Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: GAZİANTEP'teki MOTOSİKLET YASAĞI KALDIRILSIN MI_?

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kesinlikle Kaldırılmalıdır.

24 80.00%
  • Yerinde bi karardır.Kaldırılmamalıdır.

2 6.67%
  • Çevreyi rahatsız eden motosikletlere uygulanmalıdır.

6 20.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Motosiklet Yasağina Tepki

Motovento
    REKLAM ALANI
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Çok kez yazıldı çizildi kardeşlerim.Güzel ülkemizin nadide memleketi Gaziantep'teki MOTOSİKLETLERİN CADDE VE SOKAKLARA GİRİŞİNİN YASAKLANMASI konusunda tüm motorcu camiasını duyarlı olmaya davet ediyorum.Toplu olarak tepkimizi ortaya koymamız belki bu kararın geri çekilmesinde etkili olabilir diye düşünüyorum.Haydi arkadaşlar;5 dakikamızı almaz bu işlem.Yapmamız gereken tek şey aşağıdaki metni copy-paste ederek asimguzelbey@yahoo.com adresine yollamak.Ayrıca en alttaki ***** ******* bölümüne kendi ad ve soyadlarınızı yazınız ki bu kararın büyük bir kitle tarafından KINANDIĞI hissini yaşatabilelim.Şimdiden teşekkür ederim.Ayrıca moderatörlerimizden de rica ediyorum;LÜTFEN KONUYU SİLMEYİN.En azından 3-4 gün kalsın bu topic.Hadi arkadaşlar bu gün başlıyalım ve bakalım kaç kişi tepkisini iletmiş anlayalım.

Sayın Asım Güzelbey,

Bulunduğumuz 21. Yüzyıl’da insan hakları ve demokrasi çerçevesinde, Avrupa Birliği yolundaki ülkemiz için biz vatandaşlara büyük görevler düşmektedir. Antidemokratik uygulamaların bir bir kaldırıldığı şu dönemde biz bilinçli motosiklet kullanıcılarını rahatsız eden bir antidemokratik uygulama da ne yazık ki belediyeniz nezdinde husule gelmektedir.

Bugüne kadar çağdaşlığı ve modernliği ile tanınmış olan Gaziantep ilinde, şehrin bazı yerlerinde motosiklet girişlerinin yasaklanmış olması öncelikle insan haklarına ve evrensel hukuka, diğer yandan ise mantığa aykırıdır. Gelişmiş ülkelerde ve özellikle Avrupa’da; düşük yakıt tüketimleri, küçük boyutları ve çevreye olan pozitif katkıları nedeniyle teşvik edilen motosiklet, günümüz Türkiye’sinde de bu çizgiye doğru sağlam adımlar atmaktadır. Atılan bu adımlar bir gün mutlak ki Gaziantep ilinde alınan bu yasak kararının üzerinden de geçecektir.

Bizler, yani bilinçli motosiklet kullanıcıları, kaksımız başta olmak üzere tüm koruyucu kıyafetlerimiz dahil, ehliyetlerimiz cebimizde her yıl gruplar halinde veya bireysel olarak onlarca şehri geziyor, buralarda fotoğraflar çekiyor ve bu fotoğrafları yazılarımızla güzelleştirip internetteki yerli ve yabancı sitelerde yayınlayarak turizme katkıda bulunuyoruz.

Ülkemizin gezip görülecek yerleri bakımından en zengin illerinden birisi olan Gaziantep’i de tanıtmayı ve yurtdışındaki motorcu dostlarımız başta olmak üzere, ülkemizdeki “yerli turizm”e katkıda bulunarak vatandaşlarımızı oraya yönlendirmeyi isteriz ve bunu severek yaparız. Ancak kendimizin bile motosikletlerle giremediğimiz bir şehre yabancı dostlarımızı nasıl davet edebiliriz?

Sonuç olarak; bizler Türkiye’de motosiklet kültürünün bilinç çerçevesinde yaygınlaşmasını isteyen motosiklet kullanıcıları, motosikletler önündeki tüm antidemokratik uygulamaların kaldırılması için girişimlerde bulunacağız. Belediyenizin de girişimlerimizde yardım ettiğini görmek bizleri çok sevindirecektir.

