Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hayabusa Super Sport mu Sport Touring Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Gerçi benim cevabımı Suzuki Türkiye, Suzuki Almanya ve Suzuki İngiltere (bütün Suzuki siteleri) verdi ama arkadaşlar (Danger ve Egeknn) Sport Touring olduğu konusunda ısrarcılar. Ben de sorayım dedim, eğer ciddi kanıtlarla ispatlarsanız tamam diyeceğim. Ama kalkıp da ST'dir derseniz itibar görmeyecektir bilginize

http://www.suzuki-gb.co.uk/category.asp?id=72

http://www.suzuki.com.tr/index.asp?a...&motolink2=204

http://www.suzuki.de/content/index.html

Şu resimlerde de oturuş pozisyonu netçe görülüyor sanırım

Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar Prom un verdiği linklerdeki sitelerin hiçbirinde ""sport-touring"" diye bir ayrımın olmadığına dikkatinizi çekerim..

Super Sport motorların ağırlıkları azdır, motor hacimleri 600 cc ve 1000 cc olarak sınıflandırılır, viraj kabiliyetleri üstündür.

Sport Touring motorlar ağırdırlar, motor hacimleri 1100 cc ve üstündedir , viraj kabiliyetleri çok iyi değildir.

Şimdi hayabusa 215 kg ağırlığıyla, ve 1300 cc motor hacmiyle sizce hangi kategoriye giriyor????
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Şu adrese bakarsan SPORT TOURING kocaman yazıyor
    http://www.suzuki-gb.co.uk/category.asp?id=73
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    İkisi de değil. Hayabusa bir SUPER SPORT TOURING dir.
    I'M BACK !!!

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    hah, bi bu eksikti.
    trike diyesim geliyor ama trike diyebilmek için birşeylerin eksik olduğu konusunda şüphelerim var.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    prometheus'a katılmamak elde değil
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

Motosikleti
    1000RR06
    metal birazdan son noktayı koyar
    Acımadıki, acımadıki

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ben markaların kendi motorlarını nasıl sınıflandırdığına pek güvenmiyorum, otomobillerde de durum böyle.. yani suzuki bir modele supert spor demiş diye o model super sport olmaz.. Prometheus'un verdiği son sitede V-strom'un Adventure Sport diye bir sınıfta yer aldığını söylüyorlar.. Örneğin Nissan'da yeni modeli Navara'ya SUP (Sport Utulity Pickup) diyor.. Nissan'a kalırsa yeni bir sınıf ama bu iş böyle markaların uydurmasıyla olmaz... Suzuki'ye de lafım yok ama bu sınıflandırma işi bu üreticilere bırakılırsa işin içinden çıkılmaz bir hal alacak.. bu tip sınıflandırmaları yllarını bu iş için vermiş profesyonellere bırakmak lazım.. özelliklede işi bu motorları karşılaştırmak test etmek ve kimseden korkusu olmadan yazan insanlara... bence motosiklet test yazarları bu sorunun cevabını en doğru şekilde veriyorlardır.. Bike dergisi nediyorsa bence öyledir..

konuya gelince ben de Hayabusa'nın tam anlamıyla bir super sport olduğunu düşünmüyorum ama tam anlamıyla bir sport touring olduğu da doğru değil.. fakat sport touring'e daha yakın olduğunu da düşünmüyor değilim Danger0'ın dediklerine tamamen katılıyorum, yani 215 kg ağırlığında ve o boyutlarda bir super sport olmaz diye düşünüyorum.. bence sport touring sınıfına Honda VFR tam anlamıyla uyuyor.. super sport sınıfına da 1000RR, R1 gibi modeller.. şimdi siz Hayabusa'yla, GSX-R1000'i yan yana getirdiğinizde bu iki motor aynı sınıfta diyebilir misiniz? diyemezsek eğer sorunun cevabını kısmen vermiş oluyoruz zaten.. ama sport touring mi derseniz o da ayrı bir konu olur...

aşağıdaki sitede Hayabusa "Sport Touring" kategorisi altında yer alıyor.. tıklayın ve görün..
    http://www.bikez.com/categories/index.php
    KubilayKonul bunu beğendi.

karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok
    Ben derin'e katıldım

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Hayabusa Supersport kategorisine girmez. Mert'in de dediği gibi Supersport kategorisindeki motorlar 600cc ve 1000cc motor hacimli, çok güçlü ve hafif motorlardır. En çok teknolojik değişiklik gösteren makinalardır. Zaman içerisinde motor hacimleri değişebilir ancak bugün MotoGP'deki motorlara bakarsanız, Supersport kategorisi bu motorların replicalarıdır. Son zamanlarda Suzuki Hayabusa 1300, Kawasaki ZZR1400 gibi yüksek motor hacmine sahip, daha güçlü ancak çok daha ağır motorların olduğu bir kategori türetildi. Belki çok güçlüler ancak yarış motorları değiller. Belki de bunlara Supersport Touring demek gerekir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    super sport desek yarışlarda neden 1300 kategorisi yok. hayabusalar genelde drag yarışlarında varlar. onun dışında 600 ve 1000cc gibi kategoriler var. motorun güçlü olması super sport yapmaz bence. önemli olan duruş pozisyonu viraj kabiliyeti gibi etkenler.

bu yüzden super sport turing fikrine kalıtılıyorum
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ylmzzz
    Zaten sormuş olduğun sorunun cevabını da vermişsin. Yarışlarda güç en önemli şey değildir, güçlü motor kazanır diye bir mantık yok. Güç sadece düzlükte avantaj sağlar. Onun dışında virajlarda motorun davranışı, yol tutuşu çok önemli. Viraja ne kadar hızlı girip, ne kadar hızlı çıkarsanız bu büyük avantaj sağlar. İşte o nedenle Hayabusa sadece drag yarışlarına giriyor çünkü sadece düz gidebiliyor

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @ylmzzz
    Zaten sormuş olduğun sorunun cevabını da vermişsin. Yarışlarda güç en önemli şey değildir, güçlü motor kazanır diye bir mantık yok. Güç sadece düzlükte avantaj sağlar. Onun dışında virajlarda motorun davranışı, yol tutuşu çok önemli. Viraja ne kadar hızlı girip, ne kadar hızlı çıkarsanız bu büyük avantaj sağlar. İşte o nedenle Hayabusa sadece drag yarışlarına giriyor çünkü sadece düz gidebiliyor
    pistleri virajlı yapanlarda kabahat. canııım hayabusayı 600rr lara oyuncak ettiler.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    bir deli bir kuyuya taş atmış,( hayabusa diye bir motor yapmış)
    Kırk akıllı taşı çıkaramamış. ( MT sitesi bu motorun hangi sınfta olduğunu anlayamamış)
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    bir deli bir kuyuya taş atmış,( hayabusa diye bir motor yapmış)
    Kırk akıllı taşı çıkaramamış. ( MT sitesi bu motorun hangi sınfta olduğunu anlayamamış)
    ledo abi inşaatlarda olduğu gibi bilirkişi raporuna göre hayabusa üretimden kaldırılmıştır. çünkü ne olduğu belli değil

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Hayabusadan Cevap : "Beni kategorize etmeyin !"
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bazıları da Hayabusa diyor başka birşey demiyor... Onları da rencide etmemek lazım ama. Tamam kamyon mamyon ama düz yolda iyi gidiyor, bu da bir gerçek

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Supersportların 600luk ve 1000lık arasında olduguna katılmamın yanında ayrıca hayabusanın oturus pozisyonununda supersport gibi olmadıgını dusunuyorum, supersportlara bakarsanız hepsinin kıcı burundan yukarda ve kapandıgınızda tam aerodinamik bir pozisyon alıyorsunuz. Hayabusa da aerodinamik ama o kadar gedil bence, hem kıc kısmı cok kalın, plakalıgı sokulunce guzel durmayan motora supersport demem ben
    Live To Ride!!...

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    Bence de sport touring bir motor. Merte aynen katılıyorum. Hayabusa ZX12R CBR1100XX ZZR1200 gibi motorlar ST kategorisinde kabul edilir.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hayabusa der ki : farkım tarzım
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler