Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sava invader MC30 Lastik ilk intiba

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , iyi kötü yorumlarını yazarsan sevinirim. Bu daha çok asfalt ağırlıklı gibi ...
    kullanmaya başladıktan sonra illaki yorumlarımı bu başlıkta paylaşırım.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam delikanlı adama okadar yumuşak lastik yakışmaz. tırnağın izi bile çıkıyorsa ben o lastıkten almam.
    yok yok güzel bişeye benziyor. daha ilk fotoda kauvçuk kokusu sardı her tarafımı. işallah memnun kalırsın. Allah kaza bela vermesin. güle güle kullan.
    İnşallah serdal hocam amin cümlemize..

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter da uzun süredir sava kullanan biri olarak yorumumu yapayım.....

Yol tutuşu çok iyidir... Virajda sonuna kadar korkmadan yatırabilirsin motoru...
    Hatta ıslak zaminde de tutuşu güzel.....
    Ama bu mutluluğun kısa sürücek...
    1 yıla kalmadan lastiğin yumuşak hamurundan dolayı aşınacak ve kalan kısmı aşırı sertleşecek
    Bu sefer bırak yaş ı kuru asfaltta bile tutunamayacaktır...
    Kaça aldın bilmiyorum ama en doğru seçimi yapmışsın...
    Marka lastik alıp 1.5-2 sene kullanmaktansa senede 1 kere değiştirip güvenle kullanacağın bir lastik...

Güle güle kullan.... Kazasız belasız...
    şuan üstündeki metzellerde yolu tutmuyor en fazla 2 sene biner değiştiririm kanaatindeyim abi.

Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun başkan.Aynı markayı bi arkadaşım r80gs e aldı,ve peformansından çok memnundu.Ancak bir sene içinde lastikte anormal yarıklar oluştu,lastik liğme liğme oldu.İnşallah seninde başına gelmez.
    4 sene bu lastiği kullananlarlada karşılaştım ama inşallah dediğin gibi olmaz

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be paşam, uyumusum erkenden. Adamla sen konustugun icin, ben kaucuk mu nylon mu sordun sandim. Ben sahibinden'de ki saticiya sordugumda, abi cin mali degil, kaucuk cok guzel lastik demisti. Sen belli ki sormamissin.. Neyse Alp'im Tunay'im guzel dediyse guzeldir. Kaca aldigini soylesen, herkes iyi etmissin der emin ol. Begenmezsen ben sana maxxiss alirim, onlari bana verirsin. Sebep olmus gibi olmayayim
    yok sordum bende ya hatta öyle iyi bir lastikmiş ki ben sormadan adam saymaya başladı şöyle yumuşak böyle kauçuk vs. vs.. Kaça aldığım konusunada gelince 210tl ye aldım ben yalnız piyasa fiyatı 280 lira falan ortalaması.
    Yalnız sen bu ara alamicaksın galiba ben burdan öle görüyorum

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah maşallah yarasın tosunuma garpız gabuuuu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

hayırlı olsun yunusum şovalyem tekerine taş değmesin
    Amin. iyi dileklerin için teşekkür ediyorum irfan abim.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mu ilk intiba arkadaş? birbirine şehvetle sarılmış bir çift ve lastiğin tırtıklarının çekiştirildiği bir video!
    haydi hayırlı uğurlu olsun.
    elimizden bu kadar geldi reyiz neyapak ccc KUVVETMİRA ccc haftasonu senin tühkandayım sen biryere gitmiyorsan haberin ola

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

yok abi geçiremez, o şehvetle sarılan arkadaşları evinde bizzat gördüm, o gün bügün görüşmüyoruz kendisiynen
    Vay arkadaş 2 dk da satılmazki bi adam yaa ayıp ayıp...
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hayırlı olsun, güvenli güvenli gullan, kaza neyim yapma, dikkatli sür. Tekerleri yeniledim diye tekere gelme, arkayı fazla kaydırıp topcase'i zorlama, yağmurda ön lastiği test edecem diye macera arama, çok fazla çiğköfte yiyip motoru da zorlama Harbi noldu bizim köfte günü resimlerimiz??

Ev halkını da ifşa etmişsin zaten, insanlarda garip bir intiba bıraktı bu topic kanımca Ama hiç göremediğim/bilmediğim/duymadığım bir lastiği tanıma fırsatı buldum bu güzel sayfada. Eline, diline sağlık (video da konuşuyor musun, duyamadım da??)

Ve bir soru da atayım ortaya ozaman, o lastiğin üzerindeki sakallar(ince ince kopardığın naneler işte) özellikle virajlarda felan lastiğin daha çok kaymasına sebep oluyor mu?? Bu konuda bilgisi olan var mı??
    #sürenadam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alcam Yunus'um alcam da, muhasebeciye 600 tl verince, gozlerim yuvalarindan firlamasiyla birlikte, don lastigi alabilecek durumda bile degilim onumuzdeki bir kac gun
    Mt'de desteklerinizi bekliyorum diye konu acip banka hesap numarami mi versem, yoksa cumayi bekleyip namazimi eda ettikten sonra avluya cikip tobe yarabbim...

