Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 model jawa motor almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    arkadaşlar Jawa'nın 650 style (bazı yerlerde 650 bison diye geçiyor) modeli çok hoşuma gitti bir tane çok temiz ikinci el buldum fakat her ne kadar satan arkadaş sıkıntı olmaz bazı motorlardan biraz pahalı ama bulursun yedek parça diyor.motoru çok araştırdım. 4 zamanlı, su soğutmalı, disk frenli çok ağır değil, sürüş pozisyonu çok rahat ve en önemlisi fiyatı piyasaya göre çok iyi sık sık arıza çıkarmayan yolda bırakmayan yakıtı normal tam istediğim gibi bir enduro diye bahsediliyor bazı yerli ve yabancı forumlarda.ben motoru sadece zevk amaçlı gezi için kullanıyorum. şuan 2 tane motorum var ikisinide satacağım ve bu motoru almak üzereyim ama siz abi ve kardeşlerimizin bu konu hakkındaki yorumlarını almak istedim.yedek parça rahat bulabilir miyim kalitesi nasıldır en önemlisi de kullananlar var mı yakıtı yol tutuşu nasıldır.şimdiden yorum yapan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

motorda bu

http://www.jawa.fi/model.php?lang=en&model_id=2
    nemesis-83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    JAWA'nın kalitesi her zaman iyidir diyor büyüklerimiz

az yakıyosa ; bence al görüşünüşü güzel

tek sıkıntı çekeceğin problem yedek parçadır onuda araştır.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir arkadaşım incelemeişti ve üzerinde bmw motoru olduğunu söylemişti.......
    nemesis-83 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    yorumlarınız için teşekkür ederim gelişmeleri yazacağım buraya.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    iyide bu jawa lar hala Türkiye'de satılıyomu?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    motor rotax motor kodunu öğrenirsen türkiyede hangi motorlarda bulunur karşılaştıra bilirsin. pegasos veya bmw f650 sanırım aynı motorları kullanıyor. zira bir çok marka hazır rotax motor kullanmayı tercih ediyor.

çok yakması ile ünlü bu marka ağzıyla kuş tutsa piyasası olmuyor. motor çok güzel duruyor. parça,yakıt,elinden zor çıkarma kriterlerini düşün araştır, fiyatı da makul ise alınabilir.
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyatı nedir bilmiyorum ama yedek parçası,çok yakması,piyasası vs. problemler varsa bence o motor alınmaz.ikinci el bir v strom veya transalp düşünebilirsin

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa 650cc motora göre tabi az yakar bildiğim kadarı ile 35 kw yani 45,46 beygir değil 35 beygir hadi 45 beygir olsa bile beygiri çok düşük
    Ve Bırak enduro yu, nakedi bildiğimiz Commuter tarzı bi motor Jawa kaliteli ama çooooookk yakan bir motor olarak bildik hep
    Sado

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o çook yakanlar iki zamanlı olanları değilmiydi?

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    abiler 35.4 kW yani 47.4 beygir güç üretiyor 6500 rpmde.devir saatide 12000 rpm son zaten. ek olarakda bmw F650gs de kullandığı motorun dizaynı ile avrupadaki bir çok motorunki aynı, bir çok yedek parçası da aynı zaten 2006 dan sonra çıkan jawa 650 cc motorların hepsi aynı 650 cc dakar 650cc classic, yakıt olarakta 4 zamanlı ve tek silindir olduğu için düşük devirli kullanımda 4-4.5 lt civarı imiş. fiyatı da çok dediğim 5000 TL civarı istiyor bu fiyata o bahsi geçen motorları almak mümkün müdür.internette ilanı olsaydı yada resimleri olsaydı ekleyecektim buraya.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    benim bahsettiğim motor mavi renk ve sivasta bunuda inceleyeyim bakalım.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jawayı seven birisi olarak beni dinlemeni tavsiye ederim ve doğru bilgiler verdiğimden emin olabilirsin : üzerindeki motor rotax.Rotax iyi bir firmadır.Zamanında mz içinde motor üretti.1989 yılındaki Jawa 500 r üzerindeki motorda Rotax firmasına aittir.Bu 500 lükler Çek cumhuriyetinde Polis ve cumhurbaşkanı eskort motorları olarak kullanıldı.
    ilk resimdeki motosikletin adı Bison değil.Jawa bisonların şekli aşağıdaki resmdeki motordur.motoru F 650 ile aynıdır.

Jawa firmasıkaliteli motor üretmekle birlikte Türkiye distiribütörü sözleşmesi bitmediyse Paktaş firmasıydı.Yeni sportad 660 modeli piyasaya cıktı Bu motorunda motor kısmı italyan minarelli firması tarafından yapılıyor.Yani jawa artık kendi ürettiği motosikletine motoru firmalara yaptırtıyor.
    senin soruna cevap verecek olursak.bence alma.sebep ise yedek parca sıkıntın olabilir.Ülkemizde tutulmadı buna sebep ise aynı paraya kendini kanıtlamış motosikletler var ve menşei japon.
    yeni jawa sportad 660 videosuda bu
    http://http://www.youtube.com/watch?v=p-i0RVeJXQs

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jawayı seven birisi olarak beni dinlemeni tavsiye ederim ve doğru bilgiler verdiğimden emin olabilirsin : üzerindeki motor rotax.Rotax iyi bir firmadır.Zamanında mz içinde motor üretti.1989 yılındaki Jawa 500 r üzerindeki motorda Rotax firmasına aittir.Bu 500 lükler Çek cumhuriyetinde Polis ve cumhurbaşkanı eskort motorları olarak kullanıldı.
    ilk resimdeki motosikletin adı Bison değil.Jawa bisonların şekli aşağıdaki resmdeki motordur.motoru F 650 ile aynıdır.
    http://d1206.hizliresim.com/y/t/8plmn.jpg
    Jawa firmasıkaliteli motor üretmekle birlikte Türkiye distiribütörü sözleşmesi bitmediyse Paktaş firmasıydı.Yeni sportad 660 modeli piyasaya cıktı Bu motorunda motor kısmı italyan minarelli firması tarafından yapılıyor.Yani jawa artık kendi ürettiği motosikletine motoru firmalara yaptırtıyor.
    senin soruna cevap verecek olursak.bence alma.sebep ise yedek parca sıkıntın olabilir.Ülkemizde tutulmadı buna sebep ise aynı paraya kendini kanıtlamış motosikletler var ve menşei japon.
    yeni jawa sportad 660 videosuda bu
    http://www.youtube.com/watch?v=p-i0RVeJXQs
    teşekkür ederim abi benim ilk sürdüğüm motor jawa 350 ts modeliydi hatta devirdim motoru arkadaşla tamir ettirdik. ne yaparsam yapayım halen aklımı kurcalıyor bir jawa alsammı diye. herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim. artık nasip olursa gelecek sezon başı bir er5 filan alırız.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    güzel motormuş üzerinde bmw motoru varmış ama rahat bir motor değilmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)