Aksu bunu beğendi.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bir kask bir mont bir eldiven bir dizlik koymaya ortalama kaç lt bagaj yeterli olur
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    linkindeki kappa 35 lt benim motorda böyle duruyor.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kask bir mont bir eldiven bir dizlik koymaya ortalama kaç lt bagaj yeterli olur
    En az 46 litre.

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz kuryeciyiz
    Valla şimdiki kuryecilerde öyle bir çanta varki, para versen alamazsın.
    Özel ve dağ gibi büyük çantalar var. Bizim firmanın kuryecilerinde heybe ve dağ çantası var. Topcase alacak kadar daha düşmemişler
    İhtiyacına göre al. Görselliğe önem veriyorsan. 32 lt kal ve SinanAksu'nun verdiği linkteki çantalardan düşün. Hem ucuz hem iyi.
    Bütün çantaların kullanım amacı aynı.
    İçine eşya koyuyorsun sonuçta.
    Bir önceki motorumu sıfır almıştım.
    Yanında şöyle bi çantayı hediye etmişlerdi ;

http://www.anesmotor.com/?urun-1515-...rka-Canta.html

Normal şartlarda hayatta vermem bu parayı.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yahu
    Herşeyden önce kurye olmak kötüdür demedim. Kişisel olarak kurye gibi görünmek istemediğimi söyledim.
    Kendime göre sebeplerim olabilir ya da olmayabilir.
    Motoru kaldırıma park edip, kaskı elime alıp, banka, market, eczane vs gibi yerlere gittiğinizde paket mi getirdiniz, şuraya götürün filan gibi muhabbetler, ayrıca trafikte, ışıklarda beklerken veyahut kenara çekmiş bir arkadaşı bir şeyi beklerken adres soranlar gibi durumlardan dolayı kurye gibi görünmek istemiyorum. Umarım konunun bu yönüyle ilgili kafası karışan arkadaşları aydınlatabilmişimdir.
    Benim herhangi bir mesleği kötülemek veya küçük görmek gibi bir bakış açım olamaz. Bu sıcakta 10 dakika İstanbul trafiğinin yoğun olduğu bir yerde motosiklet kullanınca beynime kan fışkırıyor. O şartlar altında bütün gün motor kullanıp evine ekmek götüren adamın eli öpülür.
    Neden cb125 aldın diyen arkadaşıma da cevap; hem vitesli motora başlamak için iyi bir tercih olduğundan hem de sıfır km bir motorun bu fiyatta olması ve benim de bu şartlarda maddi gücümün buna yetmesi diyebiliriz.

Konuya dönersek, sanırım 35lt bir çanta (sanırım kappa) yeterli olmasa da tercih edeceğim gibi. Yalnız kafama takıldığını söylediğim konu daha enteresan, asıl merak ettiğim o konudaki yorumlarınız.
    Nasıl olur da;
    35lt bir çanta: 52x42,5x42,5 ölçülerinde (hesaba göre 93,9lt)
    ve
    46lt bir çanta: 55x41x32 ölçülerinde (hesaba göre 72,1lt) oluyor?

Hacim hesaplaması yaparken mi yanlış yapıyorum? Bir akvaryum hacmi hesaplarken böyle yapıyoruz.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ben pizzacıyım honda activada araba gibi bagaj var bilirsiniz ne kadar rahat oluyo dengeyi falan da kesinlikle bozmuyor en büyük 52lt oluyo galiba onlardan takmanı tavsiye ederim aralardan geçmenizede kesinlikle engel olmaz
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kimse arkadaşın hacim hesabı hakkında bişey dememiş..burda asıl tartışılması gereken bu litre hesabının nasıl yapıldığı...aradaki orantısızlığı merak ettim ben de...
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    kle500
    sonucta iç hacmin, en boy genişlik çarpımı olması lazım. litre= desimetreküp oldugundan zaten bu şekilde olmalı. ama şu var, bunlar akvaryum gibi düz cisimler olmadıklarından(yani genişliği her yerinde sabit değil mesela, bunlar en dış sınırlarının ölcüleri olmalı), şekilden şekile fark ediyordur. yani dümdüz bu sayıları çarparak bulamamızın nedeni bu olmalı. diye fikir yürüttüm
    dolayısıyla litre hesabından çantanın buyuklugunu tam olarak canlandıramazsınız kafanızda. ayrıca insanlar mon/kask sığıyo/sığmıyo dese bile szin mont, kask, eldiven vsvs boyutlarınız aynı olmayacağından bu bilgiler geçersiz olabilir. en doğrusu ve kolayı gidip bi satıcıda denemek, eğer nette daha ucuzsa da denediğiniz ürünü internetten alırsınız.
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)