Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumla ilk ıslak zemin deneyimim

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ankaranın şuanki sağanak yağışında motorumla ilk ıslak zemin deneyimimi yaşadım

Saat 22:40 , evde oturmuş acaba biraz turlasammı diye düşünürken kendimi motorun yanında buldum
    Ufukta bulutlar belirmiş olmasına ragmen hava açıktı, yağmurda sürme düşüncesi aklımın ucunda yoktu
    Ama yinede tam takım giyinmiş şekilde motorun üzerindeydim
    Yakın çevrede biraz turladıktan sonra 23:10da uzaklarda şimşekler sıklaştı
    Mevlana bulvarına çıkmış bilkente ilerlerken Gazi hastanesine yaklaştıgım anda yagmur başladı
    Lastiklerin kuru zemindeki davranışını biliyodum ama ıslak zemin hakkında fikrim yoktu
    Hemen kavşaktan geri döndüm yağmur yere yeni düştügünden dikkatim olabilecek en yüksek düzeyde evimin yolunu tuttum
    Ev akköprüde, bikaç dakika içerisinde mahalledeydim
    Yağmur hızladı ama bikaç saat dolaşmayı düşünürken bir saat geçmeden başladıgım yerdeydim,üstüm sağlam görüşüm açık yollar güzeldi
    Eve girmeyip lastik tepkilerini biraz daha gözlemlemek üzere beni bekleyen yağmur damlalarına dogru gazı açtım

Aradan 10dakika geçmedi ki hafif hızlı olan yağmur yerini sağanak yağışa bıraktı görüşüm fena şekilde düştü
    Bir an durup durumumu gözden geçirdim,lastikler bekledigimden çok iyiydi , Rossi taktigiyle vizörü hafif aralayarak görüşü de tekrar sağladım ve keyifli dakikalar başladı
    Yağmurda motor sürmeyi bile düşünmezken bu eylem bir anda yağmurda yapmayı ençok sevdiklerim listesine yukarı sıralardan girişini yapmıştı
    Boş sayılacak yolda sağanak yağışta keyfimi alana kadar dikkatide elden bırakmadan sürdüm, motor yüzmeye başlamadan eve dönüp motoru garajda güzelce kurulayıp dinlenmeye bıraktım
    Deri montumdan botlardan eldivenlerden yağmur geçmediginden kuruydum, biraz bacaklarım ıslanmıştı aldıgım keyfin yanında okadar nemi hissetmedim bile

Yinede söylemeden geçmemek gerek , yağmurda sürüşte bir an dikkati bırakmamak gerek
    Çok dikkatliydim, korumalıydım, ıslanmıyordum, motorun huyunu tarttım, ufakta olsa bir tehlike hissedersem keyfin kötü bir anıya dönüşmemesi için gerekeni yapmaya hazırdım ve tekrar çok dikkatliydim
    Motoru üzmemek için yağmurda pek çıkmayı düşünmüyorum ama sırf yağmurda kullanım için ayrı bir motor alınır
    Uzun oldu okudugunuz için teşekkürler
    makseli, babaduru, arca94 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu nylon lastikler sağnak yağmurda sorun çıkarmıyo ama yağmur hafiften çiselediyse yerler sadece nemlendiyse motoru yatırınca deli gibi kayıyo.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nylon lastikler sağnak yağmurda sorun çıkarmıyo ama yağmur hafiften çiselediyse yerler sadece nemlendiyse motoru yatırınca deli gibi kayıyo.
    En kral lastik olsun yinede kayar o ıslanmakla ıslanmamak arasındaki asfaltta.
    makseli ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kral lastik olsun yinede kayar o ıslanmakla ıslanmamak arasındaki asfaltta.
    O asfaltta düz giderken veya kalkışta ani gaz açmak eğlenceli oluyor Frenaj - viraj alma durumlarını saymazsak tabi
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    araba bile kayar o zeminde
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

Motosikleti
    xciting250i
    yağmurda sürmek doğa koşullarına karşı tüm algılarımızla mücadele etmek gibi geliyor bana bir nevi doğada olmak onun gücüne karşı durmak değişik bir zevk veriyor. Motosikletin başka bir güzelliği de bu bence. Sürüşle ilgili de yağmurda sürücekseniz normalde gittiğin vitesten bir düşük vitesle gitmek gerekiyor diye okumuştum bir yerde.
    151rsfa bunu beğendi.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bizim mc lerin lastiklerini ilk yokuş aşağı ıslak zeminde test etme imkanı buldum. fren ile duramayacağımı anlayınca acil durum stop düğmesi ile stop ettirip vites 2 veya 3 de motor komprasörü ile durmaya çalıştım. rahat 5 metre aşağı kaydım allahtan önüm boştu. düşmedim de. motor vurdura vurdura durdum.küçük bir hızda bile deterjanlı halı yıkama suyunun kaydırıcılığına diyecek yoktu. bir defasındada başakşehir de çamur akan bir yoldan inerken sanki motor durmayacak gibi geldi. lastikler virajlarda dans ediyordu. psikolojik midir bilmiyorum michellin ile değiştirdikten beri lastikleri, hiç sıkıntı yok. hatta bir iki defa ani durmam gerekti tam baskı ile ön fren sıktım düşmedim motordan. tekerler kaymadı. direksiyon sağa ya da sola kitlenmedi. cbf deki irc ler ile 150 zc deki irc ler ile bir iki defa yere kapaklanmıştım. ya kullanmayı öğrendim artık ya da yeni lastiklerim gerçekten güzel.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaranın şuanki sağanak yağışında motorumla ilk ıslak zemin deneyimimi yaşadım

Mevlana bulvarına çıkmış bilkente ilerlerken Gazi hastanesine yaklaştıgım anda yagmur başladı
    şimdi dostum mevlana bulvarından bilkente ilerlemenin olanağı yok...bilkent inönü bulvarında hadi bilkente ilerledin gazi hastanesinden de uzaklaşırsın çünkü gazi hastanesi mevlana bulvarında

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Yağmurun yeni başladıgı anda yerdeki tek tük yağmur damlaları asfaltı resmen buz pistine çeviriyor ,düz giderken durum iyi ama frenlerde ve virajlarda çok dikkat etmek gerek
    Özellikle köprü üstlerine çıkarken altımızdaki araba ve lastikleri iyi bile olsa o viraj hala tehlikeli

Sola dönüşte bikez güzel kaydım, tam dönüşte göllenme vardı arka teker sanki ikinci bir çukura denk geldi asfalta degmiyo gibi bir an yalpaladı
    Freni kitlemedigim sürece arka teker yağmurda kaymadı , freni ezerek kullanmadan ani fren durumunu bikaç kez denedim, trafikte ani frende durum kötü olabilir o çok açık
    Garajın girişi yokuş , hafif çamur olmuştu motoru dik tutup freni kitlemeden rahat indim

Yağmur yağmaya başlamış olsa motoru asla çıkarmazdım, yağmur başlamadan çıkmış olmam iyi oldu

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi dostum mevlana bulvarından bilkente ilerlemenin olanağı yok...bilkent inönü bulvarında hadi bilkente ilerledin gazi hastanesinden de uzaklaşırsın çünkü gazi hastanesi mevlana bulvarında
    Cümle bilkent sanki mevlana bulvarındaymış gibi algılanmaya biraz açık olmuş
    Ama söylemek istedigim "mevlana bulvarına çıktım, hedefte bilkente gitmek var ama daha mevlana bulvarında gazi hastanesi yakınındayken yağmur başladı"
    Yoksa bulvardan eskişehir yoluna dönüp hacettepeyi bir yoklayıp bilkente geçmeyi düşünüyodum

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Yağmurda ayrı bir keyfi vardır motosiklet kullanmanın. Cbr ile çok ıslanırdım. Öyle bir yağışa yakalanmıştım ki nerdeyse su birikintisi tekerleğin çeyreğine ulaşmıştı.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de bu pazar değil önceki pazar istanbulda deli gibi yağmur yağarken alibeyköy'de kanalizasyon kanalına dönüşmüş araç yolunda sol taraftan şelale gibi gelen lağım birikintisine yaklaşık 30km hızla daldım. Altımda varsa yıkamak zorunda kaldım, ayakkabımı çamaşır suyunda beklettim, motosiklet de yosun tutmaya başlayınca gittim yıkamacıda yıkattım da kurtuldum pislikten

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yağmurda kullanmak gerçekten ayrı bi zevk ya..
    Geçen kursa gitmek için evden çıktım hafif çiseliyordu "he iyi pıy pıy gider zevk alırım" diye düşündüm.. Ana yola çıktım ışıklarda durdum.
    Kırmızı yanıyordu, yağmur birden bastırdı.. Ama nasıl bastırmak. Önümü göremiyorum. Kasktan damlayan sular malum bölgede birikiyor adeta göl, bacaklarım şırk su oldu bari daha fazla ıslanmasın diyip ayağa kalktım öyle bekledim ışığın yanmasını. Işık yandığında alağıdaki video gibi kalktım hafif patinajla, riskli olmasına rağmen çabuk bitsin diyerek 80-90 km/h ile gittim..
    Bi an kafamda kask olmadığını düşündüm.. İrkildim. 1.5 saatlik bi işim olduğu ve bu kadar yağacağını tahmin etmediğim için dizlikleri de takmamıştım.
    Kısaca şırk ıslanıp gittim derse kurumadan eve geldim.. O kadar yani. Ama eğlendim mi ? Zevkli mi ? Sonuna Kadar!

Bi de yağmurda ne zaman kullansan kendimi böyle hissederim.. Ama yanına bile yaklaşamam..

x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

caparol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu videodaki goruntu hangi filme ait?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Yağmur sorun değil ama nehir gibi akan , özellikle yokuş aşağı inerken biraz tedirgin olurum. yururken bile akan su İnsanın ayagını kaydırıyor.

birde su birikintilerine dikkat edilmeli. Bazıları göründüğünden daha derin olabiliyor.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Bu aralar güneşli havada bindiğimi hatirlamiyom, hep yağmurda, sürmek hoşuma gidiyo artık

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yağmurlu havada motosiklet sürmenin zevki apayrıdır.Hele korumalarınız tam ise tadından yenmez bence.Ben genelde vitesi yükseltir, sabit hızla giderek yağmurun kaska çarpışını dinlerim.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)