Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Tüm CUP Motosiklet Modelleri Hakkında - Sizce Hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    bende de KANUNİ ELİTE 100 var 390 km deyim şimdilik bir sorunum olmadı motoru fazla zorlamıyorum rodaj nedeniyle ama 100 km yi görüyor banada yetiyor ama üzerinde değişiklikler yapmayı planlıyorum mesela performans hava filtresi ve dişlilerde yapan varsa anlatabilir mi?
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Bu da benim kara sipa, Keeway partner 100. şu an 750 km.deyim ve motosikletimden memnunum. Yakışı az, ivmelenmesi çok iyi, son sürat olarak yokuş aşağı 90 Km/H'ı gördüm ama; 80 Km/H'ı düz yolda rahatlıkla yapabiliyor. Amaç gezinti olunca... bu hız da bana yetiyor.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ben innova ile şimdi otobandan çıktım. düz yol diye tabir edilen zeminde sabit 110 la gidiyor motor, sıkı tutmasam altımdan kayıp gidecek gibi oluyor çok güçlü yau. titanla 60 la çıkardım rampayı, bu motor 100 le çıktı

kaskxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 KH

13000 km....

slm, bu başlığı 2 yıl önce açmıştım.. şimdi 13000 km deyim. bu kış motor 5 ay yattı. yaklaşık 210 ytl harcadım ve arka lastik (iç-dış), akü, arka fren balatası, sele altı yan kapakları, sol grenaj, yağ değişimi ve sibop ayarları yapıldı..Tekrar keyifle biniyorum. İlk aldığım zamanlar 90 km hız düz yolda rahat yapıyordum.. sonra yağ pompasında arıza olmuştu, o değiştikten sonra 80'i geçemez oldum, ama problem değil...Tek şikayetim eski sessiz çalışması artık yok, zangırdamalar beni rahatsız ediyor. Ama bu da doğal olmalı, 2 yıl oldu ve 13000 km yaptık, 3-4 defa da gayet güzel düştük bayağı hırpaladık motoru... 3,5 lt benzinle 180 km rahat yapardım, şimdi 150 km anca gidiyorum, buda diğer şikayetim...cup'ların hepsi aşağı yukarı aynı ayardalar..motorun performansı ve dayanıklılığı tamamamen kullanıcıya bağlı.. honda ve yamaha'nın kalite farkı albette vardır ancak, modenas'ı ayrı bir yere koymak lazım.kesinlikle bir gömlek üstün.tekrar "cup" alacak olsam modenastan şaşmazdım..herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum....
    ZAFERLERİN EN YEGANE SÜSÜ TEVAZUDÜR...VE BEN ÖZGÜRLÜĞÜ SEÇTİM...

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Tüm motosiklet sevenler bir gün CUP'çı olacak. Bu benzin zamlarıyla başka şansınız yok zaten. Onçünnnnn; Derim ki... CUP sahibi arkadaşlar, motosikletlerinize iyi bakın, gün gelince iyi para edecek.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Modenas

BEYLER BENDE MODENAS VAR MAVİ KRİSS 1 MOTORUMDAN COK MEMNUNUM MOTOR 15 BIN KM DE 150 KM HIZA COK RAHAT GELIO BENCE MODENS DIORUM ..*

Motosikleti
    Mondial 100 Kh
    Bendede mondial 100kh var 1sene önce aldık.çok süper bi motor bence yakıtı süper , vergisi yok . hiç bi sorunu olmadı şimdiye kadar.90km/h yapıyor bir vites daha koysalar YBR den farkı olmayacak nerdeyse ama maliyeti düşürmek için 4 vites yapmış. herşeyi en ucuza getirmişler

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turhan atilmis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cub 90in üzerine motor yok.motor cok sessiz ve ekonomik.bende 98 modeli var gözüm gibi bakiyorum.daha 400´de.
    Honda Cub 90 çok güzel motor ama; ikinci eli bayağı tuzlu...Sahibinden.com'da bir tane gördüm sahibi 3.500 Ytl istiyor...

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cup motorları güzel ama sagından solundan çok ses gelio tek ondaN şikayetım var baskada yok

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Kymco activ 110 nasıldır ?
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco activ 110 nasıldır ?
    Sorunsuz ve 4/4'lük bir CUP. Son sürat olarak da tatminkardır. Ankara'da tanıştığım bir inşaat işçisinde vardı. Vatandaş, Ankara'dan-Yozgat'a sorunsuz gidip geldiğini ifade etmişti.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    mondial 100 kh ekonomik sorunsuz sessiz uysal
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Malesef ki platonik :(
    Alıntı GoKaGo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pervane3 e katılıyorum cup'ın babası hakkaten modenas ben de kullandım inanılmaz fark var...ben de de kanuni seyhan 100 cup var su an 10000 km ye geldim dere tepe düz gittim bana mısın demedi...benim motor tigrina deildir tigrinalardan cok sikayet geldi ancak benim motor tayland malı....tavsiye ederim arayan arkadas nerden bilmiyorum ama hala daha bursada majestic motor da bi tane duruyo 2004 model sıfır ama diger mondiallerden pahalı 1.754...ben hakkaten tabiri caizse esek gibi kullanıyorum bana mı sın demiyo ne calısmamazlık etti ne yolda bıraktı...bi kere arka akorlarında problem oldu o kadar onu da hallettik daha gram para harcamadım...ve bu motor 10000 km ye kadar geldigine göre satmıcam anasını satıyım kac bine gelcek merak ediyorumtavsiye ederim seyhan 100 tigrina deil dikkat
    Kötülemişsinde kötülemişsin tigrinayı.Benim babam aldı tigrina şuan 20000 km de fakat motor hiç bi sorun çıkartmadı. + seyhanlar kadar titremiyorda. Kendim kullandım şahsen. Cup motorların içinde en iyilerinden birisi diyebilirim.

ben de çeliği 100 cupu var motor çok sağlam motorla çok düş tüm yeni takla attım kaportada hiç bir sorun yok ama arka jant çok çabuk bozuluyor neden acaba?

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı kaskxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada söylemeyi unuttum; yarına kaldı motorla kavuşmamız, bugün çok yoğundum ve gidemedim almaya...sabret deli gönül sabret.... motocycleboyreigns ( abi ne zor nick'in varmış canımçıktı yazana kadar) ewet fiyatlar çok düşük, nedenini bilmiyorum ama yılmzz'ın dedikleri doğru olabilir, zayıf işçilik.. Ama bu modellerde çok sorun yaşanmayacağını umuyorum, çok büyük beklentilerim yok. bu yaz keyfini sürelim, kısa vadede isteğim budur.....Ama benim siyah 100'lüğü görmelisiniz, çok hoş görünüyor, paneli düğmeler filanda hiç dandik görünmüyor ( umarım göründüğü gibidir...) son olarak yarın fotoları burada göreceksiniz..( ulen sanki kawasaki aldık haa.....)
    senin olsun markası önemli değil kawasakiye binenin senden hiçbir farkı yok inşallah birgün kawasakiyede binersin

Motosikleti
    movie 125 xl
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsuz ve 4/4'lük bir CUP. Son sürat olarak da tatminkardır. Ankara'da tanıştığım bir inşaat işçisinde vardı. Vatandaş, Ankara'dan-Yozgat'a sorunsuz gidip geldiğini ifade etmişti.
    aynen katılıyorum

s.a c-90 çok salam bir motor 2002 den bu yana hiç bir parçası değişmedi ve hiç bir yeride eskimedi çürümedi onun için motorunuza iyi bakın şu an 18.450 km de en son yaptığım hız 125 km suzuki best i geçtim best iki kişi ben tek kişi yatarak antalya kumluca

s.a c-90 çok salam bir motor 2002 den bu yana hiç bir parçası değişmedi ve hiç bir yeride eskimedi çürümedi onun için motorunuza iyi bakın şu an 18.450 km de en son yaptığım hız 125 km suzuki best i geçtim best iki kişi ben tek kişi yatarak antalya kumluca

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    yaw lede çok ince ve tipsiz ama sanki elektrikli müthiş az yakılar keretalar eğer 2el bu denk gelemse bunlardan alıcaktım

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Bi motosiklet bu kadar mı sorunsuz olur...! Sadece Benzin, yağ ve buji. Tüm masrafı bu.
    Evetttt Her motosikletçi bir gün CUP'çı olacaktır.

Peki Cup modelinizin avantaj ve dezavantajlarını yazabilecek yok mu

İnnova'nın artıları daha fazla....Aykan

+motor sağlamlıgını ıspatlamış tok sesi ve performansıyla rakipsiz
    +tüketim dip gaz gidilmediğinde koklama şeklinde
    +2 vites 80 km hıza ulaşmak mümkün..yokuş aşşagı -125 düzde 115..
    +parçalar çok kaliteli fren sistemi nissin (cbr 1000rr ve diğer üst modellerdede bu kullanılıyor sinyallerde aynı şekilde)
    +yüksek süratlerde seyredilmediği taktirde yolla bağlantısı çok iyi diğer taklit cuplar gibi güvensizlik vermiyor yere iyi basıyor, viraj alışı çok iyi ama limitler zorlandıgında önden kayabiliyor (80km ve üstü)
    +altı nekadar alçakta gözükse şu ana kadar araziye bile çıktım hiç sürtmedi.
    +göstergede yanılma payı yok kaçla gidiyorsanız aynen dogru.
    +koltuk altında eşya koymak için yeterli alan var (ufak tefek evrak vs pet şişe su 1 lt lik yağ şişesinde yedek yakıt ben sürekli bulunduruyorum depo küçük oldugundan sakata gelmeyim diye

eksileri..

-ön kafa zırıltısı geçmiyor...
    -ön süspansiyon hafif tümseklerde ve çukurlarda vuruyor esneme oranı kısa.
    -iki kişi biraz cüsseliyseniz innovayı düşünmeyin sele dar ama zayıfsanız yeterli gelebilir
    -yedek parçası biraz pahalı.
    -depo 3,7 litre küçük
    -orjinal lastikleri lastikleriniz bittiğinde asla temin edilemiyor ön lastik ebadı hiçbiryerde yok arka ise mevcut..başka bir lastik takıldıgında ön hava basıncının ne olacagı belli değil....çünkü farklı ebat fabrikanın koydugu bi standart olmayacak arka ile aynı havayıda basamassınız...

Ben de naçizade fikrimi söyleyim:

En az yakıt tüketimi,dinamiklik,hafiflik,kullanım kolaylığı,manevra yeteneği ve düşük kullanım maliyeti, arıza çıkarmaması...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler