Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mutlaka bir yolu vardır...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Kamyon altına giren motosiklet.... çok hızlıydı........ serseri motorcu ölüme gitti..........................

Peki bir yolu yok mudur sesimizi duyurmanın? Eğer bugün bir şeyler yapmazsak bundan 50 yıl sonra da bu tip kazalarda insanlar ölecekler. Biz yarın yine yollarda motosiklet keyfinden çok nasıl hayatta kalabilirim diye düşüneceğiz.

Bu aslında sadece motosiklet konusu değil. Güçlü güçsüz konusu. Otomobil kullanıcıları da kamyon ve otobüslerden yakınır. Herkes trafikte gücü yettiğini öldürüyor. Bir nevi orman kanunları. Kimin aracı daha büyükse diğerini öldürme hakkı görüyor kendinde. Motosiklet en küçük motorlu taşıt olduğundan herkesin gücü yetiyor.

Ancak bu gidişata bir son vermek için elimizden geleni yapmalıyız ki biz, yakınlarımız, çocuklarımız, torunlarımız da bu konuları konuşuyor olmasın ilerde. Onlarda bir katil yüzünden canlarından olmasın. Tali yoldan ana yola fırlayan bir aracın altında kalan motosikletlinin arkasından 'su testisi su yolunda kırıldı' demesinler. Bunun yerine o katilden hesap sorsunlar.

Peki sesimizi nasıl duyurabiliriz. Buna yoğunlaşalım. Lütfen bunun çaresi yok gibi şeyler söylemeyelim bunun yerine fikir üretelim.

Bu bir zulümdür ve buna dur denilmesi gerekmektedir. Tarihe dönüp baktığımızda göreceğiz ki hiçbir zulüm hiçbir işkence ve işgal sonsuza dek sürmemiştir ve sürmeyecektir.
    Siz bugün fitili yaparsınız ama ateşlemeye ömrünüz yetmez sizden sonra gelenler ateşler o fitili.. Ama bir gün mutlaka ateşlenir ve baruta ulaşır o ateş. Giordano Bruno belki o
    gün anlaşılmadı ve diri diri yakılarak öldürüldü ancak uzun yıllar sonra (günümüz dahil) büyük hareketlere öncülük etti fikirleri.

İşte bu yüzden bu iş düzelmez demeyelim bir fikir üretelim. Gerekirse şimdiye kadar ki en büyük organize hareketi oluşturalım. (yasalar dahilinde). Motosiklet isyandır derler
    o zaman isyan edelim. Bütün ilgili kurumları dilekçe yağmuruna tutalım ama bir kaç tane değil yüz binlerce belki milyon tane dilekçe yazalım. İnternetten şikayet edelim.
    Sosyal medya, basın vs. ulaşabildiğimiz her mecrayı kullanalım. Fikir üretelim arkadaşlar lütfen.

En önemlisi organize olalım. Birlikten kuvvet doğar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olmasa da deneyelim. Deneyip te kaybedelim oturduğumuz yerden isyan etmek yerine...

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    yuregine saglik kardesim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Forum moderatörleri bu işe ön ayak olup,ciddi organizasyonlar planlamalıdır.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Her ilde motosikletlerle protesto düzenlense ne bileyim dikkat çekici bişey yapılsa ama anlayana.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki bi yolu var o da herkesin "insan" olması... silahla şaka yapan trafikle oyun oynayan insanlarla dolu bi memlekette yaşıyoruz, ben bu konuda biraz katı ve agresifim uzatırsam ban yerim...

ben dikkat etsem ne olur demeyin, bir insan değişir Türkiye değişir
    antilop_skul bunu beğendi.
    Ninja

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yonetmen Seyfi Teomanin motosikleti ile gecirdigi trafik kazasinda verdigi yasam mucadelesi de sonucsuz kaldi. Yazik cok yazik ama daha da kotucu bu yoruma yaziklar olsun

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/m...i/20511993.asp

ERCAN ÖZSABIR08/05/2012 - 21:27 BIR MOTOR BIR DE KUCUK UCAKLARA HEVESLILERI HIC BIR ZAMAN ANLAMADIM SONLARI GENELDE AYNI. ALLAH RAHMET EYLESIN IYI BIR YONETMEN DI KAZA ANI YORUM YAPMISDIK AMA BU SONUCU BEKLEMIYORDUM
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Ülkemizde sürekli protestolar düzenleniyor ancak hemen unutuluyor ve ciddiye alınmıyor. Bizim başlattığımız hareket bu işe devlet çözüm bulana kadar devam etmeli.
    O demir bariyerler kaldırılana, motosikletlinin ölümüne sebep olan kamyoncu hapse atılana kadar devam etmeli ki eski hareketler gibi silinip gitmesin.
    protestolar, sosyal medya, basın, dilekçeler vb hepsi aynı anda ve sürekli olmalı bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

