Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Muayene - Koltuk Sayısı Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Dün artçımla birlikte çevirmeye yakalandım bir sorun çıkmadı..
    Ama belli de olmaz hani. Burası Türkiye,burda kanunlar kişiye özel uygulanabilir esnekliğe sahip

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllaki şu ruhsatı ekleticeksiniz şuraya
    http://desmond.imageshack.us/Himg651...pg&res=landing
    Tsubasa ve Vmaxxx bunu beğendiler.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı ces2050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle konuyu açan arkadaşımıza teşekkür ederim sayesinde bugün erzurum trafik tescile gittim. sürücü koltuk sayısında bir yanlışlık yapıldığını ve 1 yerine 2 yazılması gerektiğini söyledim önce dosyayı getirdiler sonra ilgili yazıyı daha sonra önce sistem üzerinde düzeltme yaptılar sonrasında da ruhsat üzerinde 1 yazan kısmı dikkatlice kazıdılar ve yazıcıda tekrar yazdırdılar benim ruhsat oldumu sürücü dahil 2 sorun halledildi yeniden ruhsat almadım benzer durumda olan arkadaşlara emsal olur umarım... herkese iyi formlar
    benimde koltuk sayısında 1 yazıyolar..
    eger dediginiz gibi subede düzeltilebiliyorsa pazartesi gidip düzelteyim ben hemen ..

Görünce ruhsata doğru koştum, neyse ki 2 yazıyormuş gerçi muayeneye daha var ama ne olur ne olmaz :D.

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    [url= http://bit.ly/c25MCx][/url]
    benimkide bunlar

ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    acayüp arkadaşım bunu yazan memuru tebrik etmek lazım bravo
    Bilgi bir ışıkk gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. (Alexander Everett)

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    bugün bende muayeneye gittim. ağır kusurlu olarak '' babayı '' aldım . burdan tüm trafik şubedeki memurlara selamımı ayrıca bize bu imkanları veren yüce devletimize sevgilerimi yolluyorum .soyula soyula ne hale geldik arkadaş ya.
    dreamkiller ve Shrieker bunu beğendiler.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Nacizane bukonudaki tecrübelerimi bende paylaşmak isterim.

Daha yeni aldığımız palio van ( yani 2 koltuk arkacamları kapalı olan model kamyonet geçer ruhsatta) aracımızın ruhsatı adresimize geldiğinde gördük ki koltuk sayımız 3 yazıyor aslında 2 olmalı. Muayene tarihine kadar böyle gezdik dolaştık. Muayeneye gittiğimizde ağır kusur verildi.

Muayene esnasında size bir tespit tutanağı veriliyor. Bu tutanak elinizde İstediğinizi herhangi bir ilçe emniyet müdürlüğüne önceden internetten randevu alarak gidiyorsunuz ve ruhsatınızı 58 tl vererek yeniletiyorsunuz. Sonra tekrar muayene tekrarı randevusu alıyorsunuz. Önceki girdiğinizistasyona gidiyorsunuz başka istasyonda muayene tekrarı olmuyor.

Düzeltilmiş ruhsat yaprağınızı gösterip muayeneden geçiyorsunuz.

Allah devletimize zeval vermesin ;)
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Benimde malesef 1 yazıyor, muayeneye 2 yıl var bende sallamadım, alınca plakayı değiştirmemiştim, onu değiştirirken hallederim artık.
    Onu yazan memura bende dua ettim, buradaki şubeye gittim ruhsat değişecek dediler, bende salladım, iş bilmez memurun yaptığı salaklığı ben niye çekeyim
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ces2050 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar az önce konuyu okuyunca hemen ruhsata baktım benimkindede koltuk sayısı(sürücü dahil) 1 yazıyor ne yazması lazım bilen varmı? yardımcı oldursanız konu amacına ulaşmış olur. teşekkürler
    ben motoru sıfır aldım o zaman şöyle bir bakayım demiştim ruhsat sıfır ya plakayı bekliyorum emniyette ogun cıkıyor ruhsat plaka filan
    bi baktım 1 yazıyor yolcu taşıma sayısı sürücü dahil
    görevli memura dedim abi burada 1 yazıyor ben 2 kişi binemicekmiyim diye
    senin getirdiğin motorun bilgilerinin oldugu kısımda ne varsa odur dedi
    abi dedim bakabilirmiyim bi ne yazıyor diye
    bi baktık dosya içersinde 2 yazıyor
    sonra anlaşıldı ki
    memurun hatası düzeltti ruhsat yenilendi o gun hemen
    para filan yok tabi
    fakat ertesi gün uyansaydım olayı
    muayneden geçmicek bi de msraf cıkartıcaktı bana
    ben cok titizim sanırım sonuna kadar okurum resmi evrak olunca iyi ki okumuşum
    sizinkiler ruhsat değişmeden geçmez muayneden
    2 kişi görürlerse de farkederse polis memuru buna ceza yapma hakkına da sahiptir ..
    bi an önce düzeltmeye bakın hatayı
    # motosikletle.blogspot

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Arkadaşlar boşu boşuna ruhsata 55-60 TL vermeyin !

Bu koltuk sayısı olayını araştırmak için trafiğe gittim. Adam hemen para istedi ve 2010 öncesi motorlarda hepsi aynı dedi. Bende değiştirmek istemedim şansımı deniyerek bugün Denizli Tuvtürk istasyonuna gittim. Koltuk sayısı bende 1 yazıyor hiçbir sorun çıkarmadılar ? sadece far ayarı hafif kusur olarak geçtim.

İstasyondan istasyona fark olur mu bilmem ama birazda görevli teknikerin insafına kalmış ?

serdarı ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APACHE TVS 150
    ARKADAŞLAR BEN MOTORU ALALI BU HAFTA 1 SENE OLDU.KÜÇÜKKÖY TRAFİK ŞUBEDEN RUHSATI ALDIĞIMDA HİÇDE DİKKATLİ BAKMADIĞIMI DAHA BUGÜN ANLIYORUM.ÇÜNKÜ YOLCU SAYISI 1 MOTOR SİLİNDİR HACMİDE ( 14 ) YAZIYOR.HALBUKİ BENİM MOTOR 147 CC.YARIN KISMETSE ŞUBEYE Bİ UĞRAMAK LAZIM.AMA SONUÇ NE OLUR BİLMİYORUM.ŞİMDİ RUHSAT DEĞİŞCEK DERLERSE Bİ KÜÇÜK KIYAMET KOPARMAK LAZIM ORDAKİ DEVLETİN MEMIRLARINA.NEYSE YARIN OLA HAYROLA

TABİ ŞUDA VARKİ ELİMDE EN SON YAPILAN MUAYENENİN (04/05/2011) TARİHLİ RAPORUDA VAR.ORDADA KOLTUK SAYISI 1 OLARAK YAZIYOR.VE MUAYENEDEN HAFİF KUSURLU ( FAR AYARINDAN DOLAYI) GEÇER VERİLMİŞ.HADIMKÖY MUAYENE İSTASYONU

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    bir arrkadaş geçen hafta konu açmıştı tuvtürkde çalışıyormuş. bu konuda genelge var diyordu ücretsiz değişecek diye gerçi ben nianda "1" rakamına rağmen geçtim muayeneden ama..ücret yoksa yenilemekte fayda var..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Limpersan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX6-R
    Merhabalar,
    2007 model kawasaki zx6r aldım. Muayenesi yoktu. Neyse randevu aldım muayeneye gittim. Koltuk sayısı 1 yazıyor onun değişmesi gerek dediler ve ağır kusurlu olarak gönderdiler beni. Neyse ordan çıkıp hemen emniyete gittim ve memura durumu anlattım. Tamam Ankara' ya mail atmamız gerekiyor dedi ve beni yarın gel diyerekten gönderdi. Ertesi gün gittim ve Ankara' dan olumsuz cevap gelmiş. Bu modellerde böyle oluyormuş dendi bana. Tam olarak ne yapmam gerekiyor anlamadım açıkçası. O diyor benim sorunum değil diğeri diyor benim sorunum değil. Perşembe Kızıltoprak Motosiklet Muayene İstasyonundan randevu aldım bakalım. Ankara' dan gelen yazı ile beraber gideceğim. Umarım bir sorun daha yaşamam.

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    2006 MODEL motor için Kızıltoprak muayene istasyonu ne der acaba?
    Yarın gideceğim bende "Koltuk Sayısı 1" yazıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 MODEL motor için Kızıltoprak muayene istasyonu ne der acaba?
    Yarın gideceğim bende "Koltuk Sayısı 1" yazıyor..
    Yok mu yakın zamanda Kızıltoprak da muayene yaptıran

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Dün muayeneye gittim ama geçemedim. Ruhsatı değiştirmek zorunda kaldım. 2005 model motorlara kadar eskisi geçerli oluyormuş ancak 2006 dan sonrakiler için "2" kişilik olması gerekiyormuş. "Ağır Kusurlu" olarak kaldık. Muayeneden geçilemediği takdirde hatayı düzeltmek için 1 ay süre veriyorlar. Hatam düzeldi diye ikinci kez giderken motoru mutlaka yeniden görmeleri gerekiyormuş.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhabalar,

2010 öncesi olan motorlarda trafik şubelerinde kişi sayısına "1" yazılması kuraldı. ( çok saçma ama koymuşlar, standart olarak "1" yazılıyordu) Fakat sonradan bu durum değişti, 2010 sonrasında "2" yazılıyor. Muayene için tüvtürk sıkıntı çıkarıyor bu durumlarda. Pratik bir çözüm yolu isteyenler için:

EK 1 belgesi alıp burada doğrusunu yazdırdığınızda ruhsatı yeniletmeye gerek kalmadan o seferlik sorunu çözmüş oluyorsunuz. Benim sattığım motosikletim de 2009 modeldi ve bu şekilde muayeneye alındım.

Ama dediğim gibi eğer acilen muayene yaptırmanız gerekiyorsa EK1 ile bu sorunu halledebilirsiniz. Kalıcı çözüm ise ruhsatı yeniletmektir.

Tecrübeyle sabittir, %100 çalışıyor
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Yok böyle saçmalık yaa.

Benim de 2005 Honda CBR 125'im vardı. Onda koltuk sayısı 1 yazıyordu.
    2012 CBR 250'ye geçtim. Bunda koltuk sayısı 2 yazıyor.

Karışık işler hep vatandaşa patlıyor.

Motosikleti
    Nc750x
    Arkadaşlar bazı arkadaşların dediği gibi model yılı ile alakalı diye biliyorum 2003 model honda beat im var istiap haddi 1 kişi olarak yazılı 2012 cbf 150 m var koltuk sayısı sürücü dahil 2 olarak yazılı beat i kızıltoprak ta muayeneye götürdüm 02,03,2013 de far ayarı yüzünden hafif kusurlu olarak geçti trafikten aslını astarını öğrenebilecek biri varsa konuya daha fazla açıklık getirebilir diye düşünüyorum herkese hayırlı sürüşler

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    benimkindede 1 yazıyor bu memurları alıp ıslak odunla dövcen ne kadar masraf çıkıyo
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)