Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Özel Yapım Yan Çantalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bildiğiniz üzere yan çantalar çok işlevseldir, ayrıca enduro motosikletlere de çok yakışır ve BMW R1100 GS alma çabasında olan benim, bir motosiklet parasına yan çanta alma lüksüm yok.Fiyatları bana göre çok uçuk.Bu yüzden düşündüm ki acaba özel olarak sağlam ve hafif bir materyalden yan çanta yapılabilinir mi? Yapılıyorsa maliyeti tahmini ne kadar olur.

Hepinize kazasız ve belasız sürüşler dilerim.Tekeriniz düz bassın
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İkitelli organize sanayi böylesi, Metal iş sanayi sitesinde bu çantalardan yaptirabileceğin bir çok yer mevcut.
    Gelirsen yardımcı olmaya çalışırım.
    edim1234xxx bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Çantalarını kendin yapmaya razıysan hemen tarif edeyim ve yap sanırım yaklaşık olarak 150-200 liraya hallederiz
    ne dersin???

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkitelli organize sanayi böylesi, Metal iş sanayi sitesinde bu çantalardan yaptirabileceğin bir çok yer mevcut.
    Gelirsen yardımcı olmaya çalışırım.
    Arkadaş Angara da Sinan ım)

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Ben razıyım tarif edermisiniz?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tariften bizler de faydalanabilir miyiz a dostlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hımmm
    müşteriler tek tek geliyor)
    Arkadaşlar ben şu anda yapıyorum çantalarımı
    ama benim yaptıkların biraz atraksiyonlu, şekilli,bol radyuslu falan olduğundan kalıp işi ısı yalıtım levhasından oluyor hassas zımpara falan filan
    iş bitiminde kalıp sargının içinden parçalanıp çıkartılacak
    endurolarda gördüklerimse daha kaba kutu biçimli şekilden çok işlevsel olan çanta gibi çantalar

1 çantanızı kafanızda tasarlayın
    2 eldede olsa çizip ölçülendirin
    3 kalıp olarak kontrplak kullanın ve o ölçülere göre yapın
    4 epoksi ve elyafla sarın

buraya kadar olan bölümde anlaşılmayan birşey varsa sorun yada işin sırasına göre tarife devam edeyim???

yada bekleyin benim yaptıklarım bittiğinde burada bir resimli anlatım yaparım oradan görürsünüz
    Soykan67 ve ysn17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Angara da Sinan ım
    İlim çinde olsa, sanat fizanda olsa gideceksin abi.
    ZIPPIRMAN ve Soykan67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    İstediğim motosikleti alabilirsem inşallah daha ciddi şekilde bu işe girişeceğim.Şimdilik sadece meraktan sordum

Hem ihtiyaca yönelik, hem de ekonomik olması açısından özel olarak yaptırmak daha bir iyi geldi mantığıma göre.

Peki metalden yapılırsa hangi materyaldan yapılıyor?
    ANGARAJ

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani hosteslerin kullandigi ufak valizler var. Normal valizin yarisi boyut olarak, tekerlekli ve tasima sapi uzayan cinsten. Oyle birsey alip yan canta demirine uydurabilirsin mesela.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani hosteslerin kullandigi ufak valizler var. Normal valizin yarisi boyut olarak, tekerlekli ve tasima sapi uzayan cinsten. Oyle birsey alip yan canta demirine uydurabilirsin mesela.
    Çok iyi bir fikir fakat onlarında fiyatı pek uygun gibi değil.Özellikle çift alınca.
    ANGARAJ

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm
    yada bekleyin benim yaptıklarım bittiğinde burada bir resimli anlatım yaparım oradan görürsünüz

Tabi tabi... Beklesinler arkadaşlar. Nasıl olsa benim motora takılmış resimleri yayınlarsın kardeş.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi bir fikir fakat onlarında fiyatı pek uygun gibi değil.Özellikle çift alınca.
    40-50 liraya bulursun sirkecideki cantacilarda. Markette gormustum, 70 liraydi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Carefour da 45 lira adedi buyur

zenon ve Soykan67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sadece fikir vermesi açısında örnek veriyorum ama, bu iş için özel yapım ince alüminyum malzemeler var.
    İçine 3 cm kalınlıgında bir katman ile gayet güzel olabilir.
    Tabiki yağışlı havalarda eklem yerlerinde azda olsa su alabilme riski var, bunlarda söz önünde bulundurulmalı.
    Bağlantı demirlerine monte edilecek kısım kesinlikle sağlam ve büyülmez bir malzeme olmali.
    Sanırım istediğin çanta aşşağı yukarı resimdeki gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sadece fikir vermesi açısında örnek veriyorum ama, bu iş için özel yapım ince alüminyum malzemeler var.
    İçine 3 cm kalınlıgında bir katman ile gayet güzel olabilir.
    Tabiki yağışlı havalarda eklem yerlerinde azda olsa su alabilme riski var, bunlarda söz önünde bulundurulmalı.
    Bağlantı demirlerine monte edilecek kısım kesinlikle sağlam ve büyülmez bir malzeme olmali.
    Sanırım istediğin çanta aşşağı yukarı resimdeki gibi.
    http://img339.imageshack.us/img339/6...83515urun9.png
    Sinan ben bunu denedim daha önce,F650gs için yapmıştım.
    Bir kere bu çantaların temel malzemesi 3-4 mm kontraplak,üzerinde zar kalınlığında alüminyum var,
    İçini 2 mm alüminyum ile destekledim,ağır oldu ama içime sinmedi.Hantal oldu.
    Çantalardan daha önemlisi çanta bağlantı demiri,onu temin etmeden çanta yapmaya girişmemek lazım.
    En ucuz çözüm 1,5 mm kalınlığında aluminyum kutu yaptırmak,üzerine kapağı da takılır,kapağa menteşe takmak bile fuzuli,Tıpkı ayakkabı kutusu gibi düşünün,kapak üstten gelir ve çantanın dört tarafını kapatır.
    Kapak açılacağı zaman komple üzerinden alınır.Böyle bir çanta için gerekli olan şey de sadece kilit ve kilidi takabilecek bir yer
    kilit için şunu da kullanabilirsin,elimin altında vardı,ancak bu parçanın bir de karşılığı var.