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güvenli güvenli gullan, kaza neyim yapma, dikkatli sür. Tekerleri yeniledim diye tekere gelme, arkayı fazla kaydırıp topcase'i zorlama, yağmurda ön lastiği test edecem diye macera arama, çok fazla çiğköfte yiyip motoru da zorlama Harbi noldu bizim köfte günü resimlerimiz??

Ev halkını da ifşa etmişsin zaten, insanlarda garip bir intiba bıraktı bu topic kanımca Ama hiç göremediğim/bilmediğim/duymadığım bir lastiği tanıma fırsatı buldum bu güzel sayfada. Eline, diline sağlık (video da konuşuyor musun, duyamadım da??)

Ve bir soru da atayım ortaya ozaman, o lastiğin üzerindeki sakallar(ince ince kopardığın naneler işte) özellikle virajlarda felan lastiğin daha çok kaymasına sebep oluyor mu?? Bu konuda bilgisi olan var mı??
    olm foto çekmediydim ben ama faceye atmış hüseyin abi orda arat bak ankara motosiklet sevdalıları diye giriş taleb et görürsün o sakal mevzusuda çok ufak o sakallar kaydırma olacağı kanaatinde değilim ben.

Alcam Yunus'um alcam da, muhasebeciye 600 tl verince, gozlerim yuvalarindan firlamasiyla birlikte, don lastigi alabilecek durumda bile degilim onumuzdeki bir kac gun
    Mt'de desteklerinizi bekliyorum diye konu acip banka hesap numarami mi versem, yoksa cumayi bekleyip namazimi eda ettikten sonra avluya cikip tobe yarabbim...
    cuma fikri daha cazip ama motorla gitme oraya

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

Aslında bu konuda [MENTION=41174]savaskayan[/MENTION] abimizin de bir yorumunu okumak isterim bir yazısında ben alacağım lastiğin ipliklerini çekiştiririm tırnağımı batırırım falan yazmıştı benim resimlerden ve video üzerinden bir yorum yaparsa sevinirim
    ANGARAJ

savas abi bu siralar nadir konulara cevap yaziyor. Bende okumustum o yazisini, ama o cross agirlikli takiliyor bu aralar diye hatirliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Aslında bu konuda [MENTION=41174]savaskayan[/MENTION] abimizin de bir yorumunu okumak isterim bir yazısında ben alacağım lastiğin ipliklerini çekiştiririm tırnağımı batırırım falan yazmıştı benim resimlerden ve video üzerinden bir yorum yaparsa sevinirim
    Sava genel olarak güzel ve kaliteli lastikler üretiyor,1 yıl kadar cross lastiklerini olabildiğince sert koşullarda kullandım ve beklediğimden çok çok sağlam çıktı,Uzmanı değilim ama sanırım:Lastiğin ipliklerinin uzaması icindeki kaucuk oranın yüksek oldugunu gösteriyor,kaucuk oranı yüksek olan lastik de yumuşak olur,kullanım ömrü de kısa olur ama kullanımı konforlu ve frenajı iyidir.bir kaç yüz km hatta 1000 km kadar virajlarda motoru fazla yatırmamaya,fazla sert fren yapmamaya çalış..
    Oğluma aldığımız XL 200 icin de Sava baktım ama istediğimiz ebatlarda yokmuş,onun yerine Mitas alacağım mecburen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

savas abi bu siralar nadir konulara cevap yaziyor. Bende okumustum o yazisini, ama o cross agirlikli takiliyor bu aralar diye hatirliyorum.
    Sadece benim açımdan değil çoğu kişi icin aynı olsa gerek
    sanıyorum facebook yüzünden foruma katılım azaldı,motoru büyüten,belli bir tarzda karar kılan doğrudan o tarzların hakim olduğu başka forumlara ağırlık veriyor,
    dolayısı ile buradaki paylaşımlar da kısıtlı kalıyor.
    Ben uzun süredir gezemedim,yoğun bir iş yaşamı,gecen yıl validenin rahatsızlığı,sonra uzun süren kıştan sonra ancak motosikletle ilgilenmeye zamanım kaldı,Bu arada
    bir depo benzini şehir icinde motoru unutmamak adına bitirdim
    Bu yıl,rabbim kısmet ederse Yunanistan belki İtalya fransa gibi uzun soluklu geziler yapıp,paylaşmayı umut ediyorum.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ben 19.07.2011 de 130/80/17 90/90/21 takımı 240tl ye almıştım
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sava genel olarak güzel ve kaliteli lastikler üretiyor,1 yıl kadar cross lastiklerini olabildiğince sert koşullarda kullandım ve beklediğimden çok çok sağlam çıktı,Uzmanı değilim ama sanırım:Lastiğin ipliklerinin uzaması icindeki kaucuk oranın yüksek oldugunu gösteriyor,kaucuk oranı yüksek olan lastik de yumuşak olur,kullanım ömrü de kısa olur ama kullanımı konforlu ve frenajı iyidir.bir kaç yüz km hatta 1000 km kadar virajlarda motoru fazla yatırmamaya,fazla sert fren yapmamaya çalış..
    Oğluma aldığımız XL 200 icin de Sava baktım ama istediğimiz ebatlarda yokmuş,onun yerine Mitas alacağım mecburen.

Sava türkiye sitesinden harun bey ile görüştünmü abi lastik ebatı konusunda ben direk ondan aldım yardımı dokunur belki zira direk ithalatını yapan firma?
    Birde lastiğin yumuşak olması dediğin gibi iyi önceki mesajlarımda yazdığım gibi 1-2 sene kullanmayı planlıyorum en azından şu sıkışık dönemimde ondan sonra belki farklı arayışlara geçerim olmadı yine yeni savalar ile yola devam tabi memnun kalırsam ki, bu topiği açma nedenim ise birazda bu lastik hakkında kullananların değerlendirenlerin yorumu.Çok teşekkür ettim beni kırmayıp nacizhane yorumunu bizimle paylaştığın için

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 19.07.2011 de 130/80/17 90/90/21 takımı 240tl ye almıştım
    ben direk dediğim gibi harun atalay ile görüştüm bir arkadaşın vasıtası ile biraz ucuza geldi işin aslı
    ANGARAJ

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    eee böyle kuru kuru olmuyor ama lastiğin takılı olan fotolarından istiyoruz böylece merak edenlere fikir olur,ilk örnek benden olsun...

GaCCaLL bunu beğendi.
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Bende detaylı fotoraflarını çekemedim ama ilk taktıktan sonra daha hiç kullanılmamış hali ile bir fotoğraf çekmiştim onu paylaşayım

yalnız söktüğüm Metzellerden ufak gibi geldi gözüme bununda sebebi metzellerin dişli olmasından kaynaklandığı kararına vardık
    ANGARAJ

Olmamis sök bana yolla, benim motorda gor bak nasil guzel duracaklar :p

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    arka tekerin altındaki tornavidayı arıyom la 2 gündür. aldıysan getir goçum ayıboluyo.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    bu savaların fiyatları ortalama nedir ? ön lastik olarak ya da 130-70-17 ölçülerinde olucak..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    arka tekerin altındaki tornavidayı arıyom la 2 gündür. aldıysan getir goçum ayıboluyo.
    abi senin tornavidayı almayı bırak benim alet edavatıda sana bıraktım allahtan kork baktım tühkanda bişi yok en azından onlardan sebeplen cidden bende değil abi hiç bişe götürmedim ki ben sende gördün ama lazımsa bizim ewde var seninksiki kadar kaliteli olmasada işini görür sanki, vereyim?

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu savaların fiyatları ortalama nedir ? ön lastik olarak http://savaturkiye.com/lastikler/mot...ogard-soft.jpg ya da http://savaturkiye.com/lastikler/mot...ycle-MC-32.jpg 130-70-17 ölçülerinde olucak..
    Cross-Enduro-Sport Lastikleri

Harun Atalay - 0536 321 56 63

bir görüşün derim telefon ile ankaradan yunus yönlendirdi de diyebilirsiniz.
    ANGARAJ

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    http://savaturkiye.com/

Konu acmadan burda gördüm hem konu güncelelnsin hem bu bilgi ziyan olmasın :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Abi anadolu bölge bayisini aradım şimdi evlere şenlik Sen siteden ürün kodlarını bana ver ben sana fiyat veririm diyor.. Israrla diyorum ki ; Abi sitede istediğim ebatlar görünmüyor nasıl sana kod verim diyorum haaa görünmüyorsa benim dükkana gel orda bakarız diyor abi 150 lik lastiği çekiştire çekiştire olduracazmı diyorum hallederiz diyor!! bi git dedim ne diyeyim!!!

Dakka bir gol bir!!!
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi anadolu bölge bayisini aradım şimdi evlere şenlik Sen siteden ürün kodlarını bana ver ben sana fiyat veririm diyor.. Israrla diyorum ki ; Abi sitede istediğim ebatlar görünmüyor nasıl sana kod verim diyorum haaa görünmüyorsa benim dükkana gel orda bakarız diyor abi 150 lik lastiği çekiştire çekiştire olduracazmı diyorum hallederiz diyor!! bi git dedim ne diyeyim!!!

Dakka bir gol bir!!!

Ahmet bey'i bi ara 0533 761 07 96
    Gayet ilgiliydi..
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler