Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk 1000 km de yaptıklarım ve yapmadıklarım ve peryodik bakımı ybr125

Motovento
    REKLAM ALANI
    ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    arkadaşlar geçtiğimiz nisan ayında ybr 125 esd almıştım şu an motorum 600 km de ilk motorum olduğundan üzerine titriyorum, neyse beraber 600 km gittik tabi bu süre zarfında rodaj dönemi ile ilgili kitapçıkta yazanlara harfiyen uymaya çalıştım yani:
    ilk 0-150 km arası 5000 devri geçmeden tıngır mıngır ilerledik ,yani saatte 60 km ile ve her bir saat sürüş sonrası dinlenerek, ayrıca düzenli vites değişerek
    sonra 150-500 km arası 6000 devri geçmeden saatte 70-75 km hızla yine düzenli vites değişerek 2. periyodu tamamladık. son periyod da ise 7500 devri geçmeden 90-95 km hızla ilerliyoruz. tek yapmayı ihmal ettiğim sabit gaz aralığında bazen uzun sürüşler yapmak oldu tabi periyoda uygun devri geçmeden...
    şimdi gelelim durumuma arkadaşlar motoru trabzondan aldığım için 1000 km bakımına oraya gidicem yani 100 km. daha gittikten sonra erzurum-trabzon 300 km yani 1000 km yi tamamlamış olacağım. sizce bu 1000 km periyodik bakımını bizde yapabilirmiyiz yoksa gitmekmi gerekir illaki ayrıca yakın bir zamanda yaptıran bir arkadaş varsa ne kadar bir masrafımızın olacağı hakkında bilgi verirse çok sevinirim..... şimdiden okuma ve cevap yazma zahmetine katlanan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. sağolun
    Bilgi bir ışıkk gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilk 1000 bence serviste yapilmali ama alanya honda sadece yagini degistiriyor baska bir sey yapmiyor diger seyler kagit uzerinde

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı ces2050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçtiğimiz nisan ayında ybr 125 esd almıştım şu an motorum 600 km de ilk motorum olduğundan üzerine titriyorum, neyse beraber 600 km gittik tabi bu süre zarfında rodaj dönemi ile ilgili kitapçıkta yazanlara harfiyen uymaya çalıştım yani:
    ilk 0-150 km arası 5000 devri geçmeden tıngır mıngır ilerledik ,yani saatte 60 km ile ve her bir saat sürüş sonrası dinlenerek, ayrıca düzenli vites değişerek
    sonra 150-500 km arası 6000 devri geçmeden saatte 70-75 km hızla yine düzenli vites değişerek 2. periyodu tamamladık. son periyod da ise 7500 devri geçmeden 90-95 km hızla ilerliyoruz. tek yapmayı ihmal ettiğim sabit gaz aralığında bazen uzun sürüşler yapmak oldu tabi periyoda uygun devri geçmeden...
    şimdi gelelim durumuma arkadaşlar motoru trabzondan aldığım için 1000 km bakımına oraya gidicem yani 100 km. daha gittikten sonra erzurum-trabzon 300 km yani 1000 km yi tamamlamış olacağım. sizce bu 1000 km periyodik bakımını bizde yapabilirmiyiz yoksa gitmekmi gerekir illaki ayrıca yakın bir zamanda yaptıran bir arkadaş varsa ne kadar bir masrafımızın olacağı hakkında bilgi verirse çok sevinirim..... şimdiden okuma ve cevap yazma zahmetine katlanan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. sağolun

Biz gecen 1000 bakımını yaptırdık gecen dedigim 2 hafta önce yagını degiştiyorlar frenleri ayarlıyorlar zincire bakıyorlar yaglıyorlar yagına göre degişiyor biz Altın serisi mi neydi ondan koyduk 30-35 Tl aldılar Motor 2800 de simdi 3000 de görücez bakalım
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)