Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kask içi müzik dinlemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    bütçe nedir bilmiyorum ama, sennhesier cx300 kulakiçi kulaklık bu iş için oldukça uygun

kulağın içine tam giriyor, full face kask takıp çıkarırken rahtsız etmiyor.

diğerleri çok zor. mesela note8'in akg kulaklığı var, o da sözde kulakiçi kulaklık ama dış kısmı çok büyük, 'kulağı kaybediyorum' sandım kaskı çıkarırken. cx300 gibi modeller gayet iyi. bir de uygun bir balaklava takarsan, kaskı takarken de çıkarırken de hiç sorun olmuyor.

haa tabi şehiriçinde tek kulakla takmak lazım, diğer kulak çok lazım ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Daha önce eski bir bilgisayar kulaklığı hoparlörleri mikrofonuyla kablolu ve arada ses yükseltici ile telefon,müzik,navigasyon için bir çalışma yapmıştım, kabşo biraz dert pil ise ses yükseltici için problemdi. Sonra hoparlörler ve mikrofon aynı kalmak üzere, ses yükseltici ve kablo yerine suya dayanıklı bluetooth hoparlörü bir kaç gereç ile kaska taktım. Dış sesleri duyabiliyorum çünkü hem çok ses açmıyorum hem de kaska monte hoparlörler kulağı tıkamıyor. Fakat arkadaşların dediği gibi yüksek hızlarda rüzgardan dolayı pek bir şey anlaşılmayabiliyor. Avantajım intercom a fazla para vermemiş olmam, dezavantajı biraz kaba görüntü ve başkasına bağlanmaması ancak uygulamalarda intercom diye bir program vardı fakat denemedim henüz.
    Kaskta cihazı gören o ne müzik filan mı diyor. Belki daha sonra neler yaptığıma dair fotoğraflar paylaşabilirim.

Yapmayın etmeyin. ne müzik dinlemesi.
    Şu lanet aleti kullanırken bütün duyular açık olmalı.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığım zenginlik

Ben de iPhone kulaklıklarıma (bildiğin wire pod :D) bir şey olur diye kask içinde takmaya cesaret edemedim daha
    ne zenginliği kardeşim yaa, Genel bir satış sitesinde kampanya vardı, 770/5 şeklinde satın aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full face kaski takip cikarirken acitmiyor mu?
    Hayır sıkıntı yaratmıyor. Kaskı takıp çıkarırken çene bağlama kayışlarından yanlara esneterek taktığım için sorun olmuyor. Ama dikkat edilmesi gereken nokta daima buff'ın içinde kullanmak. Aksi halde çıkarırken düşebilir. Normal kullanımda hareket halindeyken kulaktan asla düşmüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmayın etmeyin. ne müzik dinlemesi.
    Şu lanet aleti kullanırken bütün duyular açık olmalı.
    Bu tamamen sizin algılarınıza bağlı, hiç dikkat kaybı yaşamıyorum. daha önce ne sıklıkla ayna kontrolü yapıyorsam, müzik dinlerken de aynı dikkati gösteriyorum. Araba kullanırken de ana arter üzerinde camlar kapalı sesi tam açık olarak baslı dinlerim. Meskün mahalde sesi kısar ve cam açarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Airpods kullanmayı düşünen arkadaşlara öncelikle şu bilgiyi vereyim ki motosiklet kullanırken bu kulaklıkla konuşma yapamazsınız. Motosiklette çok rüzgar aldığımız için bizim sesimizi karşı taraf anlamıyor. Ancak durup bir kenara çekip konuşabilirsiniz. Ben motosiklette kablosuz müzik dinleme amacıyla satın aldım. Araba kullanırken ya da yürüyüş sırasında da çok kullanışlılar. Ne olur ne olmaz serbest kullanırken düşme ihtimaline karşı Çin sitesinden silikon askı aldım, düşmeye karşı da önlemimi almış oldum ama kulaktan düşmüyorlar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle başka bir forumdan eleman mp3 dinleyerek gezerdi en son tren ezdi (çok ciddiyim)..Mekanı cennet olsun..
    Yururken mi? Ama motosiklet kullanmakla yurumek cok farkli. Yururken dinlemek gercekten coook tehlikeli.
    aquarist4 bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yururken mi? Ama motosiklet kullanmakla yurumek cok farkli. Yururken dinlemek gercekten coook tehlikeli.
    Bir kaç yıl öncesine kadar oldukça fazla bisiklete binerdim. Kask olsun, aydınlatma ekipmanları olsun daha bisiklet kullanırken kullanmaya başladım. Taa ki bisiklet ile kaza yapıp kaburgalarımı kırıncaya kadar. Şimdilerde ne zaman bisikletle bir yere gitmek istesem, 90 yaşındaki anneannem müdahale edip, "motorla git" diyor motosiklet kullanmak bile daha az tehlike içeriyor. Bisiklette ihtiyaç anında altınızda birkaç beygir bulunmuyor maalesef. Keşke güvenli bir trafiğimiz ve bisiklet yollarımız olsa..(Bisikleti duvardaki askısından temizleyip yağlamak için indiriyorum ancak)

Bi ara öyle kaza yaptım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)