Çanta mevzuunda asıl önemli sorun ne kadar gerekli olduğu,Konu sahibi arkadaş Ankara'da oturuyor,motorun iki yanında çanta olduğunda trafikte sürekli sıkıntı yaşanır,aralardan kaçılmaz.
    Bu tarif ettiğim şekilde 2 yan çanta 200-300 Tl.ya yapılır,bağlantı demiri de 200-400 Tl. arasındadır.
    R 1100 gs e bağlantı demirinin demirci işi yapılmasına karşıyım,orijinal veya 1100gs icin üretilmiş markalı bir bağlantı demiri şaşeyi gereksiz zorlanmalardan koruyacağı gibi,yandan gelen darbelerde de çok işe yarar.
    Çanta sadece yılda 2 -3 kere kullanılacaksa,bahsettiğim maliyetler üzerinde ciddi olarak düşünülmelidir.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Motosikletimle yaz-kış okula gidip geliyorum ve BMW r1100gs ile de gitmeyi planlıyorum.Aslında her yere motosikletle gidiyorum.Sırtlıkdı, dizlikti ve kasktı derken tüm korumalar 45 litrelik çantaya biraz zor yerleşiyor.Eşyalar için daha çok alan derdim.

Asıl istediğim Sinan Abi'nin paylaştığı şekilde bir çanta.Trafikte aralara girmek sorun olabilir ama zaten çok aralara girmiyorum acelem yoksa.Bazı 2. ellerde bağlantı demirleri bulunuyor.Eğer öyle bir şeye denk gelirsem düşünebilirim fakat fazladan bir bağlantı demiri masrafı gereksiz olur kanaatindeyim.

"Zıppırman" Abimin önerdiği çantalar aslında çok iyi.Uzun yolda çok işe yarar ki düşünülmeye değer.Fakat günlük kullanımda sıkıntı çıkarabilir.
    ANGARAJ

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yazıp yazmamak konusunda çok tereddüt ettim, en sonunda yazayim dedim.

Kafanı bulandırmak istemiyorum ama, 1100 GS aslinda okula gidip gelmek için uygun bi araç değil bence.
    Daha doğrusu kısıtlı öğrenci bütçesini göze alırsak şahsi kanaatim uygun olmadiği yönünde.
    Onun dışında tabiki uygun olduğunu söyleyebilirim.
    Şimdi konuyu amacından çıkartıp onu alma bunu al gibi yorumlar yapmacagim, kaldı ki bu gibi kıstasları oldum olası ilginç karşılamışımdır.

Herneyse..
    Bu yazdiklarimin konuyla bi ilgisi yoktu.

Savaş abinin önerilerini dikkate almanla birlikte, benim önerdiğim çantaları düşünürsen yardımcı olabilirim.
    İstanbulda olmuş olsaydın birlikte daha iyi bi çözüm bulabilirdik.
    Birde GS serisi aksesuarı çok seviyor.
    Çantası, sis farlari, ıvırı zıvırı derken bir bakmışsın liste kabarmış gitmiş

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    İstanbuldayım ve o çantalara ihtıyacım var Uzun yol yapmayı düşündüğümden commuterime bu tarz birşey ayarlamayı düşünüyorum. Ses veren?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yazıp yazmamak konusunda çok tereddüt ettim, en sonunda yazayim dedim.

Kafanı bulandırmak istemiyorum ama, 1100 GS aslinda okula gidip gelmek için uygun bi araç değil bence.
    Daha doğrusu kısıtlı öğrenci bütçesini göze alırsak şahsi kanaatim uygun olmadiği yönünde.
    Onun dışında tabiki uygun olduğunu söyleyebilirim.
    Şimdi konuyu amacından çıkartıp onu alma bunu al gibi yorumlar yapmacagim, kaldı ki bu gibi kıstasları oldum olası ilginç karşılamışımdır.

Herneyse..
    Bu yazdiklarimin konuyla bi ilgisi yoktu.

Savaş abinin önerilerini dikkate almanla birlikte, benim önerdiğim çantaları düşünürsen yardımcı olabilirim.
    İstanbulda olmuş olsaydın birlikte daha iyi bi çözüm bulabilirdik.
    Birde GS serisi aksesuarı çok seviyor.
    Çantası, sis farlari, ıvırı zıvırı derken bir bakmışsın liste kabarmış gitmiş
    CC'sine rağmen 5-6 arasında gezen yakıt tüketimi masrafı ile toplu taşıma masrafı aynı paraya denk geliyor. Çok uzak değil fakat çok yakında değil. Ayrıca yaz-kış okula gitmeyi zevkle hale getiren tek şey motosiklet Bu yüzden bu tür hesaplamaları emin olun her şeyi sağlama alma, emin olmadan hareket etmeme gibi bir yapısı olan bendeniz yaptım

Şimdilik araştırıyorum ama evet İstanbul'da olsam daha kolay olur.İş ciddileşince tekrar başınızı ağrıtacağım

Bu arada hayrım dokundu bu tarz bir şeye ihtiyaç duyan arkadaşlarımıza.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)