Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Doblo'nun bagajına Ktm duke 125 sığar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Francisco77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.. 2008 model doblo aracım var...egede yaşıyorum..karadeniz turu yapmak istiyorum..bagajda sym cruısym taşıtabilir miyim? Amacım boluya kadar doblo ile gidip bolu abant ve çevresini motor ile gezmek..sonra doblo ile kastamonu samsun giresun trabzon rize artvin yapacam ..her durakta dağ bayırı mıtor ile gezmek istiyorum
    Motor bagaja sığar mı
    Güvenli olur mu
    Yorucu olur mu indir bindir vs
    Görüşleri alayım...arabayla doğanın tadı çıkmıyor..motor ile 1200km yol eziyet olur ve kötü havada sığınak yok..dönüşte 1200km tapa gaz motorla gelmek mümkün değil..doblo ile 1200 rahat gelinir
    Üstelik çadır kamp malzemeleri vs için doblo çok uygun..motorla da taşınır ancak çok kısıtlı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Doblo ile gezinti amaçlı bu motor taşıma işi olur mu peki
    Arkadaşım yine de sen daha iyi bilirsin ama bak daha ehliyetin yok, alacağın motor konusunda kararsızsın, alacağın motorun huyunu suyunu bilmiyorsun, motosiklet ve yol tecrüben az ya da yok, beni yanlış anlama ama sence de biraz erken değil mi araziye çıkmak, uzun yol yapmak, şehirler arası seyahat etmek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yine de sen daha iyi bilirsin ama bak daha ehliyetin yok, alacağın motor konusunda kararsızsın, alacağın motorun huyunu suyunu bilmiyorsun, motosiklet ve yol tecrüben az ya da yok, beni yanlış anlama ama sence de biraz erken değil mi araziye çıkmak, uzun yol yapmak, şehirler arası seyahat etmek?
    Bu plan bu yaz için değil..bu yaz motora karar verirsem ehliyet alıcam önce sonra ileri sürüş kursu alıp en son motoru satın alacağım ..b sınıfı ehliyetim ve 10 yıllık tecrübem var dobloda..bu plan uygun mu onu soruyorum..uygunsa en erken seneye yaz aylarında yaparım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu plan bu yaz için değil..bu yaz motora karar verirsem ehliyet alıcam önce sonra ileri sürüş kursu alıp en son motoru satın alacağım ..b sınıfı ehliyetim ve 10 yıllık tecrübem var dobloda..bu plan uygun mu onu soruyorum..uygunsa en erken seneye yaz aylarında yaparım
    O zaman tamam, şimdi oldu. Hayırlısı olsun, kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    O zaman tamam, şimdi oldu. Hayırlısı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Plan için bişey yaz..mantıklı mı saçma mı..doblo+motor gezisi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Plan için bişey yaz..mantıklı mı saçma mı..doblo+motor gezisi
    Benim mantığıma göre saçma. Madem motoru aldın, tecrübe kazandın, zamanı geldi ve yola çıktın, 2 teker sür ne işin var dobloyla? Yorulursun ama daha fazla keyif alırsın.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Benim mantığıma göre saçma. Madem motoru aldın, tecrübe kazandın, zamanı geldi ve yola çıktın, 2 teker sür ne işin var dobloyla? Yorulursun ama daha fazla keyif alırsın.
    Giderken haklısın..geze geze git di mi..lakin ben biraz aç gözlüyümdür..güzel bir yere gelmişsem keşke araba olsaydı çayım çadırım yemeğim malzemelerim vs..yada yağmur çamur soğuk olursa arabaya sığınırım..asıl problem giderken gidersin de dönüşe geçtiğinde zaten yorulmuşsun göreceğini görmüşsün motorla 1200km eziyet olur..araba ile açarım klimayı müziği dinlene dinlene gelirim..üstelik motorum arıza yaparsa at arabaya gel..tek notorla gidersem 1200km uzakta dağ başında sal gibi kalırım ..araba arıza yapsa kaskısu var yol yardımı çağırdım mı iş biter