İyi çalışmalar dileriz.
    Motosiklet.NET Sitesi Adına
    *İ*S*İ*M* *S*O*Y*İ*S*İ*M

Bu arada şikayet örneğini hazırlayan Prometheus hocamıza çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Benim yazı ünlü oldu
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    serdarcım ben motosikletlerin yasaklanması taraftarıyım...hatta sahiplerinin kelleside uçurulsun...kesin ve etkili çözüm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    xxxxx, cardoso, crazy_devil, dragrider, forrap, Khutuck, mostwanted_57, Prometheus, Sertac_cagdas
    herkes burda maşallah
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Reyting reyting
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Çene yapmayın mail gönderin hadeeeeee naşşşşş Ben umutluyum.Eminim sesimizi birileri duyacak ve bu saçma yasak kalkacak.

vay hain 5x vayyyyy.Meğer kalkmasın haaaa.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Asım Güzelbey kim?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kalkmasın. Motosikletler üç araba yeri kaplarlar, çevreye aşırı CO2 salarlar, trafiği tıkarlar, ağırlıkları yüzünden yıolları çökertirler; siz hala gelmiş motosikletleri savunuyorsunuz! Ayıp bu yaptığınız!

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı
    Asım Güzelbey kim?
    Gaziantep belediye başkanı.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar avrupa insan hakları mahkemesine bir mail yollasak;ama ingilizce çevirisi yapılmış bir metin.Bütün resmi kurumlara şikayetimizi dile getirsek.Ne dersiniz_? Belki biraz kıpırdanma olur.bir kaç adres buldum :

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi
    http://www.echr.coe.int

Emniyet Genel Müdürlüğü İnsan Hakları Şube Müdürlüğü
    http://www.egm.gov.tr/temuh/insanhaklari1.htm

İçişleri Bakanlığı İnsan Hakları ve Uluslar arası Kuruluşlar Dairesi
    http://www.icisleri.gov.tr

İnsan Hakları Başkanlığı
    http://www.basbakanlik.gov.tr/sourcedesign/TURK.asp?

TBMM
    İnsan Hakları İnceleme Komisyonu
    http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/insa...sanhaklari.htm

Bir kaç tanesine bir örnek hazırlayıp gönderdim.Ama ne kadar etkili olur bilemem.Onu da eklemek istedim :
    Sayın yetkili,
    www.motosiklet.net ailesi adına;

KONU:Gaziantep'te hakkımızı ihlal eden trafik kanununu(?) uygulatan yetkili veya yetkililer hakkında gerekli soruşturmanın yapılması,bu kural hakkındaki incelemelerin yapılması,yasağın en kısa zamanda kaldırılması.

İLGİ:2000 yılında il trafik komisyonunun aldığı kararla Gaziantep merkez de çoğu cadde ve sokaklara motosikletlerin girmesi yasaklanmıştır.2000 yılından bu yana,vergisini,harç tutarını,bandrol paralarını...vs. gibi bütün yükümlülüklerini yerine getiren motosiklet kullanıcısı kardeşlerimiz ne yazıkki motosikletlerini kullanamamakta;hatta çoğu zaman tabelaları fark edemeyen gezi ekiplerimiz 45-90 ytl.(kişi başı) tutarlarında cezaları ödemekle yükümlü bırakılmaktadır.
    Açık ve net bir şekilde;insan haklarının ihlali söz konusudur.Özellikle de motosiklet kullanıcısı bir çok kardeşimizin mağduriyeti söz konusudur.Trafik komisyonu veya bu yasağı koyan kurum hakkında,soruşturmanın başlatılmaması veya mağduriyetin giderilmemesi durumunda,olay yargıya intikal ettireceğimizi ve mağduriyet giderilene kadar bütün yasal yollardan hakkımızı arayacağımızı belirtmek isterim.
    Gereğinin yapılmasını arz eder saygılarımı sunarım.

Serdar Bulut

{{Çevreyi rahatsız eden motosikletlere uygulanmalıdır.}}

Bu seçenekteki ilk oy benim

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bu yasağın koyulasına karşıyım. bence bu yasağın koyulmasında kimlerin rolü var araştırılmalı. halktan şikayet gelmiştir sanırım. yasağın kalkması için şikayetçi olanlardan fazla tepki vermek gerekecektir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar dün de belirttiğim gibi,yukarıda bir nüshası yer alan şikayetime bugün cevap gelmiş.Cevabı da sizler için buraya taşıyorum.
    T.C.
    B A Ş B A K A N L I K
    İnsan Hakları Başkanlığı

SAYI : B.02.0.İHB- 770-99 ..../.... / 2006
    KONU :.

Sayın : Serdar Bulut

Ekte bir örneği gönderilen, bulunduğunuz ilin veya ilçenin İnsan hakları Başvuru ve Danışma masasından da ( Hükümet Konaklarında) edinebileceğiniz İnsan Hakları Başvuru Formu’nu doldurarak bulunduğunuz yerdeki il veya ilçe insan hakları kuruluna resmi başvuru yaptığınız takdirde iddianız inceleme konusu yapılabilecektir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Mustafa TAŞKESEN
    Başkan

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Yüksel Cad. No:23 Kat 3 YenişehirAnkara Tel: 430 72 84 Faks: 430 43 97 e-posta: ihb@basbakanlik.gov.tr www.basbakanlik.gov.tr

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    serdarcım ben motosikletlerin yasaklanması taraftarıyım...hatta sahiplerinin kelleside uçurulsun...kesin ve etkili çözüm...
    hahahaa
    olmadı taksimde sallayın
    bnde yanınızdayım haa ama neden bin tane topic açıldı bi tane yeterdi bee
    modlardan biri şunların hepsini birleştirsin bi zahmett
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

yusufhalfeti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Better 125 Cup
    Herkese merhaba. Basın kuruluşlarınada mail atmayı öneriyorum.

Saygıyla...

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı
    bnde yanınızdayım haa ama neden bin tane topic açıldı bi tane yeterdi bee
    modlardan biri şunların hepsini birleştirsin bi zahmett
    Sayın dishy;haklısın,zaten konunun başında da bunu söyledim.Ama o kadar dağınık oldu ki kimse konuya dikkat çekemiyor.Birbirinden çok kopuk,ayrı ayrı yerlerde 4-5 tane topic oldu konu ve kimse bu konuda duyarlı davranmıyor + buranın bir motosiklet sitesi olmasına rağmen.
    Çok değil arkadaşlar bir mail,bir telefon,bir fax bile inanın işe yarayacak ve adamlar bu olayın üzerinde durmaya başlayacaklardır.Koca bir memleketteki,büyük bir topluluk olan motorcuların hakkının alenen ihlal edilmesi söz konusudur.Bu konuda Gaziantep'ten uzakta da olsak duyarlılığımızı göstermeli,çok büyük bir aile olduğumuzu ispatlamalıyız.Saygılar.

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    yazıyı gönderdik umarım küçük de olsa bir katkımız olur da bu saçma yasak kalkar
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı crazy_devil adlı üyeden alıntı
    Sayın dishy;haklısın,zaten konunun başında da bunu söyledim.Ama o kadar dağınık oldu ki kimse konuya dikkat çekemiyor.Birbirinden çok kopuk,ayrı ayrı yerlerde 4-5 tane topic oldu konu ve kimse bu konuda duyarlı davranmıyor + buranın bir motosiklet sitesi olmasına rağmen.
    Çok değil arkadaşlar bir mail,bir telefon,bir fax bile inanın işe yarayacak ve adamlar bu olayın üzerinde durmaya başlayacaklardır.Koca bir memleketteki,büyük bir topluluk olan motorcuların hakkının alenen ihlal edilmesi söz konusudur.Bu konuda Gaziantep'ten uzakta da olsak duyarlılığımızı göstermeli,çok büyük bir aile olduğumuzu ispatlamalıyız.Saygılar.
    Sayın crazy_devil;
    Haklısınız da bu kadar topikle yine ilgi çekemezsiniz...
    Bilirim çünkü bizim milletimiz kuru gürültü çıkarmaya bayılır.....
    Bağırır çağırır 0+0=0 genelde sonuç bu olur......
    Ama umuyorum ki sonunda nasrettin hoca fıkrasında ki gibi
    3-5 kişi kalmayalım........birlik olalım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Ya arkadaşlar düşünün;üye listesine baktığınızda 550 sayfada 30'ar kişiden 16500 üyesi olan bir siteyiz.Hadi bunların yarısı (16500 / 2 =8250) siteyi çok seyrek ziyaret eden kişiler olsa, neredeyse 8250 kişi anında bu olaya tepkisini göstermeliydi.Ben 8250 den de geçtim 1000 kişi bu olayda duyarlılığını gösterse inanın birşeyler yoluna girer.Birlikten kuvvet doğar arkadaşlar.Bir gün afyonda,eskişehirde,denizlide,izmirde,antalyada,an karada... de aynı yasak söz konusu olursa siz NE YAPARDINIZ_?Bir de bunu düşünün.

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    abi adam gibi kullananlara eyvallah. ama bazıları işin cılkını çıkarıyor.. adam 35-50 cc motor. eksozda susturucu manifold yok. yeminlen süpersonic jet geçse okadar olur.adamda tipi görecen. ses duvarını aşacak sanki ... bunlar yüzünden '''kurunun yanında yaşta yanıyor.'''
    saygılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler