Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Siz olsanız ne alırdınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasadigin sehir neresi? Ana yollarda 120 yi gecmeyen motosiklet daha tehlikeli. O alandan cikman gereken durum olur cikamazsin. Hem kallavi gorunusu olsun hem az yaksin istiyorsan sana yine gt250 oneriyorum.mukemmel degil ama mukemmel parasi vermiyosun zaten. Ninja var 6.5lt 100km benzin yakiyo dusuk devirde gideyim dersen hararet tavan yapiyor. Cbr sakin adam icin super hemde az yakar fakat turkiyedeki kullanicilarin ihtiyacini gt250 10 numara gorur.ikisinin arasinda. Az yakar cok kacar. Fiyat performans iyi
    ıstanbuldayım dun gece 1 cıvarı bır kıta degıstırıyım dedım yogun trafıkte sıkıntı olmadı ama yollar bosalmaya baslayınca sagdan kurtulamıyorum tabı orda da yavas gıden araclar olunca daha can sıkıcı oluor nınja 6.5lt derken 250cc mı er6dan mıbahsettınız cok abarttı bır verıde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ey cemaat rahmetliyi nasıl bilirdiniz
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Herkes bişiyler yazmış, 600 cc ye geçmemen gerektiğini anlamışsındır umarım. Bu yazı CB 125 inle geçir,en az 10000 km. tecrübe edin daha sonra ER- 5 al derim.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ya öyle bi anlatıyosunki sanki motosikletle sadece düz gidilir, E5'ten köprü geçilir. 125-150cc motorlar köprü trafiğinde bu kadar sıkıntı oluyorsa nasıl kuryeler günde 10 kere kıta değiştiriyor. Sağdan kurtulamıyosan o senin acemiliğin 100 km hız az bir hız değil, sağ şeridin hızı hiç değil.

Duyan da istanbul trafiğini cehennem sanacak, bak 100'lük motorum var hiç sağ şeride düşüyomuyum.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya öyle bi anlatıyosunki sanki motosikletle sadece düz gidilir, E5'ten köprü geçilir. 125-150cc motorlar köprü trafiğinde bu kadar sıkıntı oluyorsa nasıl kuryeler günde 10 kere kıta değiştiriyor. Sağdan kurtulamıyosan o senin acemiliğin 100 km hız az bir hız değil, sağ şeridin hızı hiç değil.

Duyan da istanbul trafiğini cehennem sanacak, bak 100'lük motorum var hiç sağ şeride düşüyomuyum.
    arkadan gelıp bana selektor yapan arabaya yol verıyorsam ve sen bunu benım acemılıgım goruyorsan bsy dıyemıcem. Gece temde vs gıbı yollarda 100lugunle nası gıdıyorsun merak ettım.Merak edıyorum onundekı araba fren yaptıgında hızın 90dn 60 dustugunde yan serıde gecıp ne kdr surede hızlanıyorsun olay ılla 100 yapmak degıl 100 ne kdr surede cıkman... Gun ıcınde ıllakı gıdersın zaten trafıkten arabalarda gıdemıyor. Nyse arkadaslar konu actıgıma pısman oldum ben motorlar hakkında fıkır alıcaktım onerı beklıyordum ne oldurmedıgınız kaldı ne motoru kullanmayı bılmedıgım nede acemı olup yolda gıdememem.100lukle bıle super gıdılıyormus.

Motosikleti
    Aslında motorunda devir göstergesi olsa hızlanmalarda daha rahat ederdin çünkü motoru sınırlarda ama patlatmayacak şekilde kullanabiliyosun devir göstergesi sayesinde. Bak motorun çevreyollarına uygun olmayabilir, yada senin tecrüben bu hacimde bir motoru öyle yollarda kullanmaya yetmeyebilir. Ama 1500km kullanıp bana 125'lik yetmiyor demek yanlış, çünkü vitesli motorla çok az bir tecrüben var. 250cc yada daha büyük bir motor aldığında sınırlarını çok daha kolay aşacaksın bu nedenle kaza ihtimalin çok artar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım git ve al evet hız yükseldikçe kaza riski artar e risk artıyo diye 150 likten yukarı motor alamayacan mı saçmalık ötesi he desen ki hiç motor kullanmayı bilmiyom 600 lük 1000 lik motor tavsiyesi desen salaklık olur ama motor kullanmayı biliyon hacı git al cbr yi hiç düşünme bile hiç evham yapmaya gerek yok kimse kusura bakmasın. cbr yi alırsın babalar gibi kullanırsın. dikkatli olduğun sürece hiç bişey olmaz
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Bide motorla düz yolda herkes gider, sadece düz yolda kullanacağını düşünüyosan cb125'ini satmadan 600'lük al. E5'e TEM'e çıkacağın zaman 600'lüğüne binersin, virajlı yollara gideceğin zaman Cb'ye.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım git ve al evet hız yükseldikçe kaza riski artar e risk artıyo diye 150 likten yukarı motor alamayacan mı saçmalık ötesi he desen ki hiç motor kullanmayı bilmiyom 600 lük 1000 lik motor tavsiyesi desen salaklık olur ama motor kullanmayı biliyon hacı git al cbr yi hiç düşünme bile hiç evham yapmaya gerek yok kimse kusura bakmasın. cbr yi alırsın babalar gibi kullanırsın. dikkatli olduğun sürece hiç bişey olmaz
    bende baştan 250 cc al dedim ama sonradan vazgeçtim yorumuda değiştiremedim 1500 km tecrübe gerçekten çok az ve 250 cc motora binice gazı açtıkça motor basıcak böylece nolacak kaza riski artacak bence cb125e devam et dostum.Dikkatli olduğun sürede tecrübe az oldumu dikkatli olsan ne fark eder ??
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    250cc ye kadar ne motor alırsan al kullanırsın ancak 1500km kullanıp ben bu işi öğrendim bana yetmiyo demek çok doğru değil. Yani istanbuldan bodruma git gel ben motor kullanmayı öğrendim de bukadar bir mesafe yapmışın.600cc çok riskli bence özellikle şehir içi için çok daha gereksiz. 250cc bir motor al sonra er5 gibi bir motora terfi edersin.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende baştan 250 cc al dedim ama sonradan vazgeçtim yorumuda değiştiremedim 1500 km tecrübe gerçekten çok az ve 250 cc motora binice gazı açtıkça motor basıcak böylece nolacak kaza riski artacak bence cb125e devam et dostum.Dikkatli olduğun sürede tecrübe az oldumu dikkatli olsan ne fark eder ??
    risksiz birşey var mı dünyada hiç motor sürmeden 600 lük motora başlayanlar var onlar ayrı bi muamma zaten (tabiki de tavsiye etmiyorum)

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    risksiz birşey var mı dünyada hiç motor sürmeden 600 lük motora başlayanlar var onlar ayrı bi muamma zaten (tabiki de tavsiye etmiyorum)
    Direk 600lük ile başlayanlar bana göre hayatını önemsemeyen bireylerdir. Kendini boş yere riske atmaya gerek yok.

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk 600lük ile başlayanlar bana göre hayatını önemsemeyen bireylerdir. Kendini boş yere riske atmaya gerek yok.
    katılıyorum

Motosikleti
    Youtube'da görüyoruz 600'lük motorla başlayanları, videoların genel teması gaz verince adam geri devriliyo, motor da füze gibi alıp başını gidiyo işte

Motosikleti
    Youtube'da görüyoruz 600'lük motorla başlayanları, videoların genel teması gaz verince adam geri devriliyo, motor da füze gibi alıp başını gidiyo işte
    Hocam motorlar canavar gibi :D kara uçağı resmen

para var akıl yok

doguuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Aynen, para var akıl yok..

Arkadaş uzun süre araba kullandığını söylemiş ama tecrübesini trafikle kıyaslıyor maalesef. Yani her trafik tecrübesi motor tecrübesine benzemez ki; şundan dolayı, genel olarak motosiklet kullanıcılarını hiçe sayıyorlar. Ben şahsen hangi şeritte gidersem gideyim tam şerit ortasından gidiyorum ki, arabayı nasıl geçiyorlarsa beni de öyle geçsinler. Tamam seninkisi biz motorculara hava atmak değil belki ama tecrübeli kullanıcılar olarak adam gibi tavsiyelerde bulunuyoruz sen bunu fırça babında anlıyorsun.
    Sana tavsiyem küçük cc motorunla en az bir yaz, bir kış geçir ve hangi havada ne oluyormuş öğren. Bunları da tecrübe edinirken full koruma giy mümkünse.
    Hadi selametle kal ve tavsiyelere her zaman kulak as " UYMASAN DA"

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Cihan abi tvs alsaydın cok işini görürdü 13.5 hp cok az yakar cok kacar az egimli yolda 140 ı görür düzde 125-130 arası gider Hem cb125e de son hızı 120 deyilmi yeter abi bosver
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıstanbuldayım dun gece 1 cıvarı bır kıta degıstırıyım dedım yogun trafıkte sıkıntı olmadı ama yollar bosalmaya baslayınca sagdan kurtulamıyorum tabı orda da yavas gıden araclar olunca daha can sıkıcı oluor nınja 6.5lt derken 250cc mı er6dan mıbahsettınız cok abarttı bır verıde.
    250 ninja yakıyor bunu üzerinde akrapoviç egsoz var. hadi biraz da o fark etsin. o kadar.

Size söylenen veriler aktif kullanım değil nenem gibi yolda giderken yaktığı değerlerdir.
    Kesinlikle motosikleti ekonomik olarak değerlendirmeyin. sadece 150cc ye kadar olanlar ekonomik

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    seni anlayabiliyorum...cbr 250 ile ben de zaman zaman aynı şeyi hissediyorum, bu da sakin kullanan biri olmama rağmen...ben motorun bağırmasını sevmediğim için yüksek cc bişey istiyorum..cbr ın 160 son hızı olmasına rağmen yoldaki seyir hızı 100-110 gibi..6. viteste 7000 devir gösteriyo bu hızda ve titreşim başlıyo...bu da adamı keyiften alıkoyuyo...halbuki olsa bi er6n-f yine aynı hızda çok daha rahat gidersin ve anında hızlanabileceğini bilirsin...cbr bu hızlarda biraz atak olmayabilir...

er6 nın da gidonu racing gibi değil ve geniş..

bu gözlemlerimi 400 km lik bir tecrübe ile edindim...

ama bu yazı geçirmen senin için en sağlıklısı olacaktır...keza benim için de

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

250 cc ile başlamak için ise hiç bir sorun yok...öyle bastım mı gitmiyo motor...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)