Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Garip Bir Durum

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar benim cbf ilk aldığım zamanlar 2 kişi 110 km li hızları çok rahat görüyordu fakat şu anda 90 km üstüne zorla çıkıyor 100 km yi yokuş aşağı anca görüyor sizce sebebi ne olabilir aklımda tek bişi var o da motor babamdayken yağını değiştirmiş usta da 15-40 koymuş yağı acaba yağ olabilirmi.Hava filtresi temiz buji yeni hız delisi değilim ama uzun yolda hep 80-90 sıkıyor bazen ve olayda kafama takılıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

büyük ihtimalk yağ'dandır sorun değiştir kaliteli bi 10-40 castrol yağ koy bişey kalacağını zannetmıyorum tabi onuda bosalt üstüne koyma :D

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    enterasandır tek kullandığım zaman 120 yi ardçı ile kullandığım zaman 130 u görebiliyorum.haa hız delisimiyim hayır ama insan arasıra denemeden duramıyor.

mehmet kardeşim yağdan o kadar fark edeceğini sanmıyorum.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enterasandır tek kullandığım zaman 120 yi ardçı ile kullandığım zaman 130 u görebiliyorum.haa hız delisimiyim hayır ama insan arasıra denemeden duramıyor.

mehmet kardeşim yağdan o kadar fark edeceğini sanmıyorum.
    Yağdan kanaklanmiyorsa neden kaynaklanır ki

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    YBR mde denedim 15-40 ı aynı senin dediğin gibi oldu motor bi sağırlaştı rolantide çalışırken sapıtmaya falan başladı ertesi gün boşaltıp 10-40 castrol-her zamankinden- koydum eski haline tekrar döndü yağdan olabilir bence hatta benzini değişik yerden alıyosan o bile fark ediyor
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    yagdandır degiştir yine aynıysa segman piston istiyodur

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    senin sorununu bilemem ama forumda ybr fanatiği varya bitane adam iki kişiyle 115 yapıyomuş
    yakında burayada düşer
    Mustafa Kemal Atatürk

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun yağını normal seviyeden fazla yada az koymuşsanızda bu durum meydana gelebilir

Motosikleti
    Arkadaşlar yağ değiştirdim castrol 4t 10-40 koyuldu 1 lt zircir gevsekti o sikildi motor biraz rahatladı ama 90 sonrası yine aynı acaba subab ayarı mı istiyor ?

Motosikleti
    Arkadaşlar fikri olan yok mu?????

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yeni yağ koyduğun zaman 300 _400 km motoru biraz kasar. Yağ eskidikçe biraz daha randıman alır. Motor çok kızınca bayılma gibi durumlar veya rampada devirlenmemeler yapıyosa sübap ayarları sıkıdır. Veya sübaplardan şıkır şıkır ses geliyosa gevşektir. Sübap ayarıda öyle her ay istemez. Ben 4 yıl sübap ayarı yaptırmadan bindiğimi bilirim. Bi rahatsızlık vermediği için yapmadım.

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikri olan yok mu?????
    Fazla anlamam ama, Manifot veya hava filtresi ile alaklı da olabilir belki.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bak sana bi fikir vereyim. Bi arkadaşım geldi cbf 150 ile. Yeni almıştı. Bu gaz yemiyo,tekliyo,gitmiyo dedi. Ver bi bakayım dedim.çalıştırdım.gaz verdim. Sanki jıkle açıkmış gibi gaz yemiyodu. Seleyi aç, kaldır dedim. Niye açtırıyon seleyi dedi. Sen aç dedim. Açtı. Ne gördüm dersiniz? Ruhsatı ıslanmasın diye poşete koymuş, poşette hava filtresinin girişini kapatmış. Yani hava onu oraya hüüüp diye çekip tıkamış. Al bunu cebine koy, burayada bundan sonra bişey koyma dedim. Sevindi garibim. Alın size fikir. Bi bak bakalım oraya tıkayan bişeyler varmı?
    Noheycan bunu beğendi.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin sorununu bilemem ama forumda ybr fanatiği varya bitane adam iki kişiyle 115 yapıyomuş
    yakında burayada düşer
    hahaha vay gerizekali vay cidden yapıyormus öyle mi sen de inanmadın ona değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim cbf ilk aldığım zamanlar 2 kişi 110 km li hızları çok rahat görüyordu fakat şu anda 90 km üstüne zorla çıkıyor 100 km yi yokuş aşağı anca görüyor sizce sebebi ne olabilir aklımda tek bişi var o da motor babamdayken yağını değiştirmiş usta da 15-40 koymuş yağı acaba yağ olabilirmi.Hava filtresi temiz buji yeni hız delisi değilim ama uzun yolda hep 80-90 sıkıyor bazen ve olayda kafama takılıyor...
    bu tür oynamalar rüzgar direnci ile de alakalı olabiliyor bir gün 120 yaptığım yolda 1 saat sonra 90dan yukarı çıkamadığım olabiliyor..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha vay gerizekali vay cidden yapıyormus öyle mi sen de inanmadın ona değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

bu tür oynamalar rüzgar direnci ile de alakalı olabiliyor bir gün 120 yaptığım yolda 1 saat sonra 90dan yukarı çıkamadığım olabiliyor..
    Niye öyle diyon deli leo f54 fatih arkadaşım ybr ile düzde iki kişi ile 120 rahat gidiyomuş

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Subab ayarı bozulmuş olabilir dostum birde vites geçişleride ve ya yağ değiştir castrol öneririm.
    Segman-pistol bunlara baktır:
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye öyle diyon deli leo f54 fatih arkadaşım ybr ile düzde iki kişi ile 120 rahat gidiyomuş
    bende gidiyorum ne olmuş kı acayip birsey mi sanki yumurta?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    10 hp moturnan düzde 2 kişiyle 120 km. Osduruktan teyyare, selam söyle o yare

bi gün bindiririm seni 120yi gösteririm sana o zaman ne yapacaksin..kamera aparatı yapmaya uğraşıyorum bu aralar hem yolu hem de kadranı cekip burda çarşaf çarşaf yayımlarim senin de ağzınin suyu akar anca

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    ilk aldığın anda rodaj yapmadan 2 kişi o hızı gördüysen, o motosiklet bir daha o hızları zor görebilir gibi geldi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)