Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Fren Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar
    Forumunuza yeni üye oldum. Sizlerden bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Motorsiklet fren sistemini bir araca uyarlamaya çalışıyorum ve elimde Cup model Ön Fren Diski, Ön Kaliper ve Hidrolik hortumu var. Yapmak istediğim fren sisteminin pedallı ve 2 tekerlekli bir araç için olması gerekiyor. Aradığım tarzda Hidrolik kutusu, Fren hidrolik pompası ve çatal bulamadım. Nasıl bulabilrim? Marka ve modelii nedir? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Bir motosiklet fren sisteminin bir arabayı durduracağı pek mantıklı gelmiyor birde cub fren sistemi kullanarak bence yetersiz kalıcaktır...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olur dururda bu diskin capıyla alakalı otomobil dememiş iki tekerlekli araç demiş rialli ve albay motor var arka diskfren pompası ve kaliperleri işinizi görürür resimdeki ürün uygun öyle bir sistem kurmalısınız

Yorumlar için teşekkür ediyorum.
    tr100a;

Bana tam marka ve model söyleyebilir misiniz? İstanbul da nereden bulabilirim? Mondial bayisinde var mıdır? Benim içim önemli olan sadece frenin pedallı olması ve 2 tekerli olmasıdır. Biraz yeniyim bu konularda bu yüzden pek bir bilgim yok bu parçalar hakkında.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    " width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">[IMG][/IMG] eger kullanmak istedigin yukarıdaki gibi bi araçsa o sistem yeterli olur,biz yaptık oldu resimlerde disk in yeri görünüyor ön tarafta pedalı kendimiz yaptık biraz yaratıcılık işe yarıyor,nasıl bi araçta kullanıcanı bilirsek daha saglıklı bişeyler söylenebilir..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    markaya göre parçada bir değişiklik olmuyor birçoğu aynı üst resimde kare şeklinde parça var üç boru orayı giriyor onu tornacıya yaptırıp ön ve arka kaliperleri alıp (bir sağa biri sola uyuyor)ucuza maal edebilirsin

Arkadaşlar yorumlar için çok saolun. Benim de kafama takılan oydu elimde Kaliper, Fren Diski ve 3 adet hidrolik hortumu var. Hidrolik hortum için çatal arıyordum baya aradım bulamadım. Çatalı Tornacıya yaptırmadan bulabilir miyim? Birde Fren Hidrolik Pompasının mandalını söküp oraya pedal takabilir miyim? Yoksa onun içinde özel bir pompa mı aramalıyım?

Elimde ki 3 hidrolik hortumu bir noktada nasıl birleştirebilirim. Atv satıcılarına baktım hidrolikçilere baktım hiç bir yerde bulamadım. Foto;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)