Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Çift silindir arsal el emegi göz nurumdu

Motovento
    REKLAM ALANI

150 Km hıza sadece çıkar bu alet ve 150 de kalır ;) bu arada kafan apartman gibi çıkmış kardeş o saçlar ne öyle.
    arzhela4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı arzhela4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150km yapıyor desem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

yakıtı km ye 60 kuruş :D şuan piyasadaki 300cc ye kadar olan tüm motorsikletleri yer bu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

AHAHAHA :D öğrenciydik ozamanlar
    250cc aletim 180km yapıyor desem hadi kalkışta geçtin desek devamında nolcak desem bari 300cc kadar olan tüm motorları yer deme bide diyelim 150km ile gidiyosun fren lazım o frenlerle nasıl duruyor o alet anlamadım dorusu :D
    arzhela4 bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    SOHC motor yapmis.adam king dagilin
    eray_uluyazı, jackonbir ve arzhela4 bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    adam uğraşmış yapmış arkadaşlar, el emeği bunlar, kıskanmayalım
    150 kmh yapar mı? eğer hakkıyla yapılmış bir çift silindirse o hızlara yaklaşması mümkündür. tabi çok çabuk çıkamaz oralara
    diğer motorlara göre daha hafif olduğu için daha basit fren tertibatlarıyla da durabilir
    ama ayna yok, kafada kask yok, hatta mont yok dizlik yok. umarım artık bu şekilde kullanmıyorsundur motorunu
    eray_uluyazı ve arzhela4 bunu beğendiler.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    o çift silindir 150 km (verilen linkdeki motor 180 km!) hızda iken o vitessiz motorlar kaç devir çeviriyor???
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Bırakın adam tadını çıkarsın ya resim atmış yorum istemiş bu kadar tenkit niye bunu anlamıyorum.Anlıyorsan zaten yorumunu yaparsın ama bizde hep anlamayanlar sarıyor nedense apaçiye bağlamayın hemen herkesi.Klavye başına geçen kendini peygamber soyundan geliyor zannediyor nedense.
    arzhela4 bunu beğendi.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    zaten çift silindirin hakkı 150 km/h dır. tek silindir çife göre daha hızlı, çift daha güçlü sadece
    arzhela4 bunu beğendi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    silindirler kaç cc acaba?

eğer krank bağlantısı akıllıca yapılmışsa, biraz oynama ile bu alet 150'yi rahat görür... mesela piston başına 50 cc olsa, 100 cc eder. 2 zamanlı olduğu için yuvarlak hesap 200 cc diyebiliriz.

motorlarla da hafif oynanmış, krank hizalaması iyi yapılmışsa, iyi bir varyatör ayarıylan 150 görmesi gayet mümkün... he benzini içer tükürür o ayrı :D...

ama asıl olay, 150'den sonra ne olacak ?

frenler, süspansiyon ve gövde 150'ye müsait değil lastikler ve diğer bir çok aksam da öyle..

150 yapmasında sıkıntı yok ama, diğer donanımlar uygun değil.

durmaya gelince... hafif kütle daha kolay durur. bu dandik frenler de bir çok arkadaşın beklediğinden daha iyi netice verebilir. ama asla disk fren kadar olamaz tabi ...

sonuç?

bence motor güzel. 16 yaşında bununla uğraşmış birisi, daha müsait yaşlarda çok daha güzel motosikletler toplayabilir bence.

olumsuz yorum yazan arkadaşlar, bence biraz daha hoş şeyler yazabilir yada hiç yazmayabilirsiniz sanki ...
    arzhela4 bunu beğendi.
    !?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 km hıza 10 dakikada çıkmış,durmak içinde 20 dakika uğraşmışsındır.
    ne desem boş dostum bilmeyene anlatmak çok zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam uğraşmış yapmış arkadaşlar, el emeği bunlar, kıskanmayalım
    150 kmh yapar mı? eğer hakkıyla yapılmış bir çift silindirse o hızlara yaklaşması mümkündür. tabi çok çabuk çıkamaz oralara
    diğer motorlara göre daha hafif olduğu için daha basit fren tertibatlarıyla da durabilir
    ama ayna yok, kafada kask yok, hatta mont yok dizlik yok. umarım artık bu şekilde kullanmıyorsundur motorunu
    Teşekkür ederim güzel yorumun için 150km ye çıktığım alan k.maraş havalimanı ozaman kullanılmıyordu orada yaptım malesef kask takmamıştım üzerine yatmıştım çocukluk aklı şimdi para verseler yapmam

150 km ye 10dakikada çıkar diyen arkadaşım 10 dakikanın yanındaki bi sıfırı sil sen fren sistemlerimde gayet iyiydi dalga geçmeyin hemen duruyordum :D

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa Motor 46cc çift silindire sahip
    Bende geçen sene 46cc düz depo vardı Tek silindir Olmasına rağmen 100 bayır aşşağı 108 e kadar geliyodu
    Hemde öle sizin dediğiniz gibi 10 dk da değil max 20 ,30 saniye full sanayi yapımdı çift silindirleri 180 yapan var youtube da bi ton video war izlemenizi tavsiye ederim
    he Bunlar 2 zamanlı 4 değil arada çok güç farkı var
    bu grubu inceleyin dolu var burada 150 yi aşan vidolarda var
    http://www.facebook.com/pages/Mersin...22689004457763
    arzhela4 bunu beğendi.
    Sado

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindirler kaç cc acaba?

eğer krank bağlantısı akıllıca yapılmışsa, biraz oynama ile bu alet 150'yi rahat görür... mesela piston başına 50 cc olsa, 100 cc eder. 2 zamanlı olduğu için yuvarlak hesap 200 cc diyebiliriz.

motorlarla da hafif oynanmış, krank hizalaması iyi yapılmışsa, iyi bir varyatör ayarıylan 150 görmesi gayet mümkün... he benzini içer tükürür o ayrı :D...

ama asıl olay, 150'den sonra ne olacak ?

frenler, süspansiyon ve gövde 150'ye müsait değil lastikler ve diğer bir çok aksam da öyle..

150 yapmasında sıkıntı yok ama, diğer donanımlar uygun değil.

durmaya gelince... hafif kütle daha kolay durur. bu dandik frenler de bir çok arkadaşın beklediğinden daha iyi netice verebilir. ama asla disk fren kadar olamaz tabi ...

sonuç?

bence motor güzel. 16 yaşında bununla uğraşmış birisi, daha müsait yaşlarda çok daha güzel motosikletler toplayabilir bence.

olumsuz yorum yazan arkadaşlar, bence biraz daha hoş şeyler yazabilir yada hiç yazmayabilirsiniz sanki ...
    bu güzel yorumuna tek diyebileceğim şey ADAMSIN ! Çok teşekkür ederim kardeşim Motorsikletin kondisyonu harikaydı arsal çift silindir 19 karburator 4 yaprak 19 manifort inan bilmeyene anlatması çok zor sen bilyosun bu işi !

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    tamam zamanında uğraşmışsın yapmışsın bişeyler ama abartmaya geek yok ..eninde sonunda motor belli...

çok merak ettim..

üzerine yatmadan ,egzozuna basmadan,ters ve tek elle kullanmadan,gazı elle karbüratörden vermeden,ip gibi dümdüz yol aramadan...

normal insanlar gibi binilirse kam km hız yapıyor bu???

hala 300 cc ye kadar olan motorları geçtiğini iddia ediyorsan yarışabilirim seninle...istersen kısa istersen uzun,(İstanbul-Adapazarı arası mesela)
    ne dersin???

ha bu arada ben motordan anlamam...

henüz daha 23 yıllık motorcuyum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ben de uğraşacağım. (gelir durumunu bilmiyorum) ancak bunun için bir arkadaşımla ortak bir çin işi ya da ybr alacağız...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam zamanında uğraşmışsın yapmışsın bişeyler ama abartmaya geek yok ..eninde sonunda motor belli...

çok merak ettim..

üzerine yatmadan ,egzozuna basmadan,ters ve tek elle kullanmadan,gazı elle karbüratörden vermeden,ip gibi dümdüz yol aramadan...

normal insanlar gibi binilirse kam km hız yapıyor bu???

hala 300 cc ye kadar olan motorları geçtiğini iddia ediyorsan yarışabilirim seninle...istersen kısa istersen uzun,(İstanbul-Adapazarı arası mesela)
    ne dersin???

ha bu arada ben motordan anlamam...

henüz daha 23 yıllık motorcuyum...
    samet bey 6 yıl önceki resimi yükledim bunuda defalarca yineledim jawa 350 yi 1 km de geçtim 23 yıllık motorcu olup bu aletler hakkında bilgin olmaması şaşırtıcı ... bu motorsiklet 900TL ile meydana geldi 900TL ile daha iyisini yap öyle karşıma geç lütfen bende bilirim 6-7bin TL lik motorlarla yarışmayı hazırcı değiliz emegimizle çıkardık emege saygı!

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Herkese saygı gösteriyorum yorumlarına dalga geçmesine dahi Sizinde sadece emeğe saygı göstermenizi rica ediyorum

Ayrıca şunuda belirteyim dalga geçenlerin çoğu 16 yaşında yeni bisiklet kullanmayı öğrenen kişilerdir buna eminim siz bisiklette atan zincir için bisiklet tamircisine giderken Biz elimiz yüzümüz yağ içinde böyle motorsikletler meydana getirdik tamirci desteği olmadan. motorculuk öyle seneye bakmaz bizde bilirdik sade gazla fren kullanmayı deneye deneye çöze çöze neyin ne oldugunu öğrenerekten ilerledik Gaz halatı kopsa takamayacak adamlar gelmiş dalga geçiyor neyse hayırlı geceler ;)
    sllnbs.okn bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    takmışsın jawaya...
    kullanıcısı acemiyse motorun ne suçu var???

hem şimdi neden 900 tl lik motor istiyorsun??
    halbuki ilk mesajlarında 300 cc ye kadar tüm motorları geçiyordun????

şu sitede hazırcı olmayan sayılı kişilerden biride benim...

o senin 2 silindir dediğin mobiletin 4 silindirlileriylede uğraşıldı zamanında...tek yarışlıktılar..çoğuda yarışı bile bitiremezlerdi...

asıl takıldığım konu nedir???

mobilet..

aşağılık bişeymi??

hayır..zamanında bizde bindik..

ama biz mobiletin ne olduğunu biliyorduk,halada biliriz.....

misaline göre ,şahin,doğan gibi arabalarla, kazara bmw mercedes süren amcaları geçip,bmw mercedesler arabama yaklaşamıyor havasına girmedik...

hatta onlar bunun kadar olamaz da demedik...

lütfen sen de,(bana 900 tlye daha iyisini yap diyorsunya) motorunu mobiletlerle karşılaştır..onlara göre çok iyi de..diğer mobiletler
    yaklaşamıyor,hepsini geçiyorum de....
    300 cc ye kadar hepsi deme ...değilmi ama????

bu arada karşındaki kişiyi tanımadan bilgisiyle ustalığıyla ilgili yorum yapma...

biz çocukluktan beri motor açar toplarız...yaş 38 oldu..artık motosikletleri elimizle değil,..ımızla gözümüz kapalı tamir ediyoruz...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Getirceksin bitane aprilia rs 125 görcek bakalım kim daha hızlıymış
    Apaçilere laf anlatmak zordur forum ahalisi boşverin gitsin..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    ibretlik paylaşım!!! çocuklarınızı ekrandan uzaklaştırın.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Admin nerden kapanıyor bu konu XD

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    konuları kapatmıyolar. sen kendi üstüne benzin döküp çift silindirli yakıyosun :D.. ama benzin pahalı tabi. gaz yağı deneyebilirsin :D
    arzhela4 bunu beğendi.
    !?

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    helal kardeşim helal sen bakma kimseye sadece bilinçlen biraz korumaları unutma yeter.bundan sonra yolun açıktır muhakkak istediğin motoru alıp toplar binersin, bu forumda bazen olur böle kardeşimiz neler yapmış diyeceğine komplekse girenler takılma...
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)