Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2. El piyasası hakkındaki düşünceleriniz???

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı kaç para şuan
    Zamlı fiyatı 4.200+Plaka+Ruhsat
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsteyen istediği fiyatı yazsın, araç hakettiği fiyattan satılıyor. Arabamı sattım hem otomobil hem de arkadaşım ve kendim için farklı tarzda motosiklet ilanlarını takip ediyorum. Uygun şekilde fiyatlandırılmış ilanlar ikinci güne bile kalmazken yüksek fiyatlar aylarca alıcı bekliyor. İnsanlar keriz değil özellikle de motosiklete onbin TL nin üzerinde para verebilecek olan kullanıcılar hiç değil. Onlarca motosiklet sitesi var, almadan önce insanlar saatlerini harcıyorlar bu sebepten ikinci el piyasasında fiyatlar yüksek ama hareket az. Misal Aprilia Scarabeolara bakıyordum biri Burdur biri Denizli ilanları birer hafta içinde satıldı. Fiyatlarını iyi belirlemişlerdi ve aletler gerçekten temizdi. Başka örnek, 15bin civarına XL700 vardı aynı şekilde gitti. Şimdi Transalp arasanız 18 bin liranın altında yok ve olanlar da haftalardır duran ilanlar zaten.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    satılık ilanlarında şunu farkettim satılığa çıkan motorların %70 aslında gerçekten satılmak istendiği için satılmıyo. zihniyet aynen şu '' koyayım şunu yüksek fiyattan internete nasılsa o fiyattan alıcı zor çıkar çıksa da 3-5 ay da anca satarım zaten o fiyata alıcı çıkarsa işime de gelir bindiğim kar kalır motoru değiştiririm'' zten satılma niyetiyle vitrine cıkanlar dediğiniz gibi 1 haftaya kalmadan satılıyo yoksa ihtiyaclı olup yada değiştirmek isteyip satılığa çıkan motosikleti aylarca kim bekler satılsın diye heleki zevk işiyse...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben de 5 ay önce ankara da gece 12 gibi racer200 ilanı verdım...2007 model 32000km...
    sabah sattım...
    1350 ye verdım...telefonumu da akşamdan kapatmıstım...zabahın köründe uyandırmasınlar diye...
    sabah 9 gibi uyanıp bilgisayarı ve telefonu actım...
    ilk telefon edene verdım...
    msj atanların haddi hesabı yoktu...
    bir tarafdan telefonla pazarlık yaparken
    diğer tarafdan da gelen msjlara cvp veriyordum...resmen kafam karışmıstı...motoru kime vereceğimi şaşırmıstım...
    muadilleri 2000 tl ye satılırken ben 1500 tl ye almıstım...ruhsat sahibinin nakliyat firmasına borcundan dolayı elinden almışlar...ben de onlardan satın almıştım...noter satışını da paşa paşa verdi...
    alan kişide km sini 16000 e düşürüp 2400 tl ye ilan vermişti...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    türkiyede arabada motosiklette böyle, takip ettiğim ilanlarda 5 bine satılan motor 6500 e 3 gün sonra ilana konuluyor. aynı motor 25 bin km de iken bir mucize ile 12bin km ye düşüyor. bizim insanımızın mantığında sıkıntı var.girin sahibinden.com a 10.000tl ye 2. el gt250R ilanı var,sıfırı 9600 tl =) ya geçirirsem mantığı işte..

Bizim ismail abi gt250R ını sattı 40 bin km de miydi neydi, geçenlerde motor 10 bin km de ilana konmuştu :D

bende motor bakıyorum 2011 model 250R 8.500 istiyorlar, ona vereceğime 1000 tl kredi kartımdan 12 ye böldürür naylonları üzerinde sıfır km motor alırım. sizde öyle yapın ;)
    Karadeniz - Giresun.

ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    kardeş eğer japon işi bir motorun varsa satarken fazla zarar etmezsin ama çin işi bir motorun varsa % 200 zarar edersin

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    eğer alıcağın motor küçük cc ise 2. el almayı düşünmem
    neden?
    küçük cc de motoru hor kullanan ,modifiye ettiğini sanan , fiyatını zarar etmemek için sıfırına yakın satan kişiler olucağından gidip sıfırını alırım

büyük motorda ama 2.el alınır.adam zaten sınıf atlayarak gelmiş nasıl motoru kullanıcağını biliyor ,temiz sağlam kalıyor
    birde bakınız 650 cc sınıfına yenisi 21 bin tl adam satıyor 2006 modelini 11 ,500 tlye
    150 cc motor 4,800 se 2007 modelini 3 bin kusura satıyor
    Mustafa Kemal Atatürk

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    umarım bu yazıları sözde satıcılar da okur

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım bu yazıları sözde satıcılar da okur
    onlarda biliyorda işlerine gelmiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)