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Giderken haklısın..geze geze git di mi..lakin ben biraz aç gözlüyümdür..güzel bir yere gelmişsem keşke araba olsaydı çayım çadırım yemeğim malzemelerim vs..yada yağmur çamur soğuk olursa arabaya sığınırım..asıl problem giderken gidersin de dönüşe geçtiğinde zaten yorulmuşsun göreceğini görmüşsün motorla 1200km eziyet olur..araba ile açarım klimayı müziği dinlene dinlene gelirim..üstelik motorum arıza yaparsa at arabaya gel..tek notorla gidersem 1200km uzakta dağ başında sal gibi kalırım ..araba arıza yapsa kaskısu var yol yardımı çağırdım mı iş biter
    Önceden yazdığım gibi evet, yine de sen bilirsin ama çayın,çadırın,yemeğin sele altı bagajına, topcaseine, en kötü sele üstü ahtapot fileye sığar. Yağmur,çamur olursa Karadeniz'de kalacak yer bulamıyorsan en kötü bir camiye sığın. 1200 km uzun yol,doğru ama giderken göremediğin güzellikleri dönüşte mola vere vere görme şansın var. Motorda klimaya ihtiyacın yok zaten efil efil esiyor, müzik konusunda da intercom işini görür. Motorun arıza yapmaz, yaparsa tamiri arabaya göre daha kolaydır, arabanın da arıza yapmayacağının garantisi yok. Motora da kasko yaptırabilirsin. Velhasıl motorla uzun yol gerçekten keyiflidir.

Alıntı burakcann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın forumda daha yeniyim.İstanbuldan ktm duke 125 almayı planlıyorumda cuma günü gidicem.Arabayla getirmeyi planlıyorum İstanbuldan eskişehire acaba 2007 doblo nun bagajına sığarmı motor koltukları falan yatırsak dik veya yatay şekilde nasıl yapabiliriz.Baştan söyliyim binip git diyenler için motora daha yeni başladım ehliyeti yeni aldım o yüzden binip götürmem imkansız.Kargoların fiyatları ne kadar onuda bilmiyorum ama arabayla ucuza gelir gibi düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
    O kadar eşya koyacaksın, sığmaz. Şunu yaptır.

Alıntı burakcann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 doblolar daha büyük aynen.Zaten ben kiralık araba alıcam 2007 doblo 100tl kiralamaya gidicek 200 tl de benzin desen 350 tl ye mal olcak bana kargo daha ucuz ise kargo ile yapmak daha mantıklı tabi kargo olsa bile yine istanbula git gel yapmam lazım 80 tl :D
    Kardeşim biraz yanlış bir hesaplama yaptığını düşünüyorum. Öncelikle Doblo 100TL ile kiralaman çok zor, tanıdığın yoksa. Umarım internetten bakmamış ve gidip konuşup almışsındır fiyatı. Sahibinden gibi sitelerdeki 100 liraya araç ilanlarına inanma. Geri teslim ettiğinde bir ton masraf çıkarırlar. Kurumsal firmalara yönel. Zaten zoru zoruna sığacak o motor, elbet az da olsa bir çizik hasar verme ihtimalin var. Kurumsal bir firmadan kiralarsan bu durum daha tölere edilebilir. Kurumsal firmada Doblo 160 TL. Eskişehir'de kurumsal olmayan firmada bile fiorino 140-150 TL idi sanırım. (500TL depozito verirsin)

Doblaların çoğu dizeldir. Dizel doblo 60 litre alıyor. Dizelin litresi 5,6 TL ve sen bunu 336 TL ile fullersin. Aldığında araba zaten full depo olacak. Ama kiraladığın aracı dolu depo ile teslim etmek zorundasın. %99'unda bu şart vardır. Yoksa kork zaten :D 310 km sanırım İst-Esk arası ama sen tahminimce 30-40 Litre yakarsın. İstanbulda şehir içi dur kalk trafiğine de kalacağını düşünüyorum. Yani tahmini yakıt masrafın 168 TL olacak.

Toplama kısmına geçiyoruz:

Bence dobloyu 160 TL ile kiralasan
    168 TL Yakıt (iyimser bir hesapla tabi)
    Hadi eskişehir, antalya-İzmir gibi değil 250 tl depozito alsınlar.

