Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Honda Fizy Hoşgeldin

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

spacy ve fizy arasında kaldım, iş için alacağım, frenin kampana olması bence önemli değil ama karbüratörlü olması dikkatimi çekti. Kışın çalıştırırken problem yaşar mıyım? Honda Acvita'larda çalıştırma durumu nasıl?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Yodan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

spacy ve fizy arasında kaldım, iş için alacağım, frenin kampana olması bence önemli değil ama karbüratörlü olması dikkatimi çekti. Kışın çalıştırırken problem yaşar mıyım? Honda Acvita'larda çalıştırma durumu nasıl?

Karbüratörlü onlarda Su sogutmalı uzun yollar için Kısın sorun yasamassın
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kymco Agility 125 şuan 3.100 tl bu ise 3.400

Bu sınıfta Agility bu fiyata döver..
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Yodan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

activa ve beatte eğer birde bakımsızsa motor sabahları hiç çalışmaz
    ancak karbüratörlü oluşundan değil manuel jikleli olduğundandı

gp500 arkadaşında dediği gibi o fiyata aglity125 alınır
    honda diye güvenme honda tr politika gereği çok kalitesiz ürünlere yönelmekte
    hiç değilse aglity125 piyasada uzunca bir zamandır var
    hernekadar kymconun 250 cc altına motosiklet gözüyle bakmasamda
    Mustafa Kemal Atatürk

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    agilitynin ön freni disk ve berbat. arka fren ise etkisiz. dominostayken yemin ediyorum müdüre kendi mondial 150 zcm ile servise gitmeyi teklif etmiştim.

agility 110 km yapabilen bir alet, ama duramıyor.

150 zcnin freni hepsinden iyi. 50 km hız ile 6.5 metrede kızaklayarak durabilen bir motosiklet.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence agility nin kucuk tekerlerden dolayi hiz arttikca sapmasida artiyor. 110 dedigin city de 105 cbr 125 ve ps150 de 100 km ye esittir

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence agility nin kucuk tekerlerden dolayi hiz arttikca sapmasida artiyor. 110 dedigin city de 105 cbr 125 ve ps150 de 100 km ye esittir
    benim 150 zcden 15-20 km daha hızlıydı ama fren yoktu. bir ara çıkma agility 125 motoru bulmayı kafaya koydurtacak kadar güçlüydü. ama gerçekten fren yoktu.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda fatifh diye bir gencimiz var agility 50 ile 90 yapmış

bence o bu fikre katılmıyacaktır
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    İş için alacaksa fizy tercih edilebilir.Tabi yakıt olayını bilmiyorum.Agility 3-3.5 lt/100 km yakıyor. Parça fiyatları ucuz değil kymco nun.

Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş için alacaksa fizy tercih edilebilir.Tabi yakıt olayını bilmiyorum.Agility 3-3.5 lt/100 km yakıyor. Parça fiyatları ucuz değil kymco nun.
    3litre mii oha naptin hocam cbr125 filan 2.8 yakiyor bu nasil 3 yaksin nc700 bile 3.6 yakiyor 100 km de

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    valla ben fizy alcağıma 2. el beat alırım bi makyaj tamam benim için. bakımlarını aksatmadıkdan sonra activa ve beat yabana atılacak motor değildir.

activa beni kazada kurtardı. activa da sağlam motordur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agilitynin ön freni disk ve berbat. arka fren ise etkisiz. dominostayken yemin ediyorum müdüre kendi mondial 150 zcm ile servise gitmeyi teklif etmiştim.

agility 110 km yapabilen bir alet, ama duramıyor.

150 zcnin freni hepsinden iyi. 50 km hız ile 6.5 metrede kızaklayarak durabilen bir motosiklet.
    Agility'nin frenlerinin kötü olduğuna inanamadım, onu kullanmadım ama geçen yaz bodrumda Kymco MovieXL 125 kiralamıştım Agility ile aynı motor var ve lastik boyutları da aynı. Frenleri tek kelimeyle süperdi, virajlara girişi süperdi. Agility'den tek farkı ön freninin disk'inin kocaman olması, bu fark birinin frenleri harikayken diğerini berbat yapar mı bilmiyorum.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    markadan şaşma fizy fiyatına göre iyi

honda sadece paket servisi yapan firmaları düşünmese birazda normal kullanıcıları düşünse iyi olur artık. ticari amaçlı olup olmadığını bilmem fakat normal bir kullanıcı olarak bu tipsizlik abidesi motoru kullanmak istemem. bu tipsiz motora binmem için onların bana para vermesi lazım.honda pcx modelini getirdiğinde güzel motorlar gelmeye başlayacak demiştim fakat pcx in ardından spacy ve fizy gibi tipsizlik abidesi modeller gelince hondadan tamamen ümidi kestim. spacy ve fizy gibi tipsiz modelleri alan arkadaşlar bana göre hata yapıyorsunuz.bu modelleri almayın aldırmayında pazar paynı kaybetmek istemeyen honda zorlada olsa güzel motorlar getirecektir. ortada hiç ama hiç bir değişiklik ve yenilik yokken honda boyuna zam yapıyor niye alıyorsunuz arkadaşlar başka markamı yok. cbf 150 fiyatı 3100 TL dan azar azar gelen zamla 4.800 TL na çıktı bakıyorsun motora bir civata bile değişmemiş. ne yenilik yaptında zam yapıyorsun arkadaş... honda hiç bir yerde satamadığı tapon modelleri ülkemiz vatandaşlarına çakmaya çalışıyor. yabancı ülkelerde avrupa ülkeleerinde paket servisi yokmu o ülkelere niye bu modelleri kakalamıyorlarda bize getirip kakalamaya çalışıyorlar. son zamanlarda pizzacı ve kebapçıların çok büyük bölümü kymco agility ve başka markalar tercih etmeye başladı. bu resmen ülkemize yapılan bir hakarettir bunu yıllardır söylüyorum ve söylemeyede devam edeceğim.
    Mengu16 ve blue white bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    Arkadaşlar Selam.. Bugün Fizy 125 Beyaz bir tane satın aldım. 2 gün sonra teslim edecekler. İkinci el çok araştırdım ancak doğru düzgün bir motor bulamadım. Çin malına da girmek istemedim. Kymco Agility'i de motor satışı yapan bir arkadaşım Aero dinamiğinin kötü olması nedeniyle tavsiye etmedi( sürücü yüksekte kalıyor sürüş emniyeti ve motora hakimiyet zayıf alma dedi) Bende madem ki motor alacağım bari 0 kilometre olsun dedim ve Honda Fizy de kanaat kıldım.. Söyledikleriniz benim için moral bozucu ama bakalım zamanla göreceğiz huyunu suyunu..İnşallah Hayırlısı olur..:-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Honda bayii ve motorsiklet hayranı söyle dedi: Eskiden beri Kampana fren kullanıyoruz..Kampana frene kötü demek doğru olmaz.. Disk frenler yeni girdi hayatımıza ve bazı motorlarda (motorun yapısına ve büyüklüğüne paralel olarak) duruşta sorun çıkarır. Balatalar daha çabuk aşınır dedi.. Honda fizy 125 uygun bir motor olduğunu söyledi.. Honda marka olarak iyidir diye düşünüyorum..Bakalım.. 2 gün sonra geliyor motorum..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı hyorumez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam.. Bugün Fizy 125 Beyaz bir tane satın aldım. 2 gün sonra teslim edecekler. İkinci el çok araştırdım ancak doğru düzgün bir motor bulamadım. Çin malına da girmek istemedim. Kymco Agility'i de motor satışı yapan bir arkadaşım Aero dinamiğinin kötü olması nedeniyle tavsiye etmedi( sürücü yüksekte kalıyor sürüş emniyeti ve motora hakimiyet zayıf alma dedi) Bende madem ki motor alacağım bari 0 kilometre olsun dedim ve Honda Fizy de kanaat kıldım.. Söyledikleriniz benim için moral bozucu ama bakalım zamanla göreceğiz huyunu suyunu..İnşallah Hayırlısı olur..:-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Honda bayii ve motorsiklet hayranı söyle dedi: Eskiden beri Kampana fren kullanıyoruz..Kampana frene kötü demek doğru olmaz.. Disk frenler yeni girdi hayatımıza ve bazı motorlarda (motorun yapısına ve büyüklüğüne paralel olarak) duruşta sorun çıkarır. Balatalar daha çabuk aşınır dedi.. Honda fizy 125 uygun bir motor olduğunu söyledi.. Honda marka olarak iyidir diye düşünüyorum..Bakalım.. 2 gün sonra geliyor motorum..
    arkadaşımın çalıştığı yer oto parçacı almış oda motorla parça dağıtıyor,söylemesine göre kullanımı çok rahatmış motor biraz hafif olsada gücü kuvveti yerinde diyor 100 kmye çok rahat çıktığını söyledi,bunlar söyledikleri dandik motor olsa hoşuna gitmezdi fazla konuşamadık ama bana göre ön arka kampana olması kötü olmuş disk fren olmadan nasıl durcak motor merak ediyorum...hayırlı olsun kazasız belasız kullan..

Motosikleti
    hyorumez@ yeni motorun hayırlı olsun.Ben 800 km oldu alalı.Frenajda en ufak bir sorun yok.Kullanınca anlayacaksın zaten. Milletin dediğine bakma.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Bende daha bugun bir beyaz fizy aldım.
    Kalkışı yavaş fakat mondial'den sonra honda'ya geçince inan insan rahat ediyormuş.
    Durmasındada bir sıkıntı yok bence.
    Enson 120 gostersede ibre ben 115 falan yaptırabildim sonrada zaten kıyafet ve süper bir kask olmadığı için fazla basmadım yemedi kısacası
    bencede milletin dediğine bakmayın. bir mondial olsun , Hsun olsun , Kuba olsun bunlara bin basar. Honda kalitesi.
    Süspansiyonları bile maşallah sessiz sakin.

Motosikleti
    Hayırlı olsun arkadaşım yeni motorun.rodajda yani ilk 1000 km. Motoru fazla sıkıştırma.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Peki Teşekkürler. İnşallah fazla sıkışmaz hayvan.

Birde. Ne kadarda tipsiz densede o kişiye göre değişir. Hepsi aynı koca koca şaşı gözlü 150 lik çin motorlarına millet biniyor biton para veriyorda honda'ya neden binmesin.
    Hatırlatırım ki. 1997 de Suzuki X90 o senenin en çirkin aracı seçilmişti ama (sadece 1997 senesinde üretildi) sonra baktılar 4x4 ve rally de canavar gibi gidiyor sonradan çok arandı ama küstüdüler suzukiyi. Milletin ihtiyacını görüyorsa ve kullanıcı memnunsa bence başarılıdır. Tipi falan bırakın. Adamlar 89 yılındada aynı kasa Şahin 2001 modelde aynı kasa şahin'e biniyor bu Memlekette. Kaldıki motordaki çirkinlik konuşulsun...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)