motosiklet kullanan bir gazeteci ya da gazeteci tanıdığı olan bir motorcu.. bu kazaların aslında hep motorcunun hızından değil şoförlerin kasıtlı hareketlerinden de kaynaklandığını anlatsa.
    Olayların iç yüzünü anlatan bir yazı hatta yazı dizisi yayınlasa. Ama burada herkese iş düşer motor kullanan ünlülerden, gazetecilere, bizlere kadar herkesin bir şeyler yapması gerek.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ERCAN ÖZSABIR08/05/2012 - 21:27 BIR MOTOR BIR DE KUCUK UCAKLARA HEVESLILERI HIC BIR ZAMAN ANLAMADIM SONLARI GENELDE AYNI. ALLAH RAHMET EYLESIN IYI BIR YONETMEN DI KAZA ANI YORUM YAPMISDIK AMA BU SONUCU BEKLEMIYORDUM
    Ben de Ercan ÖZSABIR ve onun gibileri hiçbir zaman anlayamadım.

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    sanırım kimse taşın altına elini koymak istemiyor.
    hayırlısı olsun o zaman ne diyelim.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    çokta tek taraflı bakmayalım işe. 5 sene önce kamyon şoförü olan bir tanıdığım anlatmıştı yaptığı kazayı ;

yağmur yağıyormuş, karşıdan 150 160 km hızlarda bir tempra gelmiş ve virajda hakimiyet kaybedip kamyonun altına girmiş.

kazalar çoğunlukla böyle oluyor. yani ben efendi efendi sürüp kazada ölen sürücü ne yalan söyleyeyim görmedim. tüm kazalar kurallara uyulmadan hız sınırlarının çok çok üstünde genellikle artistlik hareketler sonucu oluyor. motorcu makasa giriyor, kamyonu kamyon sol şeritte olmasına rağmen sollamaya kalkıyor, kamyon sinyal veriyor ama motorcu bunu görmüyor, kamyonun göremeyeceği açıda. kamyon sola dönünde motorcu üstüme kırdı diye yakınıyor gibi.

tabiki böyle etkinliklere adana üzerinde destek verir ve katılırım. bütün bunlara da hak vermek kaydıyla

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    bir temsilci secsek aramizda ulastirma bakaniyla gorusme felan yapsak nasil olur

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu memlekette insanlari enson dunya savasi harekete gecirebildi. Birdahaki savasta onuda beklememek lazim.
    Bir geyil konusu ac bak nasil patliyor mevzu.
    Yazmissin eline saglik. Fakat emegine yazik olucak.
    Herkesin sikayet ettigi bir konuda bir adim atma onerisi yaparsan biranda herkes o konudan memnun davranmaya hatta seni dislamaya ellerinden gelse dovmeye kalkar.
    Yazikk gercekten yazikkk.
    Hem bak motorcu cok hizliymis....

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Ben ona değilde o yorumu beğenen 12 acizi merak edip psikolojilerini incelemek ve haykırmak istiyorum siz ne tür bir gerizekalısınız?
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir halt olmaz.
    Isin gercegi sizden bir halt olmaz.
    Duyanda sanacak, ilk defa motosiklet kazasinda biri oldu.
    Her sene ucer beser oluyorsunuz her seferinde ayni terane.
    Yok eylem yapalim,yok dilekce yazalim.
    Mail yagmuruna tutalim
    Komiksiniz kusura bakmayin.
    Sira sizde.
    Farkinda bile degilsiniz.
    Bu forum,kaza yapip olenlere bassagligi dileyen olmus motorcularla dolu.
    Ben bu foruma uye oldugumda oglum yeni dogmustu.
    Simdi ilk okula gidiyor.
    Yillardir bassagligi dilemeye biktim.
    Sizde hala ayni terane.
    Iki uc kisi bir araya gelip bir sivil inisiyatif baslatamadiniz.
    Bir kulup,bir dernek kuramadiniz.
    Simdi kalkmis birilerinin sizi ciddiye almasini bekliyorsunuz.
    Afferin size.
    Boyle devam edin.
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    cawa
    Bakin tv de ustura kenalde basliyor, mematiler, polatlar, memursa behzat oç ler yollarda cirit atarken, biryaninda tabancasi bir yaninda bicagi ustara kemallerimiz olucak boy boy.
    Hadi hayirli olsun.
    Seyredelim unuturuz bunuda.