578 TL yaptı. Yakıt masrafını bence çok iyimser hesapladık. Arabada 0 hasar ve harbiden o motoru sığdırırken, iç döşemelere, arka tampona zarar vermezsen, depozitonu da alırsın o da 328 lira ediyor. Ki, depozitodan fazlasını ödettirme ihtimalleri var. Motosikletin sığması çok zor. Koltukları sökerken bile hata kaza iç döşeme kumaşını yırttığını düşünsene. Bir ton masraf. Bence git profesyonel taşıma yapan bir firmayla anlaş. Moto assist ve moto sos falan vardı. 500-800 aracı bir fiyat alırsın. Motoru sığdırıcam diye yatırıp zorlayıp döndürüp getirmekle uğraşma. Ordan alınsın kapının önüne 0 hasarla indirilsin. Zaten tutanak tutuyorlar, bir sıkıntı çizilme devrilem olursa karşılayacaklarına dair garanti de veriyorlar. Yanlışım varsa özür dilerim, hevesini kırmak yerine motosikletini daha almadan canın sıkılmasın diye daha garantici bir tavsiye vermek istedim. Umarım sağ salim alırsın ve sağ salim de uzun süre binersin İyi akşamlar.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696

2 gün önce D3 kasa Dobloda motorumu taşıdım. Arka çiftli koltuğu yatırdım 10 cm yüzünden sığmadı. Çiftli koltuğu söküp yüklemek zorunda kaldım. Dikkat edersen teker kısmı ayak koyma boşluğuna denk geldi o kısmı doldurdum. Motoru düz bir konumda tekli koltuğa bağladım. Ankaradan Afyona sorunsuz bir şekilde getirdim. Motorun uzunluğu ön tekerden plakaya kadar tam 200 cmdi.

Fiorino daha küçük hem uzunluk olarak hemde yükseklik olarak sığarmı bilmem. Kendim sığdırmak istersem eğer tavan kurtarıyorsa arka koltukları ve ön yolcu koltuğunu söker öyle yüklerdim. Biraz uğraştıracak kolay gelsin.
    eski konudan aldım. konu linki: http://www.motosiklet.net/forum/moto...-sigar-mi.html

Stunt Rider Birkan Polat, antrenmanlara veya gösterilere giderken kendi motosikleti KTM Duke 200'ü Renault Kangoo ile taşıyor. İnstagram hesabından paylaşmıştı bu resimleri.

Fakat motosikleti taşımak için araçta ilave olarak ne gibi değişiklikler yapılmıştır bilemiyorum.
    konu linki: http://www.motosiklet.net/forum/moto...rsiklet-2.html

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Önceden yazdığım gibi evet, yine de sen bilirsin ama çayın,çadırın,yemeğin sele altı bagajına, topcaseine, en kötü sele üstü ahtapot fileye sığar. Yağmur,çamur olursa Karadeniz'de kalacak yer bulamıyorsan en kötü bir camiye sığın. 1200 km uzun yol,doğru ama giderken göremediğin güzellikleri dönüşte mola vere vere görme şansın var. Motorda klimaya ihtiyacın yok zaten efil efil esiyor, müzik konusunda da intercom işini görür. Motorun arıza yapmaz, yaparsa tamiri arabaya göre daha kolaydır, arabanın da arıza yapmayacağının garantisi yok. Motora da kasko yaptırabilirsin. Velhasıl motorla uzun yol gerçekten keyiflidir.
    Muhalefet ederken motorun da avantajlı yanlarını öğrenmiş oldum..hem mıtorcu hem doblocuyum..harbiden motor uzun yolda çok zevkliyse arabaya elimi bile sürmem belki de..henüz motor zehri kanıma karışmadı..bisiklet sürmüşlüğüm dahi yoktur. 10 metre bile..sürücü kursunda ilk kez zehiri tadarım..hem vitesli hem scooter zehrini .bakalım hangisi daha hızlı kana karışacak..umarım dediğin gibi motor çok zevklidir çünkü esasen motora ihtiyacım yok ..yoğun trafiği olan şehirde yaşamıyorum..motor biraz lüks olacak..hele bir de arazide uzun yolda şehirde o meşhur zevkini de alanazsam tam çöpe atılmış yatırım olacak .ama uzun yola mıtorsuz gitmem araba da neymiş dersem işte o vakit iyi ki motor almışım derim lüks felan olmax

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    ön lastigi soker ve sag on yolcu koltugunu yatirip on dikmeleri o tarafa koyar iseniz sigar.

