Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

16,5 Yaşındayım İlk Kez Motor Alıp Kullanacağım Hangi Motorsikletten Alayım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ara sokaklarda kaza riski herzaman daha yüksektir,Allah göstermesin ki olur ya bi küçük çocuk sazan balığı edasıyla önüne atlarsa hem başın beladan kurtulmaz hemde vicdan azabından ömür boyu kurtulamazsın. sana küçük bi tavsiye, önce ehliyetini kaskını al ondan sonra motorunu al. ne yazık ki hayat buçuklarla yaşanmıyor =)
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ben şu forumda ki yaş muhabbetinden çok sıkıldım.motosiklete kaç yaşına başladınız adlı başlıkta forumun yarısından fazla 17 yaş altında başlamış.

bende liseye geçtiğimde aşırı derece de bilgisiz bir şekilde scooter istiyordum çok hoşuma gidiyordu lise 2 de babam aldı tahminim 15-16 yaşlarındaydım.hergün okula scooterla gidiyordum gayet mutlu mesut(kasksız asla motor kullanmam belirteyim).bir sene sonra kardeşimde aynı liseyi kazandı üniformamızı giyip çantalar sırtımızda 10km gidiş 10 km geliş kafama göre bir güzergah çıkarmıştım.artık yolu ezberlemiştim üniversiteye kadar onu kullandım.(sonra çalındı

)yani aman küçükken başlama aman öyle olmaz.herkesin kendi tercihi var uyarıda bulunursunuz ama üstüste herkesinn aynı şeyi tekrarlaması ve açılan konuların sadece yaş muhabbetine dönmesi gerçekten sıktı artık.
    Buna katılıyorum. Yaş konusuna dönmesi çok oluyor.
    Ben de ilk motor kullanmaya orta 2 'de başladım. Babam dükkana gidip gelmek için bi scooter almıştı. Dükkan önündeki ufak bi alanda denge çalışması yapardım. 1 metre gidip durup ayakları yere koyardım filan. Böyle yana doğru yatırıp kaldırırdım tekrar ağırlığını tartma için.

Sonra baktı ki babam ben kullanabiliyorum, öyle fırına bakkala giderken ufak ufak kullanmaya başladım. Orta 3 te dershaneye giderken arkadaşa gidiyordum onla buluşup yürüyerek gidiyorduk filan. en fazla 3 km mesafe.

Sonra liseye geçti An125Hk scooter aldık onla komşuyla birlikte okula gitmeye başladık. Bi gün benim motorla bi gün onun motoruyla. Okula gitmek için e-5 ten geçmek gerekiyodu, ehliyete alana kadar söz vermiştim kendime bu e-5 i geçmek yok diye. e-5 in berisinde bi tanıdığın bahçeli evi vardı, oraya koyardık motor(u)ları.

Sonra ehliyeti alacağım son sene hiç motora binmedim son sene bi terslik olmasın diye.

Aldım ehliyeti günde en az 10 km yol yapıorum, motora binmediğim gün de yok..

Yani kendine sınır belirle, sözler ver.. Hem sen güvende ol hem çevren güvende olsun.

Bi de ufak çocuklar filan kullanıyo demişsin. Bırak kullansınlar ana yollarda. Polis gelir şansına seni durdurur dersin "ağbi küçük çocuklarda..".. "ver bakiyim evrakları" der o da..

Yani çevrene bakma sen, kaskı da küçümseme..

Boş geniş alanlarda alıştırma yap, bakkala, , fırına git. Ana yollara çıkma. Dinle tavsiyelerimi..
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Al bir çinli cup korumalarını kaskını taktınmı plaka oldumu polisler kolay durdurmaz ama caddeye çıkma yinede
    Önerebileceğim cublar :
    Kuba XY100-E
    Bisan roadstar cup

100 lük al bu arada vergisi yok
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı mehmet1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ehliyetsiz motor süren benim çevremde o kadar arkadaşım varki sana anlatmakla bitiremem ama hepsinin plakası yarısına kadar katlanık polisi gördükleri an plakayi katlıyorlar sende senın cevrende ehliyetsiz motor sürenlere bi bak hepsinin plkaa yarıya kadar katlanmıs bir vaziyettededir.Birde abilerimizin dedigi gibi ehliyetsiz sürmeye alışınca erteledikçe ertelersin ehliyeti.
    motoru alıyorlar kardeş ehliyetsiz yakalanığında bağlıyorlar motoru.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)