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokta tek taraflı bakmayalım işe. 5 sene önce kamyon şoförü olan bir tanıdığım anlatmıştı yaptığı kazayı ;

yağmur yağıyormuş, karşıdan 150 160 km hızlarda bir tempra gelmiş ve virajda hakimiyet kaybedip kamyonun altına girmiş.

kazalar çoğunlukla böyle oluyor. yani ben efendi efendi sürüp kazada ölen sürücü ne yalan söyleyeyim görmedim. tüm kazalar kurallara uyulmadan hız sınırlarının çok çok üstünde genellikle artistlik hareketler sonucu oluyor. motorcu makasa giriyor, kamyonu kamyon sol şeritte olmasına rağmen sollamaya kalkıyor, kamyon sinyal veriyor ama motorcu bunu görmüyor, kamyonun göremeyeceği açıda. kamyon sola dönünde motorcu üstüme kırdı diye yakınıyor gibi.

tabiki böyle etkinliklere adana üzerinde destek verir ve katılırım. bütün bunlara da hak vermek kaydıyla
    dostum bütün kazalarda kamyoncu suçlu demedim ki. ama tüm ölen motorcular da aşırı hızdan değil ciddiye alınmadıklarından, bu bana çarpsa kendi ölür mantığındaki şoförlerden de kaynaklanıyor. Burada yol hakkı kendisinde olmasına rağmen yan yoldan fırlayan otomobil sürücüsü yüzünden kaza tehlikesi atlatmayan motorcu var mı acaba???

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir halt olmaz.
    Isin gercegi sizden bir halt olmaz.
    Duyanda sanacak, ilk defa motosiklet kazasinda biri oldu.
    Her sene ucer beser oluyorsunuz her seferinde ayni terane.
    Yok eylem yapalim,yok dilekce yazalim.
    Mail yagmuruna tutalim
    Komiksiniz kusura bakmayin.
    Sira sizde.
    Bu forum,kaza yapip olenlere bassagligi dileyen olmus motorcularla dolu.
    Ben bu foruma uye oldugumda oglum yeni dogmustu.
    Simdi ilk okula gidiyor.
    Yillardir bassagligi dilemeye biktim.
    Sizde hala ayni terane.
    Iki uc kisi bir araya gelip bir sivil inisiyatif baslatamadiniz.
    Bir kulup,bir dernek kuramadiniz.
    Simdi kalkmis birilerinin sizi ciddiye almasini bekliyorsunuz.
    Afferin size.
    Boyle devam edin.
    dostum bi sakin ol. sana bişey diyen olmadı bu atar neden. Ben de fikir alışverişi için açtım bu başlığı. Dernek te bir fikir olabilir ama sen niye atar yaptın onu anlamadım

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

dostum bi sakin ol. sana bişey diyen olmadı bu atar neden. Ben de fikir alışverişi için açtım bu başlığı. Dernek te bir fikir olabilir ama sen niye atar yaptın onu anlamadım
    Haydaa!
    Niye ustune alindin anlamadim.!!!!
    Tamam topici sen actin anladim da.
    Gayet genele hitap eden bir post yazdim.
    Alinacagin bisey varsa alin yinede ama cik aradan.
    Mesaj bosa gitmesin.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İnsanlarda önce saygı ve sevgi olması lazım ama ben bunu Türk insanında göremiyorum.
    Kimiside trafikte önceliği namus meselesi gibi göüyor.
    Geçen gün bir caddede yol vermedi diye adamı ezdi koskoca kamyonetle haberlerdede çıktı.Böyle insanlar var olduğu sürece çokzor.
    Yani yine kapılar eğitimsizliğe çıkıyor.

Motosikleti
    CBR250R
    Bence kaldıraç etkisini kullanalım. Yani gücümüz yeteni yapalım ve o güç ile yapabildiğimiz şey bir sonuç doğursun.

Yani; motosiklet federasyonunu ayaklandıralım. Onlar hükümeti tetiklesinler. mesela bir mail yağmuru olabilir.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Motosikleti
    cawa
    Egitimle olmuyorsa ceza ile olucak.
    Olmaz demeyin oluyor.
    Isvec trafik bilinci konusuda rekortmen bir ulke, cezalari astronomik seviyelerde. Ve tabiki kimsenin gozunun yasina bakilmadan uygulanmali.
    19 bin tllik motor vergi ile 28 bin tl bu memlekette. Benzin desen durum ortada. Boyle yapacagina trafik cezalarini cikar 20 katina bir yilda menleketin ihtiyaci karsilanir sonrasindada kimse cesaret edemez zaten kural cignemeye.
    Kamyon yolun ortasinda duruyor, kural ne diyor ; yolda hareket halinde ARAÇ kalmayincaya kadar bekle!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)