(yav tarihe yeni baktim 2013 imis yav)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhalefet ederken motorun da avantajlı yanlarını öğrenmiş oldum..hem mıtorcu hem doblocuyum..harbiden motor uzun yolda çok zevkliyse arabaya elimi bile sürmem belki de..henüz motor zehri kanıma karışmadı..bisiklet sürmüşlüğüm dahi yoktur. 10 metre bile..sürücü kursunda ilk kez zehiri tadarım..hem vitesli hem scooter zehrini .bakalım hangisi daha hızlı kana karışacak..umarım dediğin gibi motor çok zevklidir çünkü esasen motora ihtiyacım yok ..yoğun trafiği olan şehirde yaşamıyorum..motor biraz lüks olacak..hele bir de arazide uzun yolda şehirde o meşhur zevkini de alanazsam tam çöpe atılmış yatırım olacak .ama uzun yola mıtorsuz gitmem araba da neymiş dersem işte o vakit iyi ki motor almışım derim lüks felan olmax
    2 taşıtın da keyfi ayrı ve birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Ben arabayla çok uzun yol yaptım geçmişte lakin benim için en unutulmaz 2 uzun yolumdan biri 150 cc tek silindir Çinli commuterle yaptığım İstanbul-Bodrum ve Tmp'nin Şehitleri anma kortejine yine aynı 150 cc tek silindir Çinli commuterle katılıp İstanbul-Çanakkale yapmamdır. Zaten bu seyahatlerden sonra baktım ki sıkıntısız, sağ salim eve dönüyorum verdim kendimi yola.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön lastigi soker ve sag on yolcu koltugunu yatirip on dikmeleri o tarafa koyar iseniz sigar.
    Ne güzel...bana böyle pozitif pozitif gelin..boluda kastamonuda samsunda giresunda trabzonda kaçkarlarda artvinde mola verip motorla gezecem 7 defa teker söküp takamam ben..kolay mı zor mu onu da bilmiyorum gerçi..kolay değildir koca motor bu oyuncak değil ki..daha pratik sökme takmasız bir yöntem bulursam şahane olucak..üstelik yakıt deposunu da boşaltmak şartmış bagajda taşırken.. bu projeyi esaslı bir motor ustasına onaylatmam gerek. En kolay yolunu öğrenmeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

2 taşıtın da keyfi ayrı ve birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Ben arabayla çok uzun yol yaptım geçmişte lakin benim için en unutulmaz 2 uzun yolumdan biri 150 cc tek silindir Çinli commuterle yaptığım İstanbul-Bodrum ve Tmp'nin Şehitleri anma kortejine yine aynı 150 cc tek silindir Çinli commuterle katılıp İstanbul-Çanakkale yapmamdır. Zaten bu seyahatlerden sonra baktım ki sıkıntısız, sağ salim eve dönüyorum verdim kendimi yola.
    Valla motor için iyi moral verdin..sağ salim eve döndüysen mutlu olman için yeterli diyorsun ..her halükarda kesin başın belaya girer de tek parça halinde döndüğüne şükret gibi olmuş cümle..150cc de can pazarı gibi tabii ..eminim tenere ile gitseniz tek parça döndüğüme şükrediyorum demezsiniz...
    Satır arasında sıkıntısız kelimesini atlamışım ..150 cc ile unutulmaz gezi ve sıkıntısız..gaz vermek için değilse iyi bir motivasyon oldu bu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne güzel...bana böyle pozitif pozitif gelin..boluda kastamonuda samsunda giresunda trabzonda kaçkarlarda artvinde mola verip motorla gezecem 7 defa teker söküp takamam ben..kolay mı zor mu onu da bilmiyorum gerçi..kolay değildir koca motor bu oyuncak değil ki..daha pratik sökme takmasız bir yöntem bulursam şahane olucak..üstelik yakıt deposunu da boşaltmak şartmış bagajda taşırken.. bu projeyi esaslı bir motor ustasına onaylatmam gerek. En kolay yolunu öğrenmeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Valla motor için iyi moral verdin..sağ salim eve döndüysen mutlu olman için yeterli diyorsun ..her halükarda kesin başın belaya girer de tek parça halinde döndüğüne şükret gibi olmuş cümle..150cc de can pazarı gibi tabii ..eminim tenere ile gitseniz tek parça döndüğüme şükrediyorum demezsiniz
    Tenere ile Gs ile herkes her yere gider. Marifet değil, marifet; Vespa ile dünyayı gezen Ordulu Osman Gürsoy ve Çinli scooter ile Türkiye'yi dolaşan Ümmet Perkitan'ın yaptıkları. Biz onların yanında bebeyiz, fasulyeyiz, patatesiz.

2012 de açılmış konu :D Bi ton anlattım bir de yahu :D

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı yavuuuuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 de açılmış konu :D Bi ton anlattım bir de yahu :D
    Hakkını helal et .konu başlığıyla alakalı olsa da benim derdim başkayd7..siz ana konuya çözümlenmiş konuya cevap yazmışsınız..
    yavuuuuzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)