Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

bana yardımcı olun annemi nasıl ikna edecegim

Motovento
    REKLAM ALANI
    buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    Duygu sömürüsü şart başka türlü çok zor.Ben 4 senede ikna edebildim ancak Bana güvenmiyorsunuz vs. tam kalbinden vur bitmiştir.
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Tanıdık bir doktordan rapor götür milyarda bir görünen bir hastalık motora binmezse ölür de

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    İkan etmen zor, yapabileceğin en mantıklı şey bence, uzun süre motosiklet hakkında konuşup onu ne kadar istediğine ikna edeceksin. (1-2 yıl ) Sonra gidip alacaksın motoru, 'anne ben motor aldım, nasıl bak beğendin mi?' diyeceksin
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    annenin tavrını iyice yokla ve yukarıdakilerden uygun olanını uygula diicem ama gerçek şu ki, anneler ikna olmaz.sadece kabullenirler...

ps... bu arada nasıl nette sanal motor sürüyorsun yaw.merak ettim...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000
    ...hayata hoş geldiiin...

jantje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ehliyeti aldım yasım 23

motor parası da ok
    ama avcılarda oturuom taksımde çalışıom bıktım bu mınıbus ve otobuslerden
    bu arada verdıgınız ve verecegınız cevaplar ıcın sıze mınnettarım

jantje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben nasıl mı sanal motor suruyorum..

motor sitelinde geziyorum bakıyorum sabaha kadar bakıyorum sonra birden gözümde motor canlanıyor ... daha 2 gün önce fıstık rengi bir racer ım oldu.. gercekten sonunda doktor raporuyla bana bı motor alacaklar

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    benım babam da motor delısı. başta ehlıyet alırken bana A2 aldırmadı ısrarla bırgun alacağımı soyledım ve bu konudakı cıddıyetımı onlara kabullendırdım. aslında babamın da içi gidiyodu motora... neyse ilk motoru aldık kanuni 125 sonra biraz daha baskı asya 125T ve sonunda baskılar ve /annemın ve babamın tam desteğıyle) RR250 DADY W aldım. babam keyıfle bınıyor annem de ızlıyor. daha bındıremedım annemı ama bı gun o da olacak. ben motoru aıleme sevdırdım darısı basınıza. babam da bu arada arabasını kurtarmıs oldu.
    abıcım bı teknık daha sıksık araba sıteyeceksınız artık sıkılacak vermedııınde de herkesın arabası var barı arabayı vermıon bı tane k..ı b..lu scooter alalım dıye ıkna edıp guzel bı motor cekersın altına. hehe
    live to ride, ride to live

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    çoğu kişinin derdi bu. ikna edemezssin uğraşma. alacan motoru kızacak bunu göze alacaksın zamanla alışır.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dostum.. evdekileri 60 yaşınada gelsen 2 tekerlekli ve üstü açık olduğu için ikna etme şansın çok zor. ben 26 yaşımdayım evin önünde kontağı çevirdiğimde annem camdan bağırır.... CEEMMİİLLL dikkatli sür oğluuummmm....
    bu kelimelerden ömür boyu kaçamassın....

karabere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 1200 F
    Diğer arkadaşlarında dediği gibi bence en önemli konu ailenin sana olan güveni. Ben babamla bu konuyu konuştuğumda bana "Biz senin motor kullanmana bir şey demiyoruz. Ortalıkta bir sürü manyak var(Arabalı). Onlara güvenmiyoruz " dediler. Ben de dikkatli olacağıma söz verdim. Sen de eğer dikkat edeceğine söz verirsen ama her zaman bir kaza riski olduğunu da kabul ettirebilirsen benim gibi onay alabilirsin sanırım. Tabi bu arada motosiklet almam benim de 1 sene sürdü. Bu zaman içinde onlara kesin surette motosiklet almaya niyetli olduğumu da gösterdim.
    https://www.youtube.com/watch?v=tjYwTfIGjik

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bazen babamla konuşurken araba alsak motoru satarmısın diyo.. be yok diyorum hemen konu kapanıyo.. motoru satarım desem hemen araba alacak adam... kötüde kullanmıyorum ama babam bundan 20 yıl önce bir arkadaşının motoruna binmiş herif öyle bir kullanmışki babama hadi motorla merkeze kadar gidelim diyorum.. babam yürüyerek gidiyo ben motorla gidiyorum... o derece ürküyo.. annem ara sıra birde beni bindirsene diyoo.. yada beni taşırmı bu motor diyo... (annem 80kg.) oooo diyorum taşımazmı hadi azıcık gezelim diyorum.. ay bugün biraz üzerimde kırgınlık var daha sonra gezeri diyooo..

Motosikleti
    Motorumu Sattım

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    ben 3 sene uğraştım ama sadece alıştı ve bıkkınlık geldiği için kabul etti. Babam zaten dünden hazır eski motorculardan olduğu için o iş kolay oldu gezdirdim bayiileri. Sende sizinkilere göre bir plan yap yoksa geri tepebilir herkezin düşüncesi farklıdır.

benim yöntemim zor ve uzun ama garanti. ilkokuldan itibaren bisikletten inme. 30 yaşına kadar oku Av. veya Dr. veya Av Dr. gibi sıfatlar al. arabanla 17 sene hiç kaza yapma. efendi ol. ol ki güvensinler. kazandığın parayla da ilk olarak (taşıt sınıfında) iyi bir bisiklet al. Sonra araba. her an evlenip çoluk çocuk sahibi olacak bir imajın olsun. serseri arkadaşların hatta efendi olanları bile hep önce bu adam evlenir gözüyle baksın (ama önce onlar evlensin). Moto almaya yakın uzun yıllardır motosiklet sürücüsü olan ve henüz eli bile çizilmemiş en efendi arkadaşların, mümkünse eşleriyle seni ziyarete gelsinler. Motorlarını kapınızın önüne havalı şekilde park etsinler. sen buğulu gözlerle hevesli biçimde taşıtı incele. uzun uzun ailenin duyabileceği şekilde bu taşıtın olumlu ve zevkli ve tabiki güvenli yönleri hakkında sohbet et. Senin de bu zevki yaşamayı hakkattiğini düşünsünler. onsuz mutlu olamayacakmışsın ya da onunla daha mutlu olacakmışsın fikri ailenin kafasına yerleşsin. tabi yine de onlara sormadan bir anda al. sorarsan haklı olarak hayır cevabı alacaksın. doğrusu ben de senin yaşında oğluma izin vermek istemem. istesem de söylemem.
    benim hikayemin kısa bir özeti bu. görüyorsun kolay değil.
    iyi şanslar
    ha bu arada uzun süredir kullanıcı değilsen muhakkat maksimum 650lik uysal bir motor al. abs ve sair olursa fena olmaz. Ehliyeti motordan önce al.kaliteli kast ve ekipman almadan üstüne oturma. bir süre kimseyi arkana alma. sana akıl verenleri pişman etme.

F_E_A_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence etrafta motor kullanan arkadaşların (özellikle de kız arkadaşın) varsa onlardan bahset.sonra da ne kadar bilinçli ve aklı başında biri olduğunu vurgula. Üstüne de biraz duygu sömürüsü serpiştirirsen ikna olabilir belki.

F_E_A_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

işin çok zor

bence etrafta motor kullanan arkadaşların (özellikle de kız arkadaşın) varsa onlardan bahset.sonra da ne kadar bilinçli ve aklı başında biri olduğunu vurgula. Üstüne de biraz duygu sömürüsü serpiştirirsen ikna olabilir belki.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ula bu dert bitek bende yokmuş be
    git motoru al sonra eve motorsuz gel motor aldım de. inanmayacaklardır ama yarın motorla kapıya dayanacam ozaman görürsünüz dersin, yarı yarıya şok etki yapacaktır direk göstermekten. sonra motoru biriki gün daha aynı laflarla gösterme enson birgün motorla çık karşılarına.
    şu lafı hayatınız boyunca unutmayın:
    suya bile sert vursan beton gibi teper ama yumuşak bir ağaç kökü yavaş hareketi ve sabırla taşları deler geçer.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Walla benim annem bisiklete bile binmeme izin vermiyodu. Normalde işe dayımla beraber motorla gidiyorduk. Bir akşam iş çıkışı eve yakın bir yerden motoru dayımdan alıp evin kapıısna kadar getirdim. Annem fenalık geçirdi ama bunu yaptığımda yaz aylarındaydık ama artık anlaşıyorlar. sende sabret....
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    ben aldım anamın haberi yok

söylemeye cesaretimde yok.

bu arada yaşım 28 4 yaşında oğlum var ve evliyim.

anamdan korktuğum için değil kırılıp üzülmesin diye gece uykuları kaçar zavallı kadının bana değil motora güvenmiyor

ana yüreği işin zor